Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1639 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 08:39

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tylko różnica w frezach na wałku.
Przy kupnie pompy oprócz frezów trzeba pilnować także kierunku obrotów bo są prawe i lewe.
Gdy będziesz zmieniał tulejkę sprawdź stan kulek w sprzęgiełku. Możliwe, że nawet może któraś sama wypaść.
Jak są już sfatygowane - kwadratowe to wymień. Nowe włóż na smar to nie wypadną. A dźwignię sprzęgła załączania pompy ustaw na wyłączone, w ogóle by wyjąc tulejkę musisz tak ustawić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 11:27
  •  

#1262 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:21

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jesli pompa jest 'lewa' (taka winna byc) to niczym innym sie nie rozni, smialo zakladaj.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1263 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo plażowe morskie

Napisany 07 sierpień 2014 - 19:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No i założyłem nową pompę o razu kosiarke mi podniosło i opuszczało bez żadnego odpowietrzania. Oleju ok 7-7.5 l.
Nie wiem czy to prawidłowe ale dosyć szybko opuszcza jak dam wajchę w dół. Trzyma w powietrzu nie opadała. Próby na podwórku wykonałem wielokrotnie.

...do czasu gdy pojechałem ją na łąkę ok 1km opuściłem i już jej podnieść nie mogłem.
Zacząłem przy zaworku odpowietrzać "cudować" i jakoś z ciężkim trudem podniosła ( nie sama jedna osoba musiała lekko pomóc).
Chciałem wracać do domu wycofałem i nagle jakbym usłyszał lekki stuk w rozdzielaczu tak jakby lekko zawór uderzył. Patrzę do tyłu kosiarka opadła podnoszę ją idzie do góry jednak wogóle już nie trzyma. Bardzo szybko opada w dół.

Zauważyłem jeszcze coś dziwnego tylko podczas opuszczania kiedy kosiarka już uderza o ziemię wtedy przez sek. tryska olej z korka wlewu oleju hydr. tylko nie tam gdzie jest przykręcony tylko tak z boku jakby z jakiegoś odpowietrznika czy coś. Jest to w momencie kiedy kosiarka jest na samym dole i tylko sek tryśnie.

Edytowany przez krzysiekj24, 07 sierpień 2014 - 19:45.

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

#1264 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 20:57

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Odpowietrznikiem jest ten duży korek zbiornika oleju hydraulicznego. Olej zapewne wydostaje się nim bądź miarką, która jest za korkiem. Wystaje łeb śruby na klucz 14.
Sprawdź może za duży poziom oleju. Olej szybko wraca do zbiornika i go wychlapuje.
Przy siłowniku króćce wkręcone w niego nie masz zamienione miejscami?
Prawy powinien mieć dławik w sobie dla ograniczenia gwałtownego opadania.
Z resztą objawów trzeba pomyśleć.

#1265 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 23:00

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] zobaczę jutro pod zawór przelewowy rozdzielacz czy coś nie podeszło nie sądzę żeby w ciągu takiej chwili pompa wysiadła jak nowa ale narazie wygląda to dosyć źle jak przed wymianą na nową.

@Jaworski_K

#1266 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 13:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] wygląda na to że pompę wymieniłem to od razu siłownik padł dziś grzebałem i nic nie udało się zrobić nie udaje się nawet podnieść już kosiarki. Kombinacje z zaworkiem w rozdzielaczu nic nie dały. Zauwarzyłem również lekkie kapanie w siłowniku.
Jak dodam gazu ciegna próbują lekko podnieść jednak jak zwalniam od razu opadają wogóle juz nie trzymają.

Czy wszystko tak będzie się sypać szczerze mam dosyć tego nabytku. Nawet nie pozwolił mi go wypróbować na koszeniu.

@Jaworski_K

#1267 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 14:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tak właśnie myślałem, że dobiłeś siłownik tą kosiarką. :huh: Ale tak na poważnie powinien to wytrzymać.
Przy zaworze przeciążeniowym dłubałeś, ktoś dłubał, jest plomba?
Masz czym zmierzyć ciśnienie w układzie?
Siłownik ma po prostu przeciek wewnętrzny na tłoku. Tu akurat tragedii nie ma zestaw naprawczy to około 10zł.

#1268 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 16:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] plomby nie ma tam nie ruszałem tego jednak nie wiem jak poprzedni właściciel. niestety nie mam jak zmierzyć ciśnienia.
uszczelki do siłownika już w drodze. mam nadzieję że bęę potrafił je wymienić bez problemów.

@Jaworski_K

#1269 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 18:10

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Do tego nawet nie musisz wyjmować całego siłownika z ciągnika.
Przydało by się zmierzyć ciśnienie w układzie bo możesz mieć podkręcone, bo ktoś się ratował bo pompa była słaba, a teraz przy dobrej robi za duże ciśnienie i reszta nie wytrzymuje. Czasem wystarczy tylko dłużej przytrzymać dźwignie na podnoszenie i z siłownika poleci olej albo dmuchnie mu uszczelniacz tłoka.
Tak więc poszukaj, wypożycz manometr by twoja praca nie poszła na próżno.

#1270 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 19:32

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Z siłownikiem to niemożliwe
Problem może byś w rozdzielaczu albo w dopływie do pompy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 15:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] już wymienione uszczelki narazie nie mogę sprawdzić bo deszcz mocno leje. obawiam się jednak najgorszego że to rozdzielacz puszcza gdzies na sekcji. swoją drogą czy druga nieużywana sekcja byłaby wtedy sprawna próbował ktoś zamienić? którą to wtedy rurkę trzeba zamienić i czy się da.

@Jaworski_K

#1272 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 16:17

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A jak wyglądały stare? Zużyte, popsute?

#1273 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 17:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] stare nie były w kiepskim stanie chociaż nowa na tłoku ciaśniejsza jest zapewne bardziej szczelniejsza . Jednak nic to nie dalo objawy nadal takie same jak opisałem wcześniej. Ciągnik wogóle nie chce ramion unieść na pełnych obrotach lekko idą do góry nie podnosząc kosiarki po zdjeciu gazu szybko opadają. (oczywiście bez obiążenia idą do góry i opadają bez problemu) .

ps. najdziwniejszy jest fakt że na koniec zaglądałem do zaślepionej rurki z boku sprawdzałem czy olej poleci jak wajchą drugą ruszę, potem jeszcze raz odkręcałem wąż zasilający od siłownika i zakręciłem z powrotem. Ciągnik był na bardzo wolnych obrotach już miałem iść
gdy tak pyrkając ledwo zaczęło mi kosiarkę do góry nieść dodalem gazu i poszła w samą górę jednak lekko opadała i zatrzymała się nad ziemią, spróbowałem opuścić ją i spróbować jeszcze raz i nic nie dało znowu w punkcie wyjścia. Odkręcalem też zasilanie i dolot pompy by zobaczyć czy coś tam nie wpadło.
Zastanawiam się czy na to może mieć wpływ kondycja sprężyny zaworka w rozdzielaczu może ona być przyczyną?
Myślę że coś będzie z rozdzielaczem tylko czemu na wolnych obrotach mi pondniosło raz?

@Jaworski_K

#1274 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 17:33

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A w ogóle trzyma w górze ramiona?
Bo piszesz tylko że po puszczeniu gazu zamiast podnosić opada. A samo trzymanie działa?

#1275 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 17:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] z zaczepioną kosiarką to już nawet nie chce jej podnieść do góry lekko unosi ramiona puszczam gaz i od razu opadają. Nie jest to na zasadzie powolnego opadania tylko bardzo szybkiego. bez obciążenia kosiarką ramiona idą w górę i w dół bez problemu.

...jak przez tą chwilę udało mi się podnieść kosiarkę to trochę opadła i się zatrzymało ale nad ziemią nie opadając całkowicie.

@Jaworski_K

#1276 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 18:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Więc sama sekcja rozdzielacza działa prawidłowo. Trzyma ramiona w górze, czyli szczelny układ.
Wykręć zawór bezpieczeństwa z rozdzielacza. Przy wykręcaniu licz obroty, a najlepiej tylko lekko go od kątruj, a przy wkręcaniu dokręcisz tylko do nakrętki kontrującej.
Zobacz jak wygląda kulka i sprężynka, zajzyj w jego gniazdo w rozdzielaczu może coś w nim siedzi i jest cały czas otwarty.
Oleju troszkę pocieknie wiec coś podłuż.

#1277 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 19:05

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] byłem przy traktorze więc nie widziałem co napisałeś , wziąłem ponownie wyjąłem zawór rozdzielacza i tą sprężynę wydawała mi się trochę pofatygowana jakby rozciągnięta mechanicznie więc ją trochę "zgniotłem" by była mniej więcej na równo. Złożyłem i od razu kosiarka poszła do góry jednak przy większych obrotach, jednak za szybko opada stanowczo jak wyłączę "górę" już znacznie wolniej jednak powoli opada.
Natomiast jak dałem wajchę na dół zmartwiło mnie bo kosiarka tak poleciała tak gwałtownie na dół iż myślałem że się rozsypie.
W poniedziałek będę miał manometr prawdopodobnie więc postaram się zmierzyć ciśnienie.

@Jaworski_K

#1278 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 19:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Problem z zaworem bardzo często bierze sie z nieumiejętnego używania drugiej sekcji przy jednokierunkowym siłowniku np kiprowania przyczepy ( a dokładnie przy opuszczaniu ) nie wolno używać drugiego kierunku tylko pozycji pływajacej

#1279 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 20:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zaglądałeś do króćców siłownika, o czym pisałem wcześniej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 21:05

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Zaglądałeś do króćców siłownika, o czym pisałem wcześniej?

w lewym jest dławik mniejsze oczko.

...na moim 1 poście pisałem że założyłem nową pompę i było ok. dopóki pojechałem na łąkę tam nawaliło,
dodam że jak mi opadła kosiarka usłyszałem taki stuk chyba w rozdzielaczu może to zawór w nim albo myślałem że po prostu coś wpadło do środka metalowego i stuknęło.

coś nie tak z tym rozdzielaczem chyba myślę że jest to di wyregulowania zestrojenia ew. ale brak mi już nerwów. sporo już wydałem na ten traktor a do niczego mi jeszcze nie posłużył nie chciałbym znowu nowego rozdzielacza kupować chociaż może być to konieczne.

ps. w które miejsce podpiąć manometr?

Edytowany przez krzysiekj24, 09 sierpień 2014 - 21:25.

@Jaworski_K