Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#841 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 19:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] też za pierwszym razem nie wiedziałem co robić w układzie pełno oleju i nie podnosił
aż mi sąsiad powiedział że wystarczy przemyć ten tłoczek w rozdzielaczu tak zrobiłem i zaraz podnosił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 21:39
  •  

#842 Share arek10220

arek10220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja samochodowa,rolnicza itp.

Napisany 22 kwiecień 2013 - 14:12

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jeszcze raz chłopaki wielkie dzięki ;) już wszystko chodzi a bez waszej pomocy to dalej bym stał i się głowił jak to naprawić :D

#843 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 kwiecień 2013 - 16:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Panowie kiedy wróciłem z pola ti wyłączyłem ci.ciągnik to zauważyłem iż z rozdzielacza strasznie cienkie mi olej leje się po pompie mokro tam jest wszędzie . Czy przyczyną mogą być miedziane podkładki a może gdzieś cze ba uszczelkę wymienić ?

#844 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 22 kwiecień 2013 - 17:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Bądźmy poważni, skąd mamy wiedzieć dlaczego Ci się leje olej z rozdzielacza. Otrzyj go najlepiej jak się da odpal ciągnik, włącz pompę, podnieś kilka razy ramiona i obserwuj rozdzielacz skąd wycieka olej. Inaczej nikt Ci na odległość nie pomoże. Chyba że zdjęcie jakieś zrobisz to może.

#845 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 17:10

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wyczyść wszystko dokładnie i obserwuj.Sam najlepiej zauważysz skąd cieknie i co trzeba wymienić.Może podkładki a może pękła rurka hydrauliczna.

#846 Share Daniel0704

Daniel0704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:ogólnie-motoryzacja

Napisany 29 kwiecień 2013 - 08:10

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] mam takie małe pytanie gdyz mam juz odsyć tego ciągłego gazowania traktorem żeby tur cos podnióśł (rozdzielacz co prawda rewelacji nie ma ale nie jest jeszcze najgorzej) i chce wymienić pompe na mocniejszą myslałem o nsz 16 zeby lepiej działał tur, ale natknąłem się na coś takiego jak szukałem pompy i to w dwóch sklepach ale nie wiem czy ta pompa bedzie pasowac,

http://hurtowniaroln...sz32-12273.html
oraz
http://www.sklepdlar...758/produkt.htm

obydwie sa w czesciach do t-25.

#847 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 29 kwiecień 2013 - 14:06

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] chwyt reklamowy, NSZ32 ma grubszy wałek, nie pasuje. NSZ16 jest wystarczajaca. Podaj jakies szczegoly jakim rozdzielaczem sterujesz tym turem?
2 rozdzielacze= wolne dzialanie

(zginely mi polskie znaki)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#848 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 14:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dodatkowo NSZ 32 ma wałek umieszczony centralnie na środku a NSZ 10,14,16 bardziej z boku więc na pewno nie ma szans żeby pasowała.
U mnie w turze chodzi 10 i nie ma problemu z podnoszeniem.Pompa i rozdzielacz ma niecały rok i śmiga jak trzeba.

#849 Share Daniel0704

Daniel0704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 15:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] a wiec tak rozdzielacz oryginał nic nie ruszane nigdy tur założony w 2006r, jednosekwencyjny podpięty z tyłu w tym samym miejscu co kipuje przyczepy, steruje z oryginalnego rozdzielacza (prawa dzwignia) dzwignia do dołu tur sie podnosi, co do pompy była wymieniana oryginalna pompa na pompe polską bo tak doradzili mojemu ojcu, (czyli jak patrzyłem polska nsz10.) ze taka bedzie dobra, i teraz na niej chodzi, trzeba dawać na max, gazu zeby podnosił. a i dodam ze mój władek nie podnosi siewnika załadowanego za to mojego sąsiada już tak, i mój również gorzej kipuje przyczepy, przykład. mój nie podniósł a sąsiada tak. dzięki za pomoc wiec kupie nsz16 za jakis czas.

#850 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 17:56

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam , nie wiem dlaczego cieknie mi olej hydrauliczny z tego miejsca co jest dzwignia podnoszenia podnosnika jak temu zapobiec prosze o pomoc .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Kup sobie zestaw naprawczy do rozdzielacza i wymień uszczelki. Szczególnie chodzi o te gumki przez które przechodzą dźwigienki rozdzielacza i głębiej musisz wyjąć takie pół - gniazdo w którym chodzi ta dźwigienka i tam będzie oring. On jest odpowiedzialny za ewentualne przecieki.

Chodzi o oring nr 12 i uszczelkę 43. Półgniazd 47 i 48 nie zmieniałbym jeśli nie ma na nich luzu. W zestawie są plastikowe i czasem nie pasują jak trzeba a oryginalne są metalowe więc jak nie widać na nich rys to nie ma co ich wyrzucać. Nie zwracaj uwagi na te opisy na rysunku - innego nie miałem.

Załączone miniaturki

• 45_1280492936.jpg

Edytowany przez mani51, 29 kwiecień 2013 - 19:42.

#852 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:45

a wiec tak rozdzielacz oryginał nic nie ruszane nigdy tur założony w 2006r, jednosekwencyjny podpięty z tyłu w tym samym miejscu co kipuje przyczepy, steruje z oryginalnego rozdzielacza (prawa dzwignia) dzwignia do dołu tur sie podnosi, co do pompy była wymieniana oryginalna pompa na pompe polską bo tak doradzili mojemu ojcu, (czyli jak patrzyłem polska nsz10.) ze taka bedzie dobra, i teraz na niej chodzi, trzeba dawać na max, gazu zeby podnosił. a i dodam ze mój władek nie podnosi siewnika załadowanego za to mojego sąsiada już tak, i mój również gorzej kipuje przyczepy, przykład. mój nie podniósł a sąsiada tak. dzięki za pomoc wiec kupie nsz16 za jakis czas.

Podkręć o zawór przelewowy tylko po pół obrotu i kontroluj.

#853 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 19:59

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Po pierwsze primo zawór przelewowy nie ma regulacji, regulację ma zawór bezpieczeństwa a to dwa różne zawory w ruskim rozdzielaczu. Po drugie objawy opisane przez kolegę wskazują raczej na zużytą pompę bo gdy jest ustawione za niskie ciśnienie na zaworze to zwiększanie obrotów nic nie daje a on pisze że po przegazowaniu lepiej podnosi. Po trzecie, mimo że dobrze jednak zacząć od sprawdzenia tego zaworu bezpieczeństwa to lepij zrobić to z podpiętym manometrem niz na oko. Zawór przelewowy też mozna wyjąć przemyć i włożyć z powrotem.

#854 Share Daniel0704

Daniel0704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:45

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] a skoro mi tak kiepsko podnosi, moze zwiekszyc cisnienie oleju w układzie poprzez dokrecenie srubki w rozdzielaczu, może to coś pomorze?? nie jestem specem ale jak czytałem posty w tym temacie to widziałem jak ktos pisał zeby śrubke w rozdzielaczu przekrecić i jeden obrót albo pół.? bo jak się ma tura to dobrze zwiekszyć?? no albo wymienie pompe na nsz 16 i nie bd krecił nic. najlepiej jakby mi ktoś doradził. co to jest za podnoszenie jak zawsze musze mieć gaz na max albo na połowe przy mniejszym ciężarze. widać róznice bo na opoczątku to az traktor potrafił się bujnąć pod cięzarem a teraz to podnosi bo podnosi i nic wiecej,

Edytowany przez Daniel0704, 29 kwiecień 2013 - 21:01.

#855 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 04:52

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Napisaliśmy przecież, że warto najpierw sprawdzić ciśnienie zanim zabierzesz się za wymianę pompy więc nie rozumiem o co Ci chodzi . Tylko nie kręć bez opamiętania. Ja jak nie miałem manometru to robiłem tak: odkręcałem kapturek z zaworu bezpieczeństwa i popuszczałem kontrę. Wykręcałem kilka o kilka obrotów zawór i odpalałem ciągnik z włączoną pompą. Potem przestawiałem dźwignię podnośnika w pozycję podnoszenie i wkręcałem zawór do chwili aż dźwignia sama odbije, po czym przekręcałem jeszcze z pół obrotu i dociągałem kontrę. Potem jak sprawdzałem to było jakieś 150bar.
Według mnie jednak objawy wskazują na pompę ale palca sobie za to uciąć nie dam. Tak czy inaczej po wymianie pompy ciśnienie na rozdzielaczu trzeba ustawić.

Edytowany przez mani51, 30 kwiecień 2013 - 04:55.

#856 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 20:22

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Podkręć zawór o obrót.Jak nie zda egzaminu to popuść s powrotem i zmienisz pompę.

#857 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 01 maj 2013 - 12:12

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] powiem z doswiadczenia, bo mam mtz, czyli rozdzielacz podobny ale troche wiekszy. Wymienilem pompe i mi nie podnosil jak trzeba, wiec wpadlem na pomysl, zeby przepiac weze pod inna sekcje rozdzielacza, ktora nie byla nigdy uzywana, dzwiga maszyny, ze az przod podnosi :) Ale tu widac, ze masz tez jakby nieuzywana sekcje, co potwierdza wypowiedzi kolegow, ze pompa na nic jest, bo zadna sekcja nie ma sily. Ja wymienialem 2 tygodnie temu pompe, bo w zimie wozilem sianokiszonke i byla dosc slaba, a jak przyszla wiosna to calkiem stracila cisnienie, ze na wolnych obrotach podnosnik opadal, a ze mam teraz silnik po remoncie, to nie moge mu wstawiac. Chociaz po tylu latach, to rozdzielacz tez ma prawo sie zuzyc. Do tego lepiej miec manometr, to mozna wszystko sprawdzic.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#858 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 maj 2013 - 09:16

Kup sobie zestaw naprawczy do rozdzielacza i wymień uszczelki. Szczególnie chodzi o te gumki przez które przechodzą dźwigienki rozdzielacza i głębiej musisz wyjąć takie pół - gniazdo w którym chodzi ta dźwigienka i tam będzie oring. On jest odpowiedzialny za ewentualne przecieki.

Chodzi o oring nr 12 i uszczelkę 43. Półgniazd 47 i 48 nie zmieniałbym jeśli nie ma na nich luzu. W zestawie są plastikowe i czasem nie pasują jak trzeba a oryginalne są metalowe więc jak nie widać na nich rys to nie ma co ich wyrzucać. Nie zwracaj uwagi na te opisy na rysunku - innego nie miałem.

A zeby winienic oringa trzeba wyjmowac rozdzielacz

#859 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 03 maj 2013 - 09:45

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie trzeba. Olej tez nie trzeba spuszczać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share DamianWladimirecT25

DamianWladimirecT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 maj 2013 - 10:36

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Cześć. Mam zamiar montować hydrauliczne znaczniki do siewnika. I nie wiem czy t-25 ma możliwośc przeżucanie znaczników na przemian.
T-25 ma tylko jedno wyjście hydrauliczne i nie wiem czy darade przeżucać znaczniki. jak wiecie i macie jakieś pomysły to piszczie. Pozdrawiam

Połączone

Edytowany przez razor275, 20 maj 2013 - 22:01.
Dublowanie tematu