Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 05 grudzień 2013 - 22:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Też tak miałem po wymianie siłownika na nowy (hydrosiła) oba króćce były takie same. Jak opuściłem siewnik pierwszym razem to dosłownie runął na ziemię. Potem przełożyłem (bodajże lewy ) króciec ze starego siłownika i problem zniknął.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 10:01
  •  

#1002 Share palomas

palomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 08:34

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Pozdrowienia dla wszystkich członków tego forum, z Chorwacji!

Chcę oczyścić filtr oleju hydraulicznego, należy zdemontować podłogę (pod) z kabiny ciągnika, czy też istnieje prostszy sposób? Kabina jest inaczej przy rosyjskim, model T 30-69 (1996)

http://i768.photobuc...o/IMG_7674m.jpg

http://i136.photobuc...TZ/IMG_3020.jpg

https://fbcdn-sphoto...271006209_o.jpg

https://fbcdn-sphoto...325056850_o.jpg

https://fbcdn-sphoto...961677283_o.jpg

https://fbcdn-sphoto...129868545_o.jpg

https://fbcdn-sphoto...627236898_o.jpg

Edytowany przez palomas, 06 grudzień 2013 - 08:36.

#1003 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 09:56

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Powinno być tak samo jak w zwykłym T-25. Rozkręca się tylko dekielek filtra na 4 śrubki, zdejmuje się go, a nastepnie i wyciaga wkład i myje. Nic więcej.

Edit:
Luki21 prawy króciec.

Edytowany przez mtracz, 06 grudzień 2013 - 10:17.

#1004 Share palomas

palomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 10:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam mitracz, dzięki za odpowiedź! Robiłem to wcześniej, jeśli dobrze pamiętam, nie ma wiele miejsca pod kabiną, więc wyciągnąłem siedzenie z kabiny, i zdjął cyny pod...

#1005 Share palomas

palomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 12:19

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Najlepszym rozwiązaniem, tylko nie mam odpowiedniego świdera.

https://www.youtube....h?v=hlvQA4W_GlI

Edytowany przez palomas, 06 grudzień 2013 - 12:20.

#1006 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 20:14

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie trzeba rozbierać podłogi tylko wystarczy odkręcić rurkę od powrotu oleju i odkręcić całą obudowę filtra.

#1007 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 14 grudzień 2013 - 21:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam, pisałem ostatnio o problemie w T25 z podnoszeniem i trzymaniem poziomu. Ktoś radził podłączyć się pod drugą sekcję ale niezdało to egzaminu, zaczynam wykręcać rozdzielacz ale to droga przez mękę. Co wymienić w rozdzielaczu żeby działał dobrze? czy odrazu nowy kupić? :(

#1008 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 22:38

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak na drugiej sekcji tak się dzieje a nie była używana to raczej siłownik przepuszcza.

#1009 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 14 grudzień 2013 - 22:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jeśli jest głównie problem z podnoszeniem to można wymienić zawór przelewowy i przy okazji uszczelki.
A jeśli po podniesieniu bardzo szybko opada to z rozdzielaczem nie da się już nic zrobić. Upewnij się jednak czy to aby nie siłownik. Podnieś coś ciężkiego i zablokuj tym grzybkiem, jak nie będzie opadać to siłownik ok i rozdzielacz do wymiany a jak bedzie to najpierw remont siłownika.

#1010 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 08:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Siłownik robiłem to znaczy rozbierałem w mak i wymieniałem komplet naprawczy bo już wcześniej problem się pojawił. Nie pomyślałem z tym grzybkiem, ale już nic nie sprawdze bo jestem w trakcie wyjmowania rozdzielacza. Ale tak jak kolega pisał po podniesieniu opada szybko nawet pusty opryskiwacz to siłownik tak by sie nie wyrobił od naprawy, raczej rozdzielacz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 13:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zależy jakie oringi w zestawie naprawczym były .Z reguły to są one za cienkie a druga sprawa jaki jest ostro porysowany cylinder siłownika to zmiana oringów nic już nie daje.

#1012 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:05

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Cylinder był w dobrym stanie. Nic, wyjmę rozdzielacz bo i tak już jestem w trakcie i zobacze co w nim jest. Traktor ma 23 lata to ma prawo dziać się coś takiego. :) Jak już dobiore się do niego to napisze co znalazłem.

#1013 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:57

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] U mnie przzy zuzytym silowniku ramiona opadaly po kilku godzinach pod wlasnym ciezarem, a po wymianie sil. na regenerowany przeze mnie (bo znalazlem taki, ktory sie nadawal) ramiona nie opadaly, ale juz np opryskiwaczem nie dalo sie robic. Przekladka na druga sekcje dala znaczaca poprawe i zwiekszyl sie udzwig (poprzednio to trzeba bylo dac pelny gaz zeby cos podniosl). Dialalo do czasu, gdy zacial sie zawor przelwowy. po odblokowaniu udzwig jest lekko slabszy. Orientuje sie ktos czy mozna dostac zawor kompletny z gniazdem, ale taki ktory pasuje bez problemu (oryginal)? Mysle tez nad przetoczeniem grzybka tam gdzie jest wyrobony, ale czy to pomoze. Robil to ktos?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1014 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 16:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Popatrz na allegro za tym zaworem. Ja kupiłem dziśaj w agromie zestawy uszczelniaczy do tłoka i do rozdzielacza i jeszcze zamówiłem zawór rozdzielacza, w sumie koszt to 85 zł. porozbieram to i zobacze co da sie z tym zrobić. Wrazie czego to kupie nowy siłownik jak z mojego nic nie wyjdzie a i pompe może też bo i koszt niewielki.

#1015 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 19:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Miałem podobna sytuacje w moim t25. Słabo podnosil i opuszczał. Wymieniłem wszystko:pompę,silownik i nic. Dopiero wymieniłem zawór w rodzielaczu(pod pokrywa na 2 śruby). Od tej pory nie opuszcza, szybko podnosi i po podniesieniu na max prawidłowo wyrzuca dźwignię w pozycje neutralna. Poszukaj i kup zawór, wymień bez rozbierania rodzielaczu i bedzie działać. Możesz jeszcze sprawdzić filtr(u mnie był syf).

#1016 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 19:27

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mam zamówiony zawór rozdzielacza ale wyjme go na stół bo nawet uniosłem już kabine z przodu w przeciwnym razie niema dojścia do śrub mocujących.

#1017 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 18:59

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] witam panowie potrzebuje pomocy jak prawidlowo ustawic cisnienie w pompie hydraulicznej?bo na wiosne mi strzelil waz ten co idzie od silownika a dzisiaj mi strzelil drugi raz i nie wiem czemu a w sklepie mi powiedzial chlop ze pompa ma za duze cisnienie prosze o porade,czy wogole mozna poprawnie ustawic cisnienie w pomie samemu?

#1018 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ciśnienie ustawia się zaworem bezpieczeństwa który jest w rozdzielaczu. Ale żeby zrobić to prawidłowo trzeba mieć miernik ciśnienia podpinany pod wyjście hydrauliczne. Bez miernika to będzie bardzo niedokładnie.
Ja jak nie miałem miernika to wykręcałem o kilka obrotów zawór, odpalałem ciągnik z włączoną pompą, dawałem dźwignię rozdzielacza w pozycję podnoszenia i powoli wkręcałem zawór do momentu aż dźwignia odbiła. Zawsze to jakieś wyjście ale najlepiej z miernikiem.

#1019 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 23 grudzień 2013 - 19:57

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zgadza się najlepiej wykorzystać manometr kupić nypel z redukcją całość wkręcić w wąż który idzie do siłownika i zrobić to dokładnie.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 20:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] to mam odpalic ciagnik i niech sobie chodzi na wolnych obrotach dac dzwignie do gory tak jak ma podnosic i powoli wkrecac zawor na rozdzielaczu az raczak odbije do swojego poziomu czy dobrze mysle??ale jak odkrece dekielek tam gdzie jest zawor i odpale ciagnik to nie bedzie lal olej?

Edytowany przez zibi16245, 23 grudzień 2013 - 20:26.