Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#921 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 11:32

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] ja wiem ja wyciagne ten grybek i potem jest sprezyna i na dole jest ta rurka ja to wyciagne i zmnienie te pierscionki gumowe na tym grzybku i powino to pomoc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 00:20
  •  

#922 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 15 wrzesień 2013 - 17:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Śmiem twierdzić że wymiana oringa na tłoczku dociskającym sprężynę zaworu przelewowego nie wiele pomoże. Musisz wyjąc sprężynę i grzybek zaworu, przemyć go i zobaczyć czy nie ma na nim śladów zacierania bo wszystko na to wskazuje po tym co opisujesz.
Niepokoi mnie tylko to, że wspomniałeś też o dziwnym zachowaniu dźwigni podnośnika.
Zaworu bezpieczeństwa nie ruszaj dopóki nie sprawdzisz zaworu przelewowego.

#923 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 16:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] kupilem nowa pompe i teraz podnosi na wolnych obrotach

#924 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 wrzesień 2013 - 20:33

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam Panowie
Słuchajcie nie wiem czy ktoś już pytał czy nie ale nie moge znaleźć a studiuje to (posiadając 2 Władki) dopiero pierwszy raz. Sporo teraz pracowałem Władkiem w lesie przez wakacje z wciągarką więc i podnośnik chodził co chwile w obrotach jak to przy tej robocie.

Pojawił sie mi od tego piątku problem z wyciekiem gdzieś z rozdzielacza i nie jest to zwykłe cieknięcie tylko dość częste czego być nie powinno i czego nie lubie, bo Władek suchutki jak ziemia na pustynii. Nie wycieka to z przyłączy przewodów tylko gdzieś jakby z góry ale tam już nie dowidze, bo podłoga i gęstwina tych przewodów zasłania.
Jest to pewnie kwestia jakichś uszczelek? Teraz co zrobić, żeby je wymontować? musze rozebrać podłoge, wykręcić rozdzielacz i wtedy najlepiej wszystkie uszczelki wymienić? Jest to bezpieczne i bd sam w stanie zrobić? Miedzane oczywiście też dla spokoju od razu wymienie. Prosze o szybką odpowiedź, bo ciągnik na sobote potrzebny ze sprawnym podnośnikiem a nie chce 8l oleju wypluć w lesie ;)
Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

#925 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 22:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zanim zaczniesz nie potrzebnie rozkręcać władzia wyczyść wszystko ,najlepiej pod ciśnieniem i sprawdz gdzie leci.

#926 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:21

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To już dawno zrobiłem i nie jest to wyciek z mocowania przewodów tylko gdzieś z góry czego już nie jestem w stanie zobaczyć. Bd to któraś z uszczelek? Podłogę lepiej odkręcić (co przy okazji trzeba?), wymontować? (rozdzielacz raczej mechanikowi podrzuce) i zmontuje od nowa dając jeszcze chyba zamiast rurek elastyczne przewody... Polecacie?

#927 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:56

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja jak wyjmowałem rozdzielacz to odkręcałem tylko tą blachę nad pedałami hamulcy. Od góry rozdzielacza to może się lać z uszczelnieni dźwigni, bez problemu można to zrobić nie wyciągając rozdzielacza. Wystarczy odkręcić dekielek na 6 śrubek i wyjąć dźwigienkę razem z połową gniazda w którym ona pracuje. Pod tą połówką jest oring który trzeba wymienić. W zestawie naprawczym są również te półgniazda ale plastikowe a oryginalnie miałem metalowe to nie zmieniałem.
Żeby zmienić rurki na węże to musisz całą podłogę zdjąć. Ja bym sobie darował bo żadnego z tego pożytku nie ma.

#928 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 12:25

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To właśnie też nie z uszczelniaczy dźwigni. Wykręce go a reszta sie mechanik zajmie. Bd chciał te rurki kiedyś wymienić, bo przedni tuz mam i chciałbym, żebym przekładać mógł przód-tył... Może jesienią gdy sprzęgło bd robione. Dzięki za podpowiedź

#929 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 12:31

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zapewne z połączeń korpusu rozdzielacza. Tam idą dwie uszczelki papierowe, są w zestawie naprawczym.
Czy do ich wymiany naprawdę potrzebujesz mechanika. Sam wymontujesz rozdzielacz to i sam go zrobisz. ;)

Edytowany przez mtracz, 26 wrzesień 2013 - 12:47.

#930 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 12:57

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To może warto spróbować dokręcić śrubki którymi rozdzielacz jest poskręcany od góry i te od dekielka dźwigni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] E jak mam tylko śrubki dokręcać to wole dla świętego spokoju wymienić od razu uszczelki i na lata mieć spokój :)
Dzięki Panowie-napisze w sobote jak akcja poszła :)

#932 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 18:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] witam panowie wymienilem pompe hydrauliczna w t-25 i teraz podnosi jak dzika ale leko pokazuje sie olej i pompa tak dziala jak by syczala a moze miec za duze cisnienie?a jest taka mozliwosc zeby zmniejszyc cisnienie w pompie?

#933 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 19:36

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam,możesz zmniejszyć ciśnienie na zaworze bezpieczeństwa, jeśli już nie ma plomby to znaczy że ktoś tam już grzebał i może właśnie podkręcał zawór aby uzyskać wyższe ciśnienie ze względu słabej pompy, dałeś nową i ciśnienie może być zbyt wysokie, wykręć czpień zaworu i to najpierw z pół obrotu zobacz jaki jest skutek, i jeśli będzie trzeba to jeszcze trochę wykręć, jednak najlepiej gdybyś podłączył manometr i wówczas ustawił właściwe ciśnienie, albowiem po wymianie pompy należy ustawić ponownie właściwą wartość ciśnienia w układzie hydraulicznym, z praktyki powiem że u mnie kiedyś kolega wymienił sobie pompę i to na identyczną, zaworu nie ruszał bo była plomba, a jednak ciśnienie na niej było za wysokie tak że aż strzelały węże siłownika w trakcie podnoszenia pługa :rolleyes: Pozdrawiam.edit: zawór jest w rozdzielaczu ,a konkretnie pod spodem rozdzielacza od przodu traktora.

Edytowany przez wieslaw16, 30 wrzesień 2013 - 19:40.

#934 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 październik 2013 - 13:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W sobote załatwiłem problem. Ta cała obudowa od dźwigni jest przymocowana 6 śrubami do obudowy rozdzielacza. I tam zamiast uszczelek miedzianych były sprężynujące więc i nie trzymały jak powinny-już wszystko śmiga jak należy i jest suchutko :)

#935 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 01 październik 2013 - 16:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tam powinny być sprężynowe podkładki. Miedziane stosuję się na połączeniach przewodów hydraulicznych.

#936 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 01 październik 2013 - 19:19

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Niestety miałem podobny problem z nowym rozdzielaczem tyle, że olej ciekł spod dolnego dekla. Odkręciłem śrubę po śrubie i uszczelniłem ulubionym uniwersalnym środkiem na wszystko :) mechaników samochodowych - silikonem. Podkładki pozostawiłem sprężynujące. Teraz jest sucho. Też nie lubię jak cieknie mi olej.

Edytowany przez Geo, 01 październik 2013 - 19:20.

#937 Share Vladimir

Vladimir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 październik 2013 - 21:45

Tam powinny być sprężynowe podkładki. Miedziane stosuję się na połączeniach przewodów hydraulicznych.

Powinny ale skoro nie 3mają oleju to jaki sens ich posiadania? Teraz wszystko suche i używać można bez ciągłego zerkania ile oleju sie wylało.

#938 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 październik 2013 - 22:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dziwne, ale jak widać prawdziwe. Ten rodzaj rozdzielacza ma podkładki sprężynowe i jakoś w 99,9% spod nich nie cieknie.
Widać tam nie ma być ani ciśnienia ani oleju, chodzi mi o same śruby z podkładkami. Nie pamiętam teraz czy otwory w których wkręcone są te śruby były przelotowe w korpusie. Ale wydaje mi się, że nie. Więc zapewne pościła uszczelka między korpusami rozdzielacza tuż przy śrubach od środka przy tych "oczkach"(otworach w uszczelce).
http://www.google.pl...ved=0CFMQ9QEwBw

Więc wasza naprawa to był półśrodek, naprawiony skutek, ale nie przyczyna.
Nie neguje bo sobie poradziliście bo komu by się chciało wyciągać rozdzielacz. ;) :D

#939 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 04 październik 2013 - 18:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Panowie a jakie ma byc prawidlowe cisnienie na pompie?i jak to sprawdzic jakie teraz jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 październik 2013 - 18:56

W sobote załatwiłem problem. Ta cała obudowa od dźwigni jest przymocowana 6 śrubami do obudowy rozdzielacza. I tam zamiast uszczelek miedzianych były sprężynujące więc i nie trzymały jak powinny-już wszystko śmiga jak należy i jest suchutko :)

Poco miedziane jak szpilki sa nieprzelotowe
pewnie jest kiepska uszczelka przy którejś szpilce
narmalnie niema tam dużego ciśnienia chyba że masz niedrożny filtr oleju

pomyłka
to co napisałem dotyczy dolnego dekla

Edytowany przez GoRAL1, 04 październik 2013 - 19:09.