slawek29

Jaki ciągnik do lasu?

Polecane posty

slawek29    0

witam. wiem ze nie jest to forum lesne ale nie znalezlem innego forum gdzie bylo by tylu znawcow ciagnikow. potrzebuje ciagnik do lasu za ok 20 000zl. ciagnik ten nie musi miec duzej mocy poniewaz bedzie ciagnal wozek lesny z HDS-em ktory napedzany bedzie poprzez pompe od cyklopa na WOM-ie. cignik ten powinien byc:

1 oszczedny

2 najlepiej z przednim napedem zeby nie bylo problemu na teranach bagnistych

3 zwrotny by moc zwinnie poruszac sie pomiedzy drzewami

4 z kabina gdyz pracowal bede codziennie w zime tez i komfort napewno przelozy sie na wydajnosc

5 by bez wiekszych problemow odpalal w mrozy

widzialem kiedys na allegro zetory 50-70KM za ta cene ale nie pamietam modelu a jest tych modeli troche. jaki ciagniczek byscie polecali? do tej pory posiadalem Ursusa 360 i jest niestety przeciwienstwem do tego co napisalem, duzo pali jak na swoja moc, nie jes zwrotny, w kabinie pizdzi niemilosiernie i ciezko pali w mrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FNMK    0

Moje propozycje to mtz 82 (kupisz do 20 000)

Forszchnitt z 323 lub 303 (kupisz do 15 000)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
jendrek    124

Jak do lasu to proponuje MTZ 82, może nie jest komfortowy ale właśnie taki prosty "od siekiery" nadaje się do lasu.U mnie kilku znajomych takim pracuje w lesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

wszytkie traktory 30-35lat mają, jedynie 2Xlandini młodszy, massey ferguson 590 to on zbyt zwrotny to chyba nie jest, najlepszy za taką kasę to chyba mtz ten ostatni, w razie naprawy głównej silnika koszt nie bedzie taki duży jak JD :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

co do MTZta to:

 

1 ponoć oszczedny choć spali tyle ile musi na pracę którą zrobi,

2 są z przednim napędem,

3 super zwrotny to raczej nie jest,

4 ciepła kabina - przynajminiej w moim jest baaaardzo ciepło jak odkręcę zawór na nagrzewnicę,

5 grzałka + starter herkulesa 501 i nie ma bata że nie zapali :blink:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek29    0

FM i JD wydaja mi sie zbyt duze. rozmyslam wlasnie nad MTZ chociaz wolalbym cos jeszcze mniejszego. a co myslicie o tych? http://allegro.pl/sprzedam-zetora-5748-4x4-i1263595327.html

http://otomoto.pl/zetor-7045-A19044.html

http://otomoto.pl/zetor-6945-A19155.html

http://allegro.pl/zetor-5045-i1259972229.html

http://allegro.pl/zetor-7045-4x4-7245-6045-ursus-same-i1264925396.html

wygladaja na dosc zwrotne chociaz nie widzialem ich na zywo i nie bardzo sie znam na ciagnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MTZ wydaje mi się że będzie miał większy prześwit.Zetor też nie zły wybór lecz będziesz musiał uważać na zbiornik paliwa.Jak to w lesie tu karpa tu jakiś korzeń i może być problem.Co do kabiny to nie powinno być źle.Przy kupnie dobrze popatrz bo ten ciągnik z pierwszego linka to nie za bardzo będzie ci ciepło :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palos85    0

Ja też pracuje w lesie jakiś czas miałem c-330 a terz mam c-360 i wiem co to potrafi czyli nic :D jakbym zmieniał teraz ciągnik do prac leśnych to kupił bym mtz a zetor jest mało oszczędny jeśli chodzi o paliwo, jednym słowem nie zarobił byś na paliwo :lol: Wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

juz nie przesadzaj ze maly zetor bedzie palil wiecej od mtz bo bedzie mniej a komfort duzo wiekszy napewno od mtz i c-360.czesci tez nie sa drogie .

sam mialem 2 zetory i yloy praktycznie bezawaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek29    0

no wlasnie czy taki 50-60 konny zetor jak 5245 czy 7245 bedzie mniej oszczedny od mtz 80km? a zetor jest jakies 30-40cm krotszy a wlesie to jest duzo. teraz mam juz calkiem metlik w glowie. najlepszym rozwiazaniem chyba byloby kupic jeden maly zwinny ciagniczek bez przedniego napedu w lekki teren i drugi wiekszy z napedem na trudniejsze tereny ale to sa juz koszta wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

z jednej strony lekki dobry, ale raz jak pojechaliśmy c360 3p i drzewo po ścieciu sie zawiesiło(nie było miejsca z żadnej strony) to mielismy spory problem aby ściągnąć, ze 20min zeszło :D nie to co 5314 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam. to powiedz do jakiej przyczepy ma on byc ile na nia załadujesz?? bo jesli chcesz nakłaść zestaw 2,40 i beda małe górki to zapomnij ze cos 40-50 KM bedzie oszczędniejsze nie dość ze bedzie miał cięzko to jeszcze wolno a taki mtz 82 to juz sobie ładnie pyka z taka przyczepką co wchodzi na nią zestaw 2,4 ( zestwa 2,40 =4,80*2,40=11,52m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

to masz +/- od 3 do 5 ton plus do tego hds z 1,5 tony i cała rama przyczepy to moze i coś małego da rade ale nie po górkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palos85    0

Ja tam całkiem się zgadzam z Filipoo mtz 82 jest mocniejszy i jak byś zmienił hds na większy to 60km będzie zasłabe a masz c-360 to wiesz co to znaczy 60km, a jak masz 80km to i w pole może się przydać, bo więksy osprzęt można założyć tak jak i do lasu, a masz c-360 to jak będziesz potrzebował to zawsze można zmienic ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Witam,

Ja jestem z woj.małopolskiego i mieszkam w górzystych terenach beskidu niskiego.W mioch okolicach do lasu wyłącznie jezdzi się Mtz'ami 80,82,niektórzy jeżdżą też jumzami.Tereny nie są łatwe ale te maszyny dają sobię radę bez problemu przy zrywce choć nie raz przód traktora aż fruwa w powietrzu bo takie ma obciążenie. W zimie ci pracownicy tymi mtz i jumzami po śniegu mają niezłą frajdę z jazdy bo szaleją na nich można powiedzieć wyczynowo.Polecam te wschodnie maszyny do lasu bo nie palą tyle co zetor, mają niby te mtzty 80 km ale jak trzeba to potrafią mieć więcej.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj