pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

fza    3

W przystawce jest olej, ale nie ponad stan - nie przelewa się przez otwór kontrolny.  Ale tak jak pisałem wcześniej jest olej w komorze ze złączem sprzęgłowym i pytanie skąd tam olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dutuadam    0

witam przesyłam zdjęcia rozkręconego suwaka na części pierwsze. Ten konkretnie jest z rozdzielacza mającego tylko podnoszenie z zatrzaskiem i wolny spływ(Pływająca) w dół.Rozkręcił się z środku(wkręt 3 zdjęcie na śrubokręt płaski z dziurką w środku około M10)  i nie trzymał dźwigni.Teraz po skręceniu metodą liczenia obrotów na pozostałych sekcjach ,dźwignia trzyma się jednak nie odbija.Dodam ,że nie było możliwe podmienić suwaki,w żaden sposób do pierwszego nie wchodziły 2 i 3.Dla porównania 2zdjęcie to suwak z chyba białorusi gdzie jest tylko podnoszenie i bez zatrzasku oraz zaworka w środku suwaka. Podejrzewam ,że to obudowa rozdzielacza ma inaczej powiercone kanały by  było to opuszczanie(dociążanie) ,ponieważ na zdjęciach z katalogu T-25 2sekcje a MTZ/LTZ 3 sekcje nie widać różnic. Nie długo rozbieram ten od T-25 to będę mógł porównać.pzdr

IMG_20210618_103343.jpg

IMG_20210618_094310.jpg

IMG_20210618_094248.jpg

Edytowano przez dutuadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka może być przyczyna że podnośnik nie ma siły podnieść tyłu ciągnika.  Podstawiłem pod belka podnośnika podpórkę i po  opuszczeniu na dół nie miał siły się podnieść.  Zregenerowany siłownik, wymieniony olej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Jeśli maszyny normalnie podnosi to nie zapominaj, że podnośnik w T25 ma jakieś 600kg udźwigu więc podniesienie tyłu ciągnika przekracza jego możliwości tym bardziej że siłownik działa wtedy na wsuwaniu i tłok ma mniejszą powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według testu powinien sam się podnieść.  Czy zmiana pompy na nsz16 coś pomoże.  No za dużo go nie przetestowałem jest w końcówce renowacji . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Panowie pojawił się problem w Moim T25A1 coś się wydarzyło z hydrauliką. Nie ma siły podnieść żadnej maszyny na wolnych obrotach. A jak ciągnik nie pracuje to podnośnik z maszyną od razu opada. Układ zalany superolem. Do tej pory było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jeśli bardzo szybko opada na zgaszonym to albo puściło uszczelnienie na tłoku w siłowniku albo coś się stało z suwakiem w rozdzielczu. Żaden zawór nie ma nic do trzymania podnośnika w określonej pozycji.


Zablokuj siłownik w górze wciskając ten mały grzybek obok tłoczyska. Będziesz wiedział czy puszcza siłownik czy rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1

Witam planuje wymienić rozdzielacz na dwu sekcyjny z sekcją pływająca z Firmy Presko,czy ktoś ma taki rozdzielacz założony jak się sprawuje warto go kupić??

 Czy mogę zalać układ hydrauliczny hipol 80w90??

 

Edytowano przez DawidSpec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1

Jakie powinno być ciśnienie ustawione w zawoże bezpieczeństwa??Czy 180 bar będzie za duże dla układu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
1 godzinę temu, mani51 napisał:

140 jest książkowe.

Książkowo 140 przy oryginalnym rozdzielaczu.Nowy rozdzielacz dwu sekcyjny ma ustawiony na 180 bar,czy będzie za duże ciśnienie dla tego układu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

i wszystko jasne 🤔 tak czy inaczej wydaje mi się że te pompy są do 160 bar. Popatrz w ogłoszenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
6 minut temu, mani51 napisał:

i wszystko jasne 🤔 tak czy inaczej wydaje mi się że te pompy są do 160 bar. Popatrz w ogłoszenia.

Dokładnie 160 bar mają one.Mam nadzieję że ten rozdzielacz ustawię na 140 bar.

 

20220418_163833.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Na pewno się da. Ja jak kupowałem podobny to nawet w opisie było ile obrotów na zaworze o ile zmienia ciśnienie, orientacyjnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16
Dnia 4.07.2021 o 21:05, dutuadam napisał:

witam przesyłam zdjęcia rozkręconego suwaka na części pierwsze. Ten konkretnie jest z rozdzielacza mającego tylko podnoszenie z zatrzaskiem i wolny spływ(Pływająca) w dół.Rozkręcił się z środku(wkręt 3 zdjęcie na śrubokręt płaski z dziurką w środku około M10)  i nie trzymał dźwigni.Teraz po skręceniu metodą liczenia obrotów na pozostałych sekcjach ,dźwignia trzyma się jednak nie odbija.Dodam ,że nie było możliwe podmienić suwaki,w żaden sposób do pierwszego nie wchodziły 2 i 3.Dla porównania 2zdjęcie to suwak z chyba białorusi gdzie jest tylko podnoszenie i bez zatrzasku oraz zaworka w środku suwaka. Podejrzewam ,że to obudowa rozdzielacza ma inaczej powiercone kanały by  było to opuszczanie(dociążanie) ,ponieważ na zdjęciach z katalogu T-25 2sekcje a MTZ/LTZ 3 sekcje nie widać różnic. Nie długo rozbieram ten od T-25 to będę mógł porównać.pzdr

IMG_20210618_103343.jpg

IMG_20210618_094310.jpg

IMG_20210618_094248.jpg

Witam, Dutuadam dziłałeś coś więcej z tym rozdzielaczem i sekcjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dutuadam    0
Dnia 18.04.2022 o 20:08, slawek99 napisał:

Witam, Dutuadam dziłałeś coś więcej z tym rozdzielaczem i sekcjami?

witam, niestety nie miałem na razie na to czasu bo wpadł mi na warsztat inny projekt konkretnej renowacji czyli volvo s830.

w dodatku widziałem,że nikt o to nie pyta więc nie rozkręcałem tego drugiego z dociążeniem.dla ciekawostki dodam tylko,że po skręceniu tej sekcji i złożeniu rozdzielacza pomimo,że on nie ma przeskoku na dociążenie to trzymając dźwignię pomiędzy neutral a opuszczanie można u mnie dociążyć ciągnik.Może jest to związane ze zużyciem ale u mnie na bielicach super się to sprawdza.

w wolnej chwili przy serwisie tego drugiego rozdzielacza dołączę zdjęcia.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ale kolega pisze że jemu się nie zatrzaskuje dźwignia w tej pozycji tylko trzeba ją jakoś wyczuć. Nie raz już myślałem żeby dorobić tą tulejkę z rowkami gdzie wskakują kulki taką żeby zatrzask był tylko na pozycji pływającej. Wtedy trzeba by trzymać dzwignię przy podnoszeniu ale nie trzeba by się z nią tak szarpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dutuadam    0

nie wszystkie te rozdzielacze mają konkretnie te 3 funkcje ,to co kto zamówił albo trafił. W t25 mam właśnie konkretny skok dźwigni z zatrzaskiem przy dociążaniu a tutaj w LTZ po prostu przytrzymuje sobie ręką. U mnie jest to ok bo bez zatrzasku nie uszkodzę wieszaków,które mam obydwa regulowane korbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj