pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

mani51    373

@zbyszekbrzuze zauważ że obudowa w NSZ16 jest wieksza niż NSZ10 ale powierzchnie do których przylegaja króćce przyłaczeniowe są w tych samych odlegościach od siebie. Pasuje bez żadnego doginania. Ile jeszcze razy trzeba to powtarzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tylko nie na zimno, bo można bałaganu narobić


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

@zbyszekbrzuze zauważ że obudowa w NSZ16 jest wieksza niż NSZ10 ale powierzchnie do których przylegaja króćce przyłaczeniowe są w tych samych odlegościach od siebie. Pasuje bez żadnego doginania. Ile jeszcze razy trzeba to powtarzać?

jemu chyba chodzi ze nsz16 bedzie miała troche wyzej górny króciec bo jest grubsza niz nsz10 i mozliwe ze troszke trzeba podgiąć górna rurke ale nie wiem sprawdze to jak załoze 16. Gdzie mozna kupic w internecie tą tulejke na 6 wpustów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

no jest grubsza i dlatego w NSZ10 powierzchnia do której przykręca się króćce jest jakby "wystająca" z korpusu a w NSZ16 jest na równo z korpusem tzn są one (te powierzchnie), jakby to powiedzieć w tym samym miejscu. Po raz ostatni powtarzam że nic nie trzeba przerabiać ani podginać. Może to do Was dotrze - plug and play :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

u mnie sa niedaleko 5 sklepów w róznych miastach ale tego akurat nie mają przynajmniej w 3 nie było w tatych nie patrzyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no włąsnie patrzyłem chca po 25 -30 zł za przesyłkę jakby nie mogli tego poczta wysłac za 10-12 zł zdzierstwo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Można zadzwonić i zapytać, o możliwość takiej wysyłki. A co do pasowania to miałem na myśli właśnie to co koledzy wyżej pisali, tylko głowa mnie bolała i nie wiedziałem jak to ubrać w słowa. Nawet jest taka malutka pompa NSZ6 i też pasuje w ten standard mocowan. Robiliśmy w kołhozie u wuja przekładkę z NSZ6 na 16 i bez podginania czegokolwiek. Kołhoz bo ma 5 rusajów licząc Białoruskę. Kto widział moje filmy ten wie


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

da rady zamówic tulejke za 13 zł razem pompa wychodzi 153 zł

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja ostatnio wysyłałem paczkę (2kg tylko dość długa bo 1,25m) w Polskę za pobraniem to się sam zdziwiłem, że kosztowało mnie to aż prawie 27 zł. Były tańsze możliwości, ale warunki takie np: - nie jestem firmą więc nie mogę za pobraniem wysłać, - za duży wymiar więc droższa taryfa, - nie mam podpisanej umowy więc cena miała być około 100 zł. Co firma kurierska to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no mi za przesyłke wyszło 19 zł czyli pompe kupiłem za 121 tulejke za 13 a przesyłka 19 czyli 153 wychodzi za wszystko;)

Dzis ją założyłem jest świetna:) Podnosnik chodzi na małych obrotach tak jak na starej na srednich i ma siłe bo tył ciagnika czyli oba koła odrywa od ziemi na najmniejszych obrotach Ogrzewanie w 3-4 min leci ciepłe powietrze tak do 10 min i nie mozna utrzymac reką przewodu taki gorący gdzie na starej to z 30 min na wiekszych obrotach musiałem go dusic. Ogolnie bardzo mi się podoba bo nie trzeba było nic przerabiać zeby zamontować ładnie wygląda i nie duzo kosztuje, myslałem ze bedzie głosno w kabinie jak bedzie chodzic na pusto a tu nic cicho prawie jakby była wyłaczona mozliwe ze to dławica tak huczła bo dzis zauwazyłem ze musi byc całkowicie otwara dzwigienka az do oporu zeby w srodku dławicy był pełny przepływ czego wczesniej nie robiłem pewnie dlatego czasem huczło w kabinie. Ogolnie pompa ma same plusy Polecam :)

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lobuz    0

Witam, prosze o rade mianowicie mam problem z druga sekcją rozdzielacza którą mam podpiętą do pługa do śniegu (siłownik dwustronnego działania z dociskiem) otóż o ile podnosi bez broblemu to mam problem z opuszczeniem siłownika gdy dam dzwignie na sam dół położenie "pływające" nawet nie drgnie gdy dam na docisk powoli delikatnym skokami opada coś stawia opór bo pompa ma ciężko aż silnik dusi delikatnie dodam że rozdzielacz ma ponad rok i nie było z nim rzadnych problemów. Rozdzielacz poszcza ilej i wężem od podnoszenia i od docisku bo sprawdzałem, proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Spróbuj dźwigną przy rozdzielaczu pociągnąć tylko trochę tak żeby nie doszła całkowicie w położenie dociskanie ewentualnie trochę ją przeciągnij za to położenie. Często słyszałem, że na tej drugiej sekcji we Władku jest coś źle ustawione i suwak ustala się w niewłaściwym miejscu.

Jak masz węże od siłownika podłączone przez szybkozłącza te skręcane to upewnij się czy są kompletne tzn czy mają kulki blokujące olej oraz czy są dobrze dokręcone.

Znajomemu wpadła kulka do środka gniazda i jak podpiął tam tura to podnosi, ale opuścić nie chce ja z kolei kiedyś nie dokręciłem złącza do końca i nie mogłem wykiprować przyczepy.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lobuz    0

Siłownik jest do pługu do odśnieżania od TZKi chyba a co do dławików to nie mam żadnych założonych. Jeśli chodzi o rozdzielacz to odniosłem wrażenie że właśnie jak dzwignią nie ruszyłem tak że nie doszła całkowicie do położenia dociskania to jakby lepiej opadał siłownik, sprawdze jeszcze te szybko złącza ale coś czuje że trzeba będzie rozdzielacz rozebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Z tym rozbieraniem rozdzielacza to nie tak szybko. O ile słyszałem, że są problemy z drugim suwakiem to już nigdzie się nie spotkałem z opisem jak to naprawić. U nas jest mało Władków a jak już ktoś używa hydrauliki zewnętrznej to tylko do kiprowania przyczepy raz na ruski rok więc nikt tego nie próbuje poprawić. Wujek mi mówił że u niego trzeba wyczuć odpowiednie położenie przy kiprowaniu bo inaczej nie podniesie.

Spróbuj jeszcze zamienić przewody na chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja nie widze problemów z drugim suwakiem ,tam wszystko jest identyczne ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lobuz    0

spróbuje ale to końcem tygodnia dopiero wcześniej nie będę miał kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

U mnie też nie ma problemu i sam się dziwię jak to możliwe. Ja obstawiałbym jednak te złączki. Znajomy co ma problemy z opuszczaniem tura mówi, że jak puszcza powoli to jakoś idzie a jak chce szybciej to nie opadnie. Wygląda na to, że szybszy przepływ oleju powoduje zablokowanie kulki w złączce i dlatego tak się dzieje. I pewnie to samo się tyczy tych wszystkich przypadków gdzie ludzie mówią że mają problem z kiprowaniem przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

dobrze mani pisze jak masz szybkozłacza to spręzynki pchajace w gniezdzie i wtyczce kulki musza pchac z równa siła te kulki. Jak jedna jest słabsza to płynący olej w kierunku słabszej popycha kulke i moze nawet zablokowac przepływ, a w drugą strone bedzie płynąc normalnie. Miałem tez taką sytuacje jak spawałem króciec razem z gniazdem szybkozłacza zeby je przykrecic. Sprezynka sie zahartowała i jak podłaczyłem np jakis siłownik dwustronnego działania to w jedna strone działał a w drugą całkowicie sie zablokował i było słychac tylko jek pompy. wymieniłem sprezynke w gniezdzie szybkozłacza i problem znikł. Radze Ci obie sprezynki wymienic na nowe bo nie wiadomo która jest walnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lobuz    0

dzięki za rady napewno sprawdze te szybko złącza i napisze czy to one były powodem kłopotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj