Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 08 październik 2010 - 15:27

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Witam

Troszkę poszukałem i nie znalazłem takiego tematu co mnie interesuje więc mam takie zapytanie, moim ursusem c-330 od zawsze jeździłem na zwykłej wodzie ale że idzie zima i już mi się nie chce spuszczać i jak trzeba to nalewać w trakcie zimy i znów spuszczać :huh:. Więc już kupiłem 10L płynu petryga ale jeszcze sie powstrzymałem przed wlaniem ponieważ gdy zajrzałem do środka chłodnicy to jest tam dużo kamienia, więc pasowało by to przeczyścić przed nalaniem i popatrzyłem za jakimiś środkami i znalazłem np taki http://allegro.pl/st...33.html#gallery i czy warto to kupować i czyścić czy zalać do takiej jaka jest :) ??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus 1224 Oryginał 1994 rok

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 45000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ursus c360 c362 TUR 2 SEK wspomaganie Ferguson 265 MTZ 820 RATY

• 21000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Ursus 914 De Luxe

• 36500.00 PLN
  • 18 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 październik 2010 - 16:44

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 U mnie była chłodnica zasyfiona to wystarczyła sama jazda na pusto żeby na zegarze doszło do zielonego a wyjąłem chłodnice we wlew wsadziłem szlaufa syf wyleciał a tera to trzeba dobrze przypierd..... żeby wskazówka doszła do zielonego pola.

#3 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:07

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 nie no to mi się raczej nie grzeje tylko przeczyszczę przed płynem, ale kupie to bo wyczyści nie tylko chłodnicę ale też przewody to będzie dobrze.

#4 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 październik 2010 - 17:38

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Ja wiem czy się opłaca ocet by wystarczył i za ponad 20 zeta zalejesz całą chłodnicę pojeździsz trochę i tez będzie to samo co ten preparat.

#5 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 08 październik 2010 - 19:42

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 a no chyba ze tak :huh: bo ocet tez podobno dobrze czyści zapomniałem sobie ;p tylko potem pasuje jeszcze wodą przepłukać bo by jebało :)

#6 Share adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 październik 2010 - 16:57

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Czym czyścicie układ chłodzenia z kamienia kotłowego.Co myślicie o rozcieńczeniu octu z wodą i wlania do chłodnicy.
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#7 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 11 październik 2010 - 17:27

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 możesz wlać sam ocet nic się nie stanie. Alternatywą jest dodać rozpuszczony kwasek cytrynowy zaletą jest to że nie śmierdzi i jeszcze tańsze od octu
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#8 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 11 październik 2010 - 17:31

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Tak dawno jak wczoraj user założył identyczny temat :lol: Czy to nie można użyć szukajki? :D

#9 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 21:03

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330

Tak dawno jak wczoraj user założył identyczny temat :P Czy to nie można użyć szukajki? :)

najlepszy odkamieniacz to domestos

#10 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 14:04

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Ja bym zalałbym tam ocet z dużą ilością kwasku cytrynowego (testy przeprowadzone na naprawdę zakamienionym czajniku).

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share WhitePL

WhitePL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 09:29

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Z instrukcji Ursusa C-330M mam opis usuwania ale on będzie działał na każdego ursusa no więc:
-przygotować roztwór sody;w 10 dm3 gorącej wody rozpuścić 1kg soli kalcynowej(Na2CO3),
-napełnić tym roztworem chłodnicę,
-uruchomić silnik i pracować co najmniej pół godziny, po czym zatrzymać silnik na godzinę i ponownie uruchomić na 2 godziny,
-po tym zabiegu spuścić roztwór z układu chłodzenia, dopóki silnik jeszcze gorący i przepłukiwać układ chłodzenia tak długo, aż wypływająca woda będzie czysta.
jeżeli jednorazowe oczyszczanie nie da pożądanego efektu , należy zabieg powtórzyć po upływie kilku dni pracy ciągnikiem.

#12 Share Damianwp

Damianwp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:45

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 czym odkamienić??

bo kopiłem nową pompę wodna i chłodnice i trochę innych dupereli i się boje ze chłodnica mi się zawali dziadostwem

i czy jest konieczny termostat bo jak zauwazyłem to zamiast termostaty jest kawałek zwiniętej blachy

#13 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:07

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 nie jest tak zle zamiast wody z kranu uzywam deszczowki lub zalewam plynem,konieczny nie jest ale dobrze by bylo aby tam byl...

#14 Share Damianwp

Damianwp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:27

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 czym odkamienic ??

#15 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:31

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Ja jak od kamieniałem to 3 opakowanie zwykłego octu reszta wody pojeździłem chłodnicę wykręciłem i dokładnie umyłem. Potem drugi raz tak samo. Teraz zalałem płynem i jest czysty. A termostat lepiej jak jest silnik ma odpowiednią temp. pracy. Tylko jak zalejesz wodą to w zimę zamarznie nawet jak zasłonisz chłodnicę ;)
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#16 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:33

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Do odkamieniania jest specyfikał nazywa się KAMIX jest dostępny na allegro za niewielkie pieniądze.

#17 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:34

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Termostat jest po to żeby jak najszybciej nastąpiło zagrzanie silnika do optymalnej temperatury pracy, jak go wywalisz to zimą silnik może wcale nie osiągnąć temp. a to mu nie służy

#18 Share Damianwp

Damianwp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:38

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 a z tym octem to trzeba rozgrzać ciągnik ;/ a ja juz powyciągałem starą chłodnice jeszcze go nie złozyłem

#19 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:45

Odkamienianie układu chłodzenia w Ursusie C-330 Z tego co wiem to jak się od kamienia to trzeba rozgrzać :D Tak samo jak czajnik :P załóż starą chłodnicę, zalej, no i jakiś czas trzeba pojeździć. Zresztą bd widział jaki kolor przybierze woda.
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wladek820

wladek820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:57