Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo plażowe morskie

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:31

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Już nie wiem co mam robić wydaje się że nie trzyma ciśnienia układ albo coś. Udało mi się uruchomić że podnosi i opuszcza ale nic nie może dźwignąć. Najpierw rozbierałem ten zaworek i czyściłem niby trochę pomogło, jednak obecnie jak zwiększyła się trochę siła podnoszenia zaczęło mi mocno cieknąć tam gdzie wajchy a uszczelki już dwa razy zmieniałem raz oryginalne aluminiowe oringi a raz plastikowe mimo to zaczęło bardzo tamtędy cieknąć nagle.

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 17:44
  •  

#1222 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:12

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W tym rozdzielaczu nie powinien cieknąć olej tamtędy co są dźwignie, chyba że masz wyklekotany rozdzielacz. Jeżeli wcześniej nie ciekło, to może być coś nie tak złożone. Ten zaworek musi chodzić lekko, jak go czyściłeś to nasmaruj olejem przed złożeniem i powinien działać poprawnie.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#1223 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:02

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] acha czyli nie powinien cieknąć a tryska że hej jak dąłem gazu więc chyba coś w środku się rozszczelniło czy jak? swoją drogą jak tam olej mógłby się dostać.

Załączone miniaturki

• g361.jpg

Edytowany przez krzysiekj24, 19 czerwiec 2014 - 16:08.

@Jaworski_K

#1224 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 17:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Z tego co piszesz wynika że olej musi wyciskać się z pomiędzy suwaka a obudowy, bo tam znikąd więcej nie może wycieknąć. Sugerowało by to na zużyty rozdzielacz.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#1225 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 19:23

już dwa razy zmieniałem raz oryginalne aluminiowe oringi a raz plastikowe.

Aluminiowe i plastikowe oringi?
Oringi są gumowe.

#1226 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 11:03

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Koledze chodziło o elementy oznaczone numerem 44 i 45 to są jakby panewki w których poruszają się kule dźwigni suwaków. Ja w swoim starym rozdzielaczu je wymieniałem, ale mój miał już 34 lata i nic nie było przy nim robione. Był tam delikatny wyciek, ale po wymianie tych uszczelnień było dobrze.

#1227 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 11:48

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] dokładnie o nie mi chodzi jednak u mnie po wymianie i tak cieknie z ką tam wogóle olej i tak spore ciśnienie? się przedostaje?

Załączone miniaturki

• rozdzielacz.jpg

Edytowany przez krzysiekj24, 20 czerwiec 2014 - 12:18.

@Jaworski_K

#1228 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 14:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam,albo za cieńkie są oringi jakieś lipne ,albo przy montażu się żle ułożyły, bo jest nie możliwe jesli wszystko dobrze aby puszczało chyba że ciśnienie ustawione za duże i przbija tam :rolleyes: Pozdrawiam.

#1229 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 16:06

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] 300 zł i masz rozdzielacz z hydrosily, kontrolować czystość oleju i filtra i masz spokój na wieki

#1230 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 16:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] krzysiekj24 Jeżeli wymieniałeś uszczelnienia, te "panewki" jak ja to nazwałem, to pomiędzy tymi panewkami powinien być włożony oring gumowy i dodatkowo te gumki które widać na zdjęciu powinny być wymienione. One zazwyczaj są w zestawie uszczelek rozdzielacza. Te blaszki, które trzymają te gumki trzeba dobrze poskładać. U mnie był podobny wyciek jak na twoim zdjęciu i po wymianie miałem tam suchutko. Mój jednak miał za duże przepusty na suwakach i musiałem go wymienić na nowy. Teraz nie wiem co to problemy z hydrauliką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share krzysiekj24

krzysiekj24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 05:02

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] sproboje jeszcze rsz coś z tym zrobić może rozbiorę rozdzielacz jak będzie trzeba swoją drogą gdzie najtaniej można kupić nowy? za 300zł choćby?

@Jaworski_K

#1232 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 12:26

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Widzę że moja fotka zagościła :D

#1233 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 11:01

Mam pytanie odnośnie gniazda pod zaworem w rozdzielaczu czy ten element jest do wyjęcia i gniazdo to to co na zdjęciu o nr1 ?
mam wątpliwości czy takowy element posiadam w rodzielaczu. Jeśli można go wyjąć to w jaki sposób?
(podnosnik nie podnosi pod obciązeniem).

Jak powinno prawidłowo być osadzone to gniazdo zaworu / numer 1 na tym zdjeciu/, powierzchnia płaską do góry / styk ze stożkiem zaworu/ czy powierzchnią stożkkową do stożka? Odwieczny problem z tym.

#1234 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 22 czerwiec 2014 - 17:25

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mam problem z podnośnikiem, działa tylko wtedy jak jadę ciągnikiem. zatrzymam się daje na luz i podnośnik nie działa.. Powiem szczerze na 30 lat tej maszyny, nikt nie przypomina sobie ze by był taki problem. Gdzie szukać przyczyny?
Pompa hydrauliki ma około roku, rozdzielacz około 6 lat.

#1235 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:40

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No to Ci powiem że zagadka jest o ile mowa o T25 :)
Trzeba szukać przyczyny w napędzie pompy począwszy od sprzęgła aż do przystawki bo może się coś przestawia jak jedziesz i dopiero ciągnie.
Spróbuj jeszcze wybić na luz na szosowe - polowe a wrzucić jakiś bieg i czy wtedy będzie działał podnośnik.

#1236 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Coś z tuleja napędu pompy

#1237 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 21:14

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dobrze koledzy radzą.Zerwał się frez na tulei.

#1238 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 24 czerwiec 2014 - 17:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] strzał w dziesiątkę tuleja... badziewie wymieniany razem z pompą....

#1239 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Od czego jest ten zawór który jest przykręcony do pompy, ponieważ przy podnoszeniu cięższych maszyn leci mi z niego olej???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 09:34

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Między pompą hydrauliczną a rozdzielaczem jest zawór dławiący który ma na celu dławienie oleju co za tym idzie rozgrzewanie go. Służy to szybszemu nagrzewaniu się oleju do pracy jak i do nagrzewania kabiny przez nagrzewnicę olejową.
Jak nie masz ochoty uszczelniać go i nie używasz to zdemontuj, zastąp przewodem hydraulicznym zakuwanym, łatwiejszy w montażu niż stalowa rurka.