Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#961 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 październik 2013 - 18:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam,w siłowniku jest króciak wkręcony pod wężem od opuszczania, a pod nim jest podkładka z małą dziurką po środku i to służy do powolnego opuszczania aby opuszczane narzędzie nie uderzało w podłoże tzn.w ziemię, ta podkładka zwana dławicą prawdopodobnie jest czymś przytkana tak że przy opuszczaniu wymuszonym czyli dociążaniu tłoczona jest duża ilość oleju i nie ma możliwości szybkiego przepływu ,a tym samym zawór wyłącza dżwignie rozdzielacza z tego położenia w pozycję neutralną, a w pozycji pływanie powoli będzie opuszczać, i w tym tkwi cały problem, ja miałem taki sam przypadek i właśnie była zatkana dziurka w tym dławiku, a najgorsze że nie chciał opuścić wcale siewnika poznaniaka z pełnym zasypem zboża, całą noc ciągnik stał z podniesionym siewnikiem dzwignia zostawiona była na opuszczanie, a on nawet jednego centymetra nie opuścił dopiero miałem hecę aby opuścić siewnik i to naprawić. :D Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 20:21
  •  

#962 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 październik 2013 - 19:50

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jest ale nie pod przewodem od opuszczania, a od podnoszenia. Dlatego zatkany nie opuszczał Tobie siewnika. To jest prawy przewód na siłowniku stojąc za ciągnikiem.

#963 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 28 październik 2013 - 21:37

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Bardzo ważny film dla chcących poznac kompletne działanie rozdzielacza hydraulicznego.
Wytłumaczone łopatologicznie.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#964 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 12:22

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dostałem się dzisiaj do dławika i jest czysty. Zamienione węże powodują że teraz jest opuszczanie wymuszone i opuszczanie swobodne, a gdy chcę podnieść węzę robią się wyraźnie twarde. Tak jakby olej nie miał odpływu...
Dzięki filmikowi który podesłał zbyszekbrzuze podejrzewam rozdzielacz. Jakieś sugestie? Jak wyjąć rozdzielacz w ciągniku z kabiną?
KPK Kumurun Team

#965 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 18:45

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zależy na jakim oleju masz tą hydraulikę czy na silnikowym czy na hipolu 6.A co do dławika on działa w jedną stronę zamykając otwór i olej idzie tylko tym malutkim otworkiem a w drugą stronę opiera się o sworznie tak to nazwijmy na środku i masz wtedy pełny przepływ.Jedynym rozwiązaniem jest wywiercić większy otworek w dławiku ale latem jak się olej rozgrzeję to nie będzie wolno opuszczał tylko szybko.Są dostępne króćce czyli dławiki z większymi otworami i na zimę możesz założyć większy a na lato mniejszy.

#966 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 05 listopad 2013 - 20:22

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dlawiki to nie ten trop. Kolego poszukaj moze czy co nie wpadlo w sruby laczace rozdzielacz z przewodami od silownika. Tak jakby tam utknela jakas zablakana kulka. Albo cos blokuje kanal w rozdzielaczu. A kanaloiki tam waskie. Najpierw przeczysc uklad, a potem pisz, bedziemy myslec.

PS. Ostatnio u siebie walczylem z roznymi rozdzielaczami w T25 i wymienialem przewody.
Rozdzielacz udalo mi sie wyjac bez klopotu. Najpierw poluzowalem wszystkie rurki. Wysunalem nieco akumulatory w lewo na szufladzie, poczyscilem i odkrecilem sruby mocowania rozdzielacza plaskim kluczem 14. (nie jest latwe) Te dolne odkrecasz przez szczeline w komorze baterii a gorne trzeba wymacac i odkrecic od strony kabiny. Odkrecic latwiej niz skrecic. Jednej nie dalem rady wsadzic.
Po odkreceniu rozdzielacza od blachy odkrecasz przewody i wypada spodem.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 05 listopad 2013 - 20:27.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#967 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 21:50

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No faktycznie źle zrozumiałem bo kolega zamienił węże a nie króćce i zmieniła się odwrotność działania rozdzielacza czyli coś z rozdzielaczem nie tak jak by blokowało coś na suwaku.

#968 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 11:36

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Olej zmieniony na hydrauliczny z 5 lat i 150Mth temu.
Zabiorę się za rozdzielacz gdzieś za 2tyg, oczywiście dam Wam znać.
Dziękuję za konsultacje ;)
KPK Kumurun Team

#969 Share Lobuz

Lobuz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika, technika i wiele innych

Napisany 06 listopad 2013 - 18:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam, uszczelniałem znajomemu rozdzielacz i siłownik i po złożeniu wszystkiego do kupy wszystko działało poprawnie a po chwili siłownik przestał podnosić (olej został wymieniony na nowy). rozdzielacz wydaje mi się że jest ok bo odkręciłem wąż zasilający siłownik i po ustawieniu dźwigni w na podnoszenie olej wężem podaje, spróbowałem zmienić siłownik od swojego bo myślałem że może z nim coś nie tak i bez żadnych zmian, co może być przyczyną że siłownik nie podnosi??

#970 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:42

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zaciął się zawór z prawej strony dekielek na dwie sruby

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam,prawdopodobnie zaciął się zawór przelewowy lub bezpieczeństwa ,ale stawiam na przelewowy ten na rozdzielaczu :rolleyes: Pozdrawiam.

#972 Share Lobuz

Lobuz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:59

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] hmm ale jak wężem zasilającym rozdzielacz puszcze olej to może być też zawór bezpieczeństwa przyczyną??

#973 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 20:01

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Olej puszcza ale ciśnienia nie zrobi

#974 Share Lobuz

Lobuz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 20:31

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] no ja właśnie wykluczyłem zawór ale dzięki za pomoc w najbliższym czasie sprawdzę ten zawór

#975 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 10 listopad 2013 - 19:56

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Czy ładował ktoś bele sianokiszonki masztem od widlaka przypiętym do t25? Tylu sztukmistrzów i nikt nie miał styczności?o_O

Edytowany przez donweter1989, 11 listopad 2013 - 20:59.

#976 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 21:21

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja widzialem. A nawet zdjecie mam.

#977 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 12 listopad 2013 - 11:42

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tych rozdzielaczy? Chodzi głównie o to jak jest z ich trwałością?

Załączone miniaturki

• rozdzielacz.jpg

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#978 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 12 listopad 2013 - 17:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] @Pawel807 powiedz coś więcej. Jak sobie dawał radę i czy bele były ciężkie?

#979 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 24 listopad 2013 - 13:17

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam wszystkich, mam problem w moim t-25 z hydrauliką. Mianowicie słabo podnisi np. opryskiwacz i nie utrzumuje zadanego poziomu. Jakie usterki obstawiacie? Zaznacze że władek jest z 89r. i hydraulika nietykana. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 15:19

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak masz olej w zbiorniku to rozdzielacz wyrobiony 24 lata ma prawo ja w tym czasie wymieniłem dwa tylko ten drugi mam od jakiejś fadromki i kilkanaście lat chodzi i w turze i podnosi wszystko bez gazowania a na fabrycznym to gazowania do oporu