pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

t25a1    294

Może i oryginał tylko czemu gwarancja tylko rok,mi gościu co robił dał dwa lata i z mojej pompy to została tylko obudowa stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

na nie które ciagniki masz też 18 miesięcy tylko gwarancji. A ja mam mozwanie już popękane i olej leci wiec zaraz całą wymienie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanów się nad tą pompą:

nsz 50

władek na wolnych obrotach z turem 3 sekcyjnym wyprawia takie rzeczy ,że żaden fend,case, czy inny zachodni nie ma takiej wydajności.

[/qu

 

Jeśli możesz to napisz jaką wydajność ma ta pompa i czy pasuje do t-25 bez żadnych przeróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Napewno nei pasuje zobacz jakie ma mocowanie :P

Top jest pompa do Kirowca gdzie tam dźwigasz kilka ton. I widać że wałek jest o wiele grubszy

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wpadasz w temat i piszesz byle co. Jak widzisz kolega dał za regeneracje tyle samo co za nową... A tutaj tlyko przywozisz i zakładasz a starą trzeba zawieśc ostawić przywieśc potem. Jeżeli taniej wyjdzie to bymregenerował ale o 50 zł to bym sie nie łakomił taniej bo na droge tyle dam :P i jak mówiłem mocowanie pęknięte ale jak kolega co ma problem zp ompą, zna zakład co zrobią mu tanio i obudowa ok to jak najbardziej regeneracja ja za pompe i wtryskiwacze do C-360 dałem 600 zł regeneracja

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik360    0

Witam.Przepraszam,że w tym temacie ale nie chcę zakładać innego.Mam pompę po regeneracji już dwa lata ale pojawił się problem.Otóż jak ciągnik(T25A2)pracuje na wysokich obrotach to tryska z pompy olej jak fontanna :).Nie wiem co się dzieje,już cały ciągnik jest w oleju. :P.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

U mnie średnio co 50 mth wymieniam olej w pompie wtryskowej, ponieważ tam zbiera się paliwo i po tym czasie zaczyna wypływać wlewem, ale nigdy nie tryska tak jak ty piszesz. Myślę że to nie wiele da, ale możesz spróbować wymienić olej w tej pompce, może pomoże.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Napisz czy pomogło czy nie...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

To ja już nie wiem, nie miałem takiego przypadku. A może (to tylko domysły)coś się dzieje z powrotem paliwa, ale to raczej nie...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Chyba przedostaje się paliwo do pompy, bo oleju jest za mało by tryskał jak fontanna. Zakładem, że pompa nie jest centralnie smarowana i wtedy paliwo najczęściej dostaje się z pompki zasilającej. Drugi przypadek, to z sekcji tłoczącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Co do wątku w temacie to ja jak zawiozłem swoją pompę, do super śpeca ;) to powiedział Mi że poszukaj sobie nowej pompy, a jak nie znajdziesz to się zrobi, ale udało Mi się upolować pompę z likwidacji sklepu i na razie a minęły już 2 lat i śmiga super :rolleyes:

@ RolnikC360 Kolego myślę że sekcja puszcza ciśnienie do środka i wali na zewnątrz Ale to tylko moje zdanie


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik360    0

Przyjrzałem się dokładnie i wynika z tego,że olej wydostaje się z pod korka,gdzie wlewa się olej do pompy paliwa,ale to dziwne korek jest przykręcony :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

U mnie tak się robi co 50 mth ale to tylko jak się tam paliwa nazbiera, ale tylko lekko cieknie, wtedy zmieniam olej i jest git


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik360    0

Pamiętam jak sadziliśmy pekinkę na półbiegu z sadzarkom 4 to władek potrzebował prawie cały gaz żeby mieć wolne i równe obroty,ponieważ jak się ruszało to normalnie chodził aż tracił równe obroty i słabł to trzeba było dodać gazu a jak się staneło to miał wysokie obroty. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Masz ciśnienie tam gdzie go być nie powinno. Wieź pompę do naprawy, bo jeszcze ciśnienie wypchnie simmering i będziesz miał paliwo w misie olejowej. Na sam początek sprawdziłbym pompkę zasilającą, czy paliwo nie przedostaje się na zewnątrz od strony jej mechanicznego napędu. Prosta sprawa, poluzuj tak by ledwo trzymała się na szpilkach, pompuj ręcznie i jeśli będzie ciekło paliwo, wymień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Cześć, w temacie pękania pompy hydraulicznej przyczyną może być zawór nad pompą, służący do "ogrzewania" kabiny (jeśli oczywiście taki masz, było coś takiego montowane chyba tylko przy oryginalnych ruskich kabinach) zawór/przepustnica zmniejsza otwór dla przepływu oleju tak,że przeciskając się przez małą szczelinę olej się grzeje a dmuchawa w kabinie odbiera ciepło, w praktyce raczej kiepsko to się sprawdza u siebie wywaliłem tą nagrzewnicę. Zawór powinno się przymykać na rozgrzanym oleju w przeciwnym wypadku stawia za duży opór i pompa siada. Może po prostu miałeś go cały czas zamknięty lub przewody są gdzieś indziej niedrożne. Zainteresował mnie ten temat bo byłem ciekawy po co przewody hydrauliczne idą do kabiny i dlaczego ogrzewanie, które powinno ogrzewać tego nie robi, więc to może być jedną z przyczyn jeśli oczywiście występuje u ciebie wspomniany zawór. Pozdrawiam

Edytowano przez akadaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Nad pompą praktycznie. Taki bolec wystaje można tak to określić tylko widziałem władka z oryginalną kabiną i nie miał tego. Władek był z roku 79 i miał 2 fajchy do biegów (dwie duże właściciel mówił że to wersja eksportowa do afryki) :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

aaa to ten czort. Ja to wywale bo coś słabo podnosi to raczej przez to bo dławi olej. ja tylko węże obcięłem nie wywalałem nagrzewnicy nie przeszkadza mi ona


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Ja na razie nie wywalam, mi też słabo podnosi ale myśle że to wina przecieków, najpierw uszczelki i pakuły gdzie się da no i gęściejszy olej a jak nie pomoże to sie będzie szukać dalej. Znajomy ma wyrzucony właśnie ten zaworek i wstawiony kawałek rurki z dospawanym kołnierzem i mówi że podnosi mu elegancko. Ja przywiązałem dżwigienkę dławika drutem żeby kogoś czasem łapki nie swędziały i nie przełączał bo co do tematu to podobno nie jeden już tak sobie pompę załatwił w zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Raczej uszczelnienie bardzo nie pomoże ja wymieniłem uszczelki w rozdzielaczu i siłowniku tak samo podnosi jak wcześniej tylko tyle że olej już mi nie cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj