Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1639 odpowiedzi na ten temat

#941 Share przemo24

przemo24

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, geografia, motoryzacja

Napisany 12 październik 2013 - 21:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Panowie dużo roboty jest z wyczyszczeniem filtra hydrauliki w Wladku ? Wyleje się z tamtad jakiś olej czy spokojnie wklad wyciągnę ? bo coś ciężko podnosi a wujek mówi ze od nowości nie czyścił :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 23:19
  •  

#942 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 12 październik 2013 - 22:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To że ciężko podnosi to nie winna filtra bo on jest na powrocie z hydrauliki a dostać się do niego jak nie masz blachy pod fotelem to nie problem a jak masz blachę to musisz wykręcić z korpusu filtra bo inaczej go nie wydostaniesz.

#943 Share przemo24

przemo24

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, geografia, motoryzacja

Napisany 13 październik 2013 - 17:22

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To jaka może być przyczyna tego wolnego podnoszenia? Bo siewnik strasznie ciężko podnosił. Rozdzielacz rok temu czyszczony choć już się z niego trochę leje.

Edytowany przez przemo24, 13 październik 2013 - 17:27.

#944 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 październik 2013 - 18:52

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ciężki ten siewnik? Podnosił go na wolnych obrotach czy na wysokich?
Jak z trzymaniem w górze uniesionych maszyn?
Przydał by się pomiar ciśnienia w układzie.

#945 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 13 październik 2013 - 19:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Pompa pewnie pada a nie jest droga 90 zł.

#946 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 13 październik 2013 - 22:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam, a może po prostu mały stan oleju jak są wycieki lub coś w zaworze jakiś paproch i nie daje ciśnienia jak trzeba :rolleyes: Pozdrawiam.

#947 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:12

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Gadanie bo siewnika nie podniesie to może paproch.Gadanie jak mojego sąsiada ciągnik nie stygnie w dzień w dzień na chodzie a pompa 15 lat temu zmieniana i już by się wyrobiła.To ja mam z 89 roku Władka i 3 pompę męczy.

#948 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:48

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam,to powiem tak, gadanie, gadanie i jeszcze raz gadanie właśnie takie, od razu tylko i wyłącznie wina pompy, takie właśnie gadanie, powiem tyle, mój władzio ma 30 lat mam go od nowości ma zrobione sporo ponad 10 tysięcy mtg oprócz tego chodzi w turze i też nie ma lekko, też praktycznie nie stygnie, a pompa w nim jeszcze oryginał i siewnik poznaniak na wolnych obrotach pięknie podnosi i o czym Ty mówisz, może to i pompa ,ale nie koniecznie, to trzeba by być wrózką czarodziejką, czy jasnowidzem aby jednoznacznie stawiać taką diagnozę i upierać się przy swoim, a innych spostrzeżenia ,poglądy i opinie krytykować, ja jednak wolę ostrożnie podchodzić do ferowania diagnoz i opinii i to by było na tyle, a sam zainteresowany po naprawie powie co było :D Pozdrawiam

#949 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 15 październik 2013 - 16:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Popieram poprzednika nasz władzio też z 79 roku pompa fabryczna jeszcze, też nie miał lekko siewnik, sadzarka z nadstawkami praca turem olej lali jaki był pod ręką hydraulika miała olej z kilkanaście rodzai tylko rozdzielacze miały kiepskie i temu trzeba było gazować przy podnoszeniu nadal mamy orginalną pompę tylko zmienili rozdzielacz z małej fadromki i podnosi tyle co 60 tka a praca turem sama przyjemność praktycznie 800 do tysiąca obrotów starcza a dużo z was pisze że pompy słabe

#950 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 15 październik 2013 - 17:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam,no właśnie co oryginał, to oryginał, póki dobrze działa nie należy się śpieszyć z jej wymianą, z tego co wiem to i u nas sąsiedzi tak właśnie mieli, że dwa rozdzielacze wymienili, a pompy zostały te same, a jak ktoś nie wie od czego zacząć i zaczyna właśnie od wymiany pompy, i nadal efektów nie ma przy awarii ,potem wymienia rozdzielacz ,a w końcu może i siłownik, a przyczyna może tkwić właśnie w zaciętym zaworze bezpieczeństwa czy przelewowym, ba, ale jeśli wymienił pompę i rozdzielacz, a w nim są ów zawory, to sam potem nie wie co była za przyczyna awarii, i jednoznacznie po tym twierdzi, pompa i koniec!!! ,a nową kupi jakieś badziewie i wymienia co dwa lata i mówi że te pompy to porażka, i tak to wygląda moim zdaniem i nie mam zamiaru na siłę nikogo przekonywać ,co najwyżej podpowiedzieć jeśli ktoś występuje z prośbą o pomoc, a wtym temacie powiem że mam 30 lat doświadczenia i w błąd bym i w koszty nikogo nie pchał, ale właśnie co niektórzy na siłę drugich wprowadzają w błąd do końca nie będąc świadomi że właśnie sami popełnili ten sam błąd, a co za tym idzie koszty, a trzeba próbować naprawy najniższymi kosztami, a nie pchać świadomie innych w koszta bo sam właśnie może takie poniósł to i drudzy niech koszty ponoszą, wiadomo że jeśli pompa naprawdę słaba to nie ma wyjścia tylko wymiana ,ale trzeba zaczynać od takich właśnie rzeczy jak zawory i td. ,a w ostateczności kupno nowych części :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 15 październik 2013 - 18:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 październik 2013 - 18:29

Witam,to powiem tak, gadanie, gadanie i jeszcze raz gadanie właśnie takie, od razu tylko i wyłącznie wina pompy, takie właśnie gadanie, powiem tyle, mój władzio ma 30 lat mam go od nowości ma zrobione sporo ponad 10 tysięcy mtg oprócz tego chodzi w turze i też nie ma lekko, też praktycznie nie stygnie, a pompa w nim jeszcze oryginał i siewnik poznaniak na wolnych obrotach pięknie podnosi i o czym Ty mówisz, może to i pompa ,ale nie koniecznie, to trzeba by być wrózką czarodziejką, czy jasnowidzem aby jednoznacznie stawiać taką diagnozę i upierać się przy swoim, a innych spostrzeżenia ,poglądy i opinie krytykować, ja jednak wolę ostrożnie podchodzić do ferowania diagnoz i opinii i to by było na tyle, a sam zainteresowany po naprawie powie co było :D Pozdrawiam

Kolego 30 lat i 10 tys mtg to mi wychodzi odliczajac święta 1,1 MTG DZIENNIE a ty piszeż że nie stygnie to chyba ma ogrzewanie

Odnośnie podnoszenia jeżeli kolega pisze że z siewnikiem mu słabo podnosi ( to można przyjać że z lżejszymi maszynami działa dobrze ) ja bym stawiał na pompe bo gdy by był zacięty zawór to by słabo podnosił również letkie maszyny

#952 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 15 październik 2013 - 18:34

Kolego 30 lat i 10 tys mtg to mi wychodzi odliczajac święta 1,1 MTG DZIENNIE a ty piszeż że nie stygnie to chyba ma ogrzewanie

Odnośnie podnoszenia jeżeli kolega pisze że z siewnikiem mu słabo podnosi ( to można przyjać że z lżejszymi maszynami działa dobrze ) ja bym stawiał na pompe bo gdy by był zacięty zawór to by słabo podnosił również letkie maszyny

Tak ogrzewanie też ma :lol: i niech Ci będzie :Di proponuje czytać bardziej uważnie i ze zrozumieniem, bo pisałem że ma ponad 10 tys. Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 15 październik 2013 - 18:41.

#953 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 październik 2013 - 18:48

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Z rozdzielaczem niema problemów przy siłownikach dwukierunkowych , problem zaczyna sie przy opuszczaniu tura ( siłowniki jednokierunkowe) wtedy często dochodzi do zacięcia zaworu.
Odnośnie pompy taka po10 tys mtg może sie wydawać że dobrze podnosi ,ale wiem ze swojego doświadczenia że różnice to dopiero widać gdy sie założy nowa

#954 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 15 październik 2013 - 18:57

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam,nie ma żadnych problemów jak się ma zamontowany zawór dławiący, ja bynajmniej tak mam :D Pozdrawiam.

#955 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:01

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak masz wpięty i z jakiej maszyny

#956 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 15 październik 2013 - 19:19

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wstawiony jest w trójnik od węży, a kupiony w sklepie prawopodobnie jest od Bizona, od motowideł ,ale nie jestem pewien, tyle że w sklepie mi mówił że jest od Bizona ,a nie mam Bizona tylko mam Claasa i nie wnikałem w to od Bizona czy nie, bo gdybym miał Bizona to mógł bym zobaczyć czy to faktycznie tak jest, najważniejsze że pięknie działa, dobrze i szybko podnosi i w miarę powoli opuszcza :) Pozdrawiam.

#957 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 październik 2013 - 08:42

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Pytanie do fachowców:
Mój władek bezproblemowo podnosi, lecz opuszcza tylko swobodnie. Brak opuszczania wymuszonego.
Podejrzewam rozdzielacz, którą sróbę wykręcić i co przeczyścić?
KPK Kumurun Team

#958 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 17 październik 2013 - 09:29

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jedną śrubą tego się nie naprawi. Zapewne masz dociążanie tylko suwak nie blokuje się w odpowiednim miejscu. Próbuj ustawiać dźwignię ręcznie w różnych położeniach gdzieś pomiędzy pozycją neutralną a pływającą i powinien dociążyć. Prawdopodobnie będzie jakiś problem z zatrzaskiem a do tego już trzeba prawie cały rozdzielacz rozebrać więc najlepiej wyjąć go z ciągnika. A może ktoś coś przy nim już robił i źle to poskładał?

#959 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 18 październik 2013 - 07:25

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Od nowości nic w rozdzielaczu nie było naprawiane. Zatrzask wydaje się działać. Dając dźwignię w położenie dociążania ramiona drgną, ale wąż przy siłowniku którym powinien wracać olej do układu jest pod dużym ciśnieniem, tak jak by olej nie miał gdzie spłynąć.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 18 październik 2013 - 14:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Spróbuj ustawić dźwignię trochę w jedną lub drugą stronę od miejsca gdzie zatrzymuje ją zatrzask w pozycji dociążanie.
Słyszałem raz o przypadku że wąż rozwarstwił się wewnątrz i blokował przepływ i może tak jest u Ciebie? No ale wtedy nie opadał by również swobodnie a piszesz że na pływającej opada. Chyba że przy dociążaniu jest większy przepływ w wężu i to powoduje jego przytkanie a na pływającej idzie wolniej. W sumie nie ma dużo roboty zamienić węże miejscami przy siłowniku i zobaczyć co będzie.
Dziwny przypadek.