pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Witek2010    33

Wszędzie jest ten simering. W każdym sklepie z łożyskami, uszczelniaczami itp. Tam idą dwie sztuki tego simeringa z tego co pamiętam.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Aha no dobra dzisiaj zacząłem rozkręcać ale mam jeszcze jedno pytanie czy jak zdejmę plecak to olej ze skrzyni się nie wyleje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

panowie mam pytanie czy da sie zamienic w rozdzielaczu strony żeby podnoszenie i opuszczanie było z prawej strony a wywrotka po lewej przy kierownicy? chcę wajhe od podnoszenia wydłużyć zeby wystawała przy błotniku

Edytowano przez Mcfarmeros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Oba suwaki działaj identycznie Trzeba siłownik przepiac z lewego do prawego 2 rurki x 2 rurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

Jeszcze jedno pytanie chcę też pompe zmienić bo jest już wyjechana i dlugo podnosi i opuszcza czy jest sens kupować nsz 14 czy 16 , czy kupić nsz10 taka jak jest i po czym poznać czy jest lewa czy prawa?

 

 

/

Edytowano przez Mcfarmeros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Pisze czy jest lewa czy prawa

Czy dać z większa wydajnością to zależy do czego jeżeli nie masz tura i nie używasz owijarki do bel to nie ma potrzeby

Pompa może mieć dwa rodzaje wielowypustu zależnie od rocznika ciągnika

Z rurkami to może być trudno przegiąć i trzeba będzie przespawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To jest przewód olejowy a nie hydrauliczny ( silnik manometr)

 

 

Ale zawsze można zakuć odpowiednie weze

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Powiadasz że opuszcza i podnosi powoli wiec moze nie musi byc pompa manometr do ręki jak nie dobije 130 bar wywalaj pompe. Tylko manometrem trzeba umiećsie poslugiwać bo może Ci pompa dobije 130 czy 140 tylko w jakim czasie do tego jeszcze by przepływomierz sie przydał bo mój dobijał na starej pompie 140 bar tylko to chwile trwało a na nowej pompie to wskazówki nie zauważe jak sie ruszy odrazy 140 tak samo miałem 360 na wolnych obrotach 50 bar na max 90 nowa pompa zetora tylko mgła w zegarze i 190 bar na wolnych


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

To jest przewód olejowy a nie hydrauliczny ( silnik manometr)

 

 

Ale zawsze można zakuć odpowiednie weze

Masz rację,wrzuciłem linka żeby kolega widział jak wygląda.Nie znalazłem w necie takiego przewodu.Ale są w sprzedaży bo taki kupiłem kilka miesięcy temu i siedzi zamiast rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

Witam i o radę pytam jaki olej do układu hydraulicznego(podnoszenia) zastosować,jeżeli się używa wywrotkę pożyczaną od kolegi.Chodzi mi czy ten olej silnikowy miesza się z hydraulicznym . A z tego co przeczytałem powinno stosować silnikowy lub hipol ,będzie się pienił u mnie i u niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Od kiedy można mieszać olej hydrauliczny z silnikowym? Pytam bo może coś przegapiłem. Jak zaleje hydraulikę silnikowym a kumpel ma hydrauliczny lub przekładniowy to przecież nie wolno ich mieszać.

Moim zdaniem do hydrauliki ma iść olej hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

Pytałem o ten olej ponieważ przeczytałem na forum ,że hydrauliczny jest do iwana za rzadki co za tym idzie mogą być przecieki.No i mam dylemat co zastosować ,jak pamiętam to był stosowany superol.Może trzeba wymienić uszczelki na rozdzielaczu,bo do tej pory nie miałem kłopotu z podnoszeniem drzewa w lesie,tylko o przyczepe chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dawaj hydrauliczny i sie nie przejmuj

Rosjanie dali silnikowy bo przewidywali od syberi do chin rózne skrajne klimaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

U mnie ojciec to lał do hydrauliki przekładniowy i hydrauliczny w zależności co mu w sklepie wcisnęli jak mówił że chce hipol. Kiedyś się wkurzyłem, wykorzystałem niski poziom oleju i wylałem całą resztę. Kupiłem hydrauliczny i poprawa była zauważalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan1955    0

No i wlałem hydrauliczny na razie wszystko działa ,a reszta okaze się w praniu czy będą przecieki.Dzięki mani51 za podpowiedż,może rzeczywiście chodziło o klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do władka hydrauliczny ? E! Ja ma przekładniowy i sobie chwalę. W zimie trochę ciężko zanim zacznie hulać ale za to w lecie podnośnik działa wyśmienicie. Po zalaniu liczba przecieków spadła o 50%.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja już kilka lat mam hydrauliczny i jakoś nie widzę żeby strasznie przeciekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

W moich rejonach wlewa sie lux10 do hydrauliki w ruskach. On sie miesza ze wszystkimi mineralami. W zimie troche pompa pogwizda i smiga. Ostatnio kupilem Lux marki Agro-oil, szajs kompletny, pompa w zimie wychodzi z siebie, szkoda sprzetu. Butelka stoi na mrozie to z oleju robi sie takie cos na podobe jak matka ciasto na blache wylewa, takie kluchy i grudy. Oleje tej firmy zostawiaja czarny osad na dnie baniek.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy leje to na co ma ochotę i pieniądze. Ja zawsze biorę w sprawdzonym sklepie który nie pozwoli sobie na utratę reputacji i nigdy nie było problemów.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Już więcej tego gówna nie kupię. Ten olej idzie do piły do łańcucha.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Mam nadzieje, że to był tylko żart z tym olejem do łańcucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj