pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Pasquallo    1

Hej. Jak działa podnośnik w t25? Zero jedynkowo czy można nim podnieść coś stopniowo? Bo mój jak dam wajchę do góry o jeden ząbek to podnosi max, a jak dam, żeby opuścił to opuszcza max. Nie da się sterować jak w 60tce np.  Ten typ tak ma czy coś jest zepsute? A jak wajchę podnośnika dam do końca to mi tak opada, że tylne koło podnosi ale to akurat słyszałem, że ten typ tak ma :D pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Jak chcesz podnieść trochę to dajesz wajchę do przodu i po osiągnięciu wysokości jaką chcesz musisz ją sam cofnąć ręką w pozycję neutralną. Przy opuszczaniu tak samo. Do pracy z pługiem itp maszynami masz pozycję pływającą tzn musisz przeciągnąć wajchę przez pozycję opuszczanie wymuszone do samego tyłu. Wtedy maszyna opada swobodnie i nie podnosi ciągnika do góry.
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

@dominik te korki to zaślepki wyjść i wejść rozdzielacza, są na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, volvo napisał:

@dominik te korki to zaślepki wyjść i wejść rozdzielacza, są na zewnątrz

To jest zdjęcie starego rozdzielacza A te korki to te z czerwonymi zaślepkami tak? Jest ich 3 i 2 z boku i faktycznie jedna ta u góry była poluzowana i dokreciłem ją już na 3 pozostałych są przewody A 5 jest dobrze zakręcona. I to wszystko? I na pewno jeszcze raz trzeba będzie dać nową uszczelkę? Sory za tyle pytań ale juz nie miałem pojęcia co jest nie tak i wielkie dzięki za pomoc

20180728_163652.jpg

Edytowano przez dominik25432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

@mani51 bardzo Ci dziękuje za tę informację. Mam jeszcze jedno pytanie do Was, o którym wcześniej wspominałem ale nie miałem foto. 

Czy jest możliwość założenia tłumika standardowo jak w większości władków, żeby było do góry? Mam takie mocowanie do kolektora jak na zdjęciach. Czy dobrze myślę, że muszę kupić te rzeczy? 

1. https://allegro.pl/kolektor-wydechowy-t25-t-25-wladimirec-d211008121-i4945558659.html

2. https://allegro.pl/tlumik-emaliowany-t-25-i6966460099.html

 

Pytam o to, ponieważ jak robiliśmy silnik i ojciec mechanikowi mówił czy tak można, to gościu powiedział, że można ale bardzo dużo roboty. Dodam, że mechanik od rusków szanowany w okolicy, ale może ma demencje bo lata już swoje ma. No i jak on się zna to może tam jakiś haczyk, kruczek czy co? Na mój gust to bym kolektor wymienił wydechowy, bo jest inne mocowanie, do tego dokręcił tłumik i wsio ale aż nie chce mi się wierzyć że to takie proste. Może śruby nie będą pasować czy co? Dzięki wielkie za każdą minutę poświęconą na odpowiedź na to pytanie. 

 

 

 

20180728_173709.jpg

20180728_173720.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pasquallo napisał:

@mani51 bardzo Ci dziękuje za tę informację. Mam jeszcze jedno pytanie do Was, o którym wcześniej wspominałem ale nie miałem foto. 

Czy jest możliwość założenia tłumika standardowo jak w większości władków, żeby było do góry? Mam takie mocowanie do kolektora jak na zdjęciach. Czy dobrze myślę, że muszę kupić te rzeczy? 

1. https://allegro.pl/kolektor-wydechowy-t25-t-25-wladimirec-d211008121-i4945558659.html

2. https://allegro.pl/tlumik-emaliowany-t-25-i6966460099.html

 

Pytam o to, ponieważ jak robiliśmy silnik i ojciec mechanikowi mówił czy tak można, to gościu powiedział, że można ale bardzo dużo roboty. Dodam, że mechanik od rusków szanowany w okolicy, ale może ma demencje bo lata już swoje ma. No i jak on się zna to może tam jakiś haczyk, kruczek czy co? Na mój gust to bym kolektor wymienił wydechowy, bo jest inne mocowanie, do tego dokręcił tłumik i wsio ale aż nie chce mi się wierzyć że to takie proste. Może śruby nie będą pasować czy co? Dzięki wielkie za każdą minutę poświęconą na odpowiedź na to pytanie. 

 

 

 

20180728_173709.jpg

20180728_173720.jpg

Może i nie jestem fachowcem ale wydaje mi się że wszystko powinno pasować bez problemu tylko że pod kolektor idą dwie uszczelki jeszcze 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Uszczelki to ma się rozumieć, dodatkowo jest chyba pomiędzy kolektorem a tłumikiem, to tam mały pikuś. Tylko chciałem przez neta te części zamówić, bo nie mają u mnie w okolicznych sklepach, ale mój rusek jakiś taki "nowoczesny" i ten wydech ma tak zrobiony dziwacznie. Pytanie czy maska się zamknie jak będzie inaczej wydech ale to już wyjdzie w trakcie. Mam jakąś starą wersję czy coś.

 

PS wiecie jaki jest powód takiego zamocowania tłumika? przecież to się może zapalić coś w żniwa np 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

@Piotruniu25 w takim razie jaką funkcję ma pełnić wylot spalin na bok zamiast do góry? w czym to pomaga w sadzie? z ciekawości pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pasquallo napisał:

@Piotruniu25 w takim razie jaką funkcję ma pełnić wylot spalin na bok zamiast do góry? w czym to pomaga w sadzie? z ciekawości pytam

Tu chyba chodziło o stare czasy gdy drzewa były bardzo duże i zwykły tlumnik się nie sprawdzał bo gałęzie go urywały dlatego też tak przerabiali te tłumniki w ciągnikach 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

@dominik- dokręć wszystkie nakrętki i korki. w korkach są oringi uszczelniające i może być uszkodzony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Ogarnąłem dzisiaj sprawę tłumika. Wszystko śmiga, całość zajęła mi 30 min z przerwą na papierosa. Dzięki za pomoc. 

Druga sprawa: Po remoncie silnika i ogarnięciu wizualnym zostało mi już tylko założenie ładowacza czołowego. Jestem w tych sprawach zielony, więc proszę Was o pomoc. Czy na rozdzielaczu o fabrycznych parametrach i fabrycznej pompie może działać ładowacz dwusekcyjny w rusku? Rozdzielacz cieknie, dźwignia nie odbija. Wygląda źle. Podobno dziadek kiedyś go uszczelniał, ale nie znam szczegółów.  Kupiłbym nowy i byłby spokój.

Inna sprawa jest taka  jaki ładowacz do obornika i bel (raczej bez sianokiszonek) będzie optymalny? żeby nie przeinwestowywać ale i żeby pożytek z niego był? Na linkę? bo może nie ma się co pchać w dwusekcyjny? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mam rozdzielacz od mtz- pasuje po wymianie rurek na węże- i pompę nsz16. Tura przerobiłem z linki na siłownik, dużo lepiej się nim pracuje.

Tu kupiłem wszystkie części do przeróbki, są też gotowe zestawy

http://art-tur.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benny25    8

W moim mam tura trzysekcyjnego. Jak miałem podłączony do wywrotka z tyłu ciągnika to dzwignia oryginalnego rozdzielacza mi odbijala i trzeba było ja blokować. Tur potrzebował ok. 150 atm. A w oryginale jest niższe. Więc podłączyłem bezpośrednio z  pompy do rozdzielacza z tura, i dalej szeregowo przez tuleje cisnieniowa do oryginalnego rozdzielacza w ciągniku. Koszt to zakucie dwóch dodatkowych węży i tuleja cisnieniowa to ok 100zl. Ale teraz mam wszystkie wyjścia z tyłu wolne i oryginalny rozdzielacz nie dostaje tak bardzo w ciry. I obydwa uklady mogą pracować niezależnie na jednej pompie.

Oczywiście z obydwu rozdzielacz musi być osobny powrót.

Edytowano przez Benny25
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK500    67
Witam. Mam problem z t-25. Otóż ci jakiś czas zacina mi się ten zawór z prawej strony rozdzielacza. Na pusto podnosi jak się da mu gazu lecz nawet z jakąś lżejszą maszyną nawet nie ma szans żeby podnieść. Dopiero jak się go poruszy to podnosi ale tylko przez jakis czas.Dzisiaj wyczyściłem dokładnie filtr oleju bo był on nieźle zawalony brudem ale nic to nie pomogło i dalej nie ma siły podnieść. O co chodzi. Czy to wina rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

czy ktoś się orientuje czym najlepiej uszczelnić połączenie pompki paliwowej zasilającej? czerwony silikon? nigdzie nie mogę dostać uszczelki do tego, sprzedawca mówi, że jest z tym problem.

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian95    0

Witam mam problem z opadaniem podnośnika T-25 z założoną maszyną rozdzielacz pompa siłownik wymieniane na nowe 2 lata temu zrobione z 200 mtg wycieków nigdzie nie ma po podniesieniu słychać tylko takie pykanie i 10 minut i maszyna na ziemi może to wina oleju bardzo nagrzanego jak zimny olej wydaje się być ok 

Edytowano przez krystian95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiu84    1

Pytanie czy olej selektor 20w40 nada się do hydrauliki w T-25 obecnie jest superol cc 40 i po nagrzaniu robi się jak woda i wolno podnosi,pompa jest nowa co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Zalej hydrolem lub agrol u a nie jak w latach 80 superolem,  to olej silnikowy a nie hydrauliczny, ja ma hydrol taki

aecf39f04ff4a423bfeaf549cdd3.jpeg

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Był właśnie taki okres że do wszystkich rusków lali superol do hydrauliki i taki był zalecany. U mnie nie wiem jaki był bo ojciec lał co popadło, ale jak zmieniłem na hydrauliczny to podnośnik lepiej pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

2 tygodnie temu wymieniam rozdzielacz i hydraulikę zalałem turdusem .

W sklepie gdzie brałem rozdzielacz powiedziano mi żeby własnie zalać olejem hydraulicznym, ponieważ w razie reklamacji hydrosiła robi problemy jak jest inny olej,

Ale czy to prawda to nie wiem, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik88mtz    0

Witam mam takie pytanie zauważyłem że znika olej w zbiorniku hydraulicznym na wiosnę nalałem do pełna a teraz juz pół zbiornika wycieków nie mam tylko lekkie z siłownika przyczep żadnych tez nie kipruje jest możliwość że on wchodzi gdzieś do środka do skrzyni czy gdzieś  bo problem uważam za dziwny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Raczej nie ma takiej możliwości by ubywało go do skrzynki,co prawda jest w skrzyni otwór pomiędzy skrzynią a zbiornikiem oleju ale musiał by być pęknięcie w tym miejscu w co wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj