Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 22:25

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Albo pod wyjście hydrauliki zewnętrznej jeśli masz wyprowadzone i sterujesz druga dźwignią, ale najlepiej odkręcić przewód od siłownika i pod niego zapiać zegar, tylko w tedy dźwigni nie używać w pełnym zakresie bo olej z siłownika wytryśnie.
Wiec jest tak jak myślałem masz dławik - cały króciec nie w tym miejscu, dlatego podnośnik tak szybko i gwałtownie opada, a przy podnoszeniu ma za to ciężej. Pisałem już Tobie gdzie ma być dławik na którym przewodzie. Popraw to w końcu to zniknie kilka objawów o których ciągle powtarzasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 16:13
  •  

#1282 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 22:26

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Co do ostrego opuszczania to ten dławik się zacina.W środku musi być podkładka z malutkim otworkiem.

#1283 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 09:04

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] On się nie zacina tylko jest wkręcony do nie tego przewodu siłownika. Powinien być na prawym, a kolega pisze że ma na lewym. Zamiast przy opuszczaniu działa przy podnoszeniu.

#1284 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo plażowe morskie

Napisany 10 sierpień 2014 - 09:56

On się nie zacina tylko jest wkręcony do nie tego przewodu siłownika. Powinien być na prawym, a kolega pisze że ma na lewym. Zamiast przy opuszczaniu działa przy podnoszeniu.

stojąc za traktorem jest na lewym króćcu tylko zamienię w poniedziałek i zmierzę ciśnienie. Jednak nie wydaje mi się żeby to było powodem nagłego niepodnoszenia masy kosiarki po wymianie pompy która pracowała ok 1 godz na podwórku przy próbach i potem jadąc na łąkę wszystko padło.

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

#1285 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 13:45

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Sprawdź czymasz dobrze osadzone gniazdo zaworu przelewowego w rozdzielaczu, powierzchnią płaską do góry / styk ze stożkiem zaworu/ czy powierzchnią stożkową do stożka?

#1286 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 18:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] gniazda nie ruszałem wogóle jednak cieżko coś tam dojrzeć jaka to powierzchnia. nie sądzę żeby to miało wpływ na to co się stało u mnie gdyż po założeniu nowej pompy było ok jakąś godz potem "zdechło". A w tym czasie nic nie zamieniałem.

@Jaworski_K

#1287 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 11 sierpień 2014 - 08:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jeszcze nie widzialem tak dlugo nierozwiazanego problemu. Kolego za duzo sie bawisz a za malo robisz.
Zmierz cisnienie na przewodach silownika, zmierz cisnienie na wyjsciu, podlacz silownik pod wyjscia (przewody/otwory wychodzace obok rury zasilajacej)
Sprawdz sprezynke na przeciazeniowym, zawor przelewowy gdybys mogl pozyczyc z innego traktora. Ja przelozylem zawor od MTZ malo uzywany i podnosi na najwolniejszych obrotach. a juz myslalem ze rozdzielacz padl. Po twoim problemie moge wnioskowac ze masz peknieta w srodku obudowe rozdzielacza, albo suwak uszkdzony, przez to nie trzyma. Wychodzi brak dbalosci o czystosc oleju i filtry.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1288 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 08:07

Jeszcze nie widzialem tak dlugo nierozwiazanego problemu. Kolego za duzo sie bawisz a za malo robisz.

niestety więcej jestem w pracy jak w domu na dodatek robię remont calego władimirca i wszystko zamawiane wysyłkowo hdyż nie ma sklepu z częściami ruskimi u mnie w pobliżu, na domiar tego sklepy jak to sklepy jeden dostarczy ci towar na drugi trzeci dziec a inny potrafi 2 tygodnie zwodzić i z tąd opóźnienia.

@Jaworski_K

#1289 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 13 sierpień 2014 - 13:44

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Reje kasy wydales na uszcelki i oringi i oleju wylales na ziemie a ciagnik nie podnosi. Ja na twoim miejscu juz dawno wymiemilbym rozdzielacz i pompe na nowe i bym sie cieszyl mocnym podnosnikiem.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1290 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] masz racje zrobie jeszcze 1 podejscie jak nie uda sie to nowy rozdzielacz

@Jaworski_K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:33

Tylko różnica w frezach na wałku.
Przy kupnie pompy oprócz frezów trzeba pilnować także kierunku obrotów bo są prawe i lewe.
Gdy będziesz zmieniał tulejkę sprawdź stan kulek w sprzęgiełku. Możliwe, że nawet może któraś sama wypaść.
Jak są już sfatygowane - kwadratowe to wymień. Nowe włóż na smar to nie wypadną. A dźwignię sprzęgła załączania pompy ustaw na wyłączone, w ogóle by wyjąc tulejkę musisz tak ustawić.

Jesli pompa jest 'lewa' (taka winna byc) to niczym innym sie nie rozni, smialo zakladaj.

Nie do końca można zgodzić się z opiniami, że pompy z 4 czy 6 frezami niczym się nie różnią.

W myśl założeń ich konstruktorów pompy z czterema frezami przeznaczone są do hydrauliki siłowej natomiast z sześcioma frezami do hydrostatycznych układów kierowania. Pompy te / 6/ obliczone są do pracy w lżejszych warunkach, gdzie zapotrzebowanie ciśnienia wynosi około 65 do 70 atmosfer. Stosowanie ich w hydraulice siłowej może powodować zbyt niskie ciśnienie w układzie i problemy w działaniu, jak również uszkodzenie pompy. Obecnie nikt ze sprzedawców na to nie zwraca uwagi oferuje ,, tańsze,,.Ogólnie to obecnie na rynku jest ,,sieczka,, z tymi pompami.

Kilka lat temu miałem taki przypadek, że padła mi pompa. Pojechałem więc do najbliższej Agromy i kupiłem oryginalną ruską pompe ,,6,, z tulejką, których koszt był sporo niższy od ,,4,,. Po założeniu , sprawdzeniu ciśnienia w układzie pompa przy pierszym podnoszeniu ładowaczem na tylnym podnośniku poprostu rozerwała się , olej w ziemię. Pojechałem ponownie do sklepu z reklamacją, sprzedawca dał mi wtedy tę czwórkę i doplacilem kilkanaście złotych a ta pęknięta poszła na reklamację. Reklamacja nie została uwzględniona, ze względu na nieprawidlowe założenie przez użytkownika pompy od układu kierowniczego do hydrauliki siłowej. Wtedy ja i sprzedawca dowiedzieliśmy się jakie są różnice w tych pompach. Sprzedawaca oczywiście wziął koszty na siebie i obecnie u niego nie kupisz pompy z sześcioma frezami.
Jeszcze jedno nie na wszystkich pompach jest bite max ciśnienie jakie wytrzymuje i na to trzeba zwracać uwagę.

#1292 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 22:05

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak na razie nie zauważyłem różnic w budowie jak i w pracy tych pomp. Ciśnienie jak i wydajność ta sama. Od lat w mojej okolicy w ciągnikach jak i w moich pracują pompy z 6 frezami bez żadnych problemów.
A niby dlaczego w układzie kierowniczym jest takie niskie ciśnienie?

#1293 Share palomas

palomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 07:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W nowszych modeli ciągników z lat 90. (T30-69) pompy były pierwotnie montowane z 6 frez.

#1294 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:44

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja do swojego założyłem z 15 lat temu 4 bo nie było 6 w sklepie i wytrzymał 2 godziny i ją rozerwało.Przełożyłem obudowę od starej i chodziła z pół roku i kupiłem 6 i śmiga i podnosi ciężary na dźwigu zawieszanym aż władek do lotu się wzbija.

#1295 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 15:20

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mam następujący problem, kiedy daje ciśnienie na jedno szybkozłącze do tura na docisk łyżki tur opuszcza się bardzo powoli i przygasa silnik, na swobodnym opadaniu jest wszysko ok. Drugie wyjscie funkcjonuje ok, podnosi badzo dobrze ładowacz. Potrzebuje dwóch wyjść z ciśnieniem do pracy z kombajnem do ziemniaków, jakis czas temu było wszystko ok. Rodzdzielacz ? czy może gdzies jest jakis dławik zacięty??

#1296 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 00:21

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A w turze masz siłowniki dwustronnego działania? Bo wygląda na to, że masz jednostronne wiec nie masz na nim docisku.
Jeśli jednak masz siłowniki dwustronnego działania to poodkręcaj szybkozłącza. Zamień same szybkozłącza miejscami zobaczysz czy problem zmieni miejsce.

#1297 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 08:38

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] tur dwustronnego wczesniej wszystko działało , przy kombajnie jest to samo jakby było gdzies przytkane tylko gdzie???? zamieniałem miejscami złacza i nie zmienia miejsca :/ help me

#1298 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 11:40

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Złącza zamieniałeś które te przy ciągniku czy od tura?

#1299 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ile wchodzi oleju w pusty układ hydrauliczny?

Problem mam gdy olej sie rozgrzeje wolno podnosi, gdy zimny ino myk, dobrze myśle że to problem z pompa? da sie ja jakos zregenerować? czy nowa? myśle by zalać oleju silnikowego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 21:48

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] 7,5l

Jeśli reszta układu hydraulicznego sprawna, czyli trzyma zawieszone narzędzia na tylnym TUZ nawet na rozgrzanym oleju to zapewne pompa.