pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

zbyszekbrzuze    297

Jak kupywałem 3 lata temu, to 50zł dałem. Gościowi pokazałem w stacjonarnym sklepie, to ppwiedział że 10zł przepłaciłem.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwiesiek    0

Witam szanownych przedmówców. Nie znalazlem odpowiedzi na moj problem wiec pisze. Otoż moj wladek ladnie podnosi, opuszcza, ale wajcha od rozdzielacza nie chce sie zatrzasnac w pozycji podnoszenia,opuszczania i pływającym... Zawsze dzwignia powraca do położenia neutralnego .Zaworek z prawej z prawej strony rozdzielacza sprawdzony. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Wiesiek, odpisałem Ci przecież w innym temacie na to samo pytanie wczoraj. Po co robisz bałagan i piszesz to samo w kolejnym temacie?
Musisz zajrzeć do suwaka od spodu, nikt Ci nic innego nie wymyśli na Twoj problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwiesiek    0

Dzieki za obie odpowiedzi. Pewnie nie ma innego wyjścia,trzeba rozbebeszyc to ustrojstwo, ale wiesz jak to jest. Czlowiek chory też nie opiera sie na diagnozie jednego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur9900    0

Dzień dobry. Jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość :). Mam pytanie odnośnie nowego rozdzielacza kupiłem go na  OLX.pl  facet twierdzi ze go zakupił 1,5 roku temu i nigdy nie był użyty. Faktycznie wygląda na nowy ma wszystkie zaślepki itp. Zaniepokoiła mnie jedna rzecz a mianowicie nie mogę ruszyć tych suwaków. Założyłem na chwile tą rączkę i nie udało mi się zmienić położenia. Nie brałem bardzo przez sile bo się bałem ze coś urwę. Jak myślicie czy ten rozdzielacz jest uszkodzony czy może jak olej przez niego pójdzie to rusza się te suwaki.... . Z góry dziękuje za odpowiedz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6131    0

Dzień dobry. Jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość :). Mam pytanie odnośnie nowego rozdzielacza kupiłem go na  OLX.pl  facet twierdzi ze go zakupił 1,5 roku temu i nigdy nie był użyty. Faktycznie wygląda na nowy ma wszystkie zaślepki itp. Zaniepokoiła mnie jedna rzecz a mianowicie nie mogę ruszyć tych suwaków. Założyłem na chwile tą rączkę i nie udało mi się zmienić położenia. Nie brałem bardzo przez sile bo się bałem ze coś urwę. Jak myślicie czy ten rozdzielacz jest uszkodzony czy może jak olej przez niego pójdzie to rusza się te suwaki.... . Z góry dziękuje za odpowiedz....

witaj, nie wiem jakiej siły używałeś chcąc ruszyć suwaki , troszkę siły potrzeba ,ważne aby rozdzielacz był taki sam model jak twój stary ponieważ widziałem różne w których nie występuje położenie pływające a bez tego jest problem w pracy narzędzi typu pług czy gruber i inne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur9900    0

Sprawa się wyjaśniła. Po zamontowaniu tego rozdzielacza dokładnie takiego typu jak był wcześniej po odpaleniu ciągnika sam wrócił do położenia neutralnego i już normalnie zaczął działać. Niestety zmagałem się z kilkoma wyciekami przy łączeniu rur z rozdzielaczem pomimo nowych miedzianych uszczelek. jak usuwalem nieszcelnsci to zapowietrzylem układ i znowu wajcha nie chciała się ruszyć dopiero po odpowietrzania zaczęła chodzić. Poskręcane, uszczelnione i działa. Teraz wiem ze nie należy się z tymi suwakami siłować jak jest wszystko Ok to pod ciśnieniem oleju chodzi normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2
Napisano (edytowany)

Witam, mam kłopot bo w miejscu zaznaczonym na czerwono mi cieknie olej, okolice tej pokrywki.
Problem w tym że nie wiem jak to najłatwiej i najbezpieczniej rozebrać aby nie uszkodzić lub zgubić. Pierwszy raz będę tam zaglądał.
Na foto widać że jest sprężyna i pytanie czy jak odkrece dekiel żeby uszczelke wymienić to mi coś w kosmos nie odleci?
Oprócz tej uszczelki co jeszcze może tam powodować wyciek?
post-11062-0-27430200-1494147903_thumb.jpg

Edytowano przez wilczur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Nie powinno nic wyskoczyć. Jak już sie leje to najwyższa pora rozebrać i wyczyścić wkładki filtrujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

No to uspokoiłeś mnie, bo już widziałem nieraz jak różne elementy strzelają w górę :)
Co do czyszczenia, po odkreceniu od razu da się to wyjąć i umyć czy jakieś rozkrecanie dodatkowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej6131    0
Napisano (edytowany)

Witam, mam kłopot bo w miejscu zaznaczonym na czerwono mi cieknie olej, okolice tej pokrywki.

Problem w tym że nie wiem jak to najłatwiej i najbezpieczniej rozebrać aby nie uszkodzić lub zgubić. Pierwszy raz będę tam zaglądał.

Na foto widać że jest sprężyna i pytanie czy jak odkrece dekiel żeby uszczelke wymienić to mi coś w kosmos nie odleci?

Oprócz tej uszczelki co jeszcze może tam powodować wyciek?

attachicon.gif_20170507_104801.JPG

Odkręcaj oczywiście od góry wkręty numr 34

Edytowano przez andrzej6131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

Odkręcaj oczywiście od góry wkręty numr 34

A gdyby całość po wkretach 36 zdjąć, nie było by łatwiej? Tak to kabina utrudnia dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Z tego co pamiętam to ja chyba całość odkręcałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843

koledzy małe pytano po zamontowaniu tura 2 sekcyjnego do t 25 i podłączenia rozdzielacza od tura jako pierwszego z pompy to podczas pracy tura podnośnik wolno działa-czyżby było za mało oleju w układzie czy rozdzielacz od tura ma za małą przepystowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Czy podnośnik podnosi się szybciej gdy nie ruszasz tura?

Czy tur podnosi się szybciej gdy nie ruszasz podnośnika?

Te pompy nie mają super wydajności wiec może po prostu przepływ oleju rozkłada się na dwa rozdzielacze i dlatego tak wolno pracują.

Czy w ten rozdzielacz od tura wkręciłeś tuleję ciśnieniową?

A to czy masz odpowiedni poziom oleju to już sam musisz sprawdzić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Chodzi mi po głowie zakup masztu od wózka widłowego, miałby współpracować właśnie z T-25. Chciałbym aby dał radę układać dwie warstwy balotów na przyczepie. Jaki maszt wybrać, na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz czy w ogóle T-25 się sprawdzi w tej roli?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Mnie też od czasu do czasu nachodzi taka myśl żeby kupić maszt ale nie mogę nic ciekawego znaleźć. Do T25 to trzeba szukać masztu lekkiego a większość z dostępnych waży 600 - 700 kg i ma kilka ton udźwigu.

Nawet jak znajdziesz coś lekkiego to Władkiem nie poszalejesz więcej jak 700kg to już strach brać oczywiście łącznie z masą masztu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Wiesz co, ogólnie to myślałem o dorobieniu kółek, żeby nie musiał dźwigać masztu. Ogólnie używałbym go do ładowania sianokiszonki na przyczepy, a potem na owijarkę. Ogólnie wpadł mi w oko ten https://www.olx.pl/oferta/maszt-do-ciagnika-CID757-IDhxTqz.html ale spora cena i mam kawałek drogi po niego.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jedno podstawowe pytanie ,czy wystarczy oleju w podnośniku aby siłownik podniósł do samej góry, to jest jednak duży siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

No kwestia oleju też mnie trochę zastanawiała, ogólnie przy t-25 wystarczyłoby mi ułożyć jedną warstwę na przyczepie i załadować baloty na owijarkę, resztę mogę robić MTZem


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj