Skocz do zawartości

Zdjęcie

zabytkowe maszyny rolnicze

67 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2012 - 12:09

zabytkowe maszyny rolnicze

Posiadam żniwiarkę używaną jeden sezon.

ile za tą żniwiarkę chcesz???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zabytkowe maszyny rolnicze Dzisiaj, 08:32
  •  

#42 Share pumpernikiel94

pumpernikiel94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 11:39

zabytkowe maszyny rolnicze Witam! Posiadam na gospodarstwie bardzo starą, chyba jeszcze poniemiecką wialnię do czyszczenia zbóż. Niestety nie wiem jaki to jest model, czy chociażby jakiej firmy to jest, bo tabliczka znamionowa została zgubiona, poniżej odsyłam do galerii w której znajduje się kilka zdjęć tej maszyny.

https://picasaweb.go...5/WialniaPetkus

Z wyglądu bardzo przypomina maszyny Petkus, ale nigdzie nie znalazłem dokładnie takiej samej maszyny. Chciałbym wiedzieć ile takie coś może być warte ? Czy opłaca się to remontować, czy sprzedać w takim stanie jak na zdjęciach widać ? I najważniejsze - co to jest za maszyna (firma,model) ? Może ktoś z Was coś takiego posiada, lub widział gdzieś.

Bardzo bym prosił o pomoc, i odpowiedź na w/w pytania. Dodam że maszyna w dalszym ciągu jest sprawna, przez ostatnie 20 lat była używana sporadycznie, 2 - 3 razy w sezonie to jest na prawdę max. Oczywiście ze względu na swoje lata jest trochę zniszczona, była naprawiana, jest pokryta rdzą ale blachy są w dobrym stanie - nie posiadają dziur (przez wszystkie lata stała w stodole).Posiadam do niej komplet sit. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Michał.

#43 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 20:01

zabytkowe maszyny rolnicze Przecież na tabliczce pisze jak byk.

http://www.sietz.de/VA-4062.jpg

#44 Share dzeniu

dzeniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 11:31

zabytkowe maszyny rolnicze Witam,

mam do sprzedania trochę starego ale dobrego sprzętu rolniczego. Można by to opchnąć na złom ale jest jakiś sentyment i szkoda trochę a nóż sie komuś może przyda :) Więc będzie to : snopowiązałka poznaniańka r. 1968, grabiarka do siana, kierat ( mechanizm + pokrywa) + mechanizm do kierata ( jakis reduktor to jest chyba, z wyjściem na siajbe dokładnie nie wiem jak to sie nazywa), 2 kultywatory konne, pług jednoskibowy oraz 2 sieczkarnie ( jedna cała metalowa a druga częściowo drewniana ). Wszystkie sprzęty oceniam na stan b. dobry. Dla zainteresowanych mogę podać dokładniejsze informacje oraz wysłać zdjęcia. Kontakt na priv bądź e-mail: dzeniu17@o2.pl.

#45 Share rafal0

rafal0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo-mechanizacja,

Napisany 09 grudzień 2012 - 17:49

zabytkowe maszyny rolnicze Może ktoś chętny na kosiarke konną przystosowaną do ciągnika i młocarnie braci Perlis.Woj Podlaskie

#46 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 09 grudzień 2012 - 17:59

zabytkowe maszyny rolnicze Kupię Zetora 25 i części do niego - 504 230320.

#47 Share Ron

Ron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 02:20

zabytkowe maszyny rolnicze Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek
Witam kolegów. Znalazłem na złomowisku taki oto wałek. Pochodzi z jakiejś maszyny rolniczej ? Długość +/- 115 - 116 cm. Średnica końcówki z wpustem na " klin " - 28 mm. Posiada trzy miejsca do zamontowania panewek trzech korbowodów. Okres raczej powojenny, bliższy lub dalszy. Wzbudził moje zainteresowanie i zabrałem go ze składnicy ponieważ jest... nowy, nieużywany, ze sladami towotu, oklejony szarym papierem. Szkoda go posyłać do huty, skoro jest nowy. Może znajdzie się ktoś kto taki wał potrzebuje, jeśli nie pochodzi on od jakiejś strasznie nietypowej maszyny. Ktoś coś ?

#48 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 29 grudzień 2012 - 20:20

zabytkowe maszyny rolnicze Ciekawe od czego- wrzuciłem fotkę na retrotraktor, może ktoś rozpozna.

BTW szukam części do Zetora 25, jakby ktoś miał namiar to proszę o kontakt na 504 230320.

#49 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 22:15

zabytkowe maszyny rolnicze Wałek od przetrząsacza konnego "fajtak"

http://www.agrofoto....trzasacz-konny/

Edytowany przez SipmaZ224, 29 grudzień 2012 - 22:16.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2012 - 22:31

zabytkowe maszyny rolnicze Nie ma mowy, to nie od takiego przetrząsacza. W nim jest całkiem inny.
Szukajcie w częściach od snopowiązałek konnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ron

Ron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 01:43

zabytkowe maszyny rolnicze Dziękuję kolegom za wszystkie sugestie :) Pozrawiam...

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:14

zabytkowe maszyny rolnicze Nie ma sprawy, a tak swoją drogą znalazłem taki wał w jednej ze starych swoich snopowiązałek. Jest to wał wykorbiony ubijacza snopków, przekazujący napęd na aparat wiążący mocowanej na końcu z klinem - to tak w skrócie. Jest ona produkcji Niemieckiej, pamiętającej czasy pewnego Adolfa H, dokładnego rocznika i nazwy producenta nie znalazłem, Jeśli to Ci będzie potrzebne to wstawię parę fot.
Tak swoją drogą, to nie wierzę,że ktoś go kupi po cenie wyższej jak sam złom.

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:31

zabytkowe maszyny rolnicze Producent pewnie, nie wiem jak to się prawidłowo pisze, ale czytało "Dering"

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:56

zabytkowe maszyny rolnicze Nie mam pewności, na maszynie są trzy różne znaczki i nie mam pojęcia który jest znakiem producenta.
Druga rdzewiejąca pełne oznaczenia ma wszędzie, metryczka: Fella Werk-AG feucht (Bayern) fabr No 18409 ale ona jest mniejsza i ma inny wałek.

Co do tej nie znanej, to poszukam w starych archiwalnych papierach gospodarstwa, Może coś znajdę.
Edit
Szukałem w necie i może to być Deering, są tylko widoczne litery IHC nałożone na siebie co sugeruje tego producenta mimo, że te znalezione w z sieci są inne.

Edytowany przez KRISTOFORn, 30 grudzień 2012 - 17:04.

#55 Share Mcfarmeros

Mcfarmeros

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z tym związane , wędkarstwo,motoryzacja .'' KOBITKI''!!!

Napisany 03 luty 2013 - 21:16

zabytkowe maszyny rolnicze witam . mam na sprzedaż starą młocarnie wyprodukowaną w Lewinie Brzeskim z lat +\-,1952 prase do słomy na pas transmisyjny oryginal clas patent z lat +/-1938 stoją cały czas w stodole siewnik konny wszystko 100% sprawne wóz drabiniasty na kołach drewnianych woj opolskie kontakt gustaw8023@wp.pl

#56 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 luty 2013 - 20:43

zabytkowe maszyny rolnicze Ja posiadam snopowiązałkę Warta 2, stan idealny rok 1986, cały czas garażowana, w pełni oryginał, chętnie bym ją sprzedał za 1000zł, do negocjacji. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#57 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 26 luty 2013 - 20:40

zabytkowe maszyny rolnicze Gdyby ktoś pragnął pozbyć się takich jak wyżej i innych starych maszyn i urządzeń rolniczych- ręcznych i konnych, oraz byłoby to w centralnej Polsce i za rozsądne pieniądze, najlepiej w cenie złomu- chętnie przygarnę. Tworzę taki skansen dla odwiedzających gospodarstwo dzieci, część z maszyn ożywa i rzeczywiście pracuje w polu by pokazać nowym pokoleniom trudną pracę ich dziadków- uważam że to szczytna idea, może ktoś się skusi i zamiast na złom da mi znać.

#58 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 27 luty 2013 - 16:23

zabytkowe maszyny rolnicze Mam starą żniwiarkę ale jestem z powiatu lubelskiego.

#59 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 27 luty 2013 - 19:32

zabytkowe maszyny rolnicze @krzysztofk9 Sprawdź skrzynkę, wysłałem Ci wiadomość na PW.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja