Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:13

A filtr hydrauliki cały czysty, z nieuszkodzonymi o-ringami?

Zaworek przelewowy na filtrze ktoś regulował, kulka nie zablokowana?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 13:14
  •  

#1442 Share palomas

palomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 14:13

Filtr hydrauliki oczyszczone  przed 3-4 lat, jest to pierwsze zadanie że muszę szybko zrobić. Objawy były klasyczne, pompa pracuje i dźwignia nie idą w górę. Zdjąłem górną pokrywę, wyczyścić tłok, a teraz znowu działa bez zarzutu. Olej w układzie bardzo czyste i jasne.

Nowy rozdzielacz Hydrosila ma inną pokrywę, potrzebujesz klucza sześciokątnego (imbus 14). W przeciwnym razie, działa świetnie...

#1443 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 22:32

Panie i panowie tyle już jest napisane na temat hydrauliki w Władymircu, Czy macie jakieś sprawdzone patenty, zamiast tych nieszczęsnych metalowych podkładek w siłowniku podnośnika. ;[  W karierze mojego Władzia już będę montował 3 tłoczysko, bo jest porysowane przez te podkładki i cieknie w tym miejscu. Mam właśnie siłownik rozebrany na stole i myślę czym by zastąpić to nieszczęsne dziadostwo. Myślę że w tym miejscu lepszy byłby pierścień filcowy, ale to tylko takie moje dywagacje. Co o tym sądzicie? Tylko proszę nie pisać odpowiedzi typu "wymień siłownik na inny, itp..." bo nie o to tutaj chodzi. za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#1444 Share palomas

palomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 08:33

Gdzieś w Internecie znalazłem siłownik hydrauliczny z Ukrainy, który ma wbudowany w klasycznym tłokiem i pierścień. Tak, to może stworzyć tokarka...

#1445 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:21

Zamiast podkładek załóż stary oring i pierścień z tworzywa ten co wkładasz w środek podstawy górnej i będzie gitara.

#1446 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 21:05

Dziękuję za odpowiedzi, ale już zrobiłem zanim tu zajrzałem. Zrobiłem tak jak napisał balcerek1 Jakoś już mi obrzydły te metalowe podkładki w tym miejscu. Czas pokaże czy takie rozwiązanie jest dobre.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#1447 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 21 marzec 2015 - 21:26

Nowy Typ MTZ ma gumowy pierścień zgarniający. Do Władka nie ma takiego pierścienia?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1448 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 22 marzec 2015 - 14:02

Marcelix- jak zmieniłeś tłoczysko na nowe i oczywiście kpl  nowych uszczelek, to przestało lać? bo ja założyłem nowe tłoczysko, uszczelki i dalej kida i dosyć dużo.

#1449 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 20:22

Ja za każdym razem jak wymieniałem tłoczysko, to od razu cały zestaw uszczelek też i zawsze kupuje dwa komplety, bo zwykle czegoś brakuje. Tym razem jak kupowałem dobrze nie sprawdziłem i w jednym opakowaniu były pęknięte dwa pierścienie, te sztywne które idą na tłok. U mnie po każdym remoncie siłownika nic nie cieknie przez długi czas, siłownik suchutki.

#1450 Share mathewc385

mathewc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 13:34

Ostatnio podczas pracy urwalo mi sie cieglo boczne. Przez to ze Władek podosi duze ciezary chcialbym odrazu wzmocnic nowe cieglo w miejscach gdzie sa powiercone dziury na wieszaki i odciagi. I tu moje pytanie czy naspawujac drut w tych miejscach, tym samym nie oslabie matrialu z ktorego wykonane jest cieglo ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 marzec 2015 - 16:33

Witam po czym rozpoznać czy pompa hydrauliki się popsuła ? Ponieważ gdy ciągnik jest włączony i ruszam tą wajchą od pompy którą się załącza beż żadnego wysiłku można ją przerzucać . Wczoraj jeszcze ciężko to zeskakiwało gdy ją załączałem.

#1452 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 16:59

może wyrobione widełki i zeskoczyły, musisz to odkrecić

#1453 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 18:03

Czyli odkręcić tą osłonę która jet pod włącznikiem pompy i będę widział co się dzieje ?Ale pług był opuszczony podczas orki i chciałem go podnieść i nic, żadnej reakcji . Żeby całą pompę zdemontować to muszę pierw podkręcać przewody a później ją odkręcić od ciągnika i powinna się zdjąć bez problemu?

Edytowany przez kapi123, 26 marzec 2015 - 18:15.

#1454 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 21:39

Witam, mam prawdopodobnie uszkodzoną sekcję rozdzielacza, gdyż dźwignia rozdzielacza nie zatrzymuje się w pozycji dolnej tzw. pływającej. Da się to jakoś naprawić, czy ta sekcja rozdzielacza w ogóle jest rozbieralna ? Dodam że sekcje były zamieniane już bo wcześniejsza sekcja też nie utrzymywała tej pozycji pływającej.

#1455 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 23:40

kapi123 Najpierw odkręć dekielek i zobacz co się tak kryje.Widełki przykręcane są na jedną śrubkę może się poluzowała i teraz nie załącza pompy.Jest tam też tulejka tulejka i kuleczki odpowiedzialne za przekazanie napędu do pompy też zerknij w jakim są stanie.Rozkrecisz to będziesz widział co i jak. A wyjąć pompę to tak jak piszesz.

Lukaszt25a Rozdzielacz możesz rozebrać na części pierwsze i zobaczyć co tam się dzieje.Niestety do rozdzielaczy poza uszczelkami nie ma żadnych części zamiennych.Więc jeśli nie naprawisz to pozostaje wymiana na nowy.

#1456 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 17:27

Tyle to i ja wiem. Już raz rozbierałem rozdzielacz i wiem jak wygląda sekcja,na sekcji są zatrzaski, które blokują dźwignie rozdzielacza w różnych pozycjach.Tylko ciekawi mnie czy da się rozebrać tą sekcję, a potem ją złożyć. Chciałbym to jakoś naprawić bo przeraża mnie cena nowego rozdzielacza.

#1457 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 17:33

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko da się rozebrać- nie wszystko złożyć ponownie :-)).

Sekcje rozbierasz odkręcając ten grzybek od dołu z takim szerokim wpuste. Tylko nie ruszaj zaworkuk, który powoduje zadziałanie i odbijanie wajchy przy przeciążeniu. Tu może być problem z ponownym ustawieniem ciśnienia zadziałania przy podnoszeniu i dociążeniu.

#1458 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 23:30

Czyli podczas pracy mogły się poluzować widełki i popa przestaje działać ? Jak będę odkręcać to dużo oleju spłynie ?

#1459 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 14:55

oleju jest 0,3 albo 0,5 l,  najlepiej spuścić jak jeszcze bedzie co , zobacz na zdjęcie może coś pomoze.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0148.jpg
  • Zdjęcie0150.jpg

Edytowany przez mireek111, 28 marzec 2015 - 15:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 12:35

Panowie pompę poskładałem i do rozdzielacza dochodzi odkręciłem śrubę z dopływu do rozdzielacza i olej wypłyną na włączonej pompie. I odkręciłem  z tyłu śrubę  na siłowniku  podnośnika  i tam olej nie płynie,czyli w rozdzielaczu mogło się zapchać że nie podnosi ? Ta dwie śruby na klucz 27 żeby odkręcić trzeba ciągnąć do siebie bo tak cholernie mocno trzy mią że sam nie wiem czy dobrze okręcam. Ma do napędu pompy nalać oleju ?

Edytowany przez kapi123, 31 marzec 2015 - 19:21.