Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:48

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja całą jesień dociskałem pług (bo mam już lemiesze tempę) i nic nie uszkodziłem i już tak nie praktykuje pierwszy raz tylko przez parę lat i nic nie uszkodziłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 08:55
  •  

#542 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:59

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ale tu zadziałały troszkę większe siły bo ciągnik najprawdopodobniej zawisł tylnymi kolami w powietrzu i to raptownie.
Mogło jeszcze dojść zmęczenie materiału.
U sąsiada któremu pękł właśnie korpus podnośnika pracując ze ścinaczem zawiesił się na sporym dołku, ale on chyba miał siłownik zablokowany.
Używanie docisku przy orce to normalka, nawet zdejmowanie tylnego koła bez lewarka.

#543 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:04

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Akurat do zdejmowania koła muszę użyć lewarka bo mam już słabą pompę i sam się już nie podniesie. -_-

#544 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Rozerwało dolny dekiel siłownika kosztuje około 70 zł
Ja robiłem tak 1 bieg blokada i z kultywatorem na dól stok 45 stopni
do góry wyjeżdżałem druga strona gdzie było łagodniej , tak zrobiłem jakieś 20 arów ,dobrze szło to jechałem coraz dalej , jak zorientowałem się ze ta buła jest za duża nie było już odwrotu , przednie koła zjechały a tył to dosłownie spadł ,ramiona oparły sie o kabinę , trzeba było pociągnąć drugim
Jeszcze nie wymontowałem siłownika tak po oględzinach nie widać aby coś więcej się zepsuło ale pewności niema

#545 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 16:27

A mam jeszcze jedno pytanko. A jak bym zamontowal zbiornik na blotniku i poloczyc go z wlewem oleju to jak np. mam zamontowac jakąs rurke lub węża do korka wlewu?

Nie radze Ci tego robić. Zbiorniki powinny być na mniej więcej jednym poziomie. Jeśli zrobisz go tak wysoko to naprz przy kiprowaniu przyczepy do gory bedzie wszystko ok ale przy opuszczaniu bedzie teragedia przyczepa bedzie bardzo wolno opadała przez to ze bedzie musiała wtłoczyc spowrotem olej do gornego zbiornika. Porównując władka i na ursusa c 360 w 60 przyczepa opada 2 razy szybciej. Opada 2x szybciej bo olej spływa z przyczepy do skrzyni 60 która jest nisko i ma łatwo sie tam wlac. We władku zbiornik jest wysoko przez co olej musi płynać pod górke powstaje małe cisnienie rosnace z wysokoscią oleju w zbiorniku to wszysko musi pokonac wypywający z przyczepy olej dlatego władek wolniej opuszcza przyczepe (jego wada) jesli zamontujesz zbiornik wyzej bedzie masakra!!! pozdrawiam :)

dzięki za pomoc :D myślę że w najbliższym czasie wujek zabierze się za rozbieranie tłoka ;)

Sam się weź naprawa siłownika od t25 to naprawde banał. Wogole ten cały ciągnik jest fajnie i prosto zrobiony. Mozna nawet samemu zrobić przeciek na pompie wtryskowej jak wyrzuca rope i leje sie po pompie.

Rozerwało dolny dekiel siłownika kosztuje około 70 zł
Ja robiłem tak 1 bieg blokada i z kultywatorem na dól stok 45 stopni
do góry wyjeżdżałem druga strona gdzie było łagodniej , tak zrobiłem jakieś 20 arów ,dobrze szło to jechałem coraz dalej , jak zorientowałem się ze ta buła jest za duża nie było już odwrotu , przednie koła zjechały a tył to dosłownie spadł ,ramiona oparły sie o kabinę , trzeba było pociągnąć drugim
Jeszcze nie wymontowałem siłownika tak po oględzinach nie widać aby coś więcej się zepsuło ale pewności niema

Chodzi Ci o to ze oderwały sie te ucha od dołu siłownika co sworzen w nie wchodzi?

#546 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 18:16

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Rozerwało dekiel ten z tymi uszami tak że leje się olej

#547 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mnie kiedyś w pługu podorywkowym 5 skib na drodze była jakaś mulda podskoczył i pękło to jarzmo u góry co wychodzi ze zbiornika oleju zamówiłem przysłali i leży do dzisiaj i raczej nigdy nie użyję bo pęknięte pospawałem i trzyma do dzisiaj a podczepiam o wiele cięższe maszyny

#548 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 19:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] też to spawałem zeliwnymi elektrodami i było by wszystko git gdybym nie zaczepił zaczepu gornego co se sam wyspawałem. doł na sruby gora na to jarzmo własnie i ostatnio pekło gdy ciągałem 3p podczas orki. było mokro perkins sie zakopał z pługiem a ja szarpnołem lina na 2 na blokadzie i trzasło. ostatecznie przerobiłem to juz na fest przyspawując w to miejsce gruby stalowy płaskownik a zaczep przerobiłem ze jest 15 cm nizej także siła teraz skupia sie bardziej na dolne sruby niz górne jarzmo. Sruby wkręciłem utwardzane 8.8 i jest super..

#549 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 01:41

Nie radze Ci tego robić. Zbiorniki powinny być na mniej więcej jednym poziomie. Jeśli zrobisz go tak wysoko to naprz przy kiprowaniu przyczepy do gory bedzie wszystko ok ale przy opuszczaniu bedzie teragedia przyczepa bedzie bardzo wolno opadała przez to ze bedzie musiała wtłoczyc spowrotem olej do gornego zbiornika. Porównując władka i na ursusa c 360 w 60 przyczepa opada 2 razy szybciej. Opada 2x szybciej bo olej spływa z przyczepy do skrzyni 60 która jest nisko i ma łatwo sie tam wlac. We władku zbiornik jest wysoko przez co olej musi płynać pod górke powstaje małe cisnienie rosnace z wysokoscią oleju w zbiorniku to wszysko musi pokonac wypywający z przyczepy olej dlatego władek wolniej opuszcza przyczepe (jego wada) jesli zamontujesz zbiornik wyzej bedzie masakra!!! pozdrawiam :)

Sugerujesz że 10 czy 20 litrów oleju luzem w zbiorniku wyżej robi takie ciśnienie że przyczepa gorzej opada?? To podnosząc zbiornik 2 razy wyżej przyczepa wcale nie opadnie?
Nie ma wpływu położenie zbiornika oleju, zbiornik możesz położyć nawet na dachu i nie będzie różnicy, zasada działania jest taka sama jak strzykawka z naciągniętym wężykiem nawet 2 metrowym zamiast igły, czy wężyk podniesiesz do samej góry czy do dołu to nie czuć różnicy. Skrzynia przyczepy ma przecież swoją nie małą masę i nacisk na taki siłowniczek albo dwa jest nie mały, szukał bym przyczyny gdzieś w rozdzielaczu, a nie w zbiornikach.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#550 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 09:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zasyfiony filtr hydrauliki,miał podobnie po przeczyszczeniu problem minął.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 17:37

Sugerujesz że 10 czy 20 litrów oleju luzem w zbiorniku wyżej robi takie ciśnienie że przyczepa gorzej opada?? To podnosząc zbiornik 2 razy wyżej przyczepa wcale nie opadnie?
Nie ma wpływu położenie zbiornika oleju, zbiornik możesz położyć nawet na dachu i nie będzie różnicy, zasada działania jest taka sama jak strzykawka z naciągniętym wężykiem nawet 2 metrowym zamiast igły, czy wężyk podniesiesz do samej góry czy do dołu to nie czuć różnicy. Skrzynia przyczepy ma przecież swoją nie małą masę i nacisk na taki siłowniczek albo dwa jest nie mały, szukał bym przyczyny gdzieś w rozdzielaczu, a nie w zbiornikach.

Mowisz ze to nic nie ma do rzeczy wysokość? to zrób test tylko pewnie nie bedzie Ci sie chciałao bo wszyscy tylko wymandzać sie potrafią. Jesli masz przyczepe z siłownikeim na srodku podłacz ją pod waładka. przyczepa ma byc pusta. Za pierwszym razem wykipruj ją aż do monentu całkowitego wyciągniecia najgrubszego tłoczyska. opusć ja mierząc czas opadania.
Jak juz zmierzyłes to zrob to samo tylko ze zbiornikiem przy dachu kabiny ( jakis 5 litrowy kanister wypełniony do połowy z otworem na górze odpowietrzajacym) połacz go szczelnie przewodem ze zbiornikiem głownym. przed kiprowaniem z tym kanistrem na dachu masz go napełnic do połowy olejem tak zebys widział jak poziom oleju opada podczas kiprowania. Zmierz czas ale na oko bedzie widac ze wolniej opada. W tym roku robie inzyniera mechaniki i budowy maszyn więc nie pieprz mi tu ze poziom jakiejs cieczy nic nie znaczy. Im wyższy poziom tym ciśnienie na dole większe (masa cieczy napiera). Taki test predkosci opadania mozesz zrobic na przyczepie z dwoma siłownikami tylko wtedy musisz mierzyc wyskość wysuniecia tłoczyska

Aż odechciewa sie szczerej pomocy tutaj niektórym na forum gdy widze ich pewność siebie co do jakiś rzeczy i za chiny ich sie nie przekona bo wiedzą lepiej. To wkurza jak jestem pewny czegoś a ktos zarzuca mi ze głupoty gadam. J***c to forum

Grzeczniej trochę ... jeżeli chcesz to możesz dostać bana wystarczy tylko słowo .

Edytowany przez razor275, 07 grudzień 2012 - 19:07.

#552 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 18:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Kolego coś mi sie wydaje że do tego inżyniera to masz jeszcze daleko
policz sobie mase skrzyni przyczepy i pole powierzchni tłoka jak to sie ma słupa oleju wysokości i ok 1 metra

Większe różnice w opadaniu będziesz miał za każdym pojedynczym kiprowaniem przez przyrost temperatury oleju

#553 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 21:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Kolego Goral1 zrobiłem Ci nawet obliczenia których zapewne twoj mało rozgarniety umysł i tak nie pojmnie ale moze chociaz znajdzie sie kto sie nad tym zastanowi i zaciekawi:
wzór na ciśnienie = gestość płynu * grawitacja * wysokosć
oblicze ciśnienie panujące na dnie zbiornika dla wysokości 0,5m , 1m i 2m
gestość oleju ok 860 kg/m^3 przyspieszenie ziemskie (pewnie nie wiesz ale..) to 9,81 m/s^2
wystarczy podstawic wysokośći do wzoru dla wysokości 0,5m
860* 9,81* 0,5=4218,3 Pa= 4,2 kPa= 0,042 MPa
dla wysokosći 1m
860* 9,81 * 1= 8436,6 Pa = 0,0844 MPa
dla wysokosci 2m wychodzi 16873,2 Pa = 0,169 MPa (juz tutaj widać ze beda roznice cisnienia: wys 0,5m a 2m rózni sie 4 krotnie wiekszym cisnieniem na dnie zbiornika
Teraz policze cisnienie jakie wytwarza opadający siłownik przyczepy
przyjmuje ze średnica tłoczyska to d=12 cm= 0,12m siła nacisku na tłoczysko skrzyni przyczepy ok 500 kg
przekształacajac wzór siła= cisnienie * pole przekroju => cisnienie= siła / pole przekroju
Pole przekroju tłoka Pi*®^2 = 3,14* (0,06)^2= 0,0113 m
Obliczam ciśnienie wypychanej cieczy: 500 kg / 0,0113 m= 44247,8 Pa = 44 kPa = 0,4MPa
Wnioski:
Cisnienie na dnie zbiornika władka przy 0,5 m wysokosci poziomu oleju 0,042 MPa ok 10 krotnie mniejsze niz cisnienie z przyczepy = 0,4 MPa ale dla wysokości 2m czyli np ze zbiornikiem na dachu kabiny juz tylko 2,3 raza mniejsze bo wynosi 0,169. Takze wysokość ma znaczenie!!! PS: Góral1 nie wkrecaj mi i innym ze bede słabym inzynierem bo w samym prostym władku gdzie się w nim sie gubisz ,mysle ze zagioł bym Cię na wielu rzeczach nie mowiąc o innych maszynach. Pozdrawiam

#554 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 23:36

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] @t25aaa sorki ze się podłącze do tematu ale powiem tak ty nie pokazuj jakiś obliczeń tylko powiedz jakiś fakt. :unsure: Zapnij przyczepę podnieś do oporu i odepnij złącze od przyczepy a potem je zapnij i spróbuj opuścić ją na dół. :o Życzę powodzenia przy dokręceniu złącza. :D

#555 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 12:19

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] t25aaa

Szkoda że nie kończyłeś 8 klasy (Ta reforma edukacji narobiła tyle szkody)i naciągasz parametry
średnica tłoka to 8 cm a masa skrzyni to jakieś 800 kg

policz ile trzeba wykonać pracy aby przepompować 4 litry oleju z siłownika do zbiornika o jeden metr w gorę (w siłowniku też jest wysokość 1 metra)
drugie policz prace jaka wykona przyczepa o masie 800 kg opadając o 1metr na tłoku

#556 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 13:56

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] masa całej skrzyni to 800 skoro jest podparta na zawiasach to nie bedzie cała masa skrzyni napierac tylko cześć to tez za trudne zebys zrozumiał?? nie wiem czy potraficz czytac ze zrozumieniam w moim wcześniejszym poscie jest napisane "PRZYJOŁEM" a nawet skoro mowisz ze srednica jest 8 czyli o 4 mniejsza to cisnienie bedzie większe ( ta zasada jest wykorzystana w pompkach hamulcowych gdzie mały tłok porusza większym albo w podnosnikach). Mam Cie juz dość nie bede Ci wiecej nic tłumaczyć bo masz za małe IQ nigdy i nie zrozumiesz. Tłumaczyłem jak najprościej potrafiłem ale dalej nie skumałes. Zamykam temat bo to nie ma sensu. A.. we władku nie ma pompek hamulcowych to znowu nie zrozumiesz o co chodzi :(

#557 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:27

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Kolego
Leżeli skrzynia ma masę 800kg szerokość np 2m z jednej strony podparta na zawiasach a w połowie na siłowniku to sobie policz siły dźwigni jednoramiennej
następna sprawa jeżeli skrzynia opada z pewna szybkością to zadziała energia kinetyczna

#558 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:29

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Przypomnało mi się jak w tamty roku podlewałem ważywa to na przyczepie(taka wywrotka 4,5t na "giętej" ramie, Sanok chyba) woziłem wodę w beczce 2tys litrów(nie 200 litrów), wąż był podpięty pod pod beczkę od dołu i zeby zatrzymać wodę używałem do tego ręki albo palca, wąż miał średnicę 1 cala poza tym zmiana wysokości węża nie miała widocznego wpływu na ciśnienie... wnioski nasuwają się same i nie ma co tu dyskutować, na szczęście oprócz zdolności uczenia się matematyki nie jesteśmy pozbawieni logicznego myślenia.

goral1 ale żeby wprawić skrzynię w ruch jest potrzebna energia potencjalna, było o tym w 9-tej klasie czyli w 3-ciej gimnazjum.

Edytowany przez Junkers, 09 grudzień 2012 - 14:41.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#559 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] siła grawitacji x masa
Największe znaczenie ma lepkość oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share t25aaa

t25aaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:24

Przypomnało mi się jak w tamty roku podlewałem ważywa to na przyczepie(taka wywrotka 4,5t na "giętej" ramie, Sanok chyba) woziłem wodę w beczce 2tys litrów(nie 200 litrów), wąż był podpięty pod pod beczkę od dołu i zeby zatrzymać wodę używałem do tego ręki albo palca, wąż miał średnicę 1 cala poza tym zmiana wysokości węża nie miała widocznego wpływu na ciśnienie... wnioski nasuwają się same i nie ma co tu dyskutować, na szczęście oprócz zdolności uczenia się matematyki nie jesteśmy pozbawieni logicznego myślenia.

goral1 ale żeby wprawić skrzynię w ruch jest potrzebna energia potencjalna, było o tym w 9-tej klasie czyli w 3-ciej gimnazjum.

ciśnienie wody w tej beczce zalezy od wysokości poziomu wody a nie objetosci beczki . Mozesz miec beczke na 20 tys litrów jezeli bedzie miała taka sama srednice jak ta twoja 2 tysieczna tylko bedzie dłuższa iles tam metrów to cisnienie na spodzie beczki bedzie to samo CISNIENIE ZALEZY OD WYSOKOSCI A NIE OBJETOSCI nauczcie sie w koncu ludzie. Zapytaj sie kogos mądrzejszego to ci powie to samo moze jakiegos nauczyciela fizyki. Wszysto rozpisałem jak dla deb.. Tam sa proste wzory nie jakies skomplikowane obliczenia siara tego nie zrozumiec. Sory nie zabłysłes brak Ci wiedzy jedynie marne doświadczenia nawet nie wiesz czemu tak sie dzieje.Zrób se w tej beczce dziury od dołu do góry i który sik bedzie najdłuzszy? a.. wypadało by wiedziec co to jest cisnienie zeby sie kłucic. Jest jeszcze cos takiego jak predkośc wypływu która niektórzy myla z cisnieniem czesto.

Kolego
Leżeli skrzynia ma masę 800kg szerokość np 2m z jednej strony podparta na zawiasach a w połowie na siłowniku to sobie policz siły dźwigni jednoramiennej
następna sprawa jeżeli skrzynia opada z pewna szybkością to zadziała energia kinetyczna

Ty nie wiesz wogole o czym gadasz u mnie na wydziale wybrechali by Cie na maxa. Nie pogrązaj sie prosze. Przyjołem srednią siłe jakbym miał liczyc jeszcze dla kątów skrzyni siły na siłownik działajace to by od cholery czasu zajeło. Przeciez kazdy głupi wie ze im mniejszy kąt wym siła większa . to jak jestes taki filozof to czemu podałes ze 800 kg nacisk Ile Ty masz lat 12? a A Ty wiesz wogóle co to jest LEPKOŚĆ
wiesz czym sie rózni lepkosc kinematyczna od dynamicznej ? Nie odzywaj sie bo takie wiadomości jak Ty masz z podwórkowych doświadczen to mozna sobie wsadzić .. Wiecej nie odpowiadam bo bedziemy sie kłocic w niskończoność. Zapytaj kogoś mądrzejszego czy mówie głupoty czy prawde. Czytajac wypowiedzi niektórych osób na tym forum można sie za głowe złapac i byc takim d..... Dobrze ze chociaż niektórzy maja pojęcie..

Edytowany przez t25aaa, 09 grudzień 2012 - 16:35.