pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
strawbery    0

Mani 51 wyjolem ten zaworek umylem i nawet wstawilem nowy razem . No i nic mu sie nie poprawilo wrecz odwrotnie pogorszylo. Bo bardzo powoli podnosi i ma juz problem zeby mnie podniesc na belkach na pusto podnosi ale dociazenie tez nie dziala. Co z tym fantem zrobic dalej???
A no i olej sie pieni. Po mimo ze byl wymieniany i caly uklad myty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Jak olej się pieni to może być coś z pompą, tak jakby zaciągała gdzieś powietrze i mieszała go z olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Pisz po polsku bo chwile mi zajęło zanim załapałem, że Twoja rolka to rurka. Może zasysać na uszczelnieniu wałka albo gdzieś na drodze od zbiornika do pompy. Zresztą nie wiem jak bardzo pieni się ten olej.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strawbery    0

Sory za te rolke. Nie zasysa napewno powietrza od zbionka do pompy. Pieni sie na bial moze bardziej na kremowo niz na bialo cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

To może oleje pomieszałeś? Mi już brakuje pomysłów co jeszcze sprawdzić. Trzeba by jeszcze zmierzyć cisnienie i zobaczyć czy da radę go podnievść zaworem bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strawbery    0

Olej byl lany z jednej banki i jak wczesnie pisalem uklad byl plukany. Bez zegara cisnienia sie nie sprrawdzi?chyba zostaje mi wymienic pompe i rozdzielacz.
a na tej dzwigni od podnoszenia nie moze byc cos wytarte oring czy cos bo nigdy tego nie rozbieralem. No i dlaczego nie dziala dociazenie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Suwak może być wyrobiony, niestety wtedy nie da się nic zrobić tylko wymienić rozdzielacz. Można jeszcze podmienić sekcje tzn podpiąć siłownik pod hydraulikę zewnętrzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strawbery    0

No tez tak myslalem. Tylko jak to zrobic ? Trzeba by bylo chyba dorobic nowe weze bo ja mam wszystko w rulcewiec nie da ich sie przelozyc. No bo ten od kipra nigdy nie byl uzywany i jak by nie dzialalo to moze byc tez wtedy wina pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

cytuję:W normalnych warunkach ciśnienie robocze w układzie hydraulicznym nie przekracza 9,8MPa(100kG/cm2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jeśli układ jest szczelny, a olej się pieni, to jest problem z pompą, albo ,ma luzy, albo uszczelniacz wytarty wskutek luzów, koszt 100 zł a głowa spokojniejsza.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strawbery    0

Ale ze dociazenie nie dziala to tez wina pompy bedzie??? na pusto podnosi normalnie a jak juz stane na belki to juz bardzo powoli i ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

a może pękła sprężyna w zaworze przeciazeniowym przy rozdzielacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Do tego zaworu nie radze sie zabierać bez manometru. W ostateczności można wyjać ten zawór tylko odtrożnie żeby nic nie zginęlo. Wymyc go i wkręcić tyle samo obrotów co był. Najlepiej, jak działalo samoczynne odbijanie, wykorzystać to i wkręcić zawór trochę mniej niż był, odpalić ciągnik, dać dźwignię na podnoszenie i powoli dokręcać zawór dopóki dźwignia nie odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Czy zna ktoś średnicę tego koła zębatego napędu pompy hydraulicznej ?

Mam wyjętą przystawkę i tak na oko między 13 a 14 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Mam wyjętą przystawkę i tak na oko między 13 a 14 cm

Dzięki za zainteresowanie i informację.Potrzebuję jednak dokładny rozmiar / prawdopodobnie około 130 mm i otwór na ośkę 20 mm/ U nas na sklepach nie maja takiego koła bo bym pomierzył a rozbierać przystawkę specjalnie w tym celu to trochę nie ma sensu. Może ma ktoś dostęp do tego koła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jak zrobić powrót oleju do zbiornika? Mam jednostronne siłowniki w turze i przy opuszczaniu bardzo wyje pompa. Rozdzielacz od MTZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Musisz do drugiego wyjścia tej samej sekcji podpiąć wąż i najlepiej wpiąć się w powrót oleju z rozdzielacza jakimś trójnikiem ewentualnie dać wąż prosto do zbiornika, wtedy nie będzie on filtrowany ale raczej nie powinno w nim nic być. Przy wpięciu w powrót oleju czasem możesz mieć problem z opuszczaniem na pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak zrobić powrót oleju do zbiornika? Mam jednostronne siłowniki w turze i przy opuszczaniu bardzo wyje pompa. Rozdzielacz od MTZ.

opuść w pozycję pływającą czyli nie raz na dół tylko dwa stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj