Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#561 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:34

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie musisz wszystkich obrażać
Teraz jest 15 stopni mrozu weź zapal ciągnik i wykieruj przyczepę , może ci się uda ale kiedy opadnie nieważne czy masz zbiornik na dachu czy na ziemi
Id zsie lepiej uczyć bo oblejesz bo jak na studenta to jesteś cienki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 04:57
  •  

#562 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:37

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ty jak na kretyna jestes wyjątkowy nie ma co z tobą gadac za głupi jestes bujaj sie i wszyscy co za debilami tez niech sie bujaja

Kolego, uspokój się, bo zaraz dostaniesz 30 dni wolnego od AF na przemyślenie swoich postów. Wystarczy, że jeszcze raz napiszesz nie na temat i kogoś obrazisz.

Edytowany przez Elektrotechnik, 09 grudzień 2012 - 16:58.

#563 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To jest twoje prawdziwe oblicze

#564 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 17:59

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] t25aaa skoro jesteś taki mądry, to należało by zachować trochę kultury, a nie szczekać jak pies za płotem. Na co dzień też taki jesteś Akurat twój post niczego nie wniósł mi nowego do głowy, bo takie rzeczy co napisałeś to tak jak napisałem wcześniej miałem pierwszy raz w gimnazjum, powiesz że powinienem to pamiętać, oczywiście ale mam inne zajęcia niestety, mam to w książkach i zeszycie ale temat jest tak banalny ze książki by się obraziły żeby do nich w tej sprawie tam zaglądać.

Zaczęło się od tego że sugerujesz że umieszczenie zbiornika na dodatkowy olej w t25 widocznie spowolni opuszczanie przyczepy, otóż nie spowolni umieszczając go nawet na dachu i kropka. No ale nawet głupi wie że umieszczając zbiornik ogromnej pojemności przyczepa może nawet nie opaść.Robisz inżyniera ale na siłę chcesz udowodnić że jesteś najlepszy, to co piszesz może i ma sens, bo tak jest i nie jesteś autorem tych wzorów tylko się nie spieraj że spowodowanie opadania przyczepy o nawet 3 sekundy jeśli w ogóle wystąpi na całej długości siłownika jest aż tak istotne.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#565 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Chyba lajkujecie sie nawzajem z goralem. Nienawidze braku myslenia. Tyle razy pisałem ze nie chodzi o pojemnosc tylko o wysokosc lustra cieczy. Nie jestescie w stanie tego zrozumiec. W sumie nie obchodzi mnie gdzie go zamontujesz zamontuj go sobie nawet na fotelu. Przedstawiałem obliczenia- mało , tłumaczyłem spokojnie-mało tłumaczyłem impulsywnie-mało Nie da was sie zmusic do zastanowienia jak to jest naprawde bo macie swoje przekonania i koniec to se zyjcie z nimi. Anioła mozna wkurzyć gdy on sto razy powtarza i tłumaczy to samo ale nic to nie daje. Na szczescie jest kilka normalnych ludzi którzy rozumieja o co mi chodzi co widac po reputacji niektórych postów. Ja od małego kreciłem srubki uwielbiam mechanike a teraz dzieki studiom mozna niektóre ciekawe rzeczy policzyć. Mozecie nie wierzyć u mnie w ciągnikach działają wszystkie podzespoły. Moge sie założyć ze w waszych traktorach jest przerabiana instalacja elektrycza albo dana od innego ciagnika bo nie byliscie w stanie sobie poradzic z elektryka w t25.. Albo jakies zwisajace kable od pastucha lub jakies przerobki typu odapalanie na włacznik od sygnału , gdy w kabinie wybiła sie szyba to wstawiaja blache bo maja jakas szybe od czegos innego mniejsza.. - zwymiotować można. Dobra skonczmy z tym tematem. Jak usunąć konto z AF?

#566 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:20

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Proponuje zakończyć ten spór.
Autor t25aaa broni swoich racji, matematyka i fizyka nie kłamie. Z obliczeń wynika że ciśnienie się zwiększy jednak osobiście uważam że czas opuszczania się niezauważalnie zwiększy i nie będzie to miało większego znaczenia. Większe znaczenie będzie miało gęstość zastosowanego oleju hydrauliki, przepustowość rozdzielacza i średnice węża jakim połączymy zbiorniki, przykładem może być zastosowany dławik w powrocie od siłownika podnośnika

#567 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:25

Moge sie założyć ze w waszych traktorach jest przerabiana instalacja elektrycza albo dana od innego ciagnika bo nie byliscie w stanie sobie poradzic z elektryka w t25.. Albo jakies zwisajace kable od pastucha lub jakies przerobki typu odapalanie na włacznik od sygnału , gdy w kabinie wybiła sie szyba to wstawiaja blache bo maja jakas szybe od czegos innego mniejsza.. - zwymiotować można. Dobra skonczmy z tym tematem. Jak usunąć konto z AF?

Nie bądź taki do przodu bo Ci z tyłu zabraknie...
A żeby konto usunąć musisz napisać do Admina .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#568 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:32

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] t25aaa niech sobie montują gdzie im pasuje,ja osobiście mam podłączony zbiornik pod spływ oleju z głównego zbiornik i już 4 lata działa.

#569 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:32

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A tak na "chłopski rozum" jeśli opadająca skrzynia wytwarza ciśnienie 0,4 Mpa to jeśli byśmy umieścili zbiornik na wysokości 4 metrów powyżej siłownika to skrzynia by wogóle nie opadła

#570 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Troszke wyżej bo olej ma gęstość o,86 4 metry było by dla wody
a w praktyce to będzie mniej przez lepkość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:49

A tak na "chłopski rozum" jeśli opadająca skrzynia wytwarza ciśnienie 0,4 Mpa to jeśli byśmy umieścili zbiornik na wysokości 4 metrów powyżej siłownika to skrzynia by wogóle nie opadła

Podoba mi sie twój tok rozumowania :) ale przy tej wysokosci jeszcze by opadała ale baardzo wolno. Dowod:
gestosc oleju * grawitacja * wysokosc
860* 9.81* 4= ok 0,34 mPa no ale dojdą jeszcze straty na zagieciach przewodów ale to malutkie. Aha ktos tam wspominał o lepkości to prawda ze im zimniej tym lepkosc wieksza i ciezej płynie olej ale płynie wiec to do cisnien nic nie ma bo i tak chcą sie wyrównac. Szkoda ze nie mozna narysować było by łatwiej wytłumaczyć.

#572 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] fizykiem nie jestem ale wydaje mi się że znaczenie ma ciężar(co za tym idzie masa cieczy) a nie gęstość ale kłócił się nie będę

#573 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:54

t25aaa niech sobie montują gdzie im pasuje,ja osobiście mam podłączony zbiornik pod spływ oleju z głównego zbiornik i już 4 lata działa.

Piotruniu jestes Kozak tak własnie trzeba podłaczyć :)

fizykiem nie jestem ale wydaje mi się że znaczenie ma ciężar(co za tym idzie masa cieczy) a nie gęstość ale kłócił się nie będę

Gestość to własnie ciężąr cieczy w kostce metr na metr na metr wody do tej kostki wejdzie tona a oleju ok 850 kg dobrze kombinujesz :) znajać gestosci cieczy mozna liczyc cisnienie (bo wiadomo z jaka siłą cisnie dana ciecz).

#574 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tylko że tu jest cienki wąż bo mała otwór jest, dorabiając zbiornik nad zbiornikiem głównym można zastosować grubszy wąż.A wiadomo czy ciężysz wąż tym wolniej leci.

#575 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Gęstość czyli ciężar 1msześciennego Lepkość to samoistne ograniczenie płynności oleju
A z liczeniem mam taki problem że kiedy ja chodziłem do szkoły obowiązywały inne jednostki (Wtedy nie obowiązywało w Polsce SI)

#576 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:59

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No jest mały otwór chyba na 12 srube a co wolniej troszke opuszcza Ci przez to przyczepe?

#577 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:00

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Przez cienki wąż wolniej będzie przepływał olej a w zimie to już tragedia.
Forum polega na wymianie spostrzeżeń i dzielenie się wiedzą a nie szukaniem pretekstu do obrzucania się obelgami (tak na marginesie do niektórych)

#578 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:01

Gęstość czyli ciężar 1msześciennego Lepkość to samoistne ograniczenie płynności oleju
A z liczeniem mam taki problem że kiedy ja chodziłem do szkoły obowiązywały inne jednostki (Wtedy nie obowiązywało w Polsce SI)

przecież napisałem to samo tylko bardziej obrazowo czyli kostka o wymiarach metr na metr na metr czyli metr szescienny

#579 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:04

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak kipruje to wolniej spływa do głównego zbiornika olej wyciągniety z głównego kipruje dość szyba a na dodatkowym trochę wolniej,ale jednak spływa,a jak olej powraca to wygląda to tak że olej jest nabijany do obu zbiorników równocześnie i jeśli główny się zapełni to dodatkowy też.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] proboj rozwiercić otwór zbiornik jest ze staliwa moze troche cięzko iść no i trzeba zbionik zdjać było by najlepiej zawiesc komus na wiertarke stołową albo wytoczyć dłuższa srube ta na 32 klucz i do tego przewodu co zasysa olej ze zbiornikaj podłacz ten swoj drugi zbiornik:)

Edytowany przez t25aaa, 09 grudzień 2012 - 20:12.