pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

RotarT25A    0

Panowie , w zaworze ustawiającym ciśnienie , kulka może być duża ? w sensie mieści się w ten koszyczek , czy musi być  taka jak była (oryginalna) i czy to ma wpływ na działanie hydrauliki ? , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Spróbować możesz ale powinna być identyczna jak oryginał lub bardzo podobna bo inaczej nie siądzie w gnieździe i nie uszczelni tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

W zakupionym zestawie uszczelek siłownika do T-25 są również elementy jak na zdjęciu - co to jest?post-9688-0-30240700-1503472804_thumb.jpg. Siłownika jeszcze nie rozbierałem. Są to elementy bardzo kiepskiej jakości, zresztą nie tylko te - oringi również. Kupiłem komplet bo nigdzie nie znalazłem wymiaru oringów - kupione pojedynczo byłyby znacznie lepszej jakości. Mam wątpliwość czy te montować jako uszczelnienie części ruchomych przy tak dużym ciśnieniu. Ani kompletujący te zestawy, ani producent nie mają odwagi przyznać się do wyrobu. Czy ktoś sprawuje kontrolę nad częściami zamiennymi do sprzętu rolniczego, oferowanymi na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Kilka kompletów już miałem w ręce ale czegoś takiego jeszcze tam nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

To są uszczelki tylko musisz je wyciąć tak jak w modelach do sklejania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

  http://allegro.pl/komplet-uszczelek-silownika-podnosnika-t-25-i4917777091.html

 

 

http://allegro.pl/wladimirec-t25-komplet-uszczelek-rozdzielacza-uszc-i6932125691.html#thumb/2

 

Tu masz ;) Przy okazji mozesz od razu wymienic w rozdzielaczu. I jak juz masz odkrecone przewody to radziłbym zajrzec do filtra hydrauliki.

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Wymiary uszczelek do siłownika (75 x 110):

Uszczelnienie tulei:  oring  fi70 x fi3

Uszczelnienie tłok-tuleja: oring fi66 x fi5; pierścienie podporowe: fi 75 x fi66,5 x 2

uszczelnienie tłok-tłoczysko: oring fi 29,4 x fi5

uszczelnienie tzw dławika: oring fi 29,4 x fi5; pierścienie podporowe fi38 x fi30,3 x 2; pierścienie zgarniające(oczyszczacze) fi 38 x fi30,3 x 0,5

uszczelnienie rurki: oring fi15,5 x fi3; podporowy fi22 x fi16 x 2

 

Jeżeli macie inne informacje, to proszę o korektę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  http://allegro.pl/komplet-uszczelek-silownika-podnosnika-t-25-i4917777091.html

 

 

http://allegro.pl/wladimirec-t25-komplet-uszczelek-rozdzielacza-uszc-i6932125691.html#thumb/2

 

Tu masz ;) Przy okazji mozesz od razu wymienic w rozdzielaczu. I jak juz masz odkrecone przewody to radziłbym zajrzec do filtra hydrauliki.

 

Dzięki za podpowiedź. Rozdzielacz założyłem nowy parę dni temu i wywaliło mi jedną uszczelkę kupiłem w sklepie zestaw ale nic nie pomógł i nie było w nim tych plastikowych oringów już zamówiłem te co poleciłeś

Edytowano przez dominik25432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quxfrix    1

Witam,

Panowie mam kolejny problem z moim ruskiem, mianowicie nie podnosi on żadnego narzędzia. Dodam tylko, że bez podpiętych narzędzi podnosi bez problemu, nawet jak stanę na ramiona podnośnika to również podnosi, jak podepnę narzędzie bez podpięcia cięgła to również podniesie to narzędzie w górę. Problem pojawił się wczoraj pojechałem agregatować pole i po kilku przejazdach zaczął coraz wolniej podnosić (trzeba było mocno gazować), Dodam jeszcze że jak gazuję na maksymalnych obrotach to to narzędzie podnosi się w górę ale bardzo bardzo bardzo powoli. Proszę o podpowiedzi co mam zrobić, aby ten podnośnik zaczął działać (mam jeszcze kilka hektarów do obsiania). 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Czy już sprawdziłeś zawór w rozdzielaczu.Wyjąć i wyczyścić.

W tym temacie na stronie 44

post-46295-0-38959300-1369505435_thumb.j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benny25    8

Trzeba wyjac ten zawor cały. Ja u siebie go wyjmawalem lilka razy i nie pomagalo. Dopiero gdy rozebralem rozdzielacz sie okazalo ze sa rysy na gniezdzie zaworu. Kupilem nowy ale byl jeszcze gorszy. (taka jakosc fzis w sklepach). Stary dotarlem pasta zaworowa. Do tego mycie filtra oleju. Teraz podnosi na wolnych obrotach kultywator i brony spiete razem. Dodam ze pompe mam z przebiegiem ok 100mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benny25    8

Czy mozliwy jest pezeciek miedzy skrzynia biegow a zbiornikiem podnosnika? Mam diwne wrazenie ze. Ni oleju w skrzyni przybywa. Walek wom ma troche luzu poprzecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Wydaje mi się to mało prawdopodobne no ale... Sprawdź dekielek za pompą hydrauliki czy przypadkiem tam nie ma dużo oleju. Tylko, że to też musiał by olej z pompy 3 uszczelniacze pokonać żeby do skrzyni się wlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ale może być też nieszczelna pokrywka między zbiornikiem hydrauliki a skrzynią biegów.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez83    0

Witam mam problem z hydrauliką w moim T 25. Mój ciągnik podnosi wszystkie maszyny nawet na małych obrotach ale po chwili podnośnik zaczyna opadać. Podczas opadania słychać takie ciągłe pykanie. Dodam że gdy włączę pompę hydrauliki słyszę takie ciągłe bzyczenie gdzieś w okolicy rozdzielacza czy pompy. Gdy dodam gazu to bzyczenie się wzmaga. Zaworek zwrotny czyściłem ale to nic nie dało. Siłownik jak i rozdzielacz mam suchy bez wycieków. I teraz sam już nie wiem za co się zabrać za rozdzielacz czy siłownik a może kupić nowy zaworek zwrotny?  Obstawiam że pompa jest dobra ponieważ ciągnik wszystko ładnie podnosi.  Co sądzicie za co najpierw się zabrać żeby ta naprawa miała jakiś sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj