pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
t25aaa    9

aaa takie rady przez forum... ktos opisze swoj temat niedbale i chce zeby mu pomóc nie opisując wszystkiego na full. Juz gadałem z kolegą który na forum opisał usterke a co do czego jak napisałem do niego na gg to wyszło całkowicie co innego chyba dopiero po 20 min pisania zrozumiałem o co tak naprawde mu chodziło...

Miałem mały problem po wymianie pompy na nsz 16. Jak ciągnik pochodził na pusto z właczona pompą to po 15 min przewody olejowe robiły sie ciepłe tak z 40 stopni. Troche mnie to zdziwiło bo na starej nigdy sie nie grzały na pusto. początkowo myslałem ze to przez wieksza wydajnosc ze wiecej oleju przepływa i przez to sie grzeje. Na szczęscie nie :) Okazało się ze filtr przy zbiorniku był potęznie zasyfiny: piach kawałki sylikonu. Rozebrałem go dzis wyczysciłem i wymyłem wszystkie wkładki i jak reką odjoł ;) przewody teraz przy pracy na pusto chłodne tak jak ma byc. Olej miał sie cięzko przecisnąc przez te zasyfine filtry i się grzał. Polecam przeczyszczenie filtra :)

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja ten filtr czyściłem i tak jak piszesz był cały zaklejony bo od nowości ojciec tam nie zaglądał i jeszcze marudził jak zacząłem go rozbierać, dopiero jak zobaczył co tam jest w środku to się uspokoił. Jak filtr jest zapchany to olej go omija i spływa prosto do zbiornika przez zawór który tłumi przepływ i dlatego się grzeje. Cały syf krąży w układzie a później to jakiś zawór się zatnie, to się coś zatka. W MTZ wymyłem go miesiąc temu - też pewnie nie ruszany od nowości więc możecie sobie wyobrazić jak wyglądał.

Warto tam zajrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

ale trzeba przyznać ze kozacko to wymyslone chyba 8 wkładów filtrujących i kazdy nazbierał spore ilosci syfu i wszystkie sylikony ,zostały w filtrze. No tak jak mówisz mi jeden kawałek silikonu wpłynoł pod zawór przelewowy w rozdzielaczu i utknoł w tej dziurce w tym pływaku. Zawór sie nie domykał i zadna dzwignia mi nie odbijała. A sprezyne na tym zaworze docisnołem to wykluczłem mozliwosc ze to przez niego.. a tu zonk sylikon wleciał haha

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Na pewno w jakimś stopniu olej będzie się szybciej nagrzewał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

No moze to przypadek że na 16 zaczeło mi sie troche nagrzewac na pusto bo teraz przypomiałem sobie ze w tamtym roku ze 3 razy zdejmowałem zbiornik i wlewałem tak srednio filtrowany olej pewnie z piachem i zawaliło wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Teraz już montują tam wkłady wymienne zamiast tych pierścieni filtrujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Czy jak jest zasyfiony filtr, to słychać brzęczenie z tyłu ciągnika, a jak się wyczyści, to jest cicho?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

nikt na 100% tego nie potwierdzi ale może się tak zdarzyć że będzie słychać przepływający olej przez zawór w filtrze. Bardziej jednak powinno to być syczenie. Jak nie wyczyścisz to się nie dowiesz. Ja u siebie nic takiego nie zauważyłem.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeżeli nie kipruje sie przyczep to w tym ciągniku olej się nie brudzi , gorzej gdy przemiennie kiprujemy np z c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

To co ten "cypelek" daje z tyłu na siłowniku?? Nie będę się bawić z siłownikiem wspomagającym, zapne na łańcuchy na stałe może nie pękną :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

ten "cypelek" służy do zablokowania siłownika w wybranym położeniu. Na tłoczysku powinna być taka opaska skręcana na motylek. Ustawiasz ją tak żeby wcisnęła ten cypelek gdy ramiona będą na odpowiedniej wysokości. Jeśli siłownik nie przepuszcza na tłoku to ramiona niżej nie opadną. Nie potrzeba wtedy żadnych łańcuchów.

 

Co do czystości oleju to nie byłbym taki pewien. Ja do swojego końcówkę do kiprowania przyczepy założyłem już po wyczyszczeniu filtra, więc nigdy nie używałem hydrauliki zewnętrznej a mimo to filtr był zapchany.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Hmm no to zobacze czy to coś da bo z siłownika się nie leje także niema co sprawdzać tych uszczelniaczy. To mam podnieść na wysokość jaka mi pasuje i wcisnąć go i nie opadnie bez względu na cięzar tak? Opaski raczej niema musiałbym jeszcze raz zobaczyć ale raczej nie.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tak, jak to wciśniesz to nie puści pod warunkiem, że siłownik ok. Nie przesadzałbym jednak z nie wiadomo jakim ciężarem bo cały układ na ileś tam jest policzony. U mnie opryskiwacz 400l nie opadł ani trochę jak to ustawiłem.

Nie używam jednak tego za często bo później trochę się poci siłownik spod tego cypelka.

 

Tak wygląda ta opaska na tłoczysko

http://www.agrotechnikasc.pl/ogranicznik-silownika-t25-orginal,id763.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

ten "cypelek" jeżeli dawno nie był używany to lepiej go nie wciskać bo zwykle tam mocno się syfi i potem będzie lało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

zamówiłem ten ogranicznik w agrobisie i przysłali mi jakes g**** dwie wygiete blaszki skrecone na dwie sróbki wiadomo co mozna z tym zrobic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kto regulowal suwaki w rozdzielaczu? Bo w tym nowym mam taki problem, ze wajcha nie trzyma sie na zadnym polozeniu tylko wraca na srodek. Jak zgaszony to ledwie trzyma i tez wraca. Chodzi za lekko. Sprzedajacy twierdzil ze wyjmowal suwak bo mu nie podnosil. Moga tez byc zamienione ale kto sie pochwali.... Tylko co z tym odskakiwaniem. W instrukcji jest ze cisnienie odskakiwania wajchy to 110 Atm


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Pewnie druga jest ok?? to wyglada jakby wypadała kulka na dole suwaka. Z tego co pamiętam na dole suwaka tam gdzie spręzyny sa 3 kulki wielkosci kuleczek z rowerowego łozyska. Te kulki sa w takiej jakby tulejce. Ta tulejka mogła sie ułamac troszke. Jak sie tylko troche ułamało to mozna ja tak ustawic ze suwak bedzie chodził normalnie. U mnie sie ułamała ale kawałek odpadł ale rozebrałem to i ustawiłem tak ze rozdzielacz działa normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jeszcze nie sprawdzałem ile on podnosi, a to źle. Jeśli będzie uszkodzona tak jak mówisz, to spróbuję przerzucić z drugiego rozdzielacza dobry suwak, tylko bym musiał popatrzeć w starych gratach, czy mam o takim samym symbolu.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Masz nowy rozdzielacz?

Nie lepiej oddać na gwarancji, żądać wymiany na inny?

Ciśnienie maksymalne warto by sprawdzić, bo zawory bezpieczeństwa ustawione chyba losowo. U mnie było 180atm. Zorientowaliśmy się jak siłownik nie wytrzymał, ale był drugi na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

ja tez brałem kiedys nowy rozdzielacz hydrosiły i mi sie własnie jedna sekcja zrypała bo przy malutkim ciezarze dzwignia odbijała. W ramach gwarancji dawali mi nowy rozdzielacz ale nie chciałem to oddali mi kase i stary sobie naprawiłem i podrasowałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Poza tym to właśnie zużywają się suwaki i otwory w których pracują suwaki, więc nie wiem czy jest sens do nowego rozdzielacza wkładać stary suwak. Zwłaszcza, że są to pary precyzyjne i nie koniecznie musi ten stary suwak pasować do nowego rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Masz nowy rozdzielacz?

 

Oryginalny rozdzielacz w traktorze niedawno kupionym


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Aha. Nowy nabytek- skarbonka. :)

Może ktoś pozbawił suwak kulek, albo nie dokręcił nakrętki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To w ile miejsc chcesz nalać tego oleju? :rolleyes:

Tyle żeby było pełno. W zbiorniku oleju jest miarka. :P

Cały układ hydrauliczny mieści 7,5 litra oleju. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj