Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 19 kwiecień 2014 - 12:41

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Siłownika nie zalewa się olejem, sam się odpowietrzy jak kilka razy poniesiesz i opuścisz, cały układ hydrauliczny też odpowietrza się sam jeśli tylko nie jest za mało oleju w zbiorniku.
Niestety ale żeby zmienić te plastikowe podkładki na tłoku trzeba użyć siły ale dobrze jest je włożyć do gorącej wody to będą bardziej elastyczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 01:43
  •  

#1182 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 19:52

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ma ktoś może zdjęcie którędy jest poprowadzona zakręcona zaślepką rurka od kipra z tyłu, przykręca się ją w to miejsce

Dodany obrazek

Robię remont ciągnika i jestem w trakcie składania i ni jak nigdzie nie mogę poprowadzić tej rurki ;/

#1183 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:02

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zdjęcia nie mam, ale u mnie rurka ta idzie nad lewą pochwą w pobliżu skrzyni biegów.

#1184 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wiem o którą ci się rozchodzi, ale ta co idzie od spodu jest na szybkozłączkę a mi chodzi o tą drugą :)

#1185 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 26 kwiecień 2014 - 12:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Idzie po skrzyni do tyłu, a następnie w lewo i nad pochwa się kończy. Ja na Twoim miejscu założyłbym wąż, bo wygodniejszy, rurki w T25 nie są zbyt szczęśliwym rozwiązaniem, bo się ciągle przecierają...
Poza tym byś miał szybkozłącza obok siebie.

PS Ten Władek na gaz z filmiku na YouTube, to Twój?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1186 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 18:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Może jakoś w następnym tygodniu dam radę to jakoś zapchać, a co do Władzia to mój jest on w końcowym etapie remontu

#1187 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 02 maj 2014 - 20:08

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Robił ktoś regenerację korpusu podnośnika? Mam już tak wyrobioną obudowę że wszystko lata na boki a najgorsze jest to że nie mogę ściągnąć wieszaków z wielowpustu.

KPK KUMURUN TEAM

#1188 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 02 maj 2014 - 20:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Trzeba pomyśleć nad dorobieniem jakiegoś ściągacza. Już u siebie próbowałem to ściągnąć podważając łyżką, uderzając młotkiem i nic z tego i narazie sobie odpuściłem. Dobrze by było też podgrzać jakimś palnikiem.
Nie słyszałem żeby ktoś to regenerował ale sporo osób wymieniało obudowę po zerwaniu ucha siłownika, u nas też to było zmieniane ale byłem za mały żeby pamiętać co i jak.

#1189 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 02 maj 2014 - 20:44

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Myślę że ściągacz nic nie pomoże ja grzałem palnikiem i nic. Teraz będę obcinał jedną stronę i wypychał na drugą.

KPK KUMURUN TEAM

#1190 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:22

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Luki, a gdyby to ramię rozciąć, to może by zeszło, a potem je zespawać i wbić na smar. Tylko od dołu, bo od góry mogłoby potem pęknąć na spawie, albo już od razu wymienić na nowe.
Chyba nie chcesz ciąć wału, bo te podróbki ze sklepu to nie wiadomo, czy się zaraz nie ukręci, oryginał, to oryginał ;) Poza tym, byś musiał wymienić wszystkie 3 ramiona razem z wałem, bo i tak ich nie zdejmiesz bez uszkodzenia.

Moim zdaniem, to nie ma co się przejmować luzem na wale podnośnika, bo oprócz ścinania zabezpieczenia bolca siłownika co kilka lat, to wcale nie przeszkadza w pracy. Smarowniczkę dorobić i jeździć :)

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Odkręcić prawe koło palnik w ręce i grzać ale tylko ramie porządny wybijak z jakiegoś wałka i młotek 3 kg i łaski nie robi.Co do naprawy korpusu to powiem tak że robiłem kiedyś to.Korpus poszedł na frezarkę wciśnięte tuleje i frezowane na wymiar i zdało by to egzamin ale już nie do ciężkich maszyn.Założył gość opryskiwacz 400 litrów nalał wody do oporu i pojechał w pole do momentu jak nie przeskoczył nim przez miedzę i rozwaliło korpus z lewej strony i już tego nie stosowałem tylko zakładałem nowy a co do oberwania mocowania siłownika na dole jak się oberwie to dorabiałem podstawę do mocowania i trzyma do dziś gościowi.

Edytowany przez balcerek1, 02 maj 2014 - 21:47.

#1192 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:50

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A powiedz mi jeszcze czy można korpus zdjąć od tak odkręcając te śruby od czoła czy od środka coś go jeszcze trzyma? Jak wygląda demontaż?

KPK KUMURUN TEAM

#1193 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 03 maj 2014 - 13:56

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wykręć tylko wałek z tyłu wysuń go i wyciąg sprzęgło załączania wałka i odkręcaj korpus.

#1194 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:39

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Czyli Balcerek dales moi kolejny powod, by tego nie ruszac :D
Pierwszy to to ze duzo roboty, a teaz drugi, ze zaraz go rozwali. U mnie jezdzi sie z opryskiwaczem i bele sianokiszonki dzwiga na przerobionych otworach, teraz chce zapiac Wladzia do owijarki :)

btw.
Gdzie lepiej dac powrot oleju z prasy rolujacej, wspawac sie w korek wlewu, ale nieco zmodyfikowany by zachowac odpowietrznik, czy trojnikiem w powrot rozdzielacza?

KPK Kumurun Team

#1195 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 03 maj 2014 - 21:39

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Możesz wspawać się w śrubę na filtrze olejowym ale powiem tak że zawsze musisz mieć sprawne gniazda bo choć powrót to i tak jest ciśnienie oleju i jak gniada nie będą trzymać to olej będzie uciekał.leprze rozwiązanie dorobić korek do zbiornika z wkręcanym kolankiem i zabezpieczanym kontr nakrętką.Będziesz miał swobodny powrót i odpowietrzenie jak korek dasz bez uszczelki i kolanko bez oringa.

#1196 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:32

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mój coś tam jeszcze targa więc przydałoby się zrobić to naprawdę dobrze. Myślę nad rozwierceniem otworów i zastosowaniem tulei z brązu samo-smarownych.
Balcerek nie czaje jeszcze zbytnio który wałek mam odkręcić ale zaraz dobędę gdzieś katalog i zobaczę jak to jest zrobione.

KPK KUMURUN TEAM

#1197 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 04 maj 2014 - 13:44

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Z tyłu wałek wom.Jest przykręcany na 5 śrub na 17 klucz zdejmujesz osłonę wysuwasz wałek wraz obudową łożyska wałka wom i wyciągasz sprzęgło wałka i tyle.

#1198 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 04 maj 2014 - 17:50

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Już wiem ale dzięki za odp wszystko sobie obczaiłem w katalogu.

KPK KUMURUN TEAM

#1199 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 04 maj 2014 - 22:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Możesz wspawać się w śrubę na filtrze olejowym ale powiem tak że zawsze musisz mieć sprawne gniazda bo choć powrót to i tak jest ciśnienie oleju i jak gniada nie będą trzymać to olej będzie uciekał.leprze rozwiązanie dorobić korek do zbiornika z wkręcanym kolankiem i zabezpieczanym kontr nakrętką.Będziesz miał swobodny powrót i odpowietrzenie jak korek dasz bez uszczelki i kolanko bez oringa.

Mam w MTZ powrót właśnie sprzed filtra wyprowadzony, to na zapalonym silniku nie podłączysz wtyki, bo olej by cały wyleciał, a podłączyć nie da, ale gniazdo dobre nie leci :D Przy tym rozwiązaniu filtr wyłapuje wszystko, co zostawiła np C360 w układzie prasy zanim dostanie się to do pompy:)

Hmm z wpięciem do filtru, to nie pomyślałem, a można kupić podwójną śrubę i wąż z oczkiem... Niezła myśl :)
A co do wlewu: Właśnie z wlewem jest o tyle dobre, że można go szybko i łatwo przełożyć do innego T25, ale, żeby nie wywalało oleju pomyślałem, żeby wspawać dłuższą rurkę, żeby wchodziła trochę dalej do zbiornika i nawiercić w korku standardowo otwór odpowietrzający. Korek normalnie nie ma uszczelki...
A według Twojego pomysłu to będzie kipiało...

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 maj 2014 - 19:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak tanio i dobrze przeczyścić hydraulikę z starego oleju ?

Edytowany przez Hari123, 05 maj 2014 - 19:25.