pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikua    119

Zobaczymy co sie bedzie działo jak podłącze manometr i wymienie olej na superol, a jak nadal bedzie to samo to najwyżej kupie nowy rozdzielacz, tylko czy wspołgra z nsz16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja w swoim wymieniłem rozdzielacz i pompę na 16 i wszystko ładnie śmiga. Pełny siewnik Poznaniak 2,7m podnosi na wolnych obrotach. w pierwszej kolejności zrobiłem tak jak kolega, wymieniłem pompę. Olej tak się nagrzewał, że nie można było dotknąć żadnego elementu hydrauliki. Po wymianie rozdzielacza wszystko wróciło do normy i można po całym dniu pracy swobodnie dotknąć hydrauliki.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Nagram w week film jak to wszystko działa i sami ocenicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za długo się nie pocieszyłem. Zasypałem rozsiewacz nawozu (500) i nie podniósł (podnosi bardzo wolno przy pełnym gazie). Zmieniłem z powrotem pompę na starą ale już nie zdążyłem przetestować. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak podnosiłeś to trzymałeś dźwignę żeby nie odbiła? Jeśli musiałeś trzymać to pompa ciśnienie daje jak trzeba i raczej przeciążyłeś podnośnik, a jak nie odbijała to sprawdź najpierw zawór przelewowy.

Często się zdarza że po ingerencji w układ hydrauliczny do zaworu przelewowego dostaje się jakiś brud i nie domyka się.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Przeciążyłeś podnośnik a nie że pompa słaba. Mój podnosił rozsiewacz i 600 kg wapna, tzn to co widać na profilowym ale miałem podkręcone ciśnienie na 180 a u Ciebie pewnie jest ustawione 140.

Później dołożyłem siłownik dodatkowy. Teraz mam ustawione 120 na zaworze i podnosi bez problemu, ale za wolno dlatego myślę nad NSZ16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nad nawierceniem kolejnych otworów w cięgnach tak aby jeszcze skrócić ramię to może być duży klucz do sukcesu. U ciebie dodatkowy siłownik robi robotę.  


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Życzę powodzenia w wierceniu otworów w belkach/cięgnach. Ja tylko chciałem powiększyć z 11 na 14, te co mam teraz zrobione mocowania łańcuchów bocznch. Wiertarka słupowa taka do fi 70 z posuwami i nie dała rady, wiertła się tylko paliły. Mechanik chciał odpuszczać palnikiem, ale dałem sobie spokój z tym. W belkach od 360 szło jak w masło, ruska stal górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

To chyba mam pecha bo są twarde jak cholera.
Ślusarz raczej ma dobre wiertła, wiertarka taka słupowa wielka, próbował też frezem bez skutku. Ja na swojej takiej małej stołowej wiertarce wiertłami ze stali borowej też nie mogę nić zrobić. Jaki masz na to sposób ?
Muszę podjechać do Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Z 11 na 14 to za mała róznica i wiertło sie klinuje wez 16 i da rade ( łój bedlecy do smarowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej Ci opisał dlaczego nie możesz zrobić. Ja nie miałem otworu więc zrobiłem normalnie prowadzenie 5mm i potem od razu na 16 wiertłem widiowym. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palomas    6

Pozdrowienia! Jaki jest najlepszy sposób, aby umyć i oczyścić układ hydrauliczny? W ciągu roku kilka razy zmienił olej, bo zmienił pompę i rozdzielacza. Umyłem cały system z oleju napędowego,, w końcu to wszystko przemywa oleju silnikowego. Te dni znów zablokowany zawór przelewowy (tłok) w nowym  hydrauli. rozdzielacze...

Edytowano przez palomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A filtr hydrauliki cały czysty, z nieuszkodzonymi o-ringami?

Zaworek przelewowy na filtrze ktoś regulował, kulka nie zablokowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palomas    6

Filtr hydrauliki oczyszczone  przed 3-4 lat, jest to pierwsze zadanie że muszę szybko zrobić. Objawy były klasyczne, pompa pracuje i dźwignia nie idą w górę. Zdjąłem górną pokrywę, wyczyścić tłok, a teraz znowu działa bez zarzutu. Olej w układzie bardzo czyste i jasne.

 

Nowy rozdzielacz Hydrosila ma inną pokrywę, potrzebujesz klucza sześciokątnego (imbus 14). W przeciwnym razie, działa świetnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Panie i panowie tyle już jest napisane na temat hydrauliki w Władymircu, Czy macie jakieś sprawdzone patenty, zamiast tych nieszczęsnych metalowych podkładek w siłowniku podnośnika. ;[  W karierze mojego Władzia już będę montował 3 tłoczysko, bo jest porysowane przez te podkładki i cieknie w tym miejscu. Mam właśnie siłownik rozebrany na stole i myślę czym by zastąpić to nieszczęsne dziadostwo. Myślę że w tym miejscu lepszy byłby pierścień filcowy, ale to tylko takie moje dywagacje. Co o tym sądzicie? Tylko proszę nie pisać odpowiedzi typu "wymień siłownik na inny, itp..." bo nie o to tutaj chodzi. za wszelkie sugestie z góry dziękuję.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palomas    6

Gdzieś w Internecie znalazłem siłownik hydrauliczny z Ukrainy, który ma wbudowany w klasycznym tłokiem i pierścień. Tak, to może stworzyć tokarka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zamiast podkładek załóż stary oring i pierścień z tworzywa ten co wkładasz w środek podstawy górnej i będzie gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Dziękuję za odpowiedzi, ale już zrobiłem zanim tu zajrzałem. Zrobiłem tak jak napisał balcerek1 Jakoś już mi obrzydły te metalowe podkładki w tym miejscu. Czas pokaże czy takie rozwiązanie jest dobre.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nowy Typ MTZ ma gumowy pierścień zgarniający. Do Władka nie ma takiego pierścienia?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Marcelix- jak zmieniłeś tłoczysko na nowe i oczywiście kpl  nowych uszczelek, to przestało lać? bo ja założyłem nowe tłoczysko, uszczelki i dalej kida i dosyć dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja za każdym razem jak wymieniałem tłoczysko, to od razu cały zestaw uszczelek też i zawsze kupuje dwa komplety, bo zwykle czegoś brakuje. Tym razem jak kupowałem dobrze nie sprawdziłem i w jednym opakowaniu były pęknięte dwa pierścienie, te sztywne które idą na tłok. U mnie po każdym remoncie siłownika nic nie cieknie przez długi czas, siłownik suchutki.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Ostatnio podczas pracy urwalo mi sie cieglo boczne. Przez to ze Władek podosi duze ciezary chcialbym odrazu wzmocnic nowe cieglo w miejscach gdzie sa powiercone dziury na wieszaki i odciagi. I tu moje pytanie czy naspawujac drut w tych miejscach, tym samym nie oslabie matrialu z ktorego wykonane jest cieglo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj