Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 18 marzec 2014 - 21:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Taki może być?
http://allegro.pl/ro...4012191865.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 09:17
  •  

#1142 Share sonis1234

sonis1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 21:32

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] przepraszam że się wtrące ale w mojm mt25 nie dochodzi olej do zaworów głowicy lecz cisinienie oleju jest co morze byci prosze o odpowiedzi

t25 ruski

#1143 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 19 marzec 2014 - 00:20

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] nie ten temat, zapraszam do www.agrofoto.pl/forum/topic/69374-problemy-z-silnikiem/#entry1325355

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1144 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 20 marzec 2014 - 07:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] zbyszekbrzuze masz rację z tymi otworkami. Ja porównywałem rozdzielacz od MTZ i od T25 to różniły się tylko tymi otworkami. W tym od T25 są dwa a w tym od MTZ jest jeden i dlatego jak przerabiałem hydraulikę musiałem z tego korka dać przelew.
Ostatnio znajomy kupował rozdzielacz do Białoruśki to w sklepie wielkie oczy robili jak im mówiłem że ma być korek a pod korkiem dwa otworki. Koniec końcem dałem sobie spokój i zamówili trzy różne żeby sobie wybrać i wzięliśmy pierwszy z brzegu, dorobiliśmy ten przelew i podnośnik hula jak ta lala :)
Jeśli miałby zakładać rozdzielacz do tura to tez wolałbym bez zatrzasków bo można precyzyjniej sterować i raczej nie pchałbym się w ruskie rozdzielacze tylko te uniwersalne. Dałbym dwusekcyjny z kontynuacją ciśnienia na błotnik żeby był pod ręką, podłączył bym pod niego tura i zasilanie z pompy a powrót dopiero pod rozdzielacz oryginalny do sterowania podnośnikiem i hydrauliką zewnętrzną. Tam zatrzask się przydaje.

Ewentualnie pozbyć się zatrzasku z dwóch sekcji od tura a od podnośnika zostawić. Pół godzinki roboty :)

Jeśli w opisie rozdzielacza jest że pasuje do MTZ to na 99% trzeba będzie robić przelew z tego otworku.

http://www.agrofoto....p-rozdzielacza/

Jak będziesz szukał rozdzielacza na allegro to nie pisz MTZ tylko JUMZ
Ten powinien być dobry
http://allegro.pl/ro...4022569667.html

Edytowany przez mani51, 20 marzec 2014 - 07:32.

#1145 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 08:08

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To musi być rozdzielacz z takim samym oznaczeniem jak do T25, (jeśli z zatrzaskami)
Czyli gdy we Władku mamy 3/1 22, to zapewne 3 sekcyjny będzie 3/1 222.

Spotkał się ktoś z rozdzielaczami z różnymi rodzajami sekcji w jednym rozdzielaczu (np. pływające z niepływającymi)?

KPK Kumurun Team

#1146 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 20 marzec 2014 - 08:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W ruskim jeszcze się nie spotkałem z taka mieszanką, ale nie ma problemu żeby samemu przerobić.
A w rozdzielaczach uniwersalnych przeważnie jedna sekcja ma pozycję pływająca a pozostałe już nie.

#1147 Share koksik1

koksik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] myśle że tak

#1148 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 08:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Słuchajcie panowie może orientuje się ktoś z was co może być przyczyną tego, że podnośnik we władymircu nie opada. Sprawa wygląda tak, że po wynurzeniu kultywatora z ziemi podnośnik rozdzielacz odbił normalnie blokując siłownik w górnym położeniu, ale potem nie chciał opuścić i siłownik w tym położeniu pozostał tzn. kultywator w górze i nie można go opuścić. Wiadomo, że różne mogą być przyczyny, ale ciągnik jest potrzebny w polu no więc chciałoby się oszczędzić na czasie więc jak ktoś się orientuje co najprawdopodobniej się stało to proszę o odpowiedz. Jeszcze dodać by należało, że kultywator opadał nieznacznie tak jak to miało miejsce normalnie gdy był podniesiony do góry, ale to było tylko takie cyk cyk co jakiś czas w ogóle niezauważalniwe opadł. Chodzi mi najbardziej o to czy to w siłowniku coś czy raczej w rozdzielaczu czy jeszcze gdzie indziej.

#1149 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 09:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Obejżyj silownik czy zaworek na górnym deklu zaraz obok tłoczyska miedzy przewodami nie jest wcisniety. lub wcisnał go zbijak na tłoczysku. Jesli zbijak to odsuń go. Trzpień zaworka powinien wystawać około 1cm. Jak mniej wyiagnij go szczypcami. Możesz jednocześnie próbować dzwignią na rozdzielaczu podnosic siłownik, zaworek powinien wyskoczyć.
Jesli nie to odkręć prawy przewód siłownika, a nastepnie króciec (nypel) z siłownika. W nim powinien być dławik-mala blaszka z otworkiem. Obejzyj czy nie jest zatkany.
Przy tych operacjach jesli masz maszyne podniesioną podeprzyj ją dobrze by nie zrobiła nikomu krzywdy.

#1150 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 14:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Koledzy. U mnie jest taka sprawa we Władku, że jak jadę z zaczepioną maszyną, to podnośnik opada, ale tylko do połowy i dalej już trzyma. Wcześniej opadał w czasie jazdy do samego końca. Mniemam, że rozdzielacz już się kończy. Nigdy nie był rozbierany, a ma już 34 lata. Jak olej jest zimny to podnosi szybko, a jak się rozgrzeje to bez przegazówki nie podniesie. Olej mam zalany hydrauliczny AGROL może jest za rzadki do radzieckiej myśli technicznej. Co Wy na to?

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 14:56

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jeśli opada do pewnego momętu to najprawdopodobniej rysa na cylindrze silownika. Tłok zejdzie poniżej jej i juz trzyma, tymbardziej wskazuje to na dobry stan rozdzielacza, inaczej opadał by do zera.

#1152 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 14:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Słuchajcie jest taka sprawa, że ten bolczyk wyciągnąłem jasna sprawa i nawet odpiąłem przewody hydrauliczne i dalej nie opada nawet jak się mocno wciśnie. Kultywator odpiąłem od razu zanim zjechałem na bazę. Rozebrałem siłownik i te oringi nie wyglądały za dobrze, ale to chyba nie może być powód? Przecież ciśnienie tam w siłowniku jak będzie 16MPa to ciśnie tam więcej jak 2 tony na tłok mam wrażenie. Przyczyna musi tkwić w siłowniku bo sprawdzałem go po odpięciu od układu (jak napisałem odpięliśmy przewody hydrauliczne więc przyczyna w siłowniku jednak musi być bo mało prawdopodobne żeby coś się zrypało jednocześnie i w rozdzielaczu, który był odłączony). I dlatego pytam czy zrypane oringi mogłyby zablokować siłownik czy może kanały w deklu są zablokowane, alebo ten kanał odływowy na dole siłownika co jest. Próbowaliśmy go na sucho (bez oleju) i ciężko, ale się przesuwał ten tłok po zapięciu znowu siłownik w górę i nie chce opaść. Znowu odpięliśmy przeody hydruliczne i nie opada, a ocno ciśniemy.

#1153 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 15:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W moim poście powyżej napisałem co zrobić.
Zajrzyj do króćca prawego przewodu, tam jest dławik, zapewne ma zablokowany otworek.

#1154 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 19:34

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzięki za podpowiedź. Króciec był dokręcony takim wariackim momentem, że przedłużkę założyliśmy a i tak było ciężko odkręcić. Zwątpiłem prawie nawet z początku czy to się odkręcaq w ogóle:D.
Jakiś kawałek gumy tam siedział teraz wygkląda, ze wszystko działa poprawnie.

#1155 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:53

Nie zawsze to oznacza dobry, jesli mozna to tzreba zajrzec pod ten korek i jesli sie nie myle to powinny tam byc widoczne 2 otworki, wtedy mamy do czynienia z rozdzielaczem 'nie wspolpracujacym z regulatorem silowym' Wuj ostatnio kupowal do MTZ, to pytali czy ma regulator pod siedzeniem. A jesli do samego Tura, to moze rozdzielacz bezzatrzaskowy od bialoruski, znacznie wygodniejszy.
One sa oznaczone symbolami np. 3/4 222 lub 1/2 xxx itp...
Gdzies bylo rozszyfrowanie tych symboli, tylko nie pamietam czy na naszym forum, czy gdzies indziej.

Od dłuższego czasu szukam właśnie rozkodownia tego szyfru np 3/4 222 bo napewno każa cyfra ma swoje znaczenie i określa poszczególne parametry rozdzielacza. We Władku mam 3/1 22 czyli 2 sekcje i to z położeniem pływającym ale jak to ma się do oznaczenia ?\
Może ktoś z Was ma taką wiedzę.

#1156 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 13:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] druga część oznacza rodzaj sekcji, pierwsza kanały, ale dokłądniej to by trzeba poszukać...

KPK Kumurun Team

#1157 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 08:58

druga część oznacza rodzaj sekcji, pierwsza kanały, ale dokłądniej to by trzeba poszukać...

O to chodzi, że szukam i nie znalazłem żadnej konkretnej informacji i tu jest problem.
Rodaj sekcji
-2?
-3?
-4?
Może coś więcej.. ilosc tych cyferek to raczej ilość sekcji.

#1158 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 12:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Panowie jest taka sprawa m, że nie miałem czasu naprawiać ruska, a potem jak miałem to net mi się wysypał. No więc dławik był zapchany i odetkałem go, ale tylko moment działał dobrze, a ja tak się cieszyłem, ale doszliśmy do rozwiązania i ciągnik jest sprawny. Po prostu przepłukaliśmy układ olejem tzn. dałem wajchę w położenie docisk i podnoszenie, a jednocześnie dolewałem oleju, żeby nie zapowietrzy ć układu no i po skręceniu działa wszystko poprawnie bo wszystkie śmieci wypłukało. Tyle, że niepokoi mnie fakt, ze to co zbnajdowałem w dławiku wyglądałao jak jakaś gumowa uszczelka (orientacyjna średnica ok. 20 mm) i to musiało wylecieć z rozdzielacza. Niby działa, ale skoro uszczelka była to może się za chwilę coś rozsypać bo po coś ona tam jednak była. Co myślicie rozebrać rozdzielacz czy będzi chodziło? Bo ja nie mam za bardzo czasu na gmeranie przy ciągniku, a z rozdzielaczem się trochę nie chcę bawić bo to sporo dłubania chyba. A propo jak ktoś wie jak się czyści odstojnik to będę dźwięczny bo nie chcę zapowietrzyć układu.

Edytowany przez plast, 12 kwiecień 2014 - 12:55.

#1159 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 kwiecień 2014 - 13:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Na razie proponuję przeczyścić filtr hydrauliczny,bo jeśli nie czyściłeś za jakiś czas będzie to samo.

Edytowany przez Piotruniu25, 12 kwiecień 2014 - 18:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] odstojnik paliwowy?
Normalnie, odkręcić 4 śruby, zdjąć, odkręcić sitko, wymyć szklanke i sitko i to drugie sitko. Potem: wkręcić sitka, nalać paliwa do pełna i złożyć. Podpompuj trochę pompką paliwo i odpal go trzymjąc na wyższych obrotach przez chwilę.

KPK Kumurun Team