Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1636 odpowiedzi na ten temat

#381 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 11:23

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] @jacek234 zmień pompę bo już się zużyła kosz koło 100 zł tylko najpierw wykręć swoją bo nie wiadomo na ile frezów masz a jak nie będzie na tyle frezów to kupisz z wkładką do sprzęgła załączania pompy :) Pozdrawiam :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 19:44
  •  

#382 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 17 czerwiec 2012 - 14:57

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie koniecznie to musi być wina pompy,rozdzielacz może mieć wycieki itp.

#383 Share jacek234

jacek234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 15:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] pompę wymieniałem pół roku temu na większą bodajże NSZ 16

#384 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 18:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Przy podnoszeniu lewarek od podnośnika trzymasz czy pchasz a on sama odbija,chodzi mi o cięższe maszyny?

#385 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:02

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Trzymanie lewarka podnośnika nie ma wpływu na podnoszenia.tylko jest pęknięta sprężyna na suwaku lub wyrobione gniazda.W moim przypadku Pękła sprężyna ale władek podnosił bez problemow tylko ręką lewarek trzeba było trzymać ale jak by był dupnięty rozdzielacz to by szybko opuszczał maszynę :) Pozdrawam

#386 Share jacek234

jacek234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:36

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] wszystko opiera się na zasadzie że lęką maszyne podnosi ale już cieżka jak np. rotacyjna nie ma siły unieś i trzeba naprawde dobrze gazować aby podniósł

#387 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Podnieś ciśnienie na zaworze na rozdzielaczu.Na rozdzielaczu od strony pompy jest kapturek na klucz 24-27 coś koło tego odkręć go popuść kontrę i wkręć o obrót i sprawdź :) pozostało by tylko to :rolleyes: Pozdrawiam

Edytowany przez balcerek1, 17 czerwiec 2012 - 20:47.

#388 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2012 - 20:57

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Podnieś tą rotacyjną bo chyba jeszcze podnosi z tego co piszesz. Zgaś ciągnik i patrz czy szybko opada, niby uszczelniacze wymieniłeś na tłoku to jeśli będzie opadać szybko to rozdzielacz puszcza jeśli jest jeszcze od nowości to możliwe całkiem. Jak nic nie będzie opadać to musi być wina pompy.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#389 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 16:32

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Podnieś ciśnienie na zaworze na rozdzielaczu.Na rozdzielaczu od strony pompy jest kapturek na klucz 24-27 coś koło tego odkręć go popuść kontrę i wkręć o obrót i sprawdź :) pozostało by tylko to :rolleyes: Pozdrawiam

A jak przekręci za dużo?Do takich rzeczy najlepiej mieć zegar do spr ciśnienia.

#390 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 20:00

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak podkręci o obrót to zaraz rotacyjnej w orbitę nie wyrzuci :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 07:42

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Chłopaki jakaś regulacja coś da tylko już nigdy bym nie kupił orginalnego rozdzielacza raz kupiłem ale rok dwa i po ,ja mam tura dużą sadzarkę nawet siewnik ze zbożem trzeba było gazowac załatwiłem 3 sekcyjny rozdzielacz od jakiejś małej fadromki za litra wstawiłem w to miejsce zamiast rurek węże ale pomieściłem i już kilka sporych lat nic tur podniesie wszystko na 800 ob podnośnik też a pompę mam jeszcze fabryczną

#392 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:08

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] witam. a ja mam niestety następujący problem, wymieniłem olej na nowy, zregenerowałem siłownik, i rozdzielacz,ale niestety hydraulika zachowuje sie jak by była zapowietrzona. Chce podnieść ramiona muszę dodać gazu, jak już załapię idzie bardzo dobrze.
Po czym poznać ze pompa jest zużyta a i jeszcze jedno, wszystkie t-25 miały pompy lewostronne?

#393 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Może masz za mało oleju w hydraulice? Raczej na pewno wszystkie t-25 miały pompy lewostronne. Jak powoli podnosi a z czasem wcale to po tym poznasz zużycie pompy. Nowa nie kosztuje tyle co do zachodnich ciągników także można kupić nową i być pewnym.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#394 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 19:27

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] hej. olej wymieniony na nowy, rozdzielacz zregenerowany. A pompa no właśnie... wymieniana chyba 10 lat temu a ten ciągnik nie ma lekko. Już rozglądam się za pompą ale pytanie mam takie, czy można wymienić tulejkę w która wchodzi pompa? Moja ma 4 frezy a ja bym chciał kupić 6 frezową wzmacnianą.

#395 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tak kupujesz tulejkę z 6 frezami, najlepiej kup sobie jeszcze te 4 kuleczki. Wiem że są bo u siebie wymieniałem.

#396 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 21:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] kupowałeś tulejkę przez internet czy sklep?

Pytam ponieważ interesuje mnie wykonanie czy dobrze zrobione czy nie jakiś bubel.

Edytowany przez MichalP, 22 czerwiec 2012 - 22:00.

#397 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 18:16

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Czy w sklepie czy przez internet wyglądają tak samo,jak pójdą w ruch to wtedy można zobaczyć co jest warta.

Edytowany przez Piotruniu25, 23 czerwiec 2012 - 18:17.

#398 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 20:20

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Kupowałem w sklepie. Jak narazie chodzi .

#399 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 11:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam was.

Mam problem z podnośnikiem. Uszczelniłem siłownik(nowe uszczelki). Jest suchutki nie ma żadnego wycieku na nim. Zamieniłem sekcje w rozdzielaczu, czyli: Popiołem siłownik pod drugie wyjścia. Coś mnie zaciekawiło i wyjąłem ten zawór z rozdzielacza co jest na górze przykręcony dwoma śrubami. Podnosić to zależy kiedy, raz podniesie ładnie że nie tarz trzymać dźwigni, a raz trzeba że aż traktor przygasa. Opuszcza jak cholera np rozsiewacz i 150 kg saletry 30 sekund i jest na dole. Nie jest to żadne pykanie, tylko opada równo w dól. Co jest ? Czyżby ten zawór przepuszcza którego nie potrzebnie wyjmowałem ? Dodam że dzieje mi się to na 2 sekcji(Czyli na tej co miałem kiedyś na pierwszej). A dodam też jeszcze jedno że jak podniosę maszynę, i opada i chce znów podnieść (czyli dźwignia w górę ) to już słabo podnosi dźwignia sama odbija, muszę opuścić na sam dół i od początku podnieść. Jest tak tez jak podnoszę to zamiast podnieść to mi opuszcza. Ta sekcja nigdy nie była ruszana ona jest nowa. Wszystko dzieje się na obydwóch sekcjach. Jak coś to mogę nakręcić filmik. Proszę o odpowiedź.

Edit dodaje filmik sami zobaczycie .

Edytowany przez pawel807, 16 lipiec 2012 - 14:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 14:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A po co w ogóle wyjąłeś ten zawór,z zaworem również szybko opuszczał?

Edytowany przez Piotruniu25, 16 lipiec 2012 - 14:12.