Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1639 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2011 - 20:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W czym była fabrycznie montowana ta pompa nsz16?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 10:38
  •  

#262 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:04

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Peter83 musisz udać sie do sklepu i kupić dwie gumki,które uszczelniają rozdzielacz.Sciągasz wajchy,odkręcasz 6 śrub ósemek
i wymieniasz gumki.
Witek2010 ta pompa to po prostu wzmocniona wersja zwykłej pompy

#263 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:42

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No czy to jest wzmocniona wersja nie powiedział bym. Inny model pompy po prostu. nowsze chyba fabrycznie mialy taką a na eksport to na 100%
Mój Wladimirec podbija świat

#264 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2011 - 21:50

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Znalazłem w innym temacie coś takiego i za bardzo nie rozumię może mi ktoś rozjaśnić w którym miejscu znajduje się ten dławik?

"Od powrotu oleju spod tłoka jest wąż prawy. Być może u Ciebie zamienione są króćce łączące węże z głowicą siłownika. W jednym z nich znajduje się dławik. Króciec ten jest na większy klucz (chyba 24, ten drugi 22) i powinien być wkręcony z prawej strony."

Czyli ten z prawej strony patrząc od tyłu na ciągnik na większy klucz?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#265 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 22:08

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dławik znajduje sie w króćcu na górze siłownika do którego przykręca się węże.Prawy jak patrzysz od tyłu władka

#266 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 23 sierpień 2011 - 13:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Panowie być może znalazłem przyczynę ciśnienia w zbiorniku oleju. Rozebrałem filtr oleju ale wcześniej kiedyś widać ktoś nim pokręcił a on ma być chyba książkowo ustawiony na 3,5 atmosfery jak mogę to ustawić sam? chciałem kupić nowy ale niestety nie mają czegoś takiego u mnie. Myślę że to może być przyczyną jeśli ten zawór jest źle ustawiony.

#267 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 13:31

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Poszukaj lepiej nowego w innym sklepie

#268 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 23 sierpień 2011 - 14:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] wszędzie brak :/ spróbujęto jakoś ustawić...

#269 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 15:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wiesz na oko to chłop szpitalu umarł...A dalej troche nie ma sklepów?

#270 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 23 sierpień 2011 - 18:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] odkręce z drugiego wladka i okaze sie czy to wogóle coś pomoże

Odkręciłem przemieniłem i niestety dalej to samo. Jeszcze pozostaje mi przemienić siłownik. Właśnie zauważyłem że na siłowniku nie mam tego "dzyndzla" u góry takiego co wystaje i na niego naciska ta opaska co można sobie ustawić. Mam to miejsce zaspawane czy to może mieć jakiś wpływ na to?

W książce pisze coś takiego:
Wyrzucanie oleju i piany przez odpowietrznik zbiornika oleju:
1)Zasysanie powietrza przez dławnicę wałka koła zębatego napędzającego pompy / Zdjąć pokrywę pompy i wymienić dławnicę

Może mi ktoś wytłumaczyć gdzie to się znajduje. W pompie tego raczej nie ma tylko w tym co przykręcam do tego pompę?
Pompa dziś też nowa założona. Już mnie to zaczyna denerwować 3 dzień zmarnowany... Proszę o pomoc w tym temacie. Dzięki za dotychczasowe wskazówki.

Edytowany przez milanreal1, 25 sierpień 2011 - 20:42.
post pod postem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam-ja nie mam Władka już dobrych parę lat ,ale mam LTZ 55 AN ,ten sam system hydrauliki.Czytając posty Witka proponowałbym wymienić cały olej{być może jest on zmieszany z innym wtedy będzie się pienił ,lub wymień grzybek w rozdzielaczu z prawej strony obok dźwigni podnośnika pod małym dekielkiem-może też być ten zawór lekko zacięty ,wystarczy wtedy go wyjąć i włożyć }Ponadto nie należy przesadzać z montażem wydajniejszych pomp 10-tka pracująca na jakościowo dobrym oleju hydraulicznym będzie służyć długo pod warunkiem nie agregowania traktorka z byle czym .Pozdrawiam i powodzenia

#272 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 sierpień 2011 - 21:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dławik powinien znajdować się w prawym nyplu na siłowniku. To to do czego przykręca się przewód. Lewy nypel jest pusty a prawy z dławikiem.
Powinien on być na przewodzie od podnoszenia.

#273 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 23 sierpień 2011 - 22:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zapomniałem napisać że olej też dziś zalany nowy. Rozdzielacz odpada bo jest nowy i na starym też miałem ten objaw. Pompę kupiłem zwykłą 10-kę. Jutro zmienię jeszcze simeringi te co są pod pompą i nad pompą jak to nie pomoże to przełożę siłownik jeśli to nie pomoże to będzie całkiem problem :(.

Musi gdzieś zasysać powietrze bo z czegoś to psikanie się bierze.

#274 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 09:14

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] ale zajrzyj do tego zaworu pod małym dekielkiem ,to tylko dwie śruby...wg. mnie jakby uszczelnienia na pompie siadły ,to by ciekła prędzej niż zasysała powietrze

#275 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 24 sierpień 2011 - 21:29

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Póki co nowego rozdzielacza nie ruszam żeby nie stracić gwarancji.

Dziś przełożyłem siłownik i dalej bez zmian :/ Potem ściągłem podłąge i powyciągałem wszystkie rurki myślałem że może powrotna ta do zbiornika będzie zapchana niestety wszystko ok. Już nie wiem w czym szukać. Jutro wymienię jeszcze te simeringi nad pompą i pod pompą i trochę elastycznych węży założę bo strasznie te rurki naprężają się niektóre. (od pompy do rozdzielacza). Jeśli złożę i dalej będzie to samo trzeba się brać za rozdzielacz.A olej mam też wymieniony na nowy.

Męczy mnie tylko jedna rzecz to co pisze w tej książce obsługi:(podam jeszcze raz)

Wyrzucanie oleju i piany przez odpowietrznik zbiornika oleju:
1)Zasysanie powietrza przez dławnicę wałka koła zębatego napędzającego pompy / Zdjąć pokrywę pompy i wymienić dławnicę

Pisze że trzeba tam użyć aż takich dużych kluczy 27 32 i nie mam pojęcia w którym miejscu to się znajduje bo to nie jest ten dławik w siłowniku. Jescze tak długo nie rozwiązanego problemu we władku nie było nigdy u mnie :D dobrze że są 2 przynajmniej nie muszę kupować części tylko przekładam. :D Dziś czwarty dzień kręcenia bez efektów :D

Edytowany przez Witek2010, 24 sierpień 2011 - 21:30.

#276 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 22:17

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Kolego usiądź spokojnie i poczytaj jeszcze raz cały ten temat bo ja widze że nic z tego nie rozumiesz. Szukasz dziury w całym, a w rzeczywistości nie wiesz gdzie co jest.
Pytałeś się o dławik to otrzymałeś wyczerpujące informacje że jest on na przewodzie przy siłowniku.
Wyjaśnione miałeś dlaczego może zasysać powietrze i że trzeba wymienić uszczelnienia(simeringi - dławice) na wałku pompy hydraulicznej. Rozebrać pompę bądź wymienić.
Czytaj ze zrozumieniem dławice a dławik to nie to samo.
Chcesz wymieniać simeringi te nad i pod pompą jak tam są oringi.

Jeżeli chodzi o tego "dzyndzla" na siłowniku to on służy do blokowania siłownika na zadanej pozycji przez zbijak. Zamyka on tylko jeden kanał ten od podnoszenia i przez to siłownik nie opada. Jeśli go nie masz to nie powinno być różnicy bo po prostu działa ona jak by był cały czas wysunięty a więc nic nie blokuje. W normalnej pracy siłownika nie używany.

Po kupnie tej pompy założyłeś ja czy nadal działasz na starej, napisz coś konkretnie bo w końcu nie wiadomo co zmieniłeś i jakie to dało efekty. A rozdzielacza nie ruszaj skoro na starym było tak samo tonie może być on winny a ruszysz nowego i po gwarancji.

#277 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 24 sierpień 2011 - 22:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Pompę założyłem nową i ona teraz pracuje.

Wymieniłem:
-siłownik
-filtr oleju z zaworem bezpieczeństwa
-pompę

Mam pytanie: pompa zasysa olej ze zbiornika od strony rozdzielacza tą rurką co idzie do filtra oleju czy tą rurką co jest do pompy od dołu przykręcona? Bo już różnie piszę na różnych forach...

#278 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 22:40

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Pompa zasysa olej dołem bezpośrednio ze zbiornika. Jest zasada że w większości a raczje nawet zawze olej przez filtr przechodzi dopiero powrotem jest to przedostatni odcinek drogi oleju. Filtr ostatnim jest zbiornik
Mój Wladimirec podbija świat

#279 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 20:49

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dlaczego jesteś uparty ,rozdzielacz nie ma plomb w miejscu dekielka, pod którym pracuje ten zawór.To jest 5 min roboty i po problemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2011 - 15:03

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Rozwiązałem wczoraj wreszcie tę hydraulikę, problem był banalny aż wstyd się przyznać.
Odkręciłem wczora korek od zbiornika oleju i patrzę tak na niego i nie wygląda że przez niego wydostaje się olej. Sprawdziłem to potem w dwie osoby i okazało się że pękła rurka zaraz tam przy zbiorniku i tak pryskało dookoła zbiornika i na koło :D. Wcześniej dawałem na korek szmaty żeby mi po oponie nie lało i się dziwiłem jak to możliwe że przez szmatę leje :D/. Teraz wszystko chodzi ok, trochę się nakręciłem ale jak się nie ma w głowie to ma się w rękach :D. Dzięki jeszcze raz za pomoc.