Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1718 odpowiedzi na ten temat

#861 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1770 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 19 maj 2013 - 10:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] T-25 ma dwa wyjścia hydrauliczne jak coś. Popatrz na rozdzielacz to znajdziesz drugą rurkę, u mnie jest ona doprowadzona na lewą zwolnicę.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 16:54
  •  

#862 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2562 postów

Napisany 19 maj 2013 - 10:55

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] t 25 ma dwa wyjścia.Jedno po prawej stronie korpusu a drugie po lewej no chyba że ktoś już coś przerabiał ale rozdzielacz obsługuję 2 wyjścia.

#863 Share DamianWladimirecT25

DamianWladimirecT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 maj 2013 - 11:53

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Aha. Czyli znaczniki hydrauliczne będą chodziły przy t-25

Aha. Czyli znaczniki hydrauliczne będą chodziły przy t-25

#864 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 20 maj 2013 - 17:10

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tak, będą chodziły.

#865 Share Totos

Totos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Czy trzeba by było dorabiać dodatkowy zbiornik na olej do takiejprzyczepy http://www.pgmiu.pl/...wywrotka-okazja

#866 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Trudno powiedzieć bo nie widać na zdjęciach siłownika, ale przypuszczam że do pełnego wysuwu siłownika zbraknie oleju.

#867 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 21 maj 2013 - 22:05

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak będziesz pilnował stanu to wystarczy. Piszą że siłownik trzystopniowy i raczej nie długi bo przyczepka niska to dużo oleju nie powinno wchodzić.
Ja przy okazji malowania Władka obmyśliłem plan powiększenia zbiornika. Na tym oryginalnym zbiorniku pod kabiną jest blaszany dekiel. Wystarczy go odkręcić, zrobić dwa otwory na wstawienie rurek łączących z dodatkowym zbiornikiem który zmieści się pod kabiną.

#868 Share Bartekh

Bartekh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 maj 2013 - 17:44

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam! Przyjechałem z pola moim t 25 i opuściłem opryskiwacz. Za jakąs chwile odpaliłem go i on nie chce podnosi, ani drgnie :( . Nie wiem co się mogło stać. Wcześniej wszystko dobrze dziłało. A teraz ani w góre ani w dół sie nie rusza. Macie jakieś pomysły co mogło sie stać?

Połączone

Edytowany przez razor275, 26 maj 2013 - 09:48.
Dublowanie tematu

#869 Share matek896

matek896

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 maj 2013 - 18:45

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Na rozdzielaczu masz taka pokrywe przykręcana na 2 sruby na gorze z kabiny to sie robi, wykrec to i tam masz tloczek poprostu na odprezniku zakrec rozrusznikiem aby olej poplynal i zaloz spowrotem i powinien chodzic bo u mnie sie to zdarza i ta czynnosc pomaga i wszystko jest dobrze

#870 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 25 maj 2013 - 19:10

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Jak ja miałem takie cyrki nawet w trakcie piełaczowania jak się olej rozgrzał nagle lub sadzenia ziemniaków na oryginalnym rozdzielaczu po 20u latach to w rozdzielaczu u góry jest z prawej strony dekielek na dwie śruby z tłoczkiem i na nim oring. Odkręć dekielek i wciskaj tłoczek aż podniesie się na tyle, że będziesz mógł go wyjąć. Jak go wyciągniesz dłonią to wypoleruj go całego by nie miał zadziorów nigdzie i kup komplet naprawczy oringów do rozdzielacza. Bo niewiem czy dostaniesz na sam tłok i zmień oring. Bo ten tłoczek się lubi zacinać. A oring masz pewnie też już stary i twardy i przepuszcza. Mi pomogło. Dołączam fotkie dla orientacji IMG_0003 - Kopia.JPG

Edytowany przez Risto, 25 maj 2013 - 19:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share Bartekh

Bartekh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 maj 2013 - 09:36

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Mój ma już 25 lat wiec możliwe ze coś sie tam zacina ^^ . Jutro bede go robił

#872 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 26 maj 2013 - 09:46

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A może po prostu oleju mało ;)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#873 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:51

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ten zawór można kupić za 30 zł.W komplecie z gniazdem,oringiem i sprężyną.

#874 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W tłoczku jest otwór nagwintowany i wystarczy wkręcić w niego śrubkę np: tę od dekielka i nią wyciągnąć do góry.

#875 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 26 maj 2013 - 16:26

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Za co odpowiedzialny jest ten zawór w rozdzielaczu? Mam takie jeszcze jedno pytanie gdzie ustawia się ciśnienie na rozdzielaczu?

#876 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:30

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Przez zawór przelewowy przepływa olej gdy suwaki są w położeniu neutralnym,ale pewnie ma też inne zadania.Prawdopodobnie przy zaciętym olej nie idzie na sekcje tylko zasuwa na powrót,ale to tylko moja teoria :ph34r: :P
Zawór do regulacji masz zaznaczony na zdjęciu
Dodany obrazek

#877 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 26 maj 2013 - 18:34

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] To jest zawór przelewowy który jest otwarty gdy nie korzystamy z rozdzielacza ale z chwilą ruszenia dźwignią zawór zamyka się i olej przez suwaki kierowany jest do siłownika. Jeśli jest wyrobiony i nieszczelny to ciągnik bedzie słabo podnosił i nic nie da podkręcanie ciśnienia
Ciśnienie ustawia się zaworem bezpieczeństwa. Jest on naprzeciwko tego zaworu przelewowego tylko od spodu rozdzielacza. Trzeba odkręcić taki wysoki dekielek na klucz chyba 24, później tą wąską nakrętkę takim samym kluczem a potem wkręcając śrubokrętem tą śrubę zwiększa się ciśnienie. Najlepiej z podłączonym manometrem!!

#878 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 maj 2013 - 19:39

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] U mnie żeby rotacyjną podnieść wysoko to muszę na maksa obroty i to do końca nie da rady podnieść a jak postoji z 20 min to opadnie. Czy wymiana tego zaworu coś pomoże czy już została tylko wymiana rozdzielacza? Dodam że rozdzielacz ma już swoje lata, 1976 rok produkcji.

#879 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:20

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Najprawdopodobniej rozdzielacz się kwalifikuje do wymiany bo w moim po tylu latach tez był. tylko było go szkoda bo był wykonany z lepszych materiałów co te nowe. Dźwignie nie bujały się na boki po tylu latach ,a w nowym po roku.
Najpierw musisz zdiagnozować cały układ hydrauliki.
Do podnoszenia mają wpływ pompa, siłownik, rozdzielacz, a do trzymania tylko 2 ostatnie elementy.
Pompę to trzeba zaopatrzyć się w manometr i sprawdzić jakie ciśnienie daje, chociaż przy kiepskim rozdzielaczu to i tak będzie zafałszowany pomiar. ale skoro podnosi to nie może być najgorsza.
Siłownik najlepiej sprawdzić podnosząc maszynę, a następnie ustawiając zbijak na tłoczysku lub naciskając ręką na zaworek, następnie rozdzielaczem opuścić. zaworek powinien się schować. Teraz za trzymanie maszyny w gorze odpowiedzialny jest tylko siłownik. Jak będzie trzymał to za słabe trzymanie i podnoszenie wina spada na rozdzielacz.
W rozdzielaczu może być już wyrobione sekcje ale ten zaworek przelewowy także może mieć nierówności w miejscu przylegania do gniazda i już robi się strata ciśnienia.
W sumie rotacyjna nie jest najlżejszą maszyną, więc jak podnosi pług lub brony?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 maj 2013 - 06:40

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Pompa była wymieniana tylko niewiadomo kiedy. Kultywator 2 metrowy podnosi na wolnych obrotach i trzyma natomiast pług trzeba dać troszkę obrotów jak już wyżej jest i jak postoi z pługiem cały dzień to do połowy opadnie. Dziś postaram się sprawdziC ten siłownik.