Skocz do zawartości

Zdjęcie

O PGR-ach i PGR-owcach

127 odpowiedzi na ten temat

#41 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 09:54

O PGR-ach i PGR-owcach Bardzo dobrze, że PGRy upadły, ale teraz spotykamy niewykształconych ludzi z byłych PGRów, którzy bez złodziejstwa nie potrafią żyć i może dopiero po 3-4 pokoleniach coś się zmieni.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
O PGR-ach i PGR-owcach Dzisiaj, 21:28
  •  

#42 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 10:06

O PGR-ach i PGR-owcach

Patrzcie co sie dzieje teraz z PGR-em niedaleko mnie:
Więzienie jak marzenie

no ciekawy artykół - no i opisuje dosć ciekawe zjawisko ajkim jest tzw syndrom popegerowski - czyki ze ludzie wszystko by chcieli ale nic od siebie - no niestety nie nmapisano ze nie wszyscy są tacy - napewno są w tej wsi i tacy którym upadek PGR-u nie zaszkodził bo byli wykształceni i znależli inna prace - no i jeszcze to więzienie

@JarekWLKP - nastepny co mu cos zginęło i zaraz wszystkich co w PGR pracowali od złodziei wyzywa - a co rolnicy nie kradną - sorki za szczerość i ze bronie tych ludzi ale czasem tak uogulniacie ze sie w pale nie mieści - akurat znam kilku ludzi którzy maja popegeerowską przeszłośc i jakoś nie powiedziała bym ze to banda złodziei jak wy bardzo często piszecie
Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

#43 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 10:15

O PGR-ach i PGR-owcach A wuj pracuje też w pgr i tam największy ciągnik to 1634 który pracuje na gróbo ponad 1000ha. A w żniwa mają jednego bs-a, ale korzystaja z usług to w tamtym roku wjechał całkiem nowiutki john deere to ursusy nie nadąrzały wozić zborza :) :) Nalepa.p więcej wie o tym pgr :)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 10:29

O PGR-ach i PGR-owcach

@JarekWLKP - nastepny co mu cos zginęło i zaraz wszystkich co w PGR pracowali od złodziei wyzywa - a co rolnicy nie kradną - sorki za szczerość i ze bronie tych ludzi ale czasem tak uogulniacie ze sie w pale nie mieści - akurat znam kilku ludzi którzy maja popegeerowską przeszłośc i jakoś nie powiedziała bym ze to banda złodziei jak wy bardzo często piszecie

no cóż młoda jesteś to nie pamiętasz.

czy sie stoi czy sie leży 1000zł sie należy he

#45 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 25 lipiec 2007 - 10:34

O PGR-ach i PGR-owcach

no cóż młoda jesteś to nie pamiętasz.

czy sie stoi czy sie leży 1000zł sie należy he

moze i nie pamietam ale my mówimy o tym co jest a nie o tym co było - mówić o wszystkich z PGR ów ze to złodzieje to moim zdaniem zbyt duze uogólnienie - to tak samo jak by powiedziec ze wszyscy mechanicy to alkochiolicy albo inne takie

@mav a ty ile masz lat ze zwracasz sie do mnie pre młoda co ??
Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

#46 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 11:50

O PGR-ach i PGR-owcach Taka jest prawda, że w PGR-ach ludzie sie obijali i wszyscy jeszcze do tego musieli dokładać. Jak w jednym kawale:
Panie majster łopata sie złamała.
To oprzyj sie o betoniarkę.

#47 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 lipiec 2007 - 13:27

O PGR-ach i PGR-owcach wtrące swoje trzy zdania.
szefostwo pgr'ow - jak się zachowywalo tak się i zachowuje teraz tylko na innych stanowiskach.
pracownicy - jak ktos pracowal to i teraz umie dobrze robotę robic.
pseudopegerowcy i popegerowcy - szkoda gadac.
emeryci - narzekają ze mają zle a dostają dwukrotność renty rolnika.

mechanik ktory nam pomagal przy c385 i teraz przy z10145 pracowal kiedys w pgr'ze. zna się na naprawach i sprzęcie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#48 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 13:40

O PGR-ach i PGR-owcach u nas PRG a raczej RSP sie bardzo dobrze trzyma w 2000 kupili bsa w 2002 kupili nowego zetora z turem a w tym roku mege 350 i opryskiwacz i maja 3 kombajny rekorda i wspomniane bs i mega a ich najwieksze traktory to zetor 16145 i ursus 1634 gospodaruja na 650ha bodajze wyrabiaja z robota

#49 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 19:30

O PGR-ach i PGR-owcach

wtrące swoje trzy zdania.
szefostwo pgr'ow - jak się zachowywalo tak się i zachowuje teraz tylko na innych stanowiskach.
pracownicy - jak ktos pracowal to i teraz umie dobrze robotę robic.
pseudopegerowcy i popegerowcy - szkoda gadac.
emeryci - narzekają ze mają zle a dostają dwukrotność renty rolnika.

mechanik ktory nam pomagal przy c385 i teraz przy z10145 pracowal kiedys w pgr'ze. zna się na naprawach i sprzęcie.

święte słowa

#50 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 20:58

O PGR-ach i PGR-owcach Znam takiego jednego PGRowca. Był traktorystą. Dziadek mi mówił że cała wieś kupowała od niego lewe paliwo i to beczkami wywozili. Tak właśnie zostało- nie moje to co mam sie martwić, mogę okraść, zniszczyć itp. Ten koleś nawet prąd kradnie bo mu nawyk został.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 21:04

O PGR-ach i PGR-owcach ehh...paliwo to do tąd niektórzy kradną na budowie.i ludzie wychodzą z założenia że"państwo okrada mnie to czemu ja mam nie okradać państwa?" fajny film o byłych pgr-owcach to "pieniądze to nie wszystko" może nie przedstawia do końca realiów ale jest tam taki fragment rozmowy "był pgr to człowiek sie rozwijał...z obory na ciągnik z ciągnika na kombajn a teraz..."

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#52 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 21:23

O PGR-ach i PGR-owcach

Znam takiego jednego PGRowca. Był traktorystą. Dziadek mi mówił że cała wieś kupowała od niego lewe paliwo i to beczkami wywozili. Tak właśnie zostało- nie moje to co mam sie martwić, mogę okraść, zniszczyć itp. Ten koleś nawet prąd kradnie bo mu nawyk został.

no tak tylko pozostaje taka sprawa ze ktoś to paliwo kupował - był kupiec to i towar sie znalazł

#53 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 16:12

O PGR-ach i PGR-owcach

Patrzcie co sie dzieje teraz z PGR-em niedaleko mnie:
Więzienie jak marzenie

Mój wujaszek ma w tej wiosce kurnik. Jakies 500m od tego wiezienia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#54 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 17:50

O PGR-ach i PGR-owcach Na szczęście u mnie już komuchom na zrobienie PGR-u nie starczyło czasu. A już zaczęli robić meliorację. Gdzieś miałem nawet mapę gdzie była nawet droga przez te tereny a tak naprawdę jej nie było.

#55 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 18:32

O PGR-ach i PGR-owcach

Na szczęście u mnie już komuchom na zrobienie PGR-u nie starczyło czasu. A już zaczęli robić meliorację. Gdzieś miałem nawet mapę gdzie była nawet droga przez te tereny a tak naprawdę jej nie było.

a czy ty sie chłopie chociaż orientujesz jaka jest głuwna idea komunizmu - to co w polsce było to był komunizm w sowieckim wydaniu czyli totalna katastrofa - ale za to prawdziwy komunizm to system idealny tak mówią wszyscy politolodzy - tylko ze jest on prawie niemożliwy do wykonania wśród ludzi

#56 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 18:32

O PGR-ach i PGR-owcach

Na szczęście u mnie już komuchom na zrobienie PGR-u nie starczyło czasu. A już zaczęli robić meliorację. Gdzieś miałem nawet mapę gdzie była nawet droga przez te tereny a tak naprawdę jej nie było.

a czy ty sie chłopie chociaż orientujesz jaka jest głuwna idea komunizmu - to co w polsce było to był komunizm w sowieckim wydaniu czyli totalna katastrofa - ale za to prawdziwy komunizm to system idealny tak mówią wszyscy politolodzy - tylko ze jest on prawie niemożliwy do wykonania wśród ludzi

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 12:11

O PGR-ach i PGR-owcach ja sie odniose do tematu i zacytuje: "sieroty po komunie", zgnija w tych swoich barakach i jakos wcale ich nie zaluje
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#58 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 20:22

O PGR-ach i PGR-owcach

ja sie odniose do tematu i zacytuje: "sieroty po komunie", zgnija w tych swoich barakach i jakos wcale ich nie zaluje

żal mi sie was robi jak czytam takie teksty - nie mówie rzeczywiscie są to "sieroty po komunie" ale sam zatrudniam sezonowo kilku takich pracowników co w PGR-ach pracowali i jakoś nie narzekam - i chce zaznaczyć ze jak dla mnie to są trzy kategoria takich ludzi
1 - ci którym likwidacja PGR-ów nie zaszkodziła (a nawet niekidy pomogła) - czyli ludzi pracowitych i zdyscyplinowanych - bardzo często nawet dobrze wykształconych - poprostu umieli sie odnaleść w nowej rzeczywistości
2 - ci którzy nie potrafią zyć bez PGR-ów i jakimś cudem dostali sie do pracy w podobnym zakładzie albo pracują w tym co pozostało po ich PGR-ze
3 - ci którzy sie nie umieli odnaleść w nowej Polsce - poprostu nie dali rady i stoczyli się na dno - zeby było ciekawiej to właśnie ci trzci to najczęsciej ci którzy najwięcej kradli i najmocniej się obijali w robocie

niestety wszyscy gdy tylko pada temat PGR to zaraz pokazują palcami tych z trzeciej kategorii - (nie spodziewałem sie tego ale na AF też są tacy którzy tak palcami pokazują) - a nikt nawet nie wspomni o tych którym nie straszna nowa rzeczywistość

Ja osobiście zatrudniam w moim gospodarstwie na stałe (ZUS i wogle) pana Zbyszka - w PGR-ach był traktorzystą, kombajnistą i na warsztacie pracował - mimo ze nie płacę mu żadnej wygórowanej stawki to on nie narzeka i chętnie pracuje - pomaga przy zwierzętach w warsztacie, w polu - oczywiscie czasem zacznie wspominać i narzekać na obecne czasy - ale zastanówcie się kto teraz nie narzeka (chyba tylko premier i prezydent :rolleyes: )

#59 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2007 - 20:38

O PGR-ach i PGR-owcach zastanówcie się kto teraz nie narzeka (chyba tylko premier i prezydent :rolleyes: )

jak przeczytalem ten tekst to nie moglem ze smiechu wytrzymac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 20:47

O PGR-ach i PGR-owcach

1 - ci którym likwidacja PGR-ów nie zaszkodziła (a nawet niekidy pomogła) - czyli ludzi pracowitych i zdyscyplinowanych - bardzo często nawet dobrze wykształconych - poprostu umieli sie odnaleść w nowej rzeczywistości

Takich ludzi to ja z 12 byłych PGR-ów z okolicy bliższej i dalszej zliczę na palcach jednej ręki.

2 - ci którzy nie potrafią zyć bez PGR-ów i jakimś cudem dostali sie do pracy w podobnym zakładzie albo pracują w tym co pozostało po ich PGR-ze

Gdyby ktoś nie przejął ich PGR-u lub ktoś z okolicy ich nie zatrudnił należeliby do 3 grupy, mieli farta w życiu, w tamtych czasach zachowywali się jak 3 grupa.

3 - ci którzy sie nie umieli odnaleść w nowej Polsce - poprostu nie dali rady i stoczyli się na dno - zeby było ciekawiej to właśnie ci trzci to najczęsciej ci którzy najwięcej kradli i najmocniej się obijali w robocie

O tych już sporo bylo w temacie. System ich wychował i bez systemu nie potrafią żyć, potrafią być TYLKO wyrobnikami, system upadł, oni też.

niestety wszyscy gdy tylko pada temat PGR to zaraz pokazują palcami tych z trzeciej kategorii - (nie spodziewałem sie tego ale na AF też są tacy którzy tak palcami pokazują) - a nikt nawet nie wspomni o tych którym nie straszna nowa rzeczywistość

Nie dziw się skoro niemal wszyscy należą do 3 grupy.

...- ale zastanówcie się kto teraz nie narzeka (chyba tylko premier i prezydent :rolleyes: )

każdy może kandydować, a to czy mu się uda czy nie zależy już tylko od umiejętności.

PGR-y były wyśmienitą "wylęgarnią" przyjaciół systemu, ludzie mogli kraść, pić i obijać się bezkarnie. Teraz niestety nie ma tak ławo, prędzej czy później konsekwencje każdy poniesie. Całe szczęście że upadły, tam marnotrawiono pieniądze państwa. Sam sposób w jaki upadały i co z nimi się działo pozostawia niestety wiele do życzenia ale cóż..... Dziś jak ma prywaciarz nie da się oszukiwać ludziom(chociaż nie ma co ukrywać że często on "oszukuje" pracowników jeśli chodzi o płace).