pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tamago    0

Pytanie chciałbym podpiąć opryskiwacz z belką 18m wszystko na elektrozaworach tylko problemem jest rozkładanie, czasem uda się podnieść czy rozłożyć, złożyć ale przeważnie nie daje rady (duży ciągnik bez problemu daje radę z wszystkim) 

1. Czy problemem może być mała pompa za mały przepływ (obecnie mam 14, jaka największa pasuje do władka)?

2.Czy raczej coś w opryskiwaczu pokombinować z dławikiem na powrocie by zwiększyć ilość oleju, ciśnienie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Problemem pewnie jest za małe ciśnienie. Miałem podobny problem przy podnoszeniu belki. Zmierz i ewentualnie podnieś ciśnienie.

Czy na zimnym oleju i pełnym gazie rozkłada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamago    0
10 minut temu, Konrad_Duda napisał:

Problemem pewnie jest za małe ciśnienie

Ciśnienie jest, pompa nawet nie ma ciężko po prostu olej płynie zastanawiam się czy może w jakiś sposób nie ma za małego przepływu

Losowo potrafi podnieść, i nie było znaczenia czy olej był ciepły czy zimny tu i tu losowo

Edytowano przez Tamago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Tamago napisał:

2.Czy raczej coś w opryskiwaczu pokombinować z dławikiem na powrocie by zwiększyć ilość oleju, ciśnienie ?

o widzę hydraulika siłowa poziom ekspert 🙂 to tak jak byś chciał podnieść ciśnienie na rozdzielaczu dławiąc jego powrót. Przepływ oleju raczej nie powinien mieć znaczenia, przy mniejszej ilości po prostu powinien podnieść wolniej. Chyba że w specyfikacji elektro zaworów masz podany minimalny przepływ żeby działały prawidłowo. Ty to podpinasz na dwa węże pod wyjścia, tak? dajesz podnoszenie na rozdzielaczu ciągnika i resztę sterujesz elektrozaworami. Dobrze masz podpięte zasilanie i powrót? Przy dźwigni do przodu olej idzie z rurki za filtrem hydrauliki a wraca rurką po prawej stronie plecaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamago    0
46 minut temu, mani51 napisał:

o widzę hydraulika siłowa poziom ekspert 🙂 to tak jak byś chciał podnieść ciśnienie na rozdzielaczu dławiąc jego powrót. Przepływ oleju raczej nie powinien mieć znaczenia, przy mniejszej ilości po prostu powinien podnieść wolniej. Chyba że w specyfikacji elektro zaworów masz podany minimalny przepływ żeby działały prawidłowo. Ty to podpinasz na dwa węże pod wyjścia, tak? dajesz podnoszenie na rozdzielaczu ciągnika i resztę sterujesz elektrozaworami. Dobrze masz podpięte zasilanie i powrót? Przy dźwigni do przodu olej idzie z rurki za filtrem hydrauliki a wraca rurką po prawej stronie plecaka

Dławik to ja chcę usunąć ekspercie z zasilania po prostu szukam co jest nie tak bo czasem ją rozłoży więc coś nie tak  bardziej na elektrozawory jest  ale w innym ciągniku bez problemu rozkłada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Sprawdź ciśnienie napisze to jeszcze raz. Mi tez nie podnosił belki i okazało się że ciśnienie spadło do 75bar gdzie nominalnie powinno być 105-120 W T25 a w innych ciągnikach oscyluje 150+ i nie ma problemów. Będziesz pisał posty i zastanawiał się co zmienić w opryskiwaczu a wystarczy podpiąć manometr i sprawdzić- doregulować zawór w rozdzielaczu i koniec roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Sprawdzić ciśnienie, i czy wystarcza oleju na uruchomienie zewnetrznych siłowników, Władek na małą pojemność zbiornika oleju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

T-25 nagle przestał podnosić olej jest rozdzielacz nawet nie drgnie myślę że to pompa ale żeby tak nagle przestała? rozdzielacz wymieniony niedawno i siłownik i przychodzi mi na myśl tylko pompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@Andpol

Na 99% zacial sie zawor w rozdzielaczu, albo go wykrec, albo puknij przez drewno w rozdzielacz w miejscu zaworu i masz naprawione. Jak nie wiesz gdzie jest zawor to wpisz w google zawor przelewowy t25, beda zdjecia.

Rozumiem, ze pompa chodzi? Jezeli nie chodzi to mozliwe, ze sie rozlaczyla. W t25 mozesz wysprzeglic pompe.

Daj znac czy te dwie rzeczy pomogly.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Pompa załączona i chodzi a raczej słychać jak się zazębia. To jest nowy typ rozdzielacza i na zawór idzie śruba z imbusem jaki nr. żeby go odkręcić bo kupić muszę? Dam znać jak znajdę przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekll    0

Witam jestem nowy na forum i nie wiem jeszcze jak to działa.Mam problem z podnosnikiem T25 wladimirec w trakcie orki ze względu na ciężką glebę muszę stosować tzw docisk w trakcie pracy docisk działał na krańcu pola przestał całkowicie podnosić działał tylko docisk dolalem oleju i bez zmian ,układ był zapowietrzony ,odpowietrzylem I dalej brak reakcji podnosnik wyczyscilem filtr sprawdziłem zawór przy rozdzielaczu I bez zmian napęd pompy i pompa działają pompa tloczy nawet na rozruszniku rozdzielacz i siłownik prawie nowe. Proszę o pilną podpowiedź jaka przyczyna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
Dnia 9.09.2022 o 17:19, asus921 napisał:

@Andpol

Uderz w niego mlotkiem przez drewniany klocek.

 

Miałem tak zrobić ale po 2-tyg nie użytkowania ciągnika o dziwo sam się naprawił i zachodzę w głowę co mu było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

no właśnie zawiesił się zawór przelewowy i jak ciągnik stał to sprężyna go w końcu wcisnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordzio14    0

Witam. Posiadam podnośnik hydrauliczny na tył ciagnika z siłownikiem jednostronnego działania. Do którego wyjścia hydraulicznego moge podlaczyc przewód podnośnika? Prawe czy lewe? Czytałem cos wcześniej ze gdy jest tylko jeden przewód  i olej bedzie wracal z siłownika to moze uszkodzić pompę. Czy to prawda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordzio14    0
1 godzinę temu, Piotruniu25 napisał:

Bez różnicy z której strony podepniesz, nie prawda że uszkodzi pompy.

 

Dzięki za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak masz siłownik jednostronny to dobrze jest podpiąć go pod wyjście podnoszenia czyli rurka za filtrem oleju. Z drugiej rurki po prawej stronie plecaka dobrze by było zrobić wolny spływ. Do kiprowania przyczepy to nie potrzebne bo dajesz w pozycję pływającą i opada. Przy takim podnośniku będziesz pewnie chciał kontrolować szybkość opadania a wtedy pompa będzie cisnąć olej do rurki opuszczania i gdy ta jest zaślepiona to będzie pracować przy max ciśnieniu. Ja miałem pług do śniegu z takim siłownikiem i dwie pompy mi rozerwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaMarzec    0

Kochani właściciele T-25.... Nie wiem czy urzeknie Was moja historia... ale spróbuję 😂 

Nie dalej jak cztery lata temu, mój Władek dostał nową hydraulikę tj. wjechała nowa pompa, rozdzielacz, siłownik. Myślałam, że będzie chwila spokoju, ale nie. 

Z końcem zeszłego sezonu zaczęły się przeboje. Władek nie opuszcza podnośnika. Zupełnie jakby ktoś viagry do oleju dosypał.. a tak serio, to ani pod ciężarem, ani na pusto...

Mój tata nim pracował, mówi, że kiedyś coś jakby przeskoczyło przy wajsze kiedy, ale nie wiem nawet czy to łączyć. Jeszcze jakiś czas było dobrze od tego zdarzenia. 

Teraz, żeby opuścić podnośnik, to trzeba delikatnie dać wajchę w dół do pierwszego oporu i czasem bardzo wolno coś drgnie i pomału opuści. I tak trzeba próbować aż załapie. Generalnie ta wajcha nie chodzi zbyt płynnie, czasem chrupie trochę tak jakby coś tam było nie halo... ale na starym rozdzielaczu też tak było i działało... więc to wcale nie musi być to. Jedynie to moja sugestia. 

Co zostało zrobione z mojej strony? 
Wyczyszczony filtr podnośnika (ten taki dyskowy,krążkowy)

Wymieniony olej (stan jest)

Aaa! I jeszcze mi się przypomniało.... Jak się prawy wąż (lewy chyba też w sumie) nad siłownikiem poluzuje, to syknie powietrzem z olejem tak jakby i podnośnik opada bezproblemowo. Generalnie po odkręceniu tych węży spodziewałam się, że będzie z rzygać olejem, a tam tylko sobie pokapuje, nawet szklanka nie wyleci. 

Myślę jeszcze, żeby odkręcić ten zaworek to co się lubił zacinać w starym rozdzielaczu. Tam były dwie nakrętki,
A ja teraz mam stosunkowo nowy rozdzielacz, więc żeby do tej zacinającej się  sprężynki dobrać, to muszę kupić imbusowy klucz, bo takiego wielkiego nie mam na stanie. 

Tylko czy to pomoże? Jakie macie pomysły? 

Teraz jak patrzę, to nowy rozdzielacz 1000 zł około... Cztery lata temu to ja w tej kwocie miałam siłownik, pompę i rozdzielacz... Jak będzie trzeba to oczywiście kupię co potrzeba, bo ciągnik robi u mnie za sadowniczy, ale może coś poradzicie....

 

 

EDIT: klucz ogarnięty, odkręciłam dekielek, wyjęłam sprężynkę, ten cały tłoczek, wsadziłam na miejsce, zakręciłam. Uruchomiłam traktor, wajcha w dół, opuszcza. Wajcha do góry, podnosi. Było przy tym wyraźnie słychać takie syczenie, buczenie, szum jakby gdzieś było coś trochę przytkane ale jak to się pojawiło to zaczęło działać. Kilkanaście razy opuszczałam i podnosiłam i wszystko wróciło do stanu sprzed sprawdzania tego zaworka. Nic nie działa, jest tak jak przedtem. Podnosi spoko, nie chce opuszczać.

 

Zapłacę za info jak to naprawić! Bardzo mi zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

jak opuszczasz to obserwuj zaworek na siłowniku czy go przypadkiem nie wciąga. I oba węże sprawdź przy siłowniku bo znajomemu się rozwarstwił jeden w nowym ciągnkku i blokował przepływ w jedną stronę. Całą hydraulikę na gwarancji mu wymienili dopiero się ktoś zorientował I jeszcze króćce w siłowniku do których idą węże, w jednym jest dławik. Sprawdź czy coś nie podeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

Czy ktoś wie jakie są gwinty które idą z rozdzielacza do tych rurek kipra?

Wiem że końcówki z zaślepkami mają M20x1,5 lecz mi chodzi o ich połączenie z oryginalnym rozdzielaczem, jakimi do niego one są przyśrubowane? 

Chce wymienić na węże i puścić w inne miejsce. Apropo węży to jakie węże użyć i jakie tam powinno być nominalne ciśnienie?

IMG_20231006_104618.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
Dnia 6.10.2023 o 12:57, wilczur napisał:

Czy ktoś wie jakie są gwinty które idą z rozdzielacza do tych rurek kipra?

Wiem że końcówki z zaślepkami mają M20x1,5 lecz mi chodzi o ich połączenie z oryginalnym rozdzielaczem, jakimi do niego one są przyśrubowane? 

Chce wymienić na węże i puścić w inne miejsce. Apropo węży to jakie węże użyć i jakie tam powinno być nominalne ciśnienie?

IMG_20231006_104618.jpg

Rurki są niejako po to, aby służyły jako chłodnica oleju,dlatego są zastosowane w całej hydraulice zamiast węży,tak samo jest w kombajnach,mają być chłodnicą i do tego służyć,sam myslałem nad zastosowaniem węży ale ostatecznie z rezygnowałem z tej modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj