Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1638 odpowiedzi na ten temat

#681 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 19 styczeń 2013 - 18:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Z tego co nie raz już czytałem NSZ16 pasuje do T25 beż żadnych przeróbek tylko jak masz w swojej wałek na cztery frezy to musisz dokupić tulejkę na 6 frezów bo NSZ16 były juz tylko takie. NSZ10 były i na 4 i na 6 frezów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 08:25
  •  

#682 Share pawnic4

pawnic4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Władimirec T25Aw trakcie Modernizacji Władimirec T25A 1995r po tuningu i Bizon Rekord w trakcie modernizacji

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:04

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] ja też mam problem w moim t25 leje sie z rozdzielacza wymieniłem uszczelki ale po pewnym czasie znowu sie leje MOJE pytanie CZY OPŁACA SIĘ KUPIĆ NOWY ROZDZIELACZ DO T25
Wladimirec T25A tuning 1995r

#683 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:06

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] @mani51 Tulejka też nie wiele kosztuje.Kiedyś @mtracz pisał nawet jak się wkłada tą tulejkę.

@pawnic4 to że się leje to nie znaczy że trzeba wymienić cały rozdzielacz na nowy.Ja wymieniłem jakieś 5 lat temu uszczelki w rozdzielaczu i w siłowniku i od tamtej pory wszystko suche jest.

Edytowany przez Piotruniu25, 19 styczeń 2013 - 19:08.

#684 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] dokaładnie tak nie opłaca sie rozdzielacza kupowac jesli nie opada podnosnik pod ciezarem szybko. z zestawem uszczelek za 20 zł mozna całkowicie uszczelnic. Uszczelki przed załozeniem radze posmarowac tawotem z obu stron to lepiej sie dopasuja. Co do pompy nsz16 czy duzo głosniej bedzie w kabinie jesli mam wszystkie przewody od ogrzewania orginalnie podłaczone? Czy podczas pracy w polu olej nie nagrzewa sie nadmiernie bo sporo szybciej przepływa przez przewody na 16.

#685 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie martw się o grzanie oleju. Miałem ostatnio na stole rozdzielacz od MTZ i od T25 - otwory przyłączeniowe, zawór przelewowy, zawór bezpieczeństwa i ogólnie całość identyczna tylko różną się ilością sekcji, a zauważ że w MTZ jest sporo większa pompa.

Co do tulejki to mam już obie bo już pompę kilka razy zmieniałem to i tulejkę musiałem zmieniać w zależności jaką pompę kupiłem.

Ja do niedawna żyłem w błędzie będąc przekonanym że za uszczelnienie rozdzielacza przy wyjściu dźwigienek odpowiadają tylko te gumki pod dekielkiem. Ostatnio przez przypadek zauważyłem że tam głębiej są jeszcze oringi. Myślę że teraz będzie sucho przez jakiś czas.

Edytowany przez mani51, 19 styczeń 2013 - 19:22.

#686 Share pawnic4

pawnic4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Władimirec T25Aw trakcie Modernizacji Władimirec T25A 1995r po tuningu i Bizon Rekord w trakcie modernizacji

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] rozdzielacz będe uszczelniał mam jeszcze jedno pytanie mam wladka z roku 1995 i z takiego zaworu grzejącego który znajduje sie na pompie leci olej i czy kupi się ten zawór nowy czy uszczelki czy opłaca się wymieniać tłumik na taki jaki teraz robia mówią że on jest pusty w środki

#687 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:31

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja nie mam tego zaworu ale raczej tam wielkiej filozofii nie ma patrząc na niego to tam będzie z 2 uszczelki.@t25aaa ma taki zawór chyba.

@mani51 ruscy cię jeszcze nie raz zaskoczą. :D

Edytowany przez Piotruniu25, 19 styczeń 2013 - 19:32.

#688 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:35

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To grzanie było z oryginalna kabina
Te z daszkiem miały rurkę , to ona pęka gdy założy się kabinę

#689 Share pawnic4

pawnic4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:38

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] kupiłem nie dawno nową pompę wtryskowa i na starej pompie na max gaz skazówka na liczniku dochodziła do 25 a na nowej tytko do 15 co to może być i widać że mój t25 jest trochę słaby na starej pompie tego nie było moje pytanie czy da się podkręcic samemu obroty na pompie i czy się nie popsuje :unsure:

ale ja mam oryginalną kabine ruska

#690 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] no pewnie ze sie da sa do tego 2 wkrety 1 od min obrotów 2 od max ale to nie ten temat tu sie pisze o hydraulice kolego.MANI tak jak mówisz zeby z pod dzwigienek rozdzielacza przestał olej leciec trzeba wymienic oringi które sa włozone na tych kulach od dzwigienek i bedzie sucho odkrecasz te 6 srubek M6 wyciagasz dzwignie i ornin Ci wyjdzie. Głównie chodzi mi czy w kabinie nie bedzie za głosno przy pracy tej wiekszej pompy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:56

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tego nie wiem, ale myślę, że nie powinno być głośniej. Trzeba tylko ciśnienie skontrolować i ustawić zaworem i będzie chodzić bez problemu.

#692 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 22:21

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] cisnienie nie ma nic do rzeczy przepływ czyli wydajnosc bedzie robic huk (mozliwe)

#693 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 19 styczeń 2013 - 22:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

rozdzielacz będe uszczelniał mam jeszcze jedno pytanie mam wladka z roku 1995 i z takiego zaworu grzejącego który znajduje sie na pompie leci olej i czy kupi się ten zawór nowy czy uszczelki czy opłaca się wymieniać tłumik na taki jaki teraz robia mówią że on jest pusty w środki

Moim skromnym zdaniem nie opłaca się wymieniać oryginalnego tłumika. Mój władek ma już chyba ze 25 lat i prawie cały czas stoi na podwórku pod chmurką i tłumik ten sam. Nawet go nigdy nie malowałem. Nowy ci odpadnie po 5 latach.
Ja wymieniłem rozdzielacz jak już dość szybko opuszczały się maszyny i na rozgrzanym oleju trzeba było dąć trochę obrotów żeby podnieść kosiarkę rotacyjną. Jak na razie jestem zadowolony z nowego rozdzielacza. Musiałem tylko trochę silikonem wysmarować śrubki na samym dole którymi jest przykręcony dekielek. Trochę się sączył olej. Od czasu uszczelnienia nie leci nic.
Jeśli rozdzielacz działa prawidłowo wycieki oleju przy odrobinie dobrych chęci da się zlikwidować. Np dość często źle są dokręcone przewody albo uszkodzone miedziane podkładki pod tymi przewodami. Wystarczy wymienić i porządnie dokręcić i przestaje się sączyć olej.

#694 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 01:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] @t25aaa, ja swoje a Ty swoje. Piszę Ci przecież, że rozdzielacz jest identyczny ja w MTZ i tam daje radę z dużo większą pompą i też jest w kabinie i jakoś nie ma hałasu. A ciśnienie trzeba skontrolować jak założysz nową, do tego wydajniejszą pompę żeby Ci czegoś nie rozerwało na dzień dobry.

#695 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 08:52

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Kolego Mani51 ja wiem ze sam rozdzielacz nie bedzie nie bedzie jeczał bo jest z budowy taki sam jak w MTZ ale nie wiem czy mi szumieć nie będzie ten grzejnik pod oknem bo czasami na starej pompie przy jakis obrotach silnika tak troche szumi tam potem jak obroty wzrosną lub zmaleją to przestaje. Moze bedzie dobrze spróbuje założyć 16 i napisze jak to chodzi ;)

Edytowany przez t25aaa, 20 styczeń 2013 - 08:53.

#696 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:10

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To nie grzejnik szumi tylko zawór ogrzewania i się przenosi.A wiadomo jak ogrzewanie działa na zasadzie tłumienia oleju na zaworze na pompie.

#697 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2013 - 15:20

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A po co zakładacie te nsz16 ? Przecież na tej 10 podnosi bez gazu do 600-700 kg to nie wiem po co inna pompa. Chyba, że do jakiś maszyn z hydrauliką np. owijarka bel, jakaś łuparka?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#698 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 16:03

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] no mi do owijarki potrzebna wydajniejsza pompa

#699 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 21 styczeń 2013 - 12:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ale zauważ że przyłącza wystają przy NSZ10, a przy 16 są płasko równo z obudową.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 12:25

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] zaden problem podgiąc rurke od rozdzielacza;)