Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#241 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 09 sierpień 2011 - 17:03

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zaworek w rozdzielu się podwiesił i nie ma siły

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 14:02
  •  

#242 Share Marcin960

Marcin960

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:35

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] @zbyszekbrzuze flaszka dla cb ;) pod zaworek wpadl mi paproch wielkosci trociny. Wyjalem go, zlozylem wszystko i chodzi elegancko :P. Zwiekszylem jeszcze troche cisnienie na rozdzielaczu i jest git

Edytowany przez Marcin960, 09 sierpień 2011 - 21:30.

#243 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 21:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ciśnienie maksymalne w układzie ograniczane zaworem bezpieczeństwa 130 atmosfer.

A odnośnie odpowietrzania to nigdy nie robiłem, chociaż wiem gdzie jest odpowietrznik.
Jeśli już to po 2 cyklach w górę i w dół podnośnika wszystko chodziło normalnie.

#244 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2011 - 19:35

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Podepnę się pod ten temat. Mam taki problem z hydrauliką we władku. W ostatnim czasie wymieniłem rozdzielacz na nowy bo już był zmęczony :D i opadały szybko cięgła i nie chciał podnosić. Po wymianie rozdzielacza podnosi szybko ale nie naprawił się jeden problem.
Opiszę poniżej dwa przypadki w których go sprawdzałem:

1)Gdy ciągnik jest zimny, olej nie nagrzany wszystko jest pięknie podnosi ładnie trzyma tylko gdy dam wajche na podnoszenie do góry i ona sama odbija jak jest już max podniesione to przy końcowej fazie podnoszenia wywala mi olej przez korek wlewu oleju.

2) Gdy ciągnik chwilę pochodzi olej się nagrzeje i zaczepię np. kosiarę rotacyjną to podniesie fajnie szybko jak w poprzednim przypadku tylko za około 40 sekund będzie spowrotem na ziemi tak szybko opuszcza i jednocześnie gdy opuszcza z korka wlewu oleju pryska olej dość intensywnie leci aż po kole, gdy opadnie całkiem koło ciągnika jest kałuża oleju :( gdy znów podniosę podnosi szybko tylko dalej opada i olej dalej ucieka.

W starym rozdzielaczu też miałem ten problem i niestety wymiana rozdzielacza go nie rozwiązała. Węże podłączyłem na 100 % dobrze sprawdzałem już dokładnie w drugim władku czy coś źle nie podłączyłem. Na początku myślałem że jest zapowietrzony układ ale odpowietrzałem go już przy rozdzielaczu i siłowniku. Nie wiem w czym jest problem. Proszę o pomoc.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#245 Share belarust25

belarust25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa
    motoryzacja, mechatronika,ładne dziewczyny

Napisany 20 sierpień 2011 - 19:52

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Hmm. A spróbuj wy kiprować jakąś przyczepę. Bo ja bym stawiał na siłownik. Jeśli wy kiprujesz i nie będzie problemu to siłownik. A jak nie to nie wiem. B)
KPK Kumurun Team

#246 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2011 - 20:13

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Problem w tym że nie ma przyczepy w okolicy a wajchę mam nawet odkręconą bo się poprostu tego nie używa :).

Edytowany przez milanreal1, 21 sierpień 2011 - 20:06.
cytowanie poprzedniego posta

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#247 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 20 sierpień 2011 - 21:01

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Po co lejesz tak dużo oleju do zbiornika?U mnie w 2 zbiornikach mam może z 10l.

#248 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2011 - 21:22

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Oleju nie jest za dużo. Gdyby to była taka prosta przyczyna to bym tutaj nie pisał :)

#249 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 20 sierpień 2011 - 22:28

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Wywala olej znaczy że jest ciśnienie w zbiorniku oleju.Czyśćiłeś filtr?

#250 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2011 - 10:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] tak jakiś miesiąc temu. Chyba jeszcze raz zobaczę to filtra. Dlaczego może robić się wtedy te ciśnieenie w zbiorniku oleju?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 10:22

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja bym wymienił ten filtr na nowy,to nie majątek.

#252 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 18:42

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Powietrze w układzie. Pompa zasysa powietrze przez nieszczelne simeringi wałka napędowego.
Zestaw uszczelek do pompy 10zł.

#253 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2011 - 20:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Czyl gdzie te uszczelki się znajdują? W tym co się przykręca do tego pompę?

#254 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 07:29

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Uszczelniacze są w pompie hydraulicznej, na wałku napędowym który z niej wystaje.
Musisz wykręcić i rozebrać pompę.

#255 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 09:08

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak stara pompa to wymiana uszczelniaczy nie pomoże na długo.Lepiej kupić nową

#256 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2011 - 13:35

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] pompa rok temu kupowana ale coś z nią nie tak od początku było mniej podnosi

#257 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 14:37

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No to reklamacja.A jak musisz kupić nową to kup większą,nsz16.Podnośnik śmiga jak szalony

#258 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2011 - 14:57

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A czy rozdzielacz nie będzie cierpiał przy mocniejszej pompie?

#259 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 16:05

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie powinien,tylko nie ruszaj zaworu ciśnienia.Szybciej działa na niskich obrotach,bo ma większą wydajnośc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share peter83

peter83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Elektryka,Rolnictwo i Wędkarstwo

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:02

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Koledzy mam pytanie odnośnie uszczelnienia rozdzielacza.Mianowicie leci mi pod wajchą od podnośnika.Jeśli można to proszę o wskazówki naprawy i jakiś link do części bo u mnie w okolicy lipa z częściami do Władka.