pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GoRAL1    63

Lux 10 to olej który kiedyś stosowano do silników poprzedników c 330 i360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,ja stosuje superol bo taki jest zalecany w książce którą posiadam od władusia :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś jeździłem na superolu ale latem robił mi się jak woda a że mam dość zużyte sekcje w rozdzielaczu to mi bardzo przepuszczał.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
Napisano (edytowany)

Witam,no tu masz rację jeśli jest zużyty rozdzielacz jak i siłownik to pewnie będzie lepiej zdawał egzamin ze względu na jego gęstość, jednakże ciekawi mnie jedno bo tego nie praktykowałem, jak wygląda sytuacja jego gęstości po roku czy dwóch ,przy tym żywotność wszystkich uszczelniaczy i czy nie przyśpiesza stażenia gumy (oringi itd.)jak to wygląda z perspektywy czasu,bo jak dawniej kupiłem cyklopa co gościu właśnie zalał go hipolem, to powiem że jak go wypuszczałem (bo zalałem hydraulicznym) to był co prawda żółty, lecz wyglądało jakby zmieszał smar do łożysk z olejem fakt że nie wiem jak długo on był nie zmieniany, a w bańce po tym się rozwarstwił na dnie smar u góry olej, a i wszystkie siłowniki puszczały olej ,a oringi sie rozłaziły, jak też po krótkim czasie musialem i węże zmieniać bo strzelały, a w środku wąż miał częścowo z żartą gumę, i dlatego zastanawiam się czy nie przyśpiesza stażenia gumy taki olej :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

mtracz: Lux 10 to czysty mineral bez zadnych dodatkow.

A czemu niby nie mozna go stosowac do pilarek?

 

Ludzie leja 'kujawski' ale to zalepia pompke.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

wiesław16 Z tego co piszesz wynika że ten kto sprzedał Tobie cyklop, postarał się żeby olej był gęsty i tym samym mniej przecieków. mówiąc krótko cyklop podpicowany do sprzedania.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

To znowu ja w sprawie simeringu włącznika walka W.O.M. Wyjąłem coś z takiego bardziej gąbczastego niż gumowego materiału i to to mam tylko wymienić na nowe żeby już nie ciekło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jeśli to jedyny uszczelniacz to wymień, To może być coś w stylu dawnych filcowych uszczelnień/dławnic.

Poszukaj w handlu simeringu o takich wymiarach.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
Napisano (edytowany)

Witam, ja zawsze do pilarek stosuje lux jak już jest pilarka po gwarancji, bo na gwarancji stosuje pilak taki jaki jest zalecany przez producęnta ,a zimą lux rozcienczam benzyną bo za mało wychodzi oleju względem paliwa ,a z resztą zalecane przez producęnta jest w okresie zimowym rozcieńczanie oleju,nie no kujawski to już w ogóle sie nie nadaje, raz że zapieka pompkę ,a na prowadnicy robi się normalnie jakieś lak, widziałem u sąsiada pilarkę jak to wygląda właśnie po kujawskim :lol: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ma zalany spokojnie jakieś 5-6 lat i nic się nie dzieje. Od trzech lat mam nowy siłownik i ani kropki oliwy, aż śruby od góry pordzewiały. W zimie trochę lipa pompa jęczy ale po chwili jest ok. Mi się w zimie prawie nie przydaje także wisi mi to.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,nie wiem jakim był zalany od nowości, ale jak go wypuszczałem do wymiany to był bardzo gesty, i jak miód tak wolno leciał, a i pompa w zimie w mrozy też specyficznie wyła zanim się trochę rozgrzał i podnośnik bardzo wolno chodził ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wiem, że nie na temat, ale samo wynikło.

Do wszystkich którzy stosują oleje hydrauliczne jak i silnikowe, przepracowane do smarowania łańcuchów pił spalinowych-elektrycznych. Czyście zdurnieli czy co?

Całkiem w nosie macie środowisko?

Do tego są oleje bio-degradowalne.

W szkołach widać już nic nie uczą.

Szkoda słów. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Nie podniecaj się ekolog piszesz że oleje lux szkodzą środowisku to są takie same oleje jak te pseudo biodegradowalne był już przerabiany temat reklamówek

które miały być biodegradowalne okazało się że nie różnią się prawie niczym w swoim składzie chemicznym od tych zwykłych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na imie Zdzisław, jestem tutaj nowy nie pije już od...

 

Przepraszam ale nie znalazłem lepszej kategorii - troszkę nie w temacie

 

Szukam siłownika do przyczepy D47 - najlepiej identyczny jak na zdjęciu

Może być po regeneracji. Znalazłem na jednym z portali ogłoszeniowym stare ogłoszenie, firmy która regeneruje w/w siłowniki i odszukałem firme. Na moje nieszczęście ta już ich nie ma. Po rozmowie z nimi okazuje się że tuleje (tłoczyska rurowe), które w moim są właśnie mocno "dobite" to najdroższe cudo - nie mają w tej chwili środkowej i nie są w stanie złożyć, a samo uszczelnienie nic nie da.

 

Pomoże ktoś - ciężko dostać coś w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Jaki simering będzie najlepszy na wałek włącznika WOM?

Simmering 15x30x7 NBR - 5zł/szt

Simmering 15x30x7 FPM - 16zł/szt

Simmering 15x30x7 VMQ - silikonowy - 30zł/sz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Panowie, wcześniej myślałem, że trzeba będzie u mnie wymienić zawór przelewowy, ale dzisiaj dla eksperymentu otworzyłem dekielek, wyjąłem pierwszy grzybek, oraz sprężynkę, a drugi grzybek obróciłem o 180 stopni (był dziurką w przód, a teraz jest w tył), efekt: silnik ledwo obraca wałem, a podnośnik szybko unosi i odbija wajchę.

Czyli znów podnośnik ma moc, poprzednio też miał, ale po zawieszeniu się owego grzybka i jego wyczyszczeniu był słaby.

Taka banalna rzecz, a już chciałem nowy kupować.

Musi być gniazdo krzywo wbite i stożek źle się wyrobił.

Jak mu nie odbija, to unosi takie coś (tej firmy, tylko starszy):

u755_2.jpg


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie jakie ma byc poprawne cisnienie w pompie silowej ta co podnosi i jak je prawidlowo ustawic w t-25 prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa 130-140 bar "zapadki" w rozdzielaczu wyłączają przy ciśnieniu ok 125-127 bar u siebie mam ustawione 150 bar. Ustawiaj z użyciem manometru.

Edytowano przez wlatcakomaruf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Ale jak to poprawnie ustawic?prosze opiszcie mi co i jak mam zrobic po koleji zeby bylo poprawnie ustawione cisnienie prosze o porade co i jak mam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kolego:

1. Bierzesz manometr (zakres do 250 bar), wpinasz w przewód powiedzmy od siłownika, lub gniazdo wywrotu.

2. Zrywasz plombę (jeśli jest) i odkręcasz kapturek regulacji zaworu, oraz kontrę

3. Odpalasz traktor, włączasz pompę (w zimie niech trochę pochodzi, żeby pomiary były właściwe)

4. Włączasz dźwignią rozdzielacza ciśnienie w kierunku manometru.

5. Odczytujesz wskazania i regulujesz zaworem.

6. Zakręcasz wszystko i gotowe :)

 

Przy regulacji, może odskakiwać dźwignia, trzeba ją przytrzymywać.

Sprawdzaj na wolnych obr. i na wyższych

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dobra dobra ale jak wyregulować ciśnienie odskakiwania zapadek suwaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

To jest wartość stała której się nie reguluje.

Regulujesz tylko ciśnienie zadziałania zaworu bezpieczeństwa co opisał Ci kolega wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Akurat ja mam kupiony i poprzedni własciciel podkręcił sówaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj