Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 19 luty 2014 - 21:34

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To musiał coś podłożyć pod sprężynki w suwakach. Ale to chyba tylko metodą prób i błędów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 09:46
  •  

#1102 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 19 luty 2014 - 22:37

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Chętnie bym chciał się dowiedzieć, co on tam zrobił. A propos suwaka, mógłby ktoś podrzucic fotkę suwaka z widokiem elementów odpowiedzialnych za trzymanie i odskok dźwigni? Nie chce na próżno rozbierać rozdzielaczy, żeby tyko obejrzeć. Muszę właśnie w jednym poprawić (już gdzieś pisałem), bo nie trzyma w żadnej pozycji, oprócz neutralnej.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1103 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 21 luty 2014 - 06:38

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Co prawda od MTZta ale jest identycznie rozwiązane.

Załączone miniaturki

• suwak - zatrzask.JPG

Edytowany przez mani51, 21 luty 2014 - 06:39.

#1104 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów

Napisany 21 luty 2014 - 10:44

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzieki za obrazek :) Liczylem bardziej na zdjecie, ale i to dobre.
Chociaz mam katalogi i Twoj post niewiele mi pomogl. Pewnie bede musial sie przejechac do dalekiego znajomego po suwak i sobie przelozyc co trzeba.

KPK Kumurun Team

#1105 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 luty 2014 - 22:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja mam zdjęcia wyjętych i rozebranych suwaków. Zbyszek PW oczyść.

#1106 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 22 luty 2014 - 11:32

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Koledzy teraz wymieniałem pompe hydrauliczną i rozdzielacz oraz wymieniałem uszczelnienia w siłowniku to czy teraz wystarczy odpowietrzyć tymi śrubkami przy tłoku?

#1107 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 22 luty 2014 - 14:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Raczej jak będzie trzeba odpowietrzać to tylko rozdzielacz i to nie zawsze. Po prostu zobacz co się będzie działo.

#1108 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 22 luty 2014 - 18:19

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Czyli nie ma różnicy w ktory waz od silownika zakrece zegar zeby zmniezyc i ustawic poprawne cisnienie moze go zakrecic w obojetnie który waż od silownika?i potem wlaczyc pompe i niech sobie troche pochodzi zeby sie rozgrzal olej i po chcwili dac dzwignie tak by miala pompa podnosic i ciagnik ma chodzic na wolnych obrotach i wtedy ustawiac cisnienie?czy dobrze mysle?dajcie znac czy dobrze mysle i poprawne cisnie ma być 150 barów

#1109 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów

Napisany 22 luty 2014 - 19:50

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zibi, jeden wąż daje ciśnienie przy podnoszeniu, drugi przy opuszczaniu, Zapomniałem teraz który, ale chyba prawy podnosi :)

KPK Kumurun Team

#1110 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 22 luty 2014 - 20:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak patrzysz od tyłu to prawy podnosi a lewy opuszcza.
Piotruniu25 miałeś rację, nie trzeba było odpowietrzać. Parę razy góra i dół i wszystko jest jak należy. Wymieniona pompka na większą i rozdzielacz to putin jak głupi podnosi. W przyszłym tygodniu testy z sianokiszonką będą bo narazie jeszcze pozostało to złożyć do kupy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 26 luty 2014 - 08:17

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie ma różnicy w który wąż wepnie sie zegar trzeba tylko w dobrą stronę ruszyć dźwignią. Tylko jak np na opuszczonym podnośniku odkręcisz wąż od opuszczania a później się pomylisz i dasz dźwignię na podnoszenie to wywali Ci olej z siłownika wiec uważaj :)

Edytowany przez mani51, 26 luty 2014 - 08:34.

#1112 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 01 marzec 2014 - 08:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mam problem z T25 .Podczas pracy podnośnika [ i chwilę po ] z pod korka wlewowego oleju [ podnośnika ] wypływa pod ciśnieniem spieniony olej .W układzie jest Superol wlany 2 late temu do teraz nic się nie działo .Czy jest zbyt zimno , a może coś się zapchało ?

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#1113 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 14:32

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] czy tego oleju nie ma za dużo , tam jest miarka na 17 klucz

#1114 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 19:25

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Uszkodzony uszczelniacz pompy hydraulicznej lub dziurawy nieszczelny przewód ssawny pompy(jego połączenia). Ten miedzy pompa a zbiornikiem.

#1115 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 16:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak kolega wyżej pisze, spieniony tzn, że ma powietrze a jak ma powietrze to gdzieś je pompa musi zasysać jak zasysa powietrze to wypiera olej...

#1116 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 02 marzec 2014 - 19:33

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dziękuję , jutro rozkręcam pompę.

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#1117 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:13

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Postanowiłem sprawdzić dokładniej budowę suwaka w rozdzielaczu a konkretnie mechanizmu zwalniającego zatrzask bo nie dawało mi spokoju to że ktoś tam coś regulował.
Mam założony nowy rozdzielacz i niestety żeby cokolwiek podnieść muszę trzymać dźwignię a jest to uciążliwe z kolei dźwignia od hydrauliki zewnętrznej nie odbija sama.
Najpierw na stół wziąłem stary rozdzielacz i okazuje się, że jednak jest tam regulacja ciśnienia zadziałania. Jest to zaworek wkręcany w suwak a w nim jest wkręt do regulacji. Niestety zanim to zrozumiałem pokręciłem tym wkrętem. Jako że ustawienie na oko nie wchodzi w grę bo za dużo jest roboty żeby rozebrać i złożyć rozdzielacz do próby wymyśliłem mały przyrządzik do ustawienia ciśnienia w formie tulejki w którą wkręca się cały zaworek. do tego przyspawałem króciec od wtryskiwacza i pojechałem do mechanika który ma pompkę do ustawiania wtrysków. Ustawił mi zaworek na około 110-120 bar (dokładniej się nie da) i tak ustawiony wkręciłem w suwak, poskładałem wszystko i próba. Dźwignia nie odbija :/ Ciśnienie mam około 100 na wolnych obrotach i ponad 150 na dużych więc powinno zadziałać. Ma ktoś jakiś inny sposób na ustawienie tego zaworka niż metodą prób i błędów? Bo ile razy można rozbierać rozdzielacz żeby w końcu trafić na właściwe ustawienie?
I jeszcze jedno - w tym nowym rozdzielaczu zaworek nie posiada regulacji ciśnienia i jest trochę inaczej zbudowany.

#1118 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 21:20

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mnie nie odbija przez to wiem które węzę sa dobre , kilka mi poleciało

#1119 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Postanowiłem sprawdzić dokładniej budowę suwaka w rozdzielaczu a konkretnie mechanizmu zwalniającego zatrzask bo nie dawało mi spokoju to że ktoś tam coś regulował.
Mam założony nowy rozdzielacz i niestety żeby cokolwiek podnieść muszę trzymać dźwignię a jest to uciążliwe z kolei dźwignia od hydrauliki zewnętrznej nie odbija sama.
Najpierw na stół wziąłem stary rozdzielacz i okazuje się, że jednak jest tam regulacja ciśnienia zadziałania. Jest to zaworek wkręcany w suwak a w nim jest wkręt do regulacji. Niestety zanim to zrozumiałem pokręciłem tym wkrętem. Jako że ustawienie na oko nie wchodzi w grę bo za dużo jest roboty żeby rozebrać i złożyć rozdzielacz do próby wymyśliłem mały przyrządzik do ustawienia ciśnienia w formie tulejki w którą wkręca się cały zaworek. do tego przyspawałem króciec od wtryskiwacza i pojechałem do mechanika który ma pompkę do ustawiania wtrysków. Ustawił mi zaworek na około 110-120 bar (dokładniej się nie da) i tak ustawiony wkręciłem w suwak, poskładałem wszystko i próba. Dźwignia nie odbija :/ Ciśnienie mam około 100 na wolnych obrotach i ponad 150 na dużych więc powinno zadziałać. Ma ktoś jakiś inny sposób na ustawienie tego zaworka niż metodą prób i błędów? Bo ile razy można rozbierać rozdzielacz żeby w końcu trafić na właściwe ustawienie?
I jeszcze jedno - w tym nowym rozdzielaczu zaworek nie posiada regulacji ciśnienia i jest trochę inaczej zbudowany.

A masz jakiś luzem nie tykany, żeby sprawdzić jakie ma ciśnienie fabrycznie? Może ustawione jest OK, ale dochodzą jeszcze inne opory po drodze i dlatego nie odbija? Pomysł przyrządu wydaje się świetny, ale może coś trzeba dostosować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 20:37