pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

mtracz    76

Kolego usiądź spokojnie i poczytaj jeszcze raz cały ten temat bo ja widze że nic z tego nie rozumiesz. Szukasz dziury w całym, a w rzeczywistości nie wiesz gdzie co jest.

Pytałeś się o dławik to otrzymałeś wyczerpujące informacje że jest on na przewodzie przy siłowniku.

Wyjaśnione miałeś dlaczego może zasysać powietrze i że trzeba wymienić uszczelnienia(simeringi - dławice) na wałku pompy hydraulicznej. Rozebrać pompę bądź wymienić.

Czytaj ze zrozumieniem dławice a dławik to nie to samo.

Chcesz wymieniać simeringi te nad i pod pompą jak tam są oringi.

 

Jeżeli chodzi o tego "dzyndzla" na siłowniku to on służy do blokowania siłownika na zadanej pozycji przez zbijak. Zamyka on tylko jeden kanał ten od podnoszenia i przez to siłownik nie opada. Jeśli go nie masz to nie powinno być różnicy bo po prostu działa ona jak by był cały czas wysunięty a więc nic nie blokuje. W normalnej pracy siłownika nie używany.

 

Po kupnie tej pompy założyłeś ja czy nadal działasz na starej, napisz coś konkretnie bo w końcu nie wiadomo co zmieniłeś i jakie to dało efekty. A rozdzielacza nie ruszaj skoro na starym było tak samo tonie może być on winny a ruszysz nowego i po gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Pompę założyłem nową i ona teraz pracuje.

 

Wymieniłem:

-siłownik

-filtr oleju z zaworem bezpieczeństwa

-pompę

 

Mam pytanie: pompa zasysa olej ze zbiornika od strony rozdzielacza tą rurką co idzie do filtra oleju czy tą rurką co jest do pompy od dołu przykręcona? Bo już różnie piszę na różnych forach...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Pompa zasysa olej dołem bezpośrednio ze zbiornika. Jest zasada że w większości a raczje nawet zawze olej przez filtr przechodzi dopiero powrotem jest to przedostatni odcinek drogi oleju. Filtr ostatnim jest zbiornik


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Dlaczego jesteś uparty ,rozdzielacz nie ma plomb w miejscu dekielka, pod którym pracuje ten zawór.To jest 5 min roboty i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Rozwiązałem wczoraj wreszcie tę hydraulikę, problem był banalny aż wstyd się przyznać.

Odkręciłem wczora korek od zbiornika oleju i patrzę tak na niego i nie wygląda że przez niego wydostaje się olej. Sprawdziłem to potem w dwie osoby i okazało się że pękła rurka zaraz tam przy zbiorniku i tak pryskało dookoła zbiornika i na koło :D. Wcześniej dawałem na korek szmaty żeby mi po oponie nie lało i się dziwiłem jak to możliwe że przez szmatę leje :D/. Teraz wszystko chodzi ok, trochę się nakręciłem ale jak się nie ma w głowie to ma się w rękach :D. Dzięki jeszcze raz za pomoc.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinxyz    0

Witam ja też mam zamiar robic w swoim władku wspomaganie.Czy możecie napisac jaki muszę kupic orbitrol oraz jaki siłownik (nazwa-nr katalogowy)za oszczędzę na szukaniu,to pytanie kieruję do RobertT25.Pozdrawiam

Edytowano przez marcinxyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

Kolego kup orbitrol 80 z jakiegoś ciagnika lub kombajna ,ważne abybył tani i siłownik wspomagania z kombajna Bizon ZO56 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Wiem, że były fabrycznie robione władymirce ze wspomaganiem i o ile się nie mylę w miejscu normalnej pompy montowane były dwie pompy, jedna z przelotową osią i na niej dopiero druga pompa. Ale sam tego nie widziałem.

Poza tym problem z ruskimi pompami polega na tym, że nawet fabryczne nie mają odpowiedniego ciśnienia i wydajności zwłaszcza te większe jak nsz16. Pompa we władku to chyba najbardziej udana ruska pompa więc lepiej jej nie zmieniać na inny rodzaj :). Ja mam w swoim traktorze pompę założoną od mojego starego traktora, bo kiedyś miałem problemy z rozdzielaczem, a nie wiedziałem co jest więc zrobiłem zamiankę i tak zostało, bo już nie chciało mi się z powrotem zamieniać. Więc pompa pracuje już ponad 6000 mth i dalej chodzi jak zegarek. Ale pamiętać należy, że żaden olej nie jest wieczny i co jakiś czas nawet ten w hydraulice trzeba zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak była inna przystawka do pomp podnośnikowa na swoim miejscu była jak zawsze a od wspomagania była nizej i wkładana od przodu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus25    0

Witam. mam maly prablem ze swoim wladkiem a raczej z rozdzielaczem pękają mi pompy i to przewarznie wtedy gdy podniesie do konca ramiona kupilem nowy ten grzybek bo poprzedni byl od gory pękniętyi jest to samo co bylo. co maze byc grane prosze o wszelkie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Za duże ustawione ciśnienie na rozdzielaczu?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Może jednak zacina się zawór przelewowy w rozdzielaczu? Wykręć i sprawdź kulkę. Jeśli ma ślady odciśniętego gniazda wymień na nową. Więcej mi nic do głowy nie przychodzi. No chyba, że wymiana rozdzielacza na nowy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wykręć go i patrz, czy wszystko lekko chodzi, czy nie ma nieczystości, czy nie zrobiono go z plasteliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus25    0

qale jak byl ten poprzedni to terz pękaly pompy . Pompa wtedy pęka gdy podniośą sie ramiona do samej gury i jak sie przytrzyma ręką dzwignie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wtedy powinien zadziałać zawór bezpieczeństwa, który ustala maksymalne ciśnienie w układzie.

W/g katalogu zawór bezpieczeństwa w rozdzielaczu znajduje się pod dużą krytą nakrętką, a ciśnienie pracy to 13-13,5 MPA.

Taka rozumna książka dodawana do traktora informuje: dźwignia rozdzielacza nie powraca

- ciśnienie uruchamiające zawór bezpieczeństwa jest równe lub niższe niż ciśnienie urządzenia automatycznego.

- pompa nie zapewnia wymaganego ciśnienia 11-12,5 MPa.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie zauważyłeś, że podane są dwa punkty, czyli dwie możliwe przyczyny, wzajemnie wykluczające się. Jeśli pęka pompa to zawór bezpieczeństwa źle działa albo jest ustawiony na wyższe ciśnienie. Masz nowa pompę wiec ta druga przyczyna nie powinna mieć miejsca. Trudno to zrozumieć. Dodatkowo na tłoczysku masz ogranicznik i zaworek w siłowniku, którym możesz ustawić zakres podnoszenia.

Możesz zainwestować w nowy rozdzielacz

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=rozdzielacz+t-25

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj