Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1637 odpowiedzi na ten temat

#741 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:38

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] 2 a 3 link to te same pompy ja kupiłem pompe z 2 linku i wyglada jak ta z 3. Co do nsz 16 bardzo mi sie podoba podnosnik na małych obrotach podnosi sie w 3 sekundy. Na małych obrotach mozna podniesc cały tył traktora z kabina co wczesniej musiałem tak ponad poł obrotów dać. Udzwig raczej sie nie poprawi bez zmiany siłownika na o wiekszej srednicy. MTRACZ nie wiem czy w tych samych zakładach były robione bo moja nsz16 jest firmy HYDROSILA a to ukrainska a nie rosyjska firma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 02:05
  •  

#742 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 luty 2013 - 20:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Uwaga na dolne mocowanie siłownika , może nie wytrzymac

#743 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:01

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mówisz oczywiście o oryginalnym siłowniku i nsz 16. Wstawie mocniejszy jak tak, jeżeli nic nieda to trzeba jakieś łańcuchy żeby trzymało wysokość na stałe bo musi trzymać rozsiewacz na 80cm i ~600kg.

#744 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:05

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Utrzymywanie pozycji nie zależy od pompy , w tym ciągniku po podniesieniu rozdzielacz odcina pompę

#745 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 28 luty 2013 - 21:09

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Pompa NSZ16 nie daje większego ciśnienia tylko ma większą wydajność więc tylko będzie szybciej podnosić. Co do mocowania siłownika to ono już nie jednemu odleciało na standardowym siłowniku i pompie więc nie wygłupiałbym się z większym siłownikiem.
Jeśli ramiona opadają to najczęściej winny jest rozdzielacz a nie pompa czy siłownik. Łatwo to sprawdzić podnosząc coś cięższego i wciskając ten "dzyndzel" na siłowniku. Jeśli będzie dalej opuszczać to winny siłownik ,jak nie to rozdzielacz. Pompa nie ma nic do opadania.

#746 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:20

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] mozna wstawić drugi siłownik od kierowania z MTZ ta i podpiąć pod prawe ramie

#747 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wysype całego bagsa 500kg i zanim i zaraz już prawie wisi na ziemi. Zasyp oczywiście na podniesionym na max. To mówicie sprawdzić rozdzielacz, a jak nie to siłownik? Nieda rady podnieść sam do góry na jak dociśnie się podnośnikiem więc może to wam pomoże doradzić mi w czym leży problem.

@t25aaa za dużo roboty, lepiej byłoby wymienić siłownik głowny na większy, mam jakiś stary od mtz.

Edytowany przez Tomek90, 28 luty 2013 - 21:29.

#748 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:33

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Podkręć zawór na rozdzielaczu.

#749 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] to wyglada na bardzo zuzyty oring na tłoku. Najlepiej rozbierz siłownik kup zestaw usczelek za 10 zł i powymieniaj i zobacz. sprawdz tez gładz cylindra. jak na moje to na 90% wina siłownika

#750 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 luty 2013 - 22:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A nie prościej najpierw sprawdzić siłownik blokując go tym "dzyndzelkiem". Bez rozbierania będzie wiadomo czy winny siłownik czy rozdzielacz. Jeżeli siłownik nie poci się na zewnątrz to małe jest prawdopodobieństwo że w środku uszczelnienie puściło - na pewno nie na 90%
Podkręcanie zaworu w rozdzielaczu pomoże tylko lepiej podnosić ale nie zlikwiduje ani trochę opadania.
Co do siłownika od MTZ zamiast oryginalnego to śmiem twierdzić, że nie będzie pasował bo jest za duży nie wspominając że ma inne mocowanie na tłoczysku. Bezpieczniej jednak będzie z dodatkowym siłownikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 17:34

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] aaa takie rady przez forum... ktos opisze swoj temat niedbale i chce zeby mu pomóc nie opisując wszystkiego na full. Juz gadałem z kolegą który na forum opisał usterke a co do czego jak napisałem do niego na gg to wyszło całkowicie co innego chyba dopiero po 20 min pisania zrozumiałem o co tak naprawde mu chodziło...
Miałem mały problem po wymianie pompy na nsz 16. Jak ciągnik pochodził na pusto z właczona pompą to po 15 min przewody olejowe robiły sie ciepłe tak z 40 stopni. Troche mnie to zdziwiło bo na starej nigdy sie nie grzały na pusto. początkowo myslałem ze to przez wieksza wydajnosc ze wiecej oleju przepływa i przez to sie grzeje. Na szczęscie nie :) Okazało się ze filtr przy zbiorniku był potęznie zasyfiny: piach kawałki sylikonu. Rozebrałem go dzis wyczysciłem i wymyłem wszystkie wkładki i jak reką odjoł ;) przewody teraz przy pracy na pusto chłodne tak jak ma byc. Olej miał sie cięzko przecisnąc przez te zasyfine filtry i się grzał. Polecam przeczyszczenie filtra :)

Edytowany przez t25aaa, 01 marzec 2013 - 17:44.

#752 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 18:57

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja ten filtr czyściłem i tak jak piszesz był cały zaklejony bo od nowości ojciec tam nie zaglądał i jeszcze marudził jak zacząłem go rozbierać, dopiero jak zobaczył co tam jest w środku to się uspokoił. Jak filtr jest zapchany to olej go omija i spływa prosto do zbiornika przez zawór który tłumi przepływ i dlatego się grzeje. Cały syf krąży w układzie a później to jakiś zawór się zatnie, to się coś zatka. W MTZ wymyłem go miesiąc temu - też pewnie nie ruszany od nowości więc możecie sobie wyobrazić jak wyglądał.
Warto tam zajrzeć :)

#753 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:29

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] ale trzeba przyznać ze kozacko to wymyslone chyba 8 wkładów filtrujących i kazdy nazbierał spore ilosci syfu i wszystkie sylikony ,zostały w filtrze. No tak jak mówisz mi jeden kawałek silikonu wpłynoł pod zawór przelewowy w rozdzielaczu i utknoł w tej dziurce w tym pływaku. Zawór sie nie domykał i zadna dzwignia mi nie odbijała. A sprezyne na tym zaworze docisnołem to wykluczłem mozliwosc ze to przez niego.. a tu zonk sylikon wleciał haha

Edytowany przez t25aaa, 01 marzec 2013 - 19:34.

#754 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:35

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Na pewno w jakimś stopniu olej będzie się szybciej nagrzewał

#755 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:50

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No moze to przypadek że na 16 zaczeło mi sie troche nagrzewac na pusto bo teraz przypomiałem sobie ze w tamtym roku ze 3 razy zdejmowałem zbiornik i wlewałem tak srednio filtrowany olej pewnie z piachem i zawaliło wszystko

#756 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 22:45

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Teraz już montują tam wkłady wymienne zamiast tych pierścieni filtrujących.

#757 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 04 marzec 2013 - 18:03

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Czy jak jest zasyfiony filtr, to słychać brzęczenie z tyłu ciągnika, a jak się wyczyści, to jest cicho?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#758 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:48

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] nikt na 100% tego nie potwierdzi ale może się tak zdarzyć że będzie słychać przepływający olej przez zawór w filtrze. Bardziej jednak powinno to być syczenie. Jak nie wyczyścisz to się nie dowiesz. Ja u siebie nic takiego nie zauważyłem.

Edytowany przez mani51, 04 marzec 2013 - 18:48.

#759 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jeżeli nie kipruje sie przyczep to w tym ciągniku olej się nie brudzi , gorzej gdy przemiennie kiprujemy np z c 360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To co ten "cypelek" daje z tyłu na siłowniku?? Nie będę się bawić z siłownikiem wspomagającym, zapne na łańcuchy na stałe może nie pękną :ph34r: