Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#881 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 27 maj 2013 - 15:31

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Panowie nasz z 79 roku wymienieliśmy rozdzielacz na nowy po może 10 latach ale po jakimś czasie znowu podnieść siewnik czy przy turze trzeba gazować na max zdobyłem 3 sekcyjny od jakiejś małej fadromki wstawiliśmy w to miejsce, kilka węży gumowych aby podłączyć i spokój do dzisiaj kilkanaście lat podnosi wszystko bez gazowania ,te rozdzielacze dobre do pługa 2 skibowego a już z cięższą maszyną za delikatne polecam jak ktoś musi wymienić nie kupiłbym fabryczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 12:14
  •  

#882 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 30 maj 2013 - 08:03

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W naszym rozdzielacz cieknie od nowości, nawet na gwarancji nie umieli tego naprawić. Ale co do udźwigu to Trolla podnosił, więc nie jest źle.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#883 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 03 czerwiec 2013 - 22:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja nie mam problemu z rozdzielaczem a mam fabryczny z 83 roku. Radzi sobie bez problemu z zasypanym Poznaniakiem na wolnych obrotach. Trochę zaczyna już popuszczać ale nie przeszkadza mi to zbytnio.

KPK KUMURUN TEAM

#884 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 13:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] witam panowie potrzebuje dokladny schemat z opisem pompy hydraulicznej bo nie wiem jak zmnienic olej a nie wem gdzie sie wlewa i ile mam wlać prosze o pomoc.

#885 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wlew jest z tylu, pod kabiną, praktycznie za gniazdkiem świateł do przyczepy. Tam masz na klucz 14 miarkę, a na klucz chyba 22 jest wlew oleju. Umiejscowienie nie jest dogodne ale znośne.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#886 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:33

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Kolega chce wymienić olej w napędzie pompy hydraulicznej a nie w hydraulice,przynajmniej ja tak zrozumiałem <_<

#887 Share Picek2005

Picek2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 16:45

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Cześć,

wymieniłem siłownik podnośnika i pompę na NSZ16 pół roku temu i śmigała bez problemu, ale ostatnio hydraulika zaniemówiła.
Okazuje sie , że tryb napedzający pompę, który jest na wałku sprzęgłowym obraca luźno i tylko czasami załapuje jak wyciągnę trochę bardziej ten wałek. Kupiłem nowy wałek sprzęgłowy, tylko że jest on cały gładki i nie mam pojęcia jak ten tryb sie tam klinuje aby napędzał pompę. Na wałku jest tylko tryb na samym końcu od strony silnika, ale to prawdopowdobnie do sprzęgła a nie do trybu napędzającego pompę. W sklepie babka nie była w stanie mi podać jaki to tryb. Czy tylko pozostaje rozpołowienie ciagnika aby dostać do tego wałka sprzęgłowego i trybu do pompy? Ma ktos jakiś schemat jak ten tryb jest napedzany i jakie części trzeba kupić? Jesli ktoś coś takiego już robił, to prośba o wskazówki co i jak, bo nie chciałbym rozpoławiać władka bez jasności, że to konieczne i jakich części potrzebuję. Z góry dzięki za pomoc.

#888 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 10 czerwiec 2013 - 19:00

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Pompa nie jest napędzana z wałka sprzęgłowego tylko z tulejki przez którą przechodzi wałek. Tulejka z jednej strony ma wielowypust wchodzący w tarczę dociskową sprzęgła a z drugiej w koło zębate napędzające pompę. Tulejkę można wymienić tylko od strony silnika więc ciągnik trzeba rozpołowić. Z tego co opisujesz to właśnie ta tulejka jest do wymiany ale mogło też oberwać frezy w tarczy dociskowej sprzęgła albo w kole napędzającym pompę.
Rozbierzesz to będziesz widział co trzeba kupić, nikt Ci w ciemno listy części nie poda.

Tak to wygląda w katalogu części. Pozycja numer 21.21.116. Tylko chyba jest błąd w opisie bo nie mogę jej znaleźć na liście części.

Załączone miniaturki

• mtz 058.jpg

Edytowany przez mani51, 10 czerwiec 2013 - 19:09.

#889 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 20:41

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] http://allegro.pl/wa...3280665973.html tu masz wałek napędzający pompę.

#890 Share Picek2005

Picek2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 11:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wielkie dzięki za pomoc. Chyba już wiem jak to działa.
Jeśli ktoś miałby jakieś rady, na co zwrócić uwagę przy rozpoławianiu ciągnka, to z góry dzieki za pomoc.
Chyba wyrobie się w jeden dzień ze złozeniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 13:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak będziesz miał wszystkie części to spokojnie się wyrobisz tym bardziej że i tak wałek sprzęgłowy musisz rozpiąć za tym deklem co jest za pompą hydrauliczną na 4 śruby. Dzięki temu ciągnik rozjedzie sie bez problemu.

#892 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 22:01

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A dlaczego musi go tam rozpinać? Żeby dołożyć sobie pracy?
Wszystko da się zrobić przez okienko inspekcyjne sprzęgła. Potrzeba tylko 3 śruby.

#893 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 04:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ok, to jak będę miał to do zrobienie kiedyś, zgłoszę się do Ciebie i mi to zrobisz przez okienko :) Gdyby chodziło tylko o rozpołowienie ciągnika to się zgodzę.
Żeby wyjąć tuleję napędzającą pompę musi wyjąć wałek sprzęgłowy. Pompę z napędem ma już odkręconą więc dostęp do dekla jest bezproblemowy. Odkręca go, rozpina wałek sprzęgłowy i odjeżdża silnikiem od skrzyni razem z wałkiem. Jak wałka nie rozepnie to będzie musiał właśnie przez okienko inspekcyjne wkręcać trzy śruby w tarczę dociskową i obracać wałem tak żeby wałek odpowiednio się ustawił bo inaczej silnika nie puści a dla kogoś bez wprawy nie jest to wcale łatwe. A później i tak trzeba wałek rozpiąć. Przeczytaj więc ze zrozumieniem czego dotyczy problem i nie rób zbędnego zamieszania.

Edytowany przez mani51, 12 czerwiec 2013 - 04:50.

#894 Share Picek2005

Picek2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 09:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W sobotę przymierzam się do rozpołowienia. Może nie zapomne zrobić fotek, to przyda się komuś na przyszłość.
Zastanawiam się tylko dlaczego coś się tam obcięło.
Rok temy było wymieniane sprzęgło i docisk - może ktoś coś źle poskładał, albo pompa za mocna?
Wałek sprzęgłowy ma luz tak ok 1cm w lewo i prawo i wałek atakujący skrzyni (chyba tak to się nazywa) też ma trochę luzu.
Czy ten wałek od skrzyni trzeba jakoś ustawiać (wkręcić wykręciś śruby na nim)?

#895 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 14:02

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Z tego co pamiętam to luz na wałku od skrzyni ustawia się przez zmianę ilości podkładek pod deklem przez który on przechodzi więc zrobienie tego przez to okienko za pompą hydrauliczną łatwe nie będzie. Jeśli nie masz problemu z rewersem to ja bym tego nie ruszał. Prędzej to właśnie luz robi się na kołach rewersu na pierwszym wałku w skrzyni niż na tym wałku wchodzącym do skrzyni. Żeby być pewnym gdzie jest problem to trzeba by do skrzyni zajrzeć i ocenić luz na kołach rewersu. Jak jest duży to po zlikwidowaniu go zniknie też luz na tym wałku.

Na tej tulei od napędu pompy powinny być założone segiery które trzymają ją w odpowiednim położeniu. Może nie ma segiera od strony sprzęgła i tujeja weszła za głęboko w tarczę przez co wyskoczyła z koła napędzającego pompę. Ewentualnie w drugą stronę.

#896 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 20:26

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Na ataku podkłada się podkładki specjalne.Trochę zabawy jest ale lepiej zlikwidować ten luz bo wałek atakujący skacze jak mu się podoba i wyrabia na rewersie a co do zlikwidowania luzu na rewersie odkręć kopułkę plastikową i sprawdź czy nakrętka na wałku nie jest luźna.Wałek sprzęgłowy przesuwa się w tarczy i opiera się na tulei od pompy i ma taki luz ale jak zepniesz wałek z atakiem to wszystko będzie ok.A co do tulei od pompy jak wymieniałeś tarczę to nie zaglądałeś do tulei bo jej nie wysuwałeś bo wałek sprzęgłowy ją nie wypuści no chyba że do rozpołowienia odpinałeś złącze wałka sprzęgłowego to mogłeś sprawdzić jak wygląda tuleja.Jak rozbierzesz to sprawdź jak wygląda frez w kole zębatym.

#897 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 21:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Luzu na kołach rewersu nie zlikwiduje nakrętką na wałku. Do tego trzeba dostać się do skrzyni i dołożyć podkładek na wałku. Przerabiałem ten temat kilka razy swego czasu.

#898 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 20:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Podkładkami to regulujesz luz między zębny i dokręcasz na opór nakrętką ale po jakimś czasie trzeba skontrolować czy nakrętka nie jest luźna.W teoretycznie nie powinna się poluzować a w praktyce się luzuję.

#899 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 04:59

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Podkładkami nie regulujesz luzu międzyzębnego tylko zakładasz ich tyle żeby koła rewersu nie miały luzu osiowego na wałku. Luz międzyzębny regulujesz podkładkami na wałku ataku. Z tym, że jeśli koła rewersu będą miały za duży luz osiowy na wałku to rozejdą się na boki i powstanie luz międzyzębny. I cały czas do tego zmierzam że dopóki nie wiadomo czy aby na rewersie koła nie mają luzu to nie ma co ruszać tego wałka wchodzącego do skrzyni. Dosunie go do rewersu likwidując luz a jak kiedyś przyjdzie mu robić rewers to będzie musiał znowu ten wałek ustawiać bo będzie za ciasno. Poza tym likwidując luz na wałku ataku w taki sposób jak piszesz nie upewniwszy się co jest w skrzyni w żaden sposób nie przedłuży życia rewersu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share Picek2005

Picek2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 21:29

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Rozpołowiłem w sobotę ruska i przyczyną braku napędu pompy okazały się nity na docisku, a raczej ich brak.
Nity pomiędzy dociskiem a wielowypustem w który wchodzi łacznik o dziwo nie zerwały się tylko powypadały - tak jakby słabo były zanitowane - zdjęcie poniżej.
Docisk był wymieniany niecały rok temu, więc zawiozłem do reklamacji, a póki co wstawiłem stary docisk - na razie jest OK.

Dzięki wszystkim za dobre rady.
T25_docisk.jpg