pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zibi16245    0

Witam panowie mam takie male pytanko bede wymienial dwie rurki od hydrauliki bo sa przeterte i mi leko saczy olej jedna idzie od pompy do tylu jest przykrecona a druga idzie od rozdzielacza do tylu niby do kipru  i moje pytanie jak kupie mu koncowke do kipru to ruski da rade kiprowac?takie lekie rzeczy zamowilem te weze a nie rurki beda lepsze prawda?drugie sprawa kiedys jak robilem skrzynie biegow to byla jedna wolna rurka szla od rozdzielacza i ona zostala gdzies tam ucieta i jest taka krotka czy bez tego bedzie kiprowac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Do kiprowania jedna ci wystarczy     druga jesy potrzebna jakbys  używał siłownika deukietunkowego ( zdazaja sie takie zachodnie przyczepy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Do kiprowania wystarczy jedna tak jak stwierdził przedmówca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

Witam mam takie pytanie dotyczące podnośnika mianowicie wczoraj siałem zboże t25 i mam siewnik isarie 2.25 gdy siewnik był nasypany do pełna około 250kg zboża  plus siewnik to podnośnik nie podnosił do samej góry tylko gdzie więcej jak połowa jak może być przyczyna nie podnoszenia do samej góry ?? a gdy w siewniku ubyło około 100kg to już normalnie podnosił do samej góry , a jeszcze dodam że gdy nie podnosił to dzwignia z rozdzielacza trzymałem do oporu bo tak sama odbijała i było słychać taki opór ale i tak to nic nie dawało czekam na odpowiedzi ??pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Mam problem, przy opuszczaniu wywala mi olej przez odpowietrzenie korka wlewu oleju w plecaku, jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Kolego machony, pasowało by zmierzyć ciśnienie bo chyba trzeba trochę podkręcić na zaworze.

Volvo, albo masz za dużo oleju albo przytkany filtr oleju, nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Zawór jest w rozdzielaczu, z prawej jego strony, powinna tam być plomba.

Podkręcanie najlepiej z podłączonym manometrem, bo na oko to chłop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek704    1

Witam!

Mam problem z działaniem podnośnika i chciałbym sprawdzić czy to nie wina rozdzielacza, podobno  w rozdzielaczu trzeba odkręcić jakiś dekielek i przeczyścić jakis grzybek czy zawór. Jednak na jednym foum znalazłem informacje, że jest on w środku w kabinie na rozdzielaczu a na innym, że na zewnątrz. Czy mógłby ktoś napisać jak to jest naprawdę i zaznaczyć to na rysunku jaki zamieszczam? Z góry dzięki

 

 

post-135812-0-07666300-1459918265_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Mam sprawę odnośnie pomiaru ciśnienia  w hydraulice. Zakupiłem sprzęt do 250 bar i jak zaczynam pomiar w gniazdach to na wolnych obrotach ciśnienie dochodzi tak do 80 bar po dodaniu gazu wzrasta  do około 120 i wtedy nieznacznie spada ale dalej dodając gazu znów wzrasta nawet do 150-160.

Czy nie powinno utrzymywać tych 120, bo w tym momencie raczej działa zawór bezpieczeństwa, dlaczego jednak wzrasta przy wyższych obrotach ?

O czym świadczy takie wahanie ciśnienia w zależności od obrotów - uszkodzona pompa czy puszcza rozdzielacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zawór przelewowy grzybkowy wyrobiony. Chociaż u mnie podobnie to działa.

Nowa pompa, rozdzielacz przepięty na drugą sekcję. Maksymalnie osiągnąłem 170 bar.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaka jest średnica kulek napędzających  tulejkę właczającą pompe oleju hydrauliki bo u mnie straciły kształt i trudno stwierdzić  a tulejka ma rowek do okoła ?

 

Edytowano przez kowalskipiotr1004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tulejka nie ma mieć rowka dookoła, bo nie będzie ciągnąć. Na allegro są dostępne tuleje i kulki, wystarczy poszukać


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tulejkę już zamówiłem a kulek mam sporo każdego rozmiaru. Pytanie tylko jakie wielkie mają być? Te co wypadły miały tak 6 może 7 mm.(były mocno przekoszone) . Wkładając 7 jest tam sporo luzu wejdą też 8 jednak czy wtedy nie będzie za ciasno i da się cały mechanizm załączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Włóż kulkę największą jaka wejdzie w otwór wewnątrz napędu pompy. Tu http://agrotrade.home.pl/inkontrahent.php?g=416 jest podana wartość 7,938 i możliwe, że jest to średnica kulki.

Poza tym sprawdzenie czy się napęd załączy trwało by krócej niż zalogowanie się tutaj i pisanie posta. Wkładasz kulki na smarze, wsuwasz samą tulejkę bez pompy i próbujesz załączyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było by problemu gdyby stare kulki też miały 8 mm jednak były tam 6 no i kłopot bo czy mają takie być czy mój poprzednik nie miał innych i takie wcisną. Wschodnia myśl techniczna nie jest taka zupełnie oczywista. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Panowie może ktoś podpowie mi jaką pompę zakupić do władzia aby na oleju boxol dawał około 150 bar . 

 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Każda pompa tyle da jak podkręcisz zawór na rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Panowie, co sądzicie o wywaleniu zaworka z siłownika i zaspawaniu dziurki w tym krążku?

Nie pytać po co.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

W którym krążku? W tej blaszce przykręcanej na samej górze? Wydaje mi się że musiałbyś to głębiej uszczelnić bo pod tym nie ma uszczelki i olej wyjdzie bokami.

Poza tym zaworek chyba nikomu do szczęścia potrzebny nie jest. Gdyby nie zaczynał się pocić jak tylko się go użyje to może i by się go używało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj