pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

mani51    371

To znowu z pustą usnie zanim opuści. Dlaczeg tak się uparłeś żeby nie zrobił tak jak trzeba?
Co za problem kupić dwa oczka do węża, kawałek węża i dwie opaski i jedno oczko przykręcić do rozdzielacza a drugie przy obudowie filtra razem z rurką piwrotu wymieniając tylko śrubę na dłuższą. Dla spokojności można takiego węża zakuć tak jak hydrauliczne końcówki ale tam nie będzie wielkiego ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Powrót można zrobić do górnego korka filtra oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

A nie łatwiej będzie pod tą śrubę co jest rurka z boku? Wystarczy dłuższa śruba. Nie pamiętam czy przypadkiem ten korek nie dociska sprężyny. Poza tym musisz to zrobić szczelnie inaczej wywali Ci olej bo trochę tam jest ciśnienia żeby go przepchnąć przez filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Koledzy mam pytanko jaki rodzaj i rozmiar uszczelki czy oringa idzie do siłownika w T25 na tą rurkę? Sąsiadowi na łączeni rurki z obudową u dołu przecieka olej i chce abym mu wymienił tylko nie wiem jakie tam jest uszczelnienie..

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

To że jest komplet to wiem, sęk w tym że on nie chce rozbierać całego tylko właśnie zlikwidować przeciek w tym miejscu.

Jak zacznie gdzie indziej to jego problem 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Jak się ruszy to i tak będzie ciekło, wiem z własnego doświadczenia. Odtłuścić powierzchnię, do tego dobry silikon i spokój na długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Okaże się jak będzie ciekło to koleś wtedy będzie się martwił dalej tak mi nawet powiedział  :P w gniazdo tej rurki idzie jakiś oring czy uszczelka gumowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    82

Roki212

Oryginalnie to o ring i podkładka stalowa. W zestawach naprawczych jest podkładka z tworzywa sztucznego(przynajmniej taki dostałem) i nie polecam bo po godzinie roboty to samo. Najlepiej wymienić wszystkie uszczelniacze jak już będziesz rozkładał siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

założyłem po dwa oringi na każdy koniec rurki i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja zarzucam zawsze oring, plastik z kompletu i metalową podkładkę, susza jak na saharze.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Warto też dokładnie pomierzyć i dobrać grubszy oring z górnej półki. Różnica kosztów praktycznie nie zauważalna a efekt zadowalający. Ja jak ostatnio wymieniałem uszczelnienia to wziąłem siłownik do Hurtowni i tam dobieraliśmy oringi i uszczelki.  Efekt, siłownik suchy aż pordzewiał :)  To co jest sprzedawane w zestawach to jest nic nie warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Witam, mam problem ze swoim T-25A . Mianowicie chodzi o to iż nie podnosił okazało się,że zepsuta była pompa no to kupiłem nową i dodatkowo oczyściłem filtry i przepatrzyłem rozdzielacz i odpowietrzyłem go też... No i sprawa wygląda tak,że niby podnosi jednak po obciążeniem (np. gdy ktoś stanie na belkach) nie chcę podnieść za nic w świecie... Czasem złapie i podniesie,ale jak mu daje gazu.... Co to może być?  Bo już 3 dni się z nim męczę :(  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Poziom oleju wystarczający? Układ odpowietrzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

W kabinie jak masz na rozdzielaczu osłonę rozdzielacza to ją wymontuj i po prawej stronie rozdzielacza jest dekielek przykręcany na dwie śruby na 14 klucz odkręć je zwal dekielek puknij młotkiem w grzybek wyskoczy zawór na zewnątrz weź przeczyść go i zmontuj i będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

witam,chciałem kupić siłownik do t25 tylko nie wiem jakie obroty lewe czy prawe,co to są te obroty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

obroty to przy pompie hydraulicznej, siłownik jest jeden typ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Wpiałem sie przy siłowniku na zasilaniu, obroty miałem jałowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Co tak tanio? Jak sam zegar kosztuje 40-50 zł, do tego 3 redukcje po 5 zł...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj