Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:09

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wywali ci zawór do góry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 13:11
  •  

#1022 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:10

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie będzie się lał to jest tylko przykrywka. Możesz tak zrobić ale nie będzie to zbyt dokładne. Możesz ustawić za mało i jak podczepisz coś na TUZ to jak dasz do góry to będzie Ci odbijać dźwignię a maszyna będzie na ziemi.

KPK KUMURUN TEAM

#1023 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:17

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tylko żebyś nie odkręcił dekielka od zaworu przelewowego bo wtedy faktycznie pójdzie olej. Zawór bezpieczeństwa to ten od spodu rozdzielacza. Odkręcasz dekielek na klucz 24 a później popuszczasz tym samym kluczem nakrętkę i śrubokrętem najpierw wykręć ten zawór bo piszesz że masz za duże ciśnienie a dopiero po odpaleniu powoli wkręcaj.

#1024 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:48

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] zawor jest na dole na klucz 24 i potem jest sruba konta to musze ja popuscic i wykrecic zawor i odpalic ciagnik i wtedy go ustawiac czyli dac raczke do gory i powoli wkrecac zawor

#1025 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 21:06

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tak, tylko nie wykręcaj zaworu całkiem, 3-4 obroty max i odpal ciągnik.

#1026 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 24 grudzień 2013 - 01:35

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Mam zamówiony zawór rozdzielacza ale wyjme go na stół bo nawet uniosłem już kabine z przodu w przeciwnym razie niema dojścia do śrub mocujących.

Ja doszedłem, pisałem już wcześniej o tym, tylko płaskim kluczem i od strony kabiny, a Ty musiałeś się pewnie namęczyć żeby odkręcić zalane elektrolitem z baterii po tylu latach śruby od pomostu...

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1027 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 24 grudzień 2013 - 15:42

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Powiem że śruby pod akumulatorami poszły bez problemu, uniosłem ok. 15-20 cm. i dostęp do rozdzielacza bajkowy. Własnie dziśaj porozbierałem go i w sumie za wiele w nim niema, wymienie zawór i gniazdo, poskładam i zobacze jak zadziała, może też podkręce ciśnienie delikatnie, zastanawiałwm się do czego jest właśnie ta regulacja. A tak ogólnie to wszystkiego najlepszego na te święta na NOWY ROK.

#1028 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 18:13

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam,ta regulacja służy do regulacji ciśnienia w hydraulice,wkręcając trzpień zaworu podwyższasz ciśnienie ,wykręcając obniżasz tylko za bardzo nie podkręcaj bo porozrywa Ci przewody hydrauliczne :huh: Pozdrawiam.

#1029 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 22:39

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ale da coś regulacja jak jest np. pompa podjechana czy to nic wspólnego z pompą niema?.

#1030 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 05:37

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jeśli podnośnik działa prawie jednakowo bez względu na obroty silnika to masz ustawione za niskie ciśnienie, a jeśli na większych obrotach udźwig jest większy to raczej pompa zużyta. I nie chodzi tu o prędkość podnoszenia tylko o sam udźwig. Bo prędkość podnoszenia będzie się zmieniać wraz z obrotami nawet gdy pompa jest ok a udźwig powinien być taki sam na małych i dużych obrotach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 19:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam wszystkich, pisałem ostatnio o problemach z podnoszeniem w moim T25. Dziśaj własnie poskładałem i jest ok. Działa tak jak nowy był, wymieniłem zawór w rozdzielaczu i uszczelniłem go i wymieniłem nową pompe. Mam nadzieje że podziała tak długo :) .

#1032 Share VladimirT-25A

VladimirT-25A

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 00:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] U mnie przed lakierowaniem całego Władimirca był też problem z podnoszeniem ale ja poszedłem na całość i kupiłem wszystko nowe .
Nowy Rozdzielacz , wymieniłem Pompę na nsz 16 i uszczelniłem siłownik po wymianie pompy poprawiło się znacznie ogrzewanie w kabinie
od tych wymian mam spokój z hydrauliką z ciągniku T-25A wszystko suche 0 wycieków i bdb działa :).
Владимирец T25A

#1033 Share Lukaszt25a

Lukaszt25a

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam, zdejmował ktoś może korpus podnośnika w t25. Mam zamiar wymienić uszczelkę tego korpusu, gdyż olej cieknie. chciałbym się dowiedzieć czy sąjakieś duże problemy z demontażem tego korpusu. W sumie nie ma wielkiego wycieku oleju, ale z czasem musze dolać oleju hydraulicznego.

#1034 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:48

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja zdejmowałem ten korpus żeby wymienić łożysko na wałku pośrednim WOM, bo bez zdjęcia korpusu nie da się go wymienić. U mnie bardzo szczelnie przylegał na uszczelce, chyba nigdy nie było odkręcane. Nie było to proste, trzeba było podbijać przecinakiem pomiędzy korpus podnośnika a skrzynię biegów, robiły się zadziory a nie chciał puścić.
No ale w końcu dałem mu radę

#1035 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:22

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A jak już mowa o korpusie to wymieniał ktoś może ten główny wał z wielowpustami na którym są osadzone ramiona do podnoszenia i siłownik? Ten który idzie na górze korpusu?

KPK KUMURUN TEAM

#1036 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 06 styczeń 2014 - 22:03

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wymieniać nie wymieniałe, ale kiedyś wyjmowałem - nic ciekawego tam nie ma :). Żeby wyjąć trzeba zdjąć jedno koło.

#1037 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No najgorsze jest to, że ja już nie mogę pościągać tych dźwigni po jednej i drugiej stronie. Próbowałem siłowo ale nie ma szans może palnik da radę. A czy jak jedną przetnę np tą po drugiej stronie siłownika to wał wyjdzie w lewo?

KPK KUMURUN TEAM

#1038 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:35

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja wymieniałem ten wał jak odleciał mi uchwyt siłownika i musiałem wymieniać cały korpus. Wał był wyrobiony jednak wieszaki były dobre. Za nic nie chciały puścic z wielofrezów. Efektem było przecięcie wałka i następnie ściąganie na prasie. Też nie chciały puscić i dopiero po nacisku i jednoczesnym grzaniu palnikiem puściły. Wałek wychodzi w obie strony.

#1039 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 22:13

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Palnik i musi puścić tylko grzać ramie a nie sworzeń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 00:09

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja muszę wymienić wał a korpus zatulejuje bo jest już taki luz że wał bokiem idzie a to tylko zbędne opory dla siłownika.

KPK KUMURUN TEAM