pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
t25aaa    9

Sugerujesz że 10 czy 20 litrów oleju luzem w zbiorniku wyżej robi takie ciśnienie że przyczepa gorzej opada?? To podnosząc zbiornik 2 razy wyżej przyczepa wcale nie opadnie?

Nie ma wpływu położenie zbiornika oleju, zbiornik możesz położyć nawet na dachu i nie będzie różnicy, zasada działania jest taka sama jak strzykawka z naciągniętym wężykiem nawet 2 metrowym zamiast igły, czy wężyk podniesiesz do samej góry czy do dołu to nie czuć różnicy. Skrzynia przyczepy ma przecież swoją nie małą masę i nacisk na taki siłowniczek albo dwa jest nie mały, szukał bym przyczyny gdzieś w rozdzielaczu, a nie w zbiornikach.

Mowisz ze to nic nie ma do rzeczy wysokość? to zrób test tylko pewnie nie bedzie Ci sie chciałao bo wszyscy tylko wymandzać sie potrafią. Jesli masz przyczepe z siłownikeim na srodku podłacz ją pod waładka. przyczepa ma byc pusta. Za pierwszym razem wykipruj ją aż do monentu całkowitego wyciągniecia najgrubszego tłoczyska. opusć ja mierząc czas opadania.

Jak juz zmierzyłes to zrob to samo tylko ze zbiornikiem przy dachu kabiny ( jakis 5 litrowy kanister wypełniony do połowy z otworem na górze odpowietrzajacym) połacz go szczelnie przewodem ze zbiornikiem głownym. przed kiprowaniem z tym kanistrem na dachu masz go napełnic do połowy olejem tak zebys widział jak poziom oleju opada podczas kiprowania. Zmierz czas ale na oko bedzie widac ze wolniej opada. W tym roku robie inzyniera mechaniki i budowy maszyn więc nie pieprz mi tu ze poziom jakiejs cieczy nic nie znaczy. Im wyższy poziom tym ciśnienie na dole większe (masa cieczy napiera). Taki test predkosci opadania mozesz zrobic na przyczepie z dwoma siłownikami tylko wtedy musisz mierzyc wyskość wysuniecia tłoczyska

 

Aż odechciewa sie szczerej pomocy tutaj niektórym na forum gdy widze ich pewność siebie co do jakiś rzeczy i za chiny ich sie nie przekona bo wiedzą lepiej. To wkurza jak jestem pewny czegoś a ktos zarzuca mi ze głupoty gadam. J***c to forum

 

Grzeczniej trochę ... jeżeli chcesz to możesz dostać bana wystarczy tylko słowo .

Edytowano przez razor275
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kolego coś mi sie wydaje że do tego inżyniera to masz jeszcze daleko

policz sobie mase skrzyni przyczepy i pole powierzchni tłoka jak to sie ma słupa oleju wysokości i ok 1 metra

 

 

Większe różnice w opadaniu będziesz miał za każdym pojedynczym kiprowaniem przez przyrost temperatury oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Kolego Goral1 zrobiłem Ci nawet obliczenia których zapewne twoj mało rozgarniety umysł i tak nie pojmnie ale moze chociaz znajdzie sie kto sie nad tym zastanowi i zaciekawi:

wzór na ciśnienie = gestość płynu * grawitacja * wysokosć

oblicze ciśnienie panujące na dnie zbiornika dla wysokości 0,5m , 1m i 2m

gestość oleju ok 860 kg/m^3 przyspieszenie ziemskie (pewnie nie wiesz ale..) to 9,81 m/s^2

wystarczy podstawic wysokośći do wzoru dla wysokości 0,5m

860* 9,81* 0,5=4218,3 Pa= 4,2 kPa= 0,042 MPa

dla wysokosći 1m

860* 9,81 * 1= 8436,6 Pa = 0,0844 MPa

dla wysokosci 2m wychodzi 16873,2 Pa = 0,169 MPa (juz tutaj widać ze beda roznice cisnienia: wys 0,5m a 2m rózni sie 4 krotnie wiekszym cisnieniem na dnie zbiornika

Teraz policze cisnienie jakie wytwarza opadający siłownik przyczepy

przyjmuje ze średnica tłoczyska to d=12 cm= 0,12m siła nacisku na tłoczysko skrzyni przyczepy ok 500 kg

przekształacajac wzór siła= cisnienie * pole przekroju => cisnienie= siła / pole przekroju

Pole przekroju tłoka Pi*®^2 = 3,14* (0,06)^2= 0,0113 m

Obliczam ciśnienie wypychanej cieczy: 500 kg / 0,0113 m= 44247,8 Pa = 44 kPa = 0,4MPa

Wnioski:

Cisnienie na dnie zbiornika władka przy 0,5 m wysokosci poziomu oleju 0,042 MPa ok 10 krotnie mniejsze niz cisnienie z przyczepy = 0,4 MPa ale dla wysokości 2m czyli np ze zbiornikiem na dachu kabiny juz tylko 2,3 raza mniejsze bo wynosi 0,169. Takze wysokość ma znaczenie!!! PS: Góral1 nie wkrecaj mi i innym ze bede słabym inzynierem bo w samym prostym władku gdzie się w nim sie gubisz ,mysle ze zagioł bym Cię na wielu rzeczach nie mowiąc o innych maszynach. Pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@t25aaa sorki ze się podłącze do tematu ale powiem tak ty nie pokazuj jakiś obliczeń tylko powiedz jakiś fakt. :unsure: Zapnij przyczepę podnieś do oporu i odepnij złącze od przyczepy a potem je zapnij i spróbuj opuścić ją na dół. :o Życzę powodzenia przy dokręceniu złącza. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

t25aaa

 

Szkoda że nie kończyłeś 8 klasy (Ta reforma edukacji narobiła tyle szkody)i naciągasz parametry

średnica tłoka to 8 cm a masa skrzyni to jakieś 800 kg

 

policz ile trzeba wykonać pracy aby przepompować 4 litry oleju z siłownika do zbiornika o jeden metr w gorę (w siłowniku też jest wysokość 1 metra)

drugie policz prace jaka wykona przyczepa o masie 800 kg opadając o 1metr na tłoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

masa całej skrzyni to 800 skoro jest podparta na zawiasach to nie bedzie cała masa skrzyni napierac tylko cześć to tez za trudne zebys zrozumiał?? nie wiem czy potraficz czytac ze zrozumieniam w moim wcześniejszym poscie jest napisane "PRZYJOŁEM" a nawet skoro mowisz ze srednica jest 8 czyli o 4 mniejsza to cisnienie bedzie większe ( ta zasada jest wykorzystana w pompkach hamulcowych gdzie mały tłok porusza większym albo w podnosnikach). Mam Cie juz dość nie bede Ci wiecej nic tłumaczyć bo masz za małe IQ nigdy i nie zrozumiesz. Tłumaczyłem jak najprościej potrafiłem ale dalej nie skumałes. Zamykam temat bo to nie ma sensu. A.. we władku nie ma pompek hamulcowych to znowu nie zrozumiesz o co chodzi :(

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kolego

Leżeli skrzynia ma masę 800kg szerokość np 2m z jednej strony podparta na zawiasach a w połowie na siłowniku to sobie policz siły dźwigni jednoramiennej

następna sprawa jeżeli skrzynia opada z pewna szybkością to zadziała energia kinetyczna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Przypomnało mi się jak w tamty roku podlewałem ważywa to na przyczepie(taka wywrotka 4,5t na "giętej" ramie, Sanok chyba) woziłem wodę w beczce 2tys litrów(nie 200 litrów), wąż był podpięty pod pod beczkę od dołu i zeby zatrzymać wodę używałem do tego ręki albo palca, wąż miał średnicę 1 cala poza tym zmiana wysokości węża nie miała widocznego wpływu na ciśnienie... wnioski nasuwają się same i nie ma co tu dyskutować, na szczęście oprócz zdolności uczenia się matematyki nie jesteśmy pozbawieni logicznego myślenia.

 

goral1 ale żeby wprawić skrzynię w ruch jest potrzebna energia potencjalna, było o tym w 9-tej klasie czyli w 3-ciej gimnazjum.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Przypomnało mi się jak w tamty roku podlewałem ważywa to na przyczepie(taka wywrotka 4,5t na "giętej" ramie, Sanok chyba) woziłem wodę w beczce 2tys litrów(nie 200 litrów), wąż był podpięty pod pod beczkę od dołu i zeby zatrzymać wodę używałem do tego ręki albo palca, wąż miał średnicę 1 cala poza tym zmiana wysokości węża nie miała widocznego wpływu na ciśnienie... wnioski nasuwają się same i nie ma co tu dyskutować, na szczęście oprócz zdolności uczenia się matematyki nie jesteśmy pozbawieni logicznego myślenia.

 

goral1 ale żeby wprawić skrzynię w ruch jest potrzebna energia potencjalna, było o tym w 9-tej klasie czyli w 3-ciej gimnazjum.

ciśnienie wody w tej beczce zalezy od wysokości poziomu wody a nie objetosci beczki . Mozesz miec beczke na 20 tys litrów jezeli bedzie miała taka sama srednice jak ta twoja 2 tysieczna tylko bedzie dłuższa iles tam metrów to cisnienie na spodzie beczki bedzie to samo CISNIENIE ZALEZY OD WYSOKOSCI A NIE OBJETOSCI nauczcie sie w koncu ludzie. Zapytaj sie kogos mądrzejszego to ci powie to samo moze jakiegos nauczyciela fizyki. Wszysto rozpisałem jak dla deb.. Tam sa proste wzory nie jakies skomplikowane obliczenia siara tego nie zrozumiec. Sory nie zabłysłes brak Ci wiedzy jedynie marne doświadczenia nawet nie wiesz czemu tak sie dzieje.Zrób se w tej beczce dziury od dołu do góry i który sik bedzie najdłuzszy? a.. wypadało by wiedziec co to jest cisnienie zeby sie kłucic. Jest jeszcze cos takiego jak predkośc wypływu która niektórzy myla z cisnieniem czesto.

 

Kolego

Leżeli skrzynia ma masę 800kg szerokość np 2m z jednej strony podparta na zawiasach a w połowie na siłowniku to sobie policz siły dźwigni jednoramiennej

następna sprawa jeżeli skrzynia opada z pewna szybkością to zadziała energia kinetyczna

Ty nie wiesz wogole o czym gadasz u mnie na wydziale wybrechali by Cie na maxa. Nie pogrązaj sie prosze. Przyjołem srednią siłe jakbym miał liczyc jeszcze dla kątów skrzyni siły na siłownik działajace to by od cholery czasu zajeło. Przeciez kazdy głupi wie ze im mniejszy kąt wym siła większa . to jak jestes taki filozof to czemu podałes ze 800 kg nacisk Ile Ty masz lat 12? a A Ty wiesz wogóle co to jest LEPKOŚĆ

wiesz czym sie rózni lepkosc kinematyczna od dynamicznej ? Nie odzywaj sie bo takie wiadomości jak Ty masz z podwórkowych doświadczen to mozna sobie wsadzić .. Wiecej nie odpowiadam bo bedziemy sie kłocic w niskończoność. Zapytaj kogoś mądrzejszego czy mówie głupoty czy prawde. Czytajac wypowiedzi niektórych osób na tym forum można sie za głowe złapac i byc takim d..... Dobrze ze chociaż niektórzy maja pojęcie..

Edytowano przez t25aaa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie musisz wszystkich obrażać

Teraz jest 15 stopni mrozu weź zapal ciągnik i wykieruj przyczepę , może ci się uda ale kiedy opadnie nieważne czy masz zbiornik na dachu czy na ziemi

Id zsie lepiej uczyć bo oblejesz bo jak na studenta to jesteś cienki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Ty jak na kretyna jestes wyjątkowy nie ma co z tobą gadac za głupi jestes bujaj sie i wszyscy co za debilami tez niech sie bujaja

 

Kolego, uspokój się, bo zaraz dostaniesz 30 dni wolnego od AF na przemyślenie swoich postów. Wystarczy, że jeszcze raz napiszesz nie na temat i kogoś obrazisz.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

t25aaa skoro jesteś taki mądry, to należało by zachować trochę kultury, a nie szczekać jak pies za płotem. Na co dzień też taki jesteś Akurat twój post niczego nie wniósł mi nowego do głowy, bo takie rzeczy co napisałeś to tak jak napisałem wcześniej miałem pierwszy raz w gimnazjum, powiesz że powinienem to pamiętać, oczywiście ale mam inne zajęcia niestety, mam to w książkach i zeszycie ale temat jest tak banalny ze książki by się obraziły żeby do nich w tej sprawie tam zaglądać.

 

Zaczęło się od tego że sugerujesz że umieszczenie zbiornika na dodatkowy olej w t25 widocznie spowolni opuszczanie przyczepy, otóż nie spowolni umieszczając go nawet na dachu i kropka. No ale nawet głupi wie że umieszczając zbiornik ogromnej pojemności przyczepa może nawet nie opaść.Robisz inżyniera ale na siłę chcesz udowodnić że jesteś najlepszy, to co piszesz może i ma sens, bo tak jest i nie jesteś autorem tych wzorów tylko się nie spieraj że spowodowanie opadania przyczepy o nawet 3 sekundy jeśli w ogóle wystąpi na całej długości siłownika jest aż tak istotne.

  • Like 1

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Chyba lajkujecie sie nawzajem z goralem. Nienawidze braku myslenia. Tyle razy pisałem ze nie chodzi o pojemnosc tylko o wysokosc lustra cieczy. Nie jestescie w stanie tego zrozumiec. W sumie nie obchodzi mnie gdzie go zamontujesz zamontuj go sobie nawet na fotelu. Przedstawiałem obliczenia- mało , tłumaczyłem spokojnie-mało tłumaczyłem impulsywnie-mało Nie da was sie zmusic do zastanowienia jak to jest naprawde bo macie swoje przekonania i koniec to se zyjcie z nimi. Anioła mozna wkurzyć gdy on sto razy powtarza i tłumaczy to samo ale nic to nie daje. Na szczescie jest kilka normalnych ludzi którzy rozumieja o co mi chodzi co widac po reputacji niektórych postów. Ja od małego kreciłem srubki uwielbiam mechanike a teraz dzieki studiom mozna niektóre ciekawe rzeczy policzyć. Mozecie nie wierzyć u mnie w ciągnikach działają wszystkie podzespoły. Moge sie założyć ze w waszych traktorach jest przerabiana instalacja elektrycza albo dana od innego ciagnika bo nie byliscie w stanie sobie poradzic z elektryka w t25.. Albo jakies zwisajace kable od pastucha lub jakies przerobki typu odapalanie na włacznik od sygnału , gdy w kabinie wybiła sie szyba to wstawiaja blache bo maja jakas szybe od czegos innego mniejsza.. - zwymiotować można. Dobra skonczmy z tym tematem. Jak usunąć konto z AF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pegaz1987    0

Proponuje zakończyć ten spór.

Autor t25aaa broni swoich racji, matematyka i fizyka nie kłamie. Z obliczeń wynika że ciśnienie się zwiększy jednak osobiście uważam że czas opuszczania się niezauważalnie zwiększy i nie będzie to miało większego znaczenia. Większe znaczenie będzie miało gęstość zastosowanego oleju hydrauliki, przepustowość rozdzielacza i średnice węża jakim połączymy zbiorniki, przykładem może być zastosowany dławik w powrocie od siłownika podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Moge sie założyć ze w waszych traktorach jest przerabiana instalacja elektrycza albo dana od innego ciagnika bo nie byliscie w stanie sobie poradzic z elektryka w t25.. Albo jakies zwisajace kable od pastucha lub jakies przerobki typu odapalanie na włacznik od sygnału , gdy w kabinie wybiła sie szyba to wstawiaja blache bo maja jakas szybe od czegos innego mniejsza.. - zwymiotować można. Dobra skonczmy z tym tematem. Jak usunąć konto z AF?

Nie bądź taki do przodu bo Ci z tyłu zabraknie...

A żeby konto usunąć musisz napisać do Admina .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

t25aaa niech sobie montują gdzie im pasuje,ja osobiście mam podłączony zbiornik pod spływ oleju z głównego zbiornik i już 4 lata działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pegaz1987    0

A tak na "chłopski rozum" jeśli opadająca skrzynia wytwarza ciśnienie 0,4 Mpa to jeśli byśmy umieścili zbiornik na wysokości 4 metrów powyżej siłownika to skrzynia by wogóle nie opadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Troszke wyżej bo olej ma gęstość o,86 4 metry było by dla wody

a w praktyce to będzie mniej przez lepkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

A tak na "chłopski rozum" jeśli opadająca skrzynia wytwarza ciśnienie 0,4 Mpa to jeśli byśmy umieścili zbiornik na wysokości 4 metrów powyżej siłownika to skrzynia by wogóle nie opadła

 

Podoba mi sie twój tok rozumowania :) ale przy tej wysokosci jeszcze by opadała ale baardzo wolno. Dowod:

gestosc oleju * grawitacja * wysokosc

860* 9.81* 4= ok 0,34 mPa no ale dojdą jeszcze straty na zagieciach przewodów ale to malutkie. Aha ktos tam wspominał o lepkości to prawda ze im zimniej tym lepkosc wieksza i ciezej płynie olej ale płynie wiec to do cisnien nic nie ma bo i tak chcą sie wyrównac. Szkoda ze nie mozna narysować było by łatwiej wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pegaz1987    0

fizykiem nie jestem ale wydaje mi się że znaczenie ma ciężar(co za tym idzie masa cieczy) a nie gęstość ale kłócił się nie będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

t25aaa niech sobie montują gdzie im pasuje,ja osobiście mam podłączony zbiornik pod spływ oleju z głównego zbiornik i już 4 lata działa.

 

Piotruniu jestes Kozak tak własnie trzeba podłaczyć :)

 

fizykiem nie jestem ale wydaje mi się że znaczenie ma ciężar(co za tym idzie masa cieczy) a nie gęstość ale kłócił się nie będę

 

Gestość to własnie ciężąr cieczy w kostce metr na metr na metr wody do tej kostki wejdzie tona a oleju ok 850 kg dobrze kombinujesz :) znajać gestosci cieczy mozna liczyc cisnienie (bo wiadomo z jaka siłą cisnie dana ciecz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Tylko że tu jest cienki wąż bo mała otwór jest, dorabiając zbiornik nad zbiornikiem głównym można zastosować grubszy wąż.A wiadomo czy ciężysz wąż tym wolniej leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Gęstość czyli ciężar 1msześciennego Lepkość to samoistne ograniczenie płynności oleju

A z liczeniem mam taki problem że kiedy ja chodziłem do szkoły obowiązywały inne jednostki (Wtedy nie obowiązywało w Polsce SI)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj