pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

plapla123    8

Jest jeszcze nadzieją bo sprawdziłem olej a tam na miarce  w ogóle nie widać oleju mimo że już dolalem z 1.5 l jadę kupić więcej oleju bo nie mam w domu. Jeśli chodzi o rozdzielacz to kupiony jako nowy ale rok produkcji to 2016 może mieć to znaczenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Na wiosnę wymieniony rozdzielacz rok wcześniej siłownik i nic nie puszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Wątpię aby poziom oleju miał wpływ na opadanie, ale spróbować możesz.😉U mnie siłownik od nowości tylko uszczelniacze wymieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja mam t-25 Leda orginalny rozdzielacz wytrzymał 4 lat drugi ok 15 i teraz trzeci musiałem wymienić też tłoczysko siłownika bo po rdziewial i psuł uszczelniacze ciągnik z 1999 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

@plapla123  A przerzucałeś przewody na wywrot? Mój od nowości 96rocznik to i tak rozdzielacz długo wytrzymał na 2 sekcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jak pisałem wcześniej po wymianie rozdzielacza na nowy podnośnik dalej opada ale jak wcisnęłam grzybka w siłowniku to opadanie ustało co jest zepsute rozdzielacz czy siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jeśli po wciśnięciu grzybka podnośnik nie puszcza to znaczy że winny jest rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Tylko to mnie dziwi że jak stary rozdzielacz zaczął puszczać to przełożyłem przewody pod kiper i nic nie pomogło kupiłem nowy i dalej to samo  czy to możliwe żeby oba rozdzielacze były wadliwe ? . Jeżeli tak to jak udowodnić sprzedającemu że to wina rozdzielacza żeby wymienił na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Mnie się wydaje że przesadzasz z tym opadaniem. Nikt mi nie wmówi że ruski rozdzielacz trzyma dobrze. Ten wynalazek poza tym ze ma zatrzaski, samoczynne odbijanie dźwigni i jest tani to nie ma żadnych innych zalet. We Władku mam drugi, w MTZ też i każdy puszczał i puszcza. Jeszcze tylko olej przychodzi mi do głowy, że jest jakiś trefny ale chyba zmieniałeś na nowy jak wymieniałeś rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0099    0

Witam forumowiczach mam zamiar wymienić w swoim t25 cały układ hydrauliczny 

mam zamiar kupić części (siłownik pompa rozdzielacz) marki hydrosila i chciałbym uzyskać opinie o produktach tego producenta czy są one warte swojej ceny ?

czy może lepiej zrobić hydraulikę w inny sposób nie na częściach przeznaczonych typowo pod ten model ciągnika 

chciałbym opinie tylko od użytkowników części tego producenta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
11 minut temu, przemek0099 napisał:

Witam forumowiczach mam zamiar wymienić w swoim t25 cały układ hydrauliczny 

mam zamiar kupić części (siłownik pompa rozdzielacz) marki hydrosila i chciałbym uzyskać opinie o produktach tego producenta czy są one warte swojej ceny ?

czy może lepiej zrobić hydraulikę w inny sposób nie na częściach przeznaczonych typowo pod ten model ciągnika 

chciałbym opinie tylko od użytkowników części tego producenta 

Firma dobra ale uważaj na podróby chińskie kupuj u sprawdzonego sprzedawcy. Po co wszystko wymieniać jaki masz problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Dokładnie, po co od razu wszystko wymieniać? Co do hydrosiły to są różne opinie. W przypadku MTZ znajomy w sklepie radził mi szukać białoruskich oryginałów ale nie wiem czy do Władka znajdziesz coś innego. Jeśli chodzi o siłownik to przecież wystarczy zmienić uszczelnienia i ewentualnie tłoczysko jak porysowane, po co od razu cały? Rozdzielacz osobiście wolałbym uniwersalny bułgarski, bije na głowę szczelnością i precyzją sterowania. Ja do swojego zalożyłem taki jak był i jedyne co przemawia za oryginałem czyli samoczynne odbijanie dzźwigni przestało działać po krótkim czasie więc wolałbym uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0099    0
2 godziny temu, Andpol napisał:

Firma dobra ale uważaj na podróby chińskie kupuj u sprawdzonego sprzedawcy. Po co wszystko wymieniać jaki masz problem?

Che wymienić wszystko ponieważ wszystko jest już tak zużyte że wymiana uszczelniaczy już nic nie daje pompa jest jeszcze w miare ok ale rozdzielacz to jakaś masakra leje się z niego jak powalone zimą uszczeliałem chwile było dobrze a teraz odnowa wszystko zalane olejem siłownik tak samo uszczelianie nic nie daje wolę kupić nowe i mieć spokój z rozkręcaniem tego i uszczelnianiem czy wymianą części 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Wycieki zewnętrzne w ruskiej hydraulice są do ogarnięcia, ale jak się koledze nie chce to niech zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0099    0
10 godzin temu, mani51 napisał:

Wycieki zewnętrzne w ruskiej hydraulice są do ogarnięcia, ale jak się koledze nie chce to niech zmienia.

Uszczelniałem dwa razy w ciągu jednego roku na dłurzszą metę nie dało to nic więc wolę wymienić niż się z tym kolejny raz babrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
3 minuty temu, przemek0099 napisał:

Uszczelniałem dwa razy w ciągu jednego roku na dłurzszą metę nie dało to nic więc wolę wymienić niż się z tym kolejny raz babrać 

Wymień ja też wymieniłem i koniec z męczarnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145
18 minut temu, przemek0099 napisał:

Uszczelniałem dwa razy w ciągu jednego roku na dłurzszą metę nie dało to nic więc wolę wymienić niż się z tym kolejny raz babrać 

A skąd dokładnie leję się olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nawet kompletnie zajechany rozdzielacz można uszczelnić że będzie suchy jak pieprz co nie znaczy że będzie lepiej trzymał czy podnosił. Najczęściej leje spod gumek przy dźwigniach ale gumki to tylko osłona od kurzy. właściwe uszczelnienie to oringi które są głębiej, zmieniałeś je? obejrzałeś kulki na dźwigniach czy nie porysowane? Przy siłowniku też wystarczy zestaw naprawczy wrzucić i nic nie cieknie o ile tłoczysko nie porysowane. U mnie już siedzi trzecie tłoczysko i po wymianie kilka lat spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83
Dnia 16.08.2020 o 10:40, przemek0099 napisał:

Uszczelniałem dwa razy w ciągu jednego roku na dłurzszą metę nie dało to nic więc wolę wymienić niż się z tym kolejny raz babrać 

Chętnie kupie ten zajechany siłownik w cenie złomu jak już kolega kupi i założy nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2

Witam pojawił mi się wyciek z tyłu z prawej strony między zwolnicą a mostem.Myślałem że ten olej jest z zwolnicy ale okazało się że ubywa mi z zbiornika hydraulicznego.Mam pytanie czy między zbiornikiem a zwolnicą jest jakiś uszczelniacz?? Dodam że zewnątrz nie ma żadnego wycieku wszędzie jest sucho.

20200914_072137.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Nie wiem jak to wytłumaczyć ale raczej nie realne aby z zbiornika oleju hydraulicznego przelewało się do skrzyni potem do pochwy a potem do zwolnicy, chyba że się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj