Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#441 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] no to teraz prosze o kierunek pompy do montarzy takiego jak na filmiku z mojego postu wczesniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 20:54
  •  

#442 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 21:17

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Podejżewam, że na tym filmiku własnie tak zrobili jak ty planujesz oryginalna poszła do wspomagania a do podnosnika poszła NSZ16
Obydwie pompy sa lewe.
Proponuje zastosować żadszy olej hydrauliczny do wspomagania na zime sie przyda.

Oddzielna pompa ma ten plus, że tę od hydrauliki można wyłaczyc gdy nie używamy podnosnika.
Nie trzeba kupować dzielnika strumienia który jak sam juz wiesz sporo kosztuje.
A awarja jednego układu nie wpływa na drugi.
Proponuje zadać dokladniejsze pytania osobie która nagrała filmik zapewne podzieli sie dokładniejszymi informacjami.

#443 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 21:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam-podpowiedż dla Radka 97 ,miałem podobną awarię kilka lat temu w małym Iwanku, objawy były identyczne jak podajesz, a przyczyną było obcięcie się frezu na wałku rurowym, oraz kole zębatym.W czasie kiedy koło zębate głębiej wpadnie na wałek, jest napęd pompy, a kiedy zjedzie koło z wałka na stare miejsce to przestaje działać i wtedy słychać lekkie zgrzyty, a nasilają się przy wolniejszych obrotach jak załapuje trochę pozostałego frezu na wałku.Jeśli jest ta sama awaria to musisz rozjechać ciągik i wymienić wałek oraz koło zębate -chociaż niekoniecznie musi być ta sama awaria przy tych objawach, ale raczej stawiam na to.Pozdrawiam :)

#444 Share t25a1

t25a1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 wrzesień 2012 - 20:48

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Koledzy co wyrozkręcac aby wymienic to.

http://www.sklepdlar...836/produkt.htm

#445 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 11:19

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Spuścić olej z napędu pompy, odkręcić dekielek (na 4 śróbki) w napędzie. Następnie wykręcić pompę. Dalej to będzie już widać :) Uważać żeby nie pogubić kulek.

#446 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 11:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A co się kolego stało z tą tulejka, że chcesz ja wymienić? Jeśli zmieniasz ją z powodu wymiany pompy z 4 na 6 frezów to robisz to przy zdejmowaniu pompy i nic więcej nie rozbierasz.
Trzeba spuścić olej z hydrauliki.
Odkręcić przewody ssące i tłoczne pompy.
Odkręcić 4 śruby trzymające pompę(klucz 12), i zdjąć ją.
Przestawić dźwigienkę sprzęgła pompy na wyłączone i wyjąc tę tulejkę.

Żeby spuścić olej wystarczy poluzować przewód ssący pompy i tamtędy ładnie ścieknie. Tylko przewód dobrze wytrzeć żeby syfu nie nazbierać.
Co do kulek najlepiej dać nowe bo stare mogą być już kwadratowe i utrudniać załączanie sprzęgła pompy.
Nowe najlepiej założyć na smar nie wypadną podczas wkładania tulejki.

Nie wiem po co kolego każesz mu spuszczać olej z przystawki pompy i odkręcać ten dekielek to wcale nie jest potrzebne do tej operacji.

#447 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 12:31

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam!
Kupilem wywrotke i nie mam koncowki na wyjsciu hydraulicznym jaka to ma byc?Podajcie jakies linki np z allegro zeby bylo mozna zamowic ok Pozdrawiam.

#448 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 13:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zobacz jąkią wtyczke ma przyczepa starą wkręcaną czy nowszą wciskaną i takie gniazdo sobie kup do ciągnika są wszędzie w kożdej składnicy czy sklepie rolnym za 20-30 zł

#449 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 wrzesień 2012 - 13:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A końcówkę przy przyczepie masz nakręcaną czy wciskaną?

#450 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 19:39

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] mam taką z nakretką

Dodany obrazekwlasnie cos takiego mam przy wywrotce i potrzebuje do tego tego gniazda czy cos takiego a na allegro nie moge znalesc gdzy by ktos widzial to prosze o link.Pozdrawiam

Edytowany przez Domino788, 10 wrzesień 2012 - 19:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 20:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] @Domino788 http://moto.allegro....2581527376.html do tego gniazda musisz dokupić złącze nyplowe.Pozdrawiam

#452 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 22:13

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tak jak podał kolega wyżej takie gniazdo i złączka nyplowo-redukcyjna podobna do tej http://www.agdex.com...ka/ca-04_05.jpg i podkładka miedziana.
Gwint na gnieździe i w ciągniku jest inny więc musisz zastosować taką przejściówkę. Jak dobry sklep bez problemu dopasują.
A jak z ilością oleju do kiprowania tej przyczepy?
Masz dodatkowy zbiornik?
Jaka to przyczepa?

#453 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 15:21

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A zna ktos dokladne wymiary tej zloczki lub jakis link z allegro bardzo bym prosil z gory dzieki. a co do przyczepy nie jest duza ok. 3t moj wujek kiedys mial taka przyczepe i ruskiem podnosil to mysle ze powino starczyc.A gdyby braklo to jak podloczyc taki zbiorniczek.Pozdrawiam

Edytowany przez Domino788, 11 wrzesień 2012 - 15:35.

#454 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 21:40

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Skoro kiprował ja Władkiem to i tobie wystarczy, tylko miej poziom Max oleju hydrauliki.
Te złączkę powinni mieć w sklepie tylko wyjaśnij co z czym chcesz połączyć.
Jeden gwint wewnętrzny to taki jak w tym gnieździe które musisz kupić.
Drugi gwint na złączce ten zewnętrzny to taki jak na końcu przewodu hydrauliki do kiprowania.

#455 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 16:27

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] a mam takie pytanie gdzie jest dokladnie wlew i spust plynu hydraulicznego bo kupilem ciagnik nie dawno i nie wiem jaki byl olej lany wiec chcialbym wymienic na nowy. I jaki plyn waszym zdaniem mam kupic.Dziekuje,PozdraWIAM

#456 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 17:41

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wlew masz z tyłu ciągnika na tym bloku gdzie przyczepiasz cięgło u góry z prawej strony chyba na 19 albo 22 klucz spust tam tylko na dole ,co do oleju kiedyś miałem zwykły hipol najtanszy dolewki robiłem jaki akurat miałem i pompa 32 lata ta sama ,teraz mam wlany taki jak w nowym ciągniku aby nie mieszać w wywrotce jest bardzo żadki ładnie podnosi i tur bardzo szybko opada co nawet się przydaje zwłaszcza jak jest zimno bo na hipolu muszałem czekac nim opadł aby wbić widły w obornik

#457 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 19:16

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ok.Mam jeszcze jedno pytanko ile wchodzi oleju pod sam korek i jaka dokladna nazwa oleju np. hipol 80w-90 bo jest bardzo duzo tych rodzaji i który doradzacie

#458 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 19:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W t 25 w hydraulice ma być olej silnikowy wielosezonowy 15 w 40
lepszego jak landa nie kupuj niema potrzeby

Edytowany przez GoRAL1, 12 wrzesień 2012 - 19:49.

#459 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 19:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] a czy to prawda ze t25 ma 2 wyjscia hydraulicze? I one dzialaja za pomoca jednej wajchy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 20:06

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] s dwa ale to do jednego siłownika dwukierunkowego