stiepan

zabytkowe maszyny rolnicze

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma sprawy, a tak swoją drogą znalazłem taki wał w jednej ze starych swoich snopowiązałek. Jest to wał wykorbiony ubijacza snopków, przekazujący napęd na aparat wiążący mocowanej na końcu z klinem - to tak w skrócie. Jest ona produkcji Niemieckiej, pamiętającej czasy pewnego Adolfa H, dokładnego rocznika i nazwy producenta nie znalazłem, Jeśli to Ci będzie potrzebne to wstawię parę fot.

Tak swoją drogą, to nie wierzę,że ktoś go kupi po cenie wyższej jak sam złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Producent pewnie, nie wiem jak to się prawidłowo pisze, ale czytało "Dering"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mam pewności, na maszynie są trzy różne znaczki i nie mam pojęcia który jest znakiem producenta.

Druga rdzewiejąca pełne oznaczenia ma wszędzie, metryczka: Fella Werk-AG feucht (Bayern) fabr No 18409 ale ona jest mniejsza i ma inny wałek.

 

Co do tej nie znanej, to poszukam w starych archiwalnych papierach gospodarstwa, Może coś znajdę.

Edit

Szukałem w necie i może to być Deering, są tylko widoczne litery IHC nałożone na siebie co sugeruje tego producenta mimo, że te znalezione w z sieci są inne.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

witam . mam na sprzedaż starą młocarnie wyprodukowaną w Lewinie Brzeskim z lat +\-,1952 prase do słomy na pas transmisyjny oryginal clas patent z lat +/-1938 stoją cały czas w stodole siewnik konny wszystko 100% sprawne wóz drabiniasty na kołach drewnianych woj opolskie kontakt gustaw8023@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ja posiadam snopowiązałkę Warta 2, stan idealny rok 1986, cały czas garażowana, w pełni oryginał, chętnie bym ją sprzedał za 1000zł, do negocjacji. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Gdyby ktoś pragnął pozbyć się takich jak wyżej i innych starych maszyn i urządzeń rolniczych- ręcznych i konnych, oraz byłoby to w centralnej Polsce i za rozsądne pieniądze, najlepiej w cenie złomu- chętnie przygarnę. Tworzę taki skansen dla odwiedzających gospodarstwo dzieci, część z maszyn ożywa i rzeczywiście pracuje w polu by pokazać nowym pokoleniom trudną pracę ich dziadków- uważam że to szczytna idea, może ktoś się skusi i zamiast na złom da mi znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Mam starą żniwiarkę ale jestem z powiatu lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

@krzysztofk9 Sprawdź skrzynkę, wysłałem Ci wiadomość na PW.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki11    0

Witam mam na sprzedaż starą maszyne do młucenia sprzedam cena do negocjacji maszyna garażowana od zawsze nie widać prawie żadnych ubytków poprostu mi zalega i chce ją sprzedac a nie chce jej na złom oddawać moze ktos do jakiegos skansenu potrzebuje czy coś do odebrania okolice krakowa. prosze o kontakt telefoniczny 881-680-166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Też chętnie kupiłbym maszyny takie jak sieczkarnia czy wialnia itp jeśli byłby ktoś chętny sprzedać takie rzeczy w okolicach łodzi proszę o kontakt.

Edytowano przez wlascicielziemski1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Kuzyn sprzeda, chętnych zapraszam na moje PW :)

Woj. Łódzkie

post-56926-0-55729400-1373809178_thumb.jpg

post-56926-0-41713800-1373809209_thumb.jpg

post-56926-0-97729700-1373809234_thumb.jpg

Edytowano przez radzik445

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufina2    0

Poszukuję urządzenia do łuszczenia gryki, w niektórych regionach mówią na to tatarczak, ale możliwe że są inne nazwy.

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

taką MZC 4B jak kolega wyżej pokazuje to ja pociąłem i to co nie przydatne pojechało na złom a z podwozia wyszła całkiem fajna platforma taka do pół tony można wrzucic więcej ale rama się gnie zaraz ale jakby była mocniejsza to spokojnie by wytrzymała u mnie pełno było takich zabytków jeszcze ze 4 lata temu ale częśc na złom a częśc na materiały np z tej maszyny a konkretniej z blach mój ojciec zrobił porządne burty do dwukółki :P miałem konny kultywator na płozach ale on razem z sporą częścią młocarni tej MZC i tej na "prostą słome" oraz zgrabiarką pojechał na złom został tylko konny pług który czeka na pomalowanie i do ogródka :D Dodam że ta MZC stała 15 lat na środku podwórka przykryta plandeką ale jakby ją podpiął pod silnik i chciał młócic to szłoby - stan jej był igła tylko pasy szlag trafił od niekorzystnych warunków pogodowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rychu_1    0

Sprzedam snopowiązałkę DEERING Nr 6. Stan oceniam na dobry, ze wskazaniem na bardzo dobry. Do końca w użytku bez zastrzeżeń. Ostatnie 30 lat stała w garażu :). Do kompletu plany i przód. Kontakt 566867316.

post-138506-0-18367500-1410175491_thumb.jpg

post-138506-0-77372100-1410175491_thumb.jpg

post-138506-0-22950300-1410175492_thumb.jpg

post-138506-0-68562500-1410175652_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj