pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mani51    373

Nic nie trzeba przerabiać, pasuje Plug&Play :) Trzeba tylko zwrócić uwagę jaka jest tulejka w napędzie. NSZ 10 miały 4 lub 6 frezów na wałku a NSZ 14 i 16 tylko 6 frezów. Jakby co to tulejka jest do dokupienia za grosze i nie ma problemu z jej wymianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Czyli zastosuje nsz 16, dac raz i miec spokoj a koszt w sumie nie wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74
Napisano (edytowany)

Ja mam już rok czasu 16 i teraz to wiem, że podnosi tak jak ja chcę. Wrzucałem już kiedyś fotki jak to wygląda na żywo. Szczerze polecam taką zmianę naprawdę warto.

 

new_profil_luki21 dzięki za fotki niezłą robotę Ci wykonał ten majster.

post-21487-0-51613300-1423036225_thumb.jpg

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Kolego jakiej firmy masz pompe, zwykła czy z hydrosiły, bo patrzac na allegro to sa rozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

W sumie to są tylko Hydrosila Ukraine i Polskie za 400zł :D

Nie mówię o starych zapasach USSR.

 

Nie wiem jak u was, ale póki co moja nowa pompa NSZ10 rok śmiga bez żadnych przegazówek, zawór przelewowy z jakiegoś uszkodzonego rozdzielacza od MTZ, gniazdo oryginalne. Dobrze mówicie, drugi T25 na oryginalnej pompie szybciej podnosi, tylko ma zredukowane ciśnienie w układzie. Mój przód podniesie a uniesie.

Już nie podnosił prawie wcale i myślałem że zmiana pompy coś pomoże a tu guzik, więc zmieniłem zawór i podnośnik odżył.

 

A i pokaże fotkę, silownik po 3 latach od mojej regeneracji na współczesnym niechromowanym tłoczysku i oringach z ruskiego kompletu:

post-10681-0-97782900-1423066400_thumb.jpg


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja zakładam każdemu 10 i nikt nie narzeka.W miniony 3 założyłem i nikt nic nie mówi że jest coś źle tylko trzeba filtr olejowy wyczyścić i olej spuścić i przelać ropą żeby wypłukać zbiornik i zalać świeżym to będzie chodzić ale jak ktoś ma ciągnik od nie pamiętnych lat i pytasz się czy filtr oleju był czyszczony a gość pyta się a gdzie on jest a olej nie no cały czas się dolewa a spuszczasz syf że śmiechu warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Popieram kolegę Balcerka1, co Wy chcecie od tych pomp NSZ10, Ja u jednego Władka z 1981 roku mam nadal oryginalną i nie zamierzam jej wymieniać. Podstawą dobrego podnoszenia jest sprawny i poprawnie wyregulowany rozdzielacz, oraz czyszczony filtr ojeju hydrauliki, który oprócz filtracji ma on za zadanie utrzymać na powrocie z rozdzielacza ciśnienie na poziomie około 3 atmosfer. Jest to bardzo ważne do prawidłowej pracy zaworu przelewowego. Przed jakąkolwiek wymianą pompy należy ją sprawdzić. Wystarczy prosty przyrząd, silnik około 4 kW, 1400 obr/min, napęd i mocowanie pompy, jakiś zawór przelewowy i manometr, zbiornik oleju. Stary fachman w mojej okolicy twierdził, że 95% ruskich pomp od T25, LTZ, MTZ przywożonych do niego a kwalifikowanych przez użytkownika do wymiany była 100% sprawna a reszta do naprawy, są one bardzo wytrzymale / nie mylić z obecnym gów...em/. Sprawdzał je chyba jak pamiętam ciśnieniem do 180 atmosfer / lub 170atm./ Miał też taki ''polowy'' przyrząd do sprawdzania w ciągniku, rurka dokręcana do króćca pompy na wylocie, zawór bezpieczeństwa, manometr i kawałek węża do skierowania oleju do zbiornika. Chwila moment i pompa sprawdzona, jeszcze lepiej bo na rozgrzanym oleju.

Według mnie wymiana na NSZ16 jest bezsensem, udżwigu to nie zwiększa, może i szybciej podnosi, tylko co to ma na celu, chyba, że do tura. Jest jednak pewne niebezpieczeństwo takiej wymiany, mianowicie chodzi o uderzenie siły w pierwszej fazie podnoszenia, przy nagłym uderzeniu strumienia oleju występuje chwilowo bardzo duży moment siły na sworzniach siłownika i jego dolnym uchwycie, który to może zrobić ''chrup'' i trzeba 9 stówek szykować na nowy korpus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@MArcelix Nie ma sprawy. Ja jestem niesamowicie zadowolony zwłaszcze, że nie mogłem od jakiegoś czasu zbić ramion z wału bo były zapieczone a potrzebowałem je obrócić o pewien kąt względem siłownika. Aby to zrobić musiałem przeciąć wał przy korpusie. Jak to już zrobiłem to reszta się sama potoczyła. Czas zalewać oliwkę i sprawdzać. Szkoda że nie mogę wam pokazać jak to świetnie pracuje. Myślę, że lepiej niż oryginał.

 

@slawek99 A u mnie nie chce już podnosić.Rozdzielacz mam oryginalny. Siłownik przerzucony na nie używaną dotychczas drugą sekcję. Łanie trzyma ale nie podnosi. Rozsiewacz + 300kg nawozu jest nie lada problemem. 

Edytowano przez new_profil_luki21

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Mikua pompa jest z Hydrosiły. Sławek99 nie każdy ma swojego Władka od nowości i nie każdy miał wpływ na to co poprzedni właściciel wlewał do zbiornika hydrauliki. Wszyscy dokładnie wiemy co teraz można kupić w sklepie. Kupisz pompę 10, a po roku lub dwóch poprawnego użytkowania pompa nie daje rady z rozsiewaczem i  każdy się zastanawia co jest??? A no to jest że teraz mamy takie a nie inne wykonanie części zamiennych. Dlatego się kupuje pompę 16 żeby po kilku latach użytkowania nadal działała, ale może już nie z taką energią jak 16, ale jak 10. Po za tym to każdy ma swój cyrk i swoje małpy i niech montuje co chce. Ja zamontowałem 16 i jestem zadowolony. Niczego w moim Władku nie urwało, bo jest pod nogą pedał gazu i trzeba z nim odpowiednio się obchodzić.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rezygnuje z 16-tki. Przeanalizowałem wszystko i doszedłem do wniosku, że w niczym to nie pomoże. Udźwigu nie zwiększę a zakładać większą pompę której przepływ i tak zostanie zdławiony w rozdzielaczu to bez sensu. W moim przypadku za słabe podnoszenie na 80% odpowiedzialny jest rozdzielacz i tu wolę zainwestować kasę bo mam oryginał od 83 roku. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Rozdzielacz nie zdławi pompy bo jest identyczny jak w MTZ tylko ma 2 sekcje zamiast 3 a tam zasila go pompa dwa razy większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

P to ruskie R, więc to tylko zależy jak kto opisze na aukcji. Każdy ma nabite P80

Jeden i drugi powinien przepuścić przez siebie 80 litrów. Różnią się tylko zaworem przelewowym, ale od jednego do drugiego pasuje. Znajomy nawet do MTZ założył zawór od T25 i wszystko chodzi jak należy ale osobiście bym ich nie zamieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Jaka jest różnica w tych zaworach, wiesz może co mówią oznaczenia cyfrowe na rozdzielaczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Cyferki oznaczają przepustowość liczbę sekcji oraz ile sekcji jest z pozycją pływającą a ile bez bo są też ruskie rozdzielacze bez pozycji pływającej np w koparkach na Białorusi. Można też z nich odczytać czy rozdzielacz nadaje się do współpracy z dodatkowym regulatorem np w MTZ czy też może być stosowany samodzielnie.

Było to opisane w jakimś temacie o hydraulice MTZ ale nie mogę znaleźć.

Zawór przelewowy w MTZ powinien mieć dodatkowy mały zaworek jednokierunkowy na tym zgrubieniu ale w sklepach o tym raczej nie wiedzą i są przeważnie bez tego zaworka takie jak do T25

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolesiem co handluje i regeneruje pompy hydrauliczne i powiedział że jak nie przereguluje rozdzielacza a założę 16 to może w niej rozwalić korpus. i nie ma co liczyć na gwarancje.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Wiadomo przecież, że trzeba wyregulować ciśnienie na rozdzielaczu po wymianie pompy na nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16
Napisano (edytowany)

Jak powinno prawidłowo być osadzone to gniazdo zaworu , powierzchnia płaską do góry / styk ze stożkiem zaworu/ czy powierzchnią stożkową do stożka? Mam odwieczny problem z tym.

 

Od dłuższego czasu szukam właśnie rozkodownia tego szyfru np P80 2/4 333 bo napewno każa cyfra ma swoje znaczenie i określa poszczególne parametry rozdzielacza. We Władku mam 3/1 22 czyli 2 sekcje i to z położeniem pływającym ale jak to ma się do oznaczenia ?\

Może ktoś z Was ma taką wiedzę.

 

Rozmawiałem z kolesiem co handluje i regeneruje pompy hydrauliczne i powiedział że jak nie przereguluje rozdzielacza a założę 16 to może w niej rozwalić korpus. i nie ma co liczyć na gwarancje.

To się zgadza, gdyż pompy NSz16 i NSZ 14 głównie były przeznaczone do układów wspomagania, gdzie wymagane jest niższe ciśnienie ok 80 atm max i one były tak przystosowane.Wiadomo wytrzymują trochę więcej ale bez przesady. Przy kupnie tych pomp trzeba zwrócić uwagę na max ciśnienie dopuszczalne dla danej pompy, zawsze jest to wybite na pompie. Edytowano przez slawek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jakis sposob na wyregulowanie rozdzielacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Tylko jeden.

Wpiąc w układ manometr i regulaować zaworem bezpieczeństwa.

Zawór bezpieczeństwa jest w rozdzielaczu widoczny od spodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W moim ktos pokrecił zatrzaskami i nie mozna tego teraz wyregulować aby prawidłowo odbijały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Z chęcią przyjmnę te uszkodzone rozdzielacze i pompy, za symboliczną opłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj