Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 82 i problemy z nim związane.

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 październik 2010 - 13:39

Belarus 82 i problemy z nim związane. Cześć.
Kupiłem ostatnio belarusa 82 z turem i oto moje pomysły i problemy.

Moje problemy z nim:
- Zacinają się koła przednie podczas skrętu.Skręcam max i zacznę cofać to koło to wewnątrz skrętu blokuje się , po prostu pozostawia koleiny.Prubuję odbić kierownicą ale kierownica też się zacina.Muszę wtedy ruszyć do przodu (wystarczu 0,5 m).
- Ciężko pali traktor.Akumulatory są załadowane (12v x 2) i kręcą a traktor nie chce chycić.
- Ciągnik strasznie grzeje w kabinie (Po 1 h roboty w kabinie robi się gorąco a kabina jest otwarta (drzwi, okna, szyberdach )
- Ciągnik ma mały promień skrętu (skręci się powyżej 10 m)
-Biegi ciężko wchodzą (skrzynia 9+2)

Moje pytania
- Czy dało by coś gdybym zmniejszył koła z przodu żeby miał większy skręt
- Czy ten bak z tyłu da się włożyć pod siedzenie
- czy maska może być od np. np. Belarusa 820.3 lub w ostateczności od Belarusa 892
- Czy skrzynia może być inna

Prośba:
- O odpowiedzienie na post
- Oraz o schemat instalacji elektrycznej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 82 i problemy z nim związane. Dzisiaj, 18:26
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 10 październik 2010 - 18:36

Belarus 82 i problemy z nim związane. co do blokujących się kół to jak Masz wspomaganie w kolumnie to normalne przy zbyt dużym skręcie , zmiana kół nic nie da do zwiększenia skretu a masz taki sam stopień skrętu w obie strony :blink:

o co chodzi ze zbiornikiem przecież są 2 pod podłoga siedzenia między którymi jest siłownik

Co do rozruchu na zimnym potrzeba miec sprawna świecę do podgrzania :D

#3 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 10 październik 2010 - 20:24

Belarus 82 i problemy z nim związane. skrzynie masz 18/4 a nie 9/2 a jeśli chcesz żeby lżej chodziły to rozbierz podłogę w kabinie i pokrywę skrzyni i daj "lżejsze" spręzynki lub mniejsze śruty na wodzikach i będzie lekko tylko że jak przesadzisz to będą wyskakiwać :blink:
Jeśli chcesz większy skręt to przerób na orbitrol i zastosuj odpowiedni siłownik, jeden z użytkowników dał od Bizona.Zniknie też problem z blokującymi się kołami :D
Jeśli naprawde ciężko pali to daj pompe i wtryski do regeneracji ;[

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#4 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 15 październik 2010 - 14:14

Belarus 82 i problemy z nim związane. o co chodzi ze zbiornikiem przecież są 2 pod podłoga siedzenia między którymi jest siłownik

Ja mam z tyłu za kabiną

skrzynie masz 18/4 a nie 9/2 a jeśli chcesz żeby lżej chodziły to rozbierz podłogę w kabinie i pokrywę skrzyni i daj "lżejsze" spręzynki lub mniejsze śruty na wodzikach i będzie lekko tylko że jak przesadzisz to będą wyskakiwać

Mam pytanie to jak zmienić żeby było 18/4 przecież traktor ma rewers mechaniczny w skrzyni.Gdzie indziej da się zmienić ?A z tymi sprężynkami to dzięki spróbuję .

Jeśli chcesz większy skręt to przerób na orbitrol i zastosuj odpowiedni siłownik, jeden z użytkowników dał od Bizona.Zniknie też problem z blokującymi się kołami

Ja mam orbitol i przeszedł naprawę .

#5 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:32

Belarus 82 i problemy z nim związane. Witam. Ja podepnę się pod temat i zapytam. Czy Belarus 820 ma regulacje czasu w jakim podnośnik reaguje na ruch dźwignią. Mam na myśli podnoszenie bo ostatnio zauważyłem , że ta "zwłoka" czasowa powiększyła się.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:59

Belarus 82 i problemy z nim związane. FNMK
to może masz 52 a biegi tak jak mówisz 9/2 w jednej dźwigni mi pomogło by lżej chodziły wymiana dźwigni luz miała na 5 cm więc wprawiony potrafił wrzucic tylko bieg koszt ok 50 zł
aby mieć 18/4 czyli 2 *9/2 jest jeszcze jedna dźwignia przed tą główną od biegów ale w starszych modelach jej nie było jeszcze

#7 Share FNMK

FNMK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 24 październik 2010 - 15:09

Belarus 82 i problemy z nim związane. to może mam starszego grata.

#8 Share cygber

cygber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 luty 2011 - 10:20

Belarus 82 i problemy z nim związane. Witam
Mama inny problem z Belarusem. Mianowicie zmieniłem wyjścia hydrauliki na euro z tyłu. Niby fajnie ale teraz żeby podłączyć pase czy beczke to trzeba się ładnie namęczyć. Problem w tym, że cały czas na wyjściu jest takie ciśnienie za nie można zapiąć węża. Jak Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić będę bardzo wdzięczny.

#9 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 21 luty 2011 - 15:12

Belarus 82 i problemy z nim związane. Ja jak podłączam węże pod hydraulike to ta wajchę od obsługi hydrauliki mam na maxa popchniętą do przodu żeby ciśnienia na gniazda nie dawał i bez problemu podpinam euro...
KPK Kumurun Team...

#10 Share cygber

cygber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:42

Belarus 82 i problemy z nim związane. No niestety nie jest tak łatwo. To już próbowałem.
Nie wiem co jest ale zaczyna mnie to wnerwiać coraz bardziej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:54

Belarus 82 i problemy z nim związane. ja mam te zwykłe wkręcane kulkowe i robię tak samo jak Stachux i bez problemu wkręcam gniazda ;)

#12 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 21 luty 2011 - 16:39

Belarus 82 i problemy z nim związane. @cygber albo masz coś z gniazdem od hydrauliki- może coś w środku "przestawiło się"; a nie masz przypadkiem "ciśnienia" na tej wkładce od prasy?- może olej zostaje w przewodzie od prasy pod cisnieniem...nie wiem jakie inne powody mogą być, bo jeśli odbijesz dzwignie rozdzielacza do szyby powinno gladko wchodzic. Chyba, że w rozdzielaczu "cosik" się zacina.

@FNMK mi kiedyś zblokowało się koło po skręcaniu na wstecznym pod pryzmę- odpuściło dopiero jak drugi ciągnik je pchnął. Już sie nie zacina- pomogla regulacja na drążku miedzy kolami.

Jeśli akumulatory dobre, innych problemów nie ma, a cięzko pali- tzn. cały czas? czy w zimę?...zmień rozrusznik na 24.

Edytowany przez Indiana, 21 luty 2011 - 16:44.

#13 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 luty 2011 - 20:45

Belarus 82 i problemy z nim związane. FNMK Czyli ty masz tego Starego MTZ ,,bereciaka" jeden duży zbiornik za kabiną. i kto wie czy nie masz 52 poznaszp o tym że będzie z lewej strony na skrzyni taka przystawka do kompresora
Mój Wladimirec podbija świat

#14 Share janette

janette

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:55

Belarus 82 i problemy z nim związane. Witam! Również podepnę się pod temat.
Mamy MTZ 82 z około 1984-85roku. Został poddany ostatnio sporemu remontowi. Wymieniliśmy min. głowicę, panewki korbowodowe i główne, tuleje, pierścienie, pompę wtryskową....na pewno sporo pominęłam.
Problemem jest to, iż po odpaleniu wyrzuca paliwo wydechem. Po regulacji na pompie poprawiło się na tyle, że dopóki silnik jest zimny, to jest dobrze, a paliwo wyrzuca dopiero jak się zagrzeje. Dodam jeszcze, że dzieje się to bez obciążenia MTZa, z obciążeniem jeszcze nie próbowaliśmy.
Wiem, że niektórzy mieli już problem z niespalonym paliwem, ale najczęściej było tak, że paliwo wylatywało zanim silnik się rozgrzał.
Jeżeli macie jakieś pomysły, to z góry dzięki :)

#15 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 luty 2011 - 23:13

Belarus 82 i problemy z nim związane. może to nie paliwo tylko woda

#16 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 22 luty 2011 - 09:26

Belarus 82 i problemy z nim związane. Czy podczas ustawiania zaworów odpowiednie tłoki były w GMP. Złe wyregulowanie zaworów może dawać taki efekt.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#17 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 22 luty 2011 - 09:57

Belarus 82 i problemy z nim związane. janette -mi sie wydaje ze to wtryski leją.

#18 Share janette

janette

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 luty 2011 - 15:15

Belarus 82 i problemy z nim związane. Niestety na pewno paliwo.
jeszcze dzisiaj MTZ ma mieć sprawdzone zawory i wtryski. Nie ukrywam, że mam nadzieję, że to to - przynajmniej nie trzeba będzie sprawdzać pierścieni.

Edytowany przez janette, 22 luty 2011 - 15:16.

#19 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:05

Belarus 82 i problemy z nim związane. gdyby to były pierścienie to albo ropa do oleju by szła albo by kopcił strasznie na niebiesko prawdopodobnie to wtryski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share janette

janette

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 luty 2011 - 09:49

Belarus 82 i problemy z nim związane. sprawdzone. dwa wtryskiwacze do wymiany. dzięki za zainteresowanie:)

Dodaj odpowiedź