pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

mani51    373

Dokładnie, ta uszczelka to do pompy olejowej w silniku. Do pompy hydraulicznej idzie oring. Weź ten króciec ze sobą do sklepu i niech Ci dopasują jakiś. Tylko sprawdź czy powierzchnia którą króciec przylega do pompy jest prosta, jeśli nie to sam oring nie wiele pomoże. Najlepiej wtedy kupić nowy króciec. Jest to jedna z niewielu części do T25 którą rzemieślnicy zrobili solidniej od oryginału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aikon90    0

Witam, mam pytanie odnośnie tematu podnośnika. Dzisiaj podczas prac polowych dźwignia przy rozdzielaczu kilka razy zaczęła się zacinać. Po jakimś czasie gdy opuściłem kultywator dźwignia zablokowała się tak że nie mogę przełożyć jej w pozycję podnoszenia, zostało mi tylko neutralne dociążeniowe i pływające. Co może być tego przyczyną? Chciałem dodać że nie korzystam z dźwigni do kipra, czy jest możliwość przełożenia na tamtą dźwignię. Pozdrawiam.

Edytowano przez aikon90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jest możliwość przełożenia. Musisz tylko węże co idą do siłownika odkręcić od rurek wychodzących spod kabiny a zakręcić do rurek od wyjść hydraulicznych. Jedna jest na wysokości górnego zaczepu po prawej stronie a druga schowana za siłownikiem. Tylko nie wiem czy nie trzeba będzie dłuższych węży.

A co do awarii to prawdopodobnie rozsypał się mechanizm zatrzaskujący w suwaka i bez rozebrania rozdzielacza nic się nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wcale prosto nie było zamienić miejscami suwaki. Bez wyjęcia rozdzielacza z ciągnika albo odkręcenia pompy z całym napędem nie da się wyjąć ani włożyć suwaka w całości tylko trzeba go rozkręcać. A tyle jak już będzie miał zrobione to na pewno zauważy co jest nie tak z lewym suwakiem i usunie usterkę bez konieczności zamiany suwaków miejscami. Jeśli węże dostaną to jest najszybszy sposób na doraźną naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aikon90    0

W jednym z suwaków były wytarte tzw. "szklanki" trzymające sprężynę. Tych szklanek nigdzie nie kupi, dopiero znajomy ma mi wytoczyć. Narazie zamieniłem suwaki i wszystko działa. Mam zamiar zrobić pług do odśnieżania, czy mogę podpiąć siłownik do rozdzielacza od kipru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Pewnie, że tak.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Witam. Robiona skrzynia i wszystkie przewody hydrauliczne były odłączone. Po skręceniu przewodów i zalaniu olejem podnoścnik wcale nie podnosi i nie ma ciśnienia na przewodach co idą do siłownika a na przewodzie który idzie do filtra jest ciśnienie i olej leci. Wiecie morze jak odpowietrzyć układ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Układ nie jest zapowietrzony tylko zaciął się, prawdopodobnie zawór przelewowy w rozdzielaczu. Odkręć dekielek na dwie śrubki, wyjmij zawór, przemyj i włóż z powrotem. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Kolego odkręć ten deklielek co jest na górze rozdzielacza wyciągnij ze środka tłoczek przemyj go w ropie i skręć powinno działać ja kilka razy już tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Ok dziekuje wam wszystkim jutro z samego rana pójde i to morze zrobie bo potrzeba ciągnika na gwałt a tu nie podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

też za pierwszym razem nie wiedziałem co robić w układzie pełno oleju i nie podnosił

aż mi sąsiad powiedział że wystarczy przemyć ten tłoczek w rozdzielaczu tak zrobiłem i zaraz podnosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Jeszcze raz chłopaki wielkie dzięki ;) już wszystko chodzi a bez waszej pomocy to dalej bym stał i się głowił jak to naprawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Panowie kiedy wróciłem z pola ti wyłączyłem ci.ciągnik to zauważyłem iż z rozdzielacza strasznie cienkie mi olej leje się po pompie mokro tam jest wszędzie . Czy przyczyną mogą być miedziane podkładki a może gdzieś cze ba uszczelkę wymienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Bądźmy poważni, skąd mamy wiedzieć dlaczego Ci się leje olej z rozdzielacza. Otrzyj go najlepiej jak się da odpal ciągnik, włącz pompę, podnieś kilka razy ramiona i obserwuj rozdzielacz skąd wycieka olej. Inaczej nikt Ci na odległość nie pomoże. Chyba że zdjęcie jakieś zrobisz to może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Wyczyść wszystko dokładnie i obserwuj.Sam najlepiej zauważysz skąd cieknie i co trzeba wymienić.Może podkładki a może pękła rurka hydrauliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel0704    0

mam takie małe pytanie gdyz mam juz odsyć tego ciągłego gazowania traktorem żeby tur cos podnióśł (rozdzielacz co prawda rewelacji nie ma ale nie jest jeszcze najgorzej) i chce wymienić pompe na mocniejszą myslałem o nsz 16 zeby lepiej działał tur, ale natknąłem się na coś takiego jak szukałem pompy i to w dwóch sklepach ale nie wiem czy ta pompa bedzie pasowac,

 

http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-ciagnikow/t-25/hydraulika/pompa-podnosnika-bialoruska-nsz32-12273.html

oraz

http://www.sklepdlarolnika.pl/pompa-plaska-lewa-t-25/2758/produkt.htm

 

obydwie sa w czesciach do t-25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

chwyt reklamowy, NSZ32 ma grubszy wałek, nie pasuje. NSZ16 jest wystarczajaca. Podaj jakies szczegoly jakim rozdzielaczem sterujesz tym turem?

2 rozdzielacze= wolne dzialanie

 

 

(zginely mi polskie znaki)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Dodatkowo NSZ 32 ma wałek umieszczony centralnie na środku a NSZ 10,14,16 bardziej z boku więc na pewno nie ma szans żeby pasowała.

U mnie w turze chodzi 10 i nie ma problemu z podnoszeniem.Pompa i rozdzielacz ma niecały rok i śmiga jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel0704    0

a wiec tak rozdzielacz oryginał nic nie ruszane nigdy tur założony w 2006r, jednosekwencyjny podpięty z tyłu w tym samym miejscu co kipuje przyczepy, steruje z oryginalnego rozdzielacza (prawa dzwignia) dzwignia do dołu tur sie podnosi, co do pompy była wymieniana oryginalna pompa na pompe polską bo tak doradzili mojemu ojcu, (czyli jak patrzyłem polska nsz10.) ze taka bedzie dobra, i teraz na niej chodzi, trzeba dawać na max, gazu zeby podnosił. a i dodam ze mój władek nie podnosi siewnika załadowanego za to mojego sąsiada już tak, i mój również gorzej kipuje przyczepy, przykład. mój nie podniósł a sąsiada tak. dzięki za pomoc wiec kupie nsz16 za jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Witam , nie wiem dlaczego cieknie mi olej hydrauliczny z tego miejsca co jest dzwignia podnoszenia podnosnika jak temu zapobiec prosze o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj