Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1725 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2317 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 kwiecień 2014 - 18:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] What? :blink:

Edytowany przez Piotruniu25, 12 kwiecień 2014 - 18:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 23:09
  •  

#1162 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2606 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 09:52

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Panowie jest taka sprawa m, że nie miałem czasu naprawiać ruska, a potem jak miałem to net mi się wysypał. No więc dławik był zapchany i odetkałem go, ale tylko moment działał dobrze, a ja tak się cieszyłem, ale doszliśmy do rozwiązania i ciągnik jest sprawny. Po prostu przepłukaliśmy układ olejem tzn. dałem wajchę w położenie docisk i podnoszenie, a jednocześnie dolewałem oleju, żeby nie zapowietrzy ć układu no i po skręceniu działa wszystko poprawnie bo wszystkie śmieci wypłukało. Tyle, że niepokoi mnie fakt, ze to co zbnajdowałem w dławiku wyglądałao jak jakaś gumowa uszczelka (orientacyjna średnica ok. 20 mm) i to musiało wylecieć z rozdzielacza. Niby działa, ale skoro uszczelka była to może się za chwilę coś rozsypać bo po coś ona tam jednak była. Co myślicie rozebrać rozdzielacz czy będzi chodziło? Bo ja nie mam za bardzo czasu na gmeranie przy ciągniku, a z rozdzielaczem się trochę nie chcę bawić bo to sporo dłubania chyba. A propo jak ktoś wie jak się czyści odstojnik to będę dźwięczny bo nie chcę zapowietrzyć układu.

Z rozdzielacza takiej wielkości przez dławik do siłownika to raczej jest to nie realne z resztą w rozdzielaczu z tego co pamiętam są tylko oringi wiec na racie proponował bym jak kolega wyżej wyczyścić filtr olejowy bo na pewno jest zawalony i olej idzie tylko przez zawór.

#1163 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:18

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Może źle się wyraziłem uszczelka wypadła w małych kawałkach. Została zniszcczona i wypłukana w kawałkach. Siłownik jest dwustronnego działania więc mi się widzi, że przez ten przewód od docisku wpłynęła do siłownika.

Edytowany przez plast, 13 kwiecień 2014 - 13:21.

#1164 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2606 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 13:54

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To raczej Może być ścięty jakiś oring.Jak masz go od samego początku to może było coś robione z siłownikiem i nie oczyszczone jak się należy a może zerwało oring z z kołka blokującego siłownik.

#1165 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:16

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie mam pojęcia skąd to jest. Ciągnik jest z 77 roku starszy ode mnie więc nie wiem co było dawniej przy nim robione, ale od początku jest u nas. To jest grube z 1,5 mm grubości ma i to jest normalna guma jak jakaś podkładka. W kawałkach to zostało wypłukane, ale to jest gruba guma i na ścięty oring nie wygląda. Ale w ciągniku wiem na 100%, że pompa hydrauliczna nie była wymieniana. Co do czyszczenia jasne, że się to zrobi, ale siłownik działa bez zarzutu.

Edytowany przez plast, 13 kwiecień 2014 - 19:35.

#1166 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2606 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:31

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W pompie są tylko uszczelki gumowe w kształcie cyfry 3 ale jak by z pompy wyrwało to by już nie działała.Ja bym nic nie robił bo to nie jest z układu hydrauliki tylko było coś kombinowane w siłowniku.Może ktoś kiedyś podkładał pod grzybek blokady i rozerwało.

#1167 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:38

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mówiąc o grzybku blokady masz na myśli ten bolczyk pod siłownikiem do blokowania opadania? Dopytuje bo0 mam tylko książkę po rusku.

Edytowany przez plast, 13 kwiecień 2014 - 19:40.

#1168 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2606 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:40

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tak

#1169 Share sikorbabiac

sikorbabiac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 17:27

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam. w moim władku robiłem ostatnio gruntowny remont. wszystko rozebrane w czesci skrzynia skladana itp. miałem tez układ hydrauliczny rozebrany tak ze rozdzielacz z rurkami osobno pompa osobno i siłownik osobno. po złozeniu wszystkiego zalałem pusty układ hydrolem nie podnosił( tylko na bardzo wysokich obrotach i same szelki. o podniesienu czego kolwiek nie było mowy ). Pomyślałem ze moze wina pompy bo przed remontem po dluzszej pracy z pługiem wolniej podnosił ale zawsze podnosił wolniej lub szybciej czyli myśle sobie że hydrol jest rzadszy to już stara pompa nie podnosi. Kupiłem nowa pompe i jest tak samo. Już myślałem że przewody zle podłaczyłem ale nie jest wszystko ok. ogrzewanie dla pewności ominąłem i tez zadnej poprawy. Dodam że przed złożeniem wymieniałem oringi w rozdzielaczu ( te na kulce wałka który idzie od wajchy zaznaczony na zdjeciu- link ponizej) oryginalnym 2 sekcyjnym.
tu jest schemat z zaznaczonym oringiem
http://www.fotosik.p...0666a84a5d.html

#1170 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2317 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:21

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Po prostu zapowietrzył się rozdzielacz.

Przy rozdzielaczu masz dekielek mały przykręcony na 2 śruby na klucz 14,wciśnij zawór z dwa razy,wyjm go później wytrzyj szmatą złóż ja było i powinno być ok.

P.S dekielek to jest 47 z obrazka co zaklinowałeś.

Edytowany przez Piotruniu25, 14 kwiecień 2014 - 18:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share plast

plast

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:22

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dolej oleju jbo może go być za mało. No bo przecież nic się raczej nie popsuło z powodu wymiany pompy.

Edytowany przez plast, 14 kwiecień 2014 - 18:27.

#1172 Share sikorbabiac

sikorbabiac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:45

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] oleju ma max bo dzis wlewałem i sprawdzałem. Moze jeszcze zaraz przejde sie do garażu i sprawdze to odpowietrzanie.

Wróciłem szcześliwszy:) nie wiem skąd to wiedziałeś ale piwo by się należało:)
podnosi od razu ladnie odbija nie sprawdzałem z maszyna ale dwóch facetow w sumie jakies 180 kg uniosło z łatwoscią.
zdziwił mnie fakt ze w tym "tłoczku od góry jest dziura i moje pytanie czy to jest oryginalnie?? w tej dziurze jest jakby gwint a sama dziura wygrada jakby ktoś ją wyrabiał śrubokrętem. Wiecie coś na ten temat?

tu są zdjęcia tego "tłoczka"
http://www.fotosik.p...348cce7ed9.html
http://www.fotosik.p...f6c0414c87.html

Edytowany przez sikorbabiac, 14 kwiecień 2014 - 20:03.

#1173 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1032 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:10

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tak to wygląda jak jest u Ciebie. W czasie remontu dostał się tam jakiś brud i zawór się zawiesił przez co nie było ciśnienia. Dla kogoś kto tylko trochę liznął ruskiej hydrauliki jest oczywistym, że zawór przelewowy należy sprawdzić w pierwszej kolejności w przypadku gdy układ nagle przestaje działać :)

#1174 Share sikorbabiac

sikorbabiac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 08:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Człowiek uczy się przez całe życie:) cały remont sam robiłem więc trochę ogarniam ruska ale on nie przestaje mnie zadziwiać:D Dobrze że są jeszcze ludzie którzy ogarniają ten temat bo już szukałem na necie rozdzielacza ... Dzięki i pozdro!

#1175 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1729 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 15 kwiecień 2014 - 11:11

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Apropos otworka to jest takie ulatwienie do wyjmowania grzybka. Wkrecasz srube od dekielka i wyjmujesz. A srubokretem obrobione bo juz ktos go probowal kiedys odblokowac:)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1176 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2317 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 14:27

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] @Zbyszek nie wiem jak u ciebie ale jak u siebie ten zawór kiedyś wyjmowałem to tylko go wcisnąłem palcem a później sam wyskoczył do góry.A dopiero od ciebie się dowiedziałem że tam jest gwint. :D

#1177 Share sikorbabiac

sikorbabiac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 19:14

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tak też pomyślałem ze do wyciągnięcia jest ten gwint ale zastosowałem pomysł "Piotruniu25" i poszło trochę do góry a jak już wystawało to każdy sobie już da rade gorzej jak jest mocno zaklinowany wtedy gwint się może przydać jeśli ktoś wcześniej zaczai że tam jest gwint :)

#1178 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1729 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 15 kwiecień 2014 - 23:15

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Oj chlopaki... mialem przypadek, ze trzeba bylo uzyc tego gwintu i jeszcze zahaczylem przecinakiem i uderzylem mlotkiem, zeby wyszlo, ale w MTZ klienta... A oni tez nie wiedzieli i mowil mi ze odkrecili przelew i jakims pretem i mlotkiem wybijali :D Byly slady nawet na zaworze. A co do zasady dzialania rodzielacza i zaworu przelewowego to zapraszam kilka stron wstecz na film:)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1179 Share piter417

piter417

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 07:44

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] witam mam kilka pytań odnośnie podnośnika :
1.Czy trzeba go zalewać olejem przed włożeniem
2. Jak wymienić plastikowe podkładki oringa na tłoku siłownika podnośnika
3. Czy trzeba go odpowietrzać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2317 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 11:40

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] 1.Zalej podnośnik olejem jak wszystko złożysz do kupy.
2.Musisz rozkręcić siłownik i wymienić.4 śruby od góry odkręcasz i siłownik rozebrany.
3.Jak złożysz i zapalisz to będziesz widział jak podnośnik pracuje.