pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
volvo    47

Wystarczy ten drugi. Mam podobny i wiem co piszę. Do tego większą pompę do hydrauliki oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jeżeli nie masz tura to 10 wystarczy spokojnie.Nie miesza oleju i grzeje w porównaniu do 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

16 nie jest za duża. Rozdzielacz ma 80l przepustowości więc nic się nie będzie działo. Ale faktycznie jak nie ma TURa to trochę zbędna. Ja założyłem bo mam siłownik dodatkowy do podnośnika i fajnie podnosi na wolnych obrotach ale na większych trzeba ostrożnie bo za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Tura nie mam, ale chciałbym żeby współpracował z masztem od widlaka, no i żeby siewnik sprawniej podnosił.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Ja mar rozdzielacz 40l i nic złego się nie dzieje, traktor ma maszt z przodu i w miarę chodzi a pompa nigdy nie osiągnie maksymalnej wydajności bo traktor wyższych obrotów niż 2000 nie ma. Jeżeli miałeś starą pompę i była na 4 frezy będziesz musiał zmienić w tej przystawce tulej napędu pompy koszt jakieś 10 zł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur9900    0

Panowie pomocy... Dzis kosiłem kosiarka rotacyjna i na końcu po około godzinie koszenia kosiarka nie chciała sie podnieść jakby podnośnik nie reagował. Po odpięciu kosiarki na pusto ledwo belki same sie podnosiły. Po wejściu na belki podnośnika pomimo podnoszenia belki pod moim ciężarem sie opuszczały. Sprawdzilem olej na bagnecie i okazało sie ze bagnet suchy. Dolalem litr i nadal nie podnosi. Pompowaniem belkami góra dół i nic nie pomagało. Nagle okazało sie ze po ponownym załączeniu pompy stan oleju wzrósł i olej z nadmiaru zaczął sie wylewać korkiem wlewowym. Rozdzielacz nowy niedawno wymieniany. Prosze o pomoc ... Moze to pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Filtr czyszczony? Jak nie widać wycieków to olej nie może się ulotnić. Sprawdź tłoczek w rozdzielaczu czy się nie zaciął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur9900    0
Napisano (edytowany)

O którym filtrze mówisz bo nic nie czyściłem. Czytałem o tym tłoczku ale rozdzielacz nowy zamontowany miesiąc temu wiec nie chciałem w tym grzebać. Jak mozna sprawdzić czy pompa działała?

Edytowano przez Artur9900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zawór na rozdzielaczu zacięty.Na górze rozdzielacza po prawej stronie dekiel na dwie śrubki na 14 klucz odkręć wysuń grzybek wyczyść i po kłopocie a co do filtra znajduje się pod pomostem fotela 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur9900    0

Czy pod tym dekielkiem koniecznie trzeba wymienić uszczelkę po odkręceniu bo muszę na szybko to naprawić a nie mam teraz takiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Posmaruj cienko silikonem i będzie OK


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

wywal ten orginalny filtr i kup zamiennik SĘDZISZÓW: WO10-51, FILTRON: OM659/1, bo inaczej nie nadażysz czyścić tego grzybka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz2020    0

Witam. Władimir pracuje w lesie z żurawiem na podnośniku do załadunku drewna. Podnośnik samoczynnie powolutku opada, a z ciężarem szybciej... Przepuszcza rozdzielacz albo siłownik.Jak zdiagnozować siłownik a jak rozdzielacz bez wymiany bądź naprawy w ciemno?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

@farmer24 te filtry można wsadzić w miejsce tych sitek? Tam jest zawór przelewowy czy jak to tam zwią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

U mnie wyciekl olej, po wymianie uszczelki pod deklem filtra wycieku już brak ale identyko objaw jak u artur9000.
Podnosi tylko jak ręką belkę podniose, w pozycji podnoszenia jak ustane na belki to się opuszczają.
Narazie uzupełniam olej, teraz wlalem 4l ale żadnych zmian.
Za mało oleju (powiedzcie ile tam tak właściwie wchodzi?) czy ten zawór przy rozdzielaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Jak podnośnik nagle zaczyna wariować to na 99% winny jest zawór przelewowy a jeśli stopniowo przestaje działać to już trzeba szukać przyczyny.

Siłownik można sprawdzić korzystając z zaworka na nim. Podnieść do góry, zablokować zaworek i czekać czy będzie opadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Hej ;) Zabrałem się za wymianę siłownika podnośnika. Nie mam niestety tych króćców do podłączenia węży od ciśnienia z siłownikiem. W necie wyszukałem, że są dostępne króćce z dławikiem\blokadą i bez. Czy dobrze rozumuję, że lewy króciec powinien być bez dławika, a prawy z dławikiem (patrząc na tyłek władka)? Czy jakoś inaczej to wygląda?nie mam niestety starego siłownika, nie wiem jak to było podłączone oryginalnie. Będę zobowiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biniu336    0

Witam, denerwuje mnie mała ilość oleju w podnosniku, i mam pytanie czy zamiast dokładać dodatkowy zbiornik z olejem, próbował ktoś połączyć tylni plecak ze skrzynią biegów? Tak żeby np. Pompa pobierała olej z korka spustu skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Jeśli już to musiało by być z samej skrzyni bo dno zbiornika w plecaku jest gdzieś na wysokości poziomu oleju w skrzyni. Nie słyszałem o takiej przeróbce. Po kilku latach użytkowania trzeba by porządnie przepłukać skrzynię bo brakło by Ci cierpliwości do czyszczenia zaworu w rozdzielaczu o ile opiłki nie uszkodziły by go na amen. Według mnie jednak mniej problematyczny będzie dodatkowy zbiornik. Na plecaku od przodu jest dekielek i można tam dołożyć całkiem spory pojemnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj