Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1639 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Radek97

Radek97

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 09:02

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mam problem z podnośnikiem gdy robiłem podorywke w połowie pola tak jakby wyłączyła sie pompa dojechałem jeszcze do końca i nie mogłem podnieść pługa stan oleju był wystarczająco duży zeby podnieść pług wygląda mi to na pompe lub rozdzielacz, rozdzielacz ponieważ nie czuć ze pracuje, dodam jeszcze ze gdy odpialem pług ciegna poprostu opadły. W czym tkwi problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 09:59
  •  

#422 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 12 sierpień 2012 - 10:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wygląda mi że, problem tkwi w siłowniku,reperowałeś siłownik?

#423 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 11:14

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Sprawdź czy dźwignią załączy się pompa.Będzie słychać czy pompa tłoczy olej czy nie. :) Ja przewiduje sprzęgło pompy się wyrobiło :(.Pozdrawiam.

#424 Share Radek97

Radek97

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 11:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Raczej tu nie chodzi o siłownik fakt mam uszczelki do wymiany, ale to nie to.
Pompa jest cały czas załączona na to wygląda, gdy jechałem juz do domu to słychać było zgrzytanie jakby chciała sie załączyć. A to dużo roboty z tym sprzęgłem? nie znam sie zabardzo na tym więc bedzie mi to musiał naprawić wujek który zna się dobrze na tych ciągnikach ja tak tylko chce sie mniej więcej dowiedzie co jest przyczyną tego. :)

#425 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 12:33

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Z czasem człowiek się starzeje i materiały też :) Pozdrawiam

#426 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 20:36

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] może po prostu widełki się poluźniły i tyle dxwignia jest w pozycji włączonej lecz widełki są w środku cofnięte
Mój Wladimirec podbija świat

#427 Share Radek97

Radek97

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 17 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 19:50

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No może i o to chodzi z tymi widełkami. Dzisiaj jechałem po dość nierównej drodze i zaskoczyło i działa ale chyba do czasu <_<

#428 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak odkręcisz dekiel od sprzęgła pompy będziesz widział czy dźwignia przesówa się sama czy razem,

#429 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] zacina sie zawór w rozdzielaczu, ten pod dekielkiem na dwie śruby

#430 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 26 sierpień 2012 - 09:04

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] mam taki problem z silownikiem ze wycieka olej (może dlatego opada ?) wymienilem uszczelniacze dalej wycieka, wymienilem tloczysko +uszczelniacze i dalej wycieka co zrobić? może ma ktoś schemat jak sa zalozone po kolei ,może źle załozyłem czy co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] robiłem siłownik 2 x. Wycieki od góry to rzadko. Raczej przepuszcza na tłoku. Wycieki od góry często spowodowane sa korozja tłoczyską(traktor pod chmórka, nawozy, kurz). Uszczelnienie to pakiet oringów i podkładek metalowych regulujących. nie bardzo jat tam co pomylić

#432 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 26 sierpień 2012 - 19:38

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] a te metalowe to co one regulują ? one tak jakby ocierały o tloczysko i może go rysują?

#433 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] One oczyszczają tłoczysko
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#434 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:45

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] @mireek111 jak wymieniałeś zestawy naprawcze to się nie dziwie.Ja rozbieram siłownik wyciągam stare oringi jadę z nimi na wymiar po nowe.Na sworzeń tłoka w korpus uszczelniający daję o 0,5 mm grubszy niż oryginał i olej nie cieknie. :P Pozdrawiam

#435 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 19:09

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam Panowie. Mam zamiar założyć wspomaganie do t-25, i mam problem z decyzja jak ma być zasilane olejem. Pomyślałem, aby na wyjściu i powrocie założyć trójniki, aby podłaczyc przewody do orbitrola i normalnie zasilać podnośnik. Pytania moje do was, czy mozna tak to rozwiązać??
Druga sprawa dotyczy pompy- wystarcza nówka NSZ 10 czy lepiej zainwestować w NSZ 16??
Trzecie pytanie brzmi, jak zrobic dodatkowy zbiornik oleju?? Zauważyłem, że pod oryginalna kabina od strony czoła władka na zbiorniku oleju jest taka blaszka bliżej prawej strony taka na ok. 15x15. Czy mażna do zbiornika po przez ta dziure bo tej blaszce "przystawić" jakiś dodatkowy zbiornik oleju??
Proszę o odpowiedzi, a może pojawia sie zdjecia tego mojego wspomagania. Dzieki i pozdrawiam jaro606.

#436 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 19:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jesli jedna pompa ma zasilać wspomaganie i hydraulikę to powinien być założony dzielnik strumienia który zapewni stałe zasilanie wspomagania, odpowiednią iloscią oleju, inaczej pojawiaja się problemy gdy np.: jednocześnie używasz obydwu rzeczy.

#437 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 19:39

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] mtracz, a możesz przysłac linka z tym cackiem.??

sprawdzałem i jest to nie tania rzecz, ale myślę że narazie rozdziele zwykłym trójnikiem i zobaczymy, pobawie sie trochę uzywajac kierownicy i podnosnika i zobaczymy. Ale czy takie zasilanie oryginalna pompa bedzie leprze jak pompa zasilana z paska z koła pasowego?? zaleta oryginalnego była by niezawodnosc ( pasek sie nie zerwie nie slizga) oraz zakup przewodów- mniej ich i krótsze. No ale doradźcie czu na orginalnej czy na pasku i jaka pompa 10 czy 16??

#438 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:02

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie przesadzal bym z tym slizganiem sie paska bo alternatory które także stawiaja duże opory nie ślizgaja się(jesli oczywiscie koła i paseksa dobre) i działaja długo.
A w samochodach pompy wspomagania pracuja na paskach.
Jak kontroluje się stan kół i paska i jego naciąg wymieni co pare lat musi dzialać. Nic nie bedzie działać bezawaryjnie jeśli sie nie kontroluje raz na jakiś czas.
Co do przewodów to najdroższe sa końcówki i zakucie, przewód z metra nie jest drogi. Odpadają trójniki, koszt samej armatury bedzie taki sam.
Poszukaj na złomie pompę z jakiegoś busa ze zbiorniczkiem, albo cos sam zrób.
A tak wogóle to jaki masz orbitol bo od tego zalezy jaka pompe bedziesz potrzebował.

#439 Share jaro606

jaro606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:25

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No z pompa to nie bedzie problem, bo mam załozona pół roczna pompę nsz 10 która zamierzam wymienic na 16, a 10 mógłbym wykorzystac do wspomagania. orbitrol używany 100. No czyli polecasz bardziej na osobna pompe napędzana paskiem, tak?? jeśli tak to jakie jaka być obroty pompy jeśli bedę montował tak jak na tym filmiku: ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share t25a1

t25a1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:39

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Też sie zastanawiam nad wspomaganiem,tylko ja myśle założyc kolumne z wbudowanym wspomaganiem.Dziś pytałem na szroćie i chcą 100zł i jest od jakiegos dostawczaka.